21. Konrad Grebla
9. Tomas Ratica
Sędzia główny Tomasz Heltman - Łukasz Wierucki, Daniel Lipiński

Udany pościg

W niedzielnym, rewanżowym meczu hokeiści Legii wygrali po dogrywce z KTH Krynica 4-3. Wyniki tercji: 0-2, 2-1, 1-0, d. 1-0. Od samego początku dominowała drużyna gości. W 12. minucie piękne trafienie zaliczył Mateusz Strużyk, który uderzył w okienko bramki strzeżonej przez Michała Strąka. Kilka minut później było już 2-0. Świetne, mierzone uderzenie z dystansu Dawida Maja zaskoczyło graczy stołecznego zespołu. Po pierwszej tercji warszawiacy wracali do szatni z dwubramkową stratą.

Druga tercja zaczęła się od wzmożonej ofensywy gości. Szczęśliwie dla legionistów w świetnej dyspozycji był Strąk, który niestety w 26. minucie musiał opuścić lód z powodu kontuzji mięśnia. W jego miejsce w bramce stanął Bartosz Maza, który skapitulował już po 2 minutach. Dobrym uderzeniem popisał się Tomasz Cieślicki i było 3-0 dla gości. Grając w przewadze, w ostatnich minutach drugiej części Legia strzeliła bramkę kontaktową. Patryk Wąsiński pewnie wykorzystał błąd bramkarza gości i legioniści zyskali nadzieję na odrobienie strat. Już trzy minuty później mieliśmy 3-2! Świetną kombinacyjną akcję wykończył Mateusz Solon.
Chwilę później posypały się kary dla zawodników zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. Dwóch hokeistów z Krynicy otrzymało dziesięciominutowe kary za niesportowe zachowanie.

Trzecia tercja była bardzo wyrównana, ale Legia za sprawą Tomasza Wołkowicza doprowadziła do remisu 3-3. Po regulaminowym czasie gry czekała nas 5-minutowa dogrywka. Legioniści szybko zdobyli bramkę na 4-3 i zwycięstwo stało się faktem! Trzeba przyznać, że byliśmy świadkami niezwykle emocjonującego meczu, w którym hokeiści Legii pokazali, jak należy walczyć do końca. Żałować można jedynie, że w ten weekend zdobyli tylko 3 punkty.

Za tydzień legioniści dwukrotnie zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

Strzały: 46 (15, 14, 16, 1) - 56 (18, 14, 22, 2)

Kary: 14 (6, 6, 2, 0) - 22 (0, 22, 0, 0)

01:26 2 min - Tomasz Wołkowicz, Zahaczanie
04:35 2 min - Grzegorz Rostkowski, Uderzenie kijem
13:24 2 min - Kamil Floriańczyk, Wysoki kij
23:08 2 min - Michał Porębski, Trzymanie
25:45 2 min - Adam Kołodziej, Nadmierna liczba graczy na lodzie
34:50 2 min - Tomasz Cieślicki, Spowodowanie upadku przeciwnika