99 Armando Sadiku
Dusan Kuciak 1
Błażej Augustyn 26
Michał Nalepa 25
46' Jakub Wawrzyniak 3
Mato Milos 2
Simeon Sławczew 6
86' Daniel Łukasik 35
63' Mateusz Lewandowski 13
Rafał Wolski 27
Marco Paixao 19
Flavio Paixao 28
Damian Podleśny 77
86' Milos Krasić 7
Patryk Lipski 9
46' Joao Nunes 30
Mateusz Matras 32
Paweł Stolarski 41
63' Joao Oliveira 96

Niezgoda za trzy punkty

Legia Warszawa skromnie 1-0 pokonała na własnym stadionie Lechię Gdańsk. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył już w 8. minucie spotkania Jarosław Niezgoda. Legioniści zdecydowanie lepiej zagrali w pierwszej połowie, kiedy mogli zdobyć jeszcze przynajmniej dwie bramki. Po zmianie stron ich gra wyglądała już gorzej, lecz najważniejsze, że trzy punkty udało się dowieźć do końca.

Przed rozpoczęciem tego spotkania piłkarze Legii byli na cenzurowanym. Mistrzowie Polski musieli udowodnić, że po klęsce w Poznaniu przeszli piłkarskie katharsis i teraz formę będzie stopniowo do nich wracała. Ataki podopiecznych Romeo Jozaka przyniosły skutek w 8. minucie gry. Wówczas Dusan Kuciak na raty odbił uderzenie Michała Kucharczyka, a piłkę do pustej bramki z najbliższej odległości wepchnął Jarosław Niezgoda. Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem przewagi gospodarzy. Po tym czasie okazję stworzyli sobie już goście. Z dystansu huknął Flavio Paixao, ale dobrą interwencją popisał się Arkadiusz Malarz. Wkrótce kolejne dwie szanse na gola miał Jarosław Niezgoda. Napastnik najpierw przegrał pojedynek sam na sam z Kuciakiem, a za moment w dobrej sytuacji trafił wprost w dobrze ustawionego Słowaka. Potem brakowało już na murawie klarownych okazji i obydwie drużyny zeszły na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu Legii.

Po zmianie stron Marco Paixao powinien doprowadzić do remisu. Guilherme zanotował fatalną stratę, dlatego Portugalczyk popędził sam w kierunku Arkadiusza Malarza. Ostatecznie bramkarz Legii wygrał pojedynek z napastnikiem Lechii, ratując swoją drużynę przed stratą gola. Wkrótce znowu z dobrej strony pokazał się aktywny tego wieczoru Jarosław Niezgoda. Tym razem napastnik poradził sobie z jednym z obrońców, lecz dał dogonić się wracającemu we własne pole karne Danielowi Łukasikowi. W 71. minucie z dystansu mocno piłkę kopnął Joao Nunes. Bardzo pewnie na linii bramkowej zachował się jednak Arkadiusz Malarz. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry bliski szczęścia był Rafał Wolski, który huknął zza pola karnego i nieznacznie chybił obok prawego słupka. Za moment odpowiedzieli legioniści. Michał Kucharczyk pobiegł na skrzydle z szybką kontrą, dośrodkował do Thibaulta Moulina, a jego głowę w ekwilibrystycznym stylu odbił Dusan Kuciak.

Autor: Wiśnia

Niedzielne popołudnie, witamy Was serdecznie ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. Obiekt jeszcze świeci pustkami, ale już za godzinę można spodziewać się żywiołowego dopingu. Wracamy po przerwie na kadrę i zaczynamy od potyczki Legii z Lechią. Obie ekipy potrzebują punktów jak kania dżdżu. Jednak tak naprawdę cały stadion będzie wierzyć, że to gospodarze odniosą zwycięstwo.
Ostatni czas nie był łaskawy dla Legii. Dla klubu, piłkarzy, sztabu szkoleniowego. Ciekawi jesteśmy, jak wobec tego zaprezentują się legioniści na murawie.
Patrzymy na wyjściowe składy i od razu widzimy aż pięciu były legionistów w składzie Lechii. Kuciak, Augustyn, Wawrzyniak, Łukasik i Wolski to nazwiska dobrze znane warszawskiej publiczności.
Natomiast Jozak i jego ferajna? Ciekaw jesteśmy duetu Jodłowiec - Mączyński oraz formy Guilherme na skrzydle, którzy zaczną mecz w wyjściowym składzie.
Obie ekipy przygotowują się do meczu. Rozgrzewka trwa w najlepsze. Oczywiście goście zostali odpowiednio przywitani.
Lechia w tym sezonie utrzymuje dość stabilną formę na wyjazdach. Odnieśli dwa... zwycięstwa, zaliczyli tyleż samo remisów oraz porażek. Natomiast Legia nadal pozostaje niepokonana na własnym boisku w lidze.
"Juras" i Stasiak złapali już za mikrofony, a to oznacza, że do rozpoczęcia spotkania pozostaje już mniej niż 30 minut.
Prezentacja obu składów przez spikerów. Do rozpoczęcia zawodów pozostaje mniej niż kwadrans.
"Moja, jedyna miłość! To jest Legia!" ryknęła Żyleta
"Sen o Warszawie" w wykonaniu kilkunastu tysięcy fanów
Ruszyli... "Mistrzem Polski jest Legia! Legia najlepsza jest!"
Legia dziś cała na biało. Z kolei Lechia w jednolitych czerwonych strojach.

1' - Rozpoczynają goście. Paixao do Łukasika. Gramy!
2' - Jeszcze dobrze nie rozpoczęli, a już faulowany Guilherme na prawej stronie
2' - Wrzutka w pole karne gdańszczan. Wyskakiwał Astiz do piłki, ale ostatecznie grę wznowi Dusan Kuciak
4' - Tymczasem Lechia lewą stroną. Brzydki faul Łukasika na Mączyńskim
4' - Żółta kartka: Daniel Łukasik (Lechia)
6' - Akcja legionistów, pojawia się Kucharczyk. Spalony.
8' - Guileherme faulowany przed chwilą, ale sędzia nie zareagował. A to było pole karne
8' - Kucharczyk do środka do Mączyńskiego, który uderzył z dystansu. Aczkolwiek trafił prosto w Łukasika
9' - GOL! Jarosław Niezgoda! (Legia)
9' - GOOOOOOOOOOOOOL !!!!!! Kucharczyk popędził do piłki, uderzył na bramkę, ale Kuciak podbił piłkę do góry. Dopadł do niej Niezgoda i wpakował z bliskiej odległości do siatki! Legia 1. Lechia 0!
11' - Legioniści świetnie zaczynają. Teraz pozostaje pójść za ciosem.
12' - Wawrzyniak, Nalepa do Augustyna. DAleki zagranie w kierunku M. Paixao, ale był przy nim Pazdan
15' - Mocne uderzenie na bramkę Malarza, ale ten stanął na wysokości zadania popisując się dobrą interwencją.
16' - Lechia nie ustaje w atakach. Próba z lewej strony, ale goście mają rzut rożny. Wolski zmierza do narożnika
17' - Mato przecina podanie zmierzające za akcją legionistów. Tym samym mamy rzut rożny
18' - Mączyński z narożnika.. Mocno i wysoko bita piłka, ale dopada do niej Jodłowiec. Uderza głową, aby zgrać do środka, ale piłka zatrzymana na zawodniku Lechii. Legioniści sygnalizują zagranie ręką, ale arbiter pozostaje niewzruszony
19' - Jodłowiec, Kucharczyk i od razu piłka do środka, ale Niezgoda odcięty od podania
20' - Malarz wznawia grę od bramki
20' - Pazdan do Jodłowca, Hlousek, Hamalainen, legioniści jeszcze na własnej połowie
21' - Kucharczyk do Niezgody, który stanął oko w oko z Kuciakiem i... strzał między nogami cudem wybroniony! Tylko korner dla legionistów
21' - Mączyński... tym razem prosto w ręce byłego bramkarza naszego klubu
22' - Wawrzyniak, Łukasik.. Łukasik w pole karne, ale Astiz dobrze odczytał zamiary piłkarzy Adama Owena
25' - Hamalainen dobrze do Niezgody, ładnie przeszedł, zmienił ustawienie, strzał, ale tym razem górą Kuciak! Szkoda, była świetna okazja, żeby podwyższyć na 2-0!
26' - Kucharczyk stara się współpracować z Niezgodą. Wygląda to całkiem obiecująco
27' - Hamalainen dobrze w destrukcji. Podłącza się Guilherme, który został szybko sfaulowany przez Łukasika. Sędzia wstrzymuje się z drugim żółtym kartonikiem
28' - Hlousek faulowany przez Wolskiego przy walce o piłkę? Nic z tego. Gramy dalej
29' - Żółta kartka: Tomasz Jodłowiec (Legia)
30' - Kręci się Lechia w okolicach pola karnego Legii. To wrzutka z lewej, to z prawej strony, ale nic z tego nie wychodzi. Akcja nie została zakończona nawet strzałem
31' - Rzut rożny dla gości. Łukasik w pole karne, ale to Niezgoda dopadł do tego słabego dogrania
31' - Hamalainen do Brozia, ale ten nie zdołał nawet opanować piłki, bo już zajął się nim Wolski. Faul
32' - Jodłowiec ładnie zrobił kilka metrów. Zabrakło niewiele, żeby Hamalainen przejął jego podanie. Ostatecznie akcja legionistów zakończona na połowie rywala. Jakieś 35 metrów od celu
33' - Wawrzyniak, F. Paixao, lewa flanka. Dośrodkowanie w pole karne, ale to Malarz był na posterunku i przechwycił futbolówkę
35' - Hamalainen próbował obsłużyć Kucharczyka, ale wracający rywale, przypadkowo nabita noga i... nic z tego nie wyszło
36' - Gra się zaostrza, nie brakuje fauli, wślizgów, ale sędzia jakby nie do końca reaguje i panuje nad sytuacją
36' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
37' -
37' - Wolski, Wolski pędzi, mimo, że przeszkadza mu Guilherme, Lewandowski, będzie rzut rożny dla przyjezdnych z Pomorza
38' - Dośrodkowanie w pole karne, piąstkuje Malarz. Jeszcze tam jakaś kopanina, ale wygląda na to, że było nieprzepisowe zagranie ze strony Lechii
39' -
40' - Guilherme padł na murawę z Wawrzyniakiem i... okazało się, że to legionista nieprzepisowo zachował się w tej akcji. Mam wątpliwości
40' - Mączyński bez pardonu potraktował Flavio
42' - "Hama" odbiera piłkę Łukasikowi, podaje do Niezgody, ale napastnik Legii traci panowanie pod naciskiem rywala
42' - Lewandowski.. jest przy nim Broź. Tylko aut dla gdańszczan
43' - Teraz Flavio oddał Mączyńskiemu
44' - Rzut wolny dla Lechii... Hamalainen wyjaśnia sytuację wybijając daleko poza pole karne
44' -
45' - Hamalainen ruszał lewą flanką.. Kapitalne podanie do Guilherme. Brazylijczyk odpowiedział zagraniem do Fina, ale już "Hama" nie potrafił wykończyć akcji dobrym dośrodkowaniem
45' - Lewandowski przy piłce. Poczekał na kolegów i w międzyczasie futbolówka trafiła do legionistów
46' - Tymczasem Mączyński zwija się z bólu
46' - A sędzia dolicza 1 minutę
46' - Będzie potrzebna zmiana w zespole Legii
47' - Moulin szykuje się do wejścia. To Francuz najpewniej zastąpi Mączyńskiego
48' - Mączyński wyraźnie kuleje wzdłuż linii boiska
49' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa.
Wracamy do gry. Wygląda na to, że Mączyński jest w stanie kontynuować zawody.

47' - Zmiana Lechia:

Jakub Wawrzyniak -
Joao Nunes
47' - W Legii bez zmian, za to w szeregach Lechii nie zobaczymy już Kuby Wawrzyniaka
49' - Rzut wolny dla Lechii. Prawa flanka. Zawodnicy ustawieni na 16 metrze. Piłka adresowana do Augustyna, ale Błażej nie miał prawa tego sięgnąć
49' -
50' - Pazdan, Hlousek, Hamalainen... trochę za daleko odskoczyła mu piłka. Szkoda
50' - Tymczasem goście. Augustyn do Sławczewa. Nieudana próba przedarcia się prawą stroną. Przerwana akcja rywali
51' - Marco na prawej stronie. Próba zagrania do środka, ale był przy nim Hlousek
51' - Augustyn twardo potraktował Hamalainena. Sędzia uznał, że nie było przewinienia w środkowej strefie boiska
52' - Łukasik, rozegranie przez Nunesa na lewąstronę. Lechiści coraz bliżej pola karnego Malarza
52' - Jednak Kucharczyk i spółka są na posternku
53' - Jodłowiec wypuszcza Hamalainena, który ma rywala na plecach i tym sposobem mamy rzut rożny
53' - Dośrodkowanie... Wybija Flavio
54' - Tymczasem błąd Pazdana próbuje wykorzystać Marco. Paixao pędzie w pole karne Legii. Jeszcze czeka go starcie z obrońcą gospodarzy, jeszcze Malarz i... jest tylko rzut rożny dla ekipy Owena!
55' - Żółta kartka: Dusan Kuciak (Lechia)
56' - Augustyn do przodu, ale Legia momentalnie wychodzi z opresji za sprawą Kucharczyka
57' - Flavio decyduje się na uderzenie zza pola karnego. Piłka jeszcze ociera się o nogę legionisty. Wydawało się, że Malarz to złapie, ale... nie. Rzut rożny
58' - Kontra Legii. Guilherme naciskany, musi zagrywać do przodu. Za mocno do Kucharczyka, niestety. "Kuchy" zapędzony do narożnika. Już nic nie zrobił w tej akcji
58' - Do wejścia szykuje się Hildeberto!
59' - Mączyński odzyskuje piłkę w środkowej strefie boiska. Niezgoda pędzi ile sił. Trochę naciskany, trochę za mocno wypuścił sobie piłkę. Strata, nie było faulu. Gramy dalej
61' - Zmiana Legia:
Kasper Hamalainen -
Pereira Hildeberto
61' - Pierwsza zmiana w ekipie Jozaka stała się faktem
62' - Niezgoda przy piłce.. Pokazuje mu się Guilherme i do niego adresowane jest zagranie. Próba strzału, może zgrania.. Tak czy inaczej mamy rzut rożny
62' - Dośrodkowanie z narożnika. Wybija Sławczew
63' - Po zejściu Hamalainena, Guilherme powędrował na środek za plecy Niezgody, zaś Berto jest na prawej stronie
63' - Zmiana Lechia:
Mateusz Lewandowski -
Joao Oliveira
64' - Trener Owen sięga po drugiego rezerwowego
65' - Nunes, Sławczew w pole karne, gdzie pojawił się Marco. Próbował powalczyć o piłkę, ale gdzieś w tej akcji zahaczył o palce Malarza
67' - Rzut wolny dla Lechii. Narożnika pola karnego. Miękka wrzutka, ale Astiz był na posterunku. Podbitka głową i po chwili legioniści oddalają zagrożenie
68' - Nalepa, Augustyn, Sławczew... Goście wymieniają podania między sobą
70' - Kolejny stały fragment gry na połowie legionistów. Daleko od bramki, więc... Wrzutka w pole karne, gdzieś składa się do strzału Flavio! Instynktownie broni Malarz z bliskiej odległości
70' - Zmiana Legia:
Krzysztof Mączyński -
Thibault Moulin
70' - Drugiej zmiany dokonuje trener Jozak
72' - Legia na połowie gości, ale bez mocnego pressingu
73' - Flavio, ale są Astiz z Broziem i nie pozwalają na rozwój sytuacji pod dyktando Portgualczyka
74' - 18574 kibiców przybyło dziś na Łazienkowską
74' - Tymczasem gdańszczanie usiłują doprowadzić do remisu
75' - Rzut rożny dla Lechii
75' - Piłka po głowie legionisty opuszcza plac gry. Jednak nie na tyle, aby był ponownie korner lecz aut
77' - Augustyn d przodu.. Środek pola, Jodłowiec próbuje odebrać piłkę Wolskiemu, ale bezskutecznie
79' - Moulin niedokładnie do Brozia, który zabierał się prawą stroną
80' - Hildeberto miał dobry zamysł, próba zagrania do przodu
80' - Żółta kartka: Pereira Hildeberto (Legia)
82' - Na tablicy wyników 1-0. Lechia wciąż dąży, wciąż szuka tej jednej szansy, która da nadzieję na punkt
83' - Ulalalalala. Strzał z dystansu minimalnie mija bramkę Arka Malarza!
83' - Na ostatnie minuty wejdzie jeszcze Michał Kopczyński
84' - Teraz to legioniści na połowie legionistów. Moulin, Pazdan, Jodłowiec.. próba rozegrania przez lewe skrzydło zakończyła się stratą
84' - Zmiana Legia:
Costa Marques Guilherme -
Michał Kopczyński
85' - Lechia.. Akcja ofensywna z lewej strony do Paixao. Korner!
85' - Jednak nie, jednak to Arek Malarz wznowi grę od bramki
86' - Tymczasem na ostatnie minuty wejdzie jeszcze Milos Krasić. Czy zrobi różnicę?
87' - Zmiana Lechia:
Daniel Łukasik -
Milos Krasić
88' - Jodłowiec, Kucharczyk, Niezgoda i... pokazał się Kucharczyk!
88' - "Kuchy" w pole karne na głowę Moulina! Dobry strzał, ale jeszcze lepsza parada Kuciaka!
88' - Hildeberto w narożniku...
89' - ...odchodząca piłka. Dopada do niej Kucharczyk, który uderza od razu, ale prosto w rywala
90' - Niezgoda, Kucharczyk na lewej stronie... Próbuje uciec Augustynowi. Faul? Sędzia w ogóle nie reaguje
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
92' - Krasić w poszukiwaniu Paixao, ale przy Marco był Pazdan
93' - Kuciak.. dalekie wybicie w stronę kolegów z ofensywy. Nic z tego. Piłka trafia w ręce Malarza
94' - Niezgoda złowił rywala na faul. Elegancko. Jest szansa na wrzutkę w pole karne. A do tego uciekają cenne sekundy
94' - Hildeberto na lewej stronie... Pokazuje mu Kucharczyk, zagraj do mnie. Tak było
94' - Koniec meczu!

Koniec. Po dobrej pierwszej połowie legioniści wygrywają 1-0. Druga połowa nieco rozczarowała. Legioniści wyglądali zupełnie inaczej. Niemniej jednak dowieźli zwycięstwo do końca.
Dziękujemy za śledzenie naszej Relacji LIVE! Zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com
Fotoreportaż z meczu

Pierwszy krok w stronę normalności

Dłuższa przerwa od meczów przy Łazienkowskiej, a także przerwa na kadrę, pozwoliła trochę oczyścić atmosferę i zapomnieć o ostatnich dokonaniach naszych piłkarzy. Już kilka dni przed spotkaniem z Lechią SKLW oraz grupy kibicowskie zapowiedziały normalny doping. Ostatecznie na trybunach pojawiło się 18,5 tysiąca fanów. Lechiści nie przyjechali do stolicy z powodu zakazu wyjazdowego.
Przed meczem Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę na oprawy kolejnych spotkań, zaś przy sklepie Żyleta odbywała się zbiórka książek w ramach akcji "Książki w pudle".

Pojawiające się w sobotę rewelacje internetowe dotyczące zakończenia zgody na linii Legia - Zagłębie, zostały rozwiane bardzo szybko, gdy cała Żyleta śpiewała "Legia i Zagłębie, Zagłębie i Legia", a pośród naszych flag wywieszony został transparent "Je...ć k... co chcą nas podzielić. Legia i Zagłębie!". Na płocie zadebiutowały dwie nowe flagi - Ostrołęki oraz Tradycji Pokoleń.

Nasz doping od początku spotkania prowadzony był na w miarę równym poziomie. Ze względu na brak przyjezdnych było wyjątkowo kulturalnie, nie licząc raptem kilku okrzyków pod adresem sędziego i właściciela serwisu Weszło. Pod jego adresem Żyleta skandowała "Stanowski ch... ci na imię", a na płocie wywieszone zostało płótno "Stanowski weszło ci już coś w dupę konfidencie".

Tym razem bardzo szybko piłkarze wyszli na prowadzenie, ale o wygraną można było drżeć do ostatniej minuty. Po końcowym gwizdku nie było jednak przesadnego świętowania wygranej, bo i sukces to żaden, szczególnie po mocno przeciętnej grze. Po meczu nie było też wzajemnych podziękowań, czy wspólnych śpiewów - fani od razu odwrócili się na pięcie i opuścili trybuny, a piłkarze widząc co się święci, wybrali najkrótszą drogę do szatni.

Za tydzień nie będziemy mieli możliwości jechać na wyjazd do Krakowa, ponieważ ciąży na nas zakaz za ostatni mecz z Wisłą przy Łazienkowskiej. Nie znaczy to jednak, że mamy wolny weekend. W niedzielę, 22 października o 14:30 swój mecz na Torwarze rozgrywać będą koszykarze, a w hali pojawi się zorganizowana grupa fanów Stali Ostrów. Sekcyjni Fanatycy zapowiedzieli oprawę, ale wyjdzie ona tylko w przypadku wypełnionej Żylety już przed rozpoczęciem meczu. Nie pozostaje nic innego jak kupowanie biletów i namawianie znajomych na to spotkanie. Temu też służyć miało kilka tysięcy ulotek rozdanych przy wejściu na Żyletę oraz transparent na trybunie Brychczego "Legia - Stal Ostrów / 22.10 / 14:30 / Torwar".
W kolejnym tygodniu czeka nas wyjazd do Bytowa, a w następny weekend mecz na Ł3 z Arką, przed którym kolejny raz odbędzie się mecz kosza na Torwarze.

P.S. Na płocie wywieszone zostały transparenty "Łysy trzymaj się bracie. PDW" oraz "Piotrek - włocławski legionisto nigdy się nie poddawałeś! Zawsze walcz do końca!".

Frekwencja: 18 574
Kibiców gości: 0 (zakaz)