Warka: Testy wydolnościowe (VIDEO)

Maciej Dąbrowski, Rafał Makowski i Robert Bartczak - fot. Woytek / Legionisci.com
Czwartkowy dzień na zgrupowaniu w Warce upłynął legionistom na testach wydolnościowych. Piłkarze w kilkuosobowych grupach przybywali na boisko, gdzie czekała na nich trasa biegu. Początkowe tempo dla każdej grupy wyznaczał Sebastian Krzepota, który biegł jako pierwszy.
Fotoreportaż z treningu - 13 zdjęć Woytka

Walukiewicz w Pogoni

Sebastian Walukiewicz - fot. Raffi / Legionisci.com
17-letni obrońca Legii Warszawa Sebastian Walukiewicz podpisał trzyletni kontrakt z Pogonią Szczecin i dołączył do przebywającej na zgrupowaniu we Wronkach drużyny. Wiosną minionego sezonu zagrał w jednym meczu trzecioligowych rezerw "Wojskowych". Wielokrotnie występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Koszulki PamiętaMy 2017

Kibice Legii jak co roku przygotowali dwa wzory koszulek z okazji kolejnej, 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Koszulki "PamiętaMY" kosztować będą 44 złote, a cały zysk z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na cele związane z upamiętnieniem patriotycznych rocznic. Koszulki powinny być gotowe za około półtora tygodnia. O terminach sprzedaży poinformujemy w odpowiednim czasie.

Arka przyjedzie pociągiem na mecz o Superpuchar

Arka na wyjazdowym meczu z Legią jesienią 2016 roku - fot. Legionisci.com
Kibice Arki Gdynia organizują wyjazd pociągiem specjalnym na spotkanie o Superpuchar Polski, które 7 lipca rozegrane zostanie przy Łazienkowskiej. Gdynianie za przejazd "specjalem" w obie strony oraz bilet na mecz zapłacą 100 złotych. W rundzie jesiennej zeszłego sezonu arkowcy stawili się przy Ł3 w 973 osoby, w tym skromne delegacje Polonii Bytom, Lecha i Cracovii.

Warka: Strzeleckie popołudnie (VIDEO)

Mateusz Szwoch i Michał Kopczyński - fot. Woytek / Legionisci.com
O godzinie 17 "Wojskowi" przeprowadzili drugi środowy trening podczas zgrupowania. W przeciwieństwie do porannych zajęć tym razem od razu zawodnicy trenowali z piłką przy nodze. Rozgrzewkę prowadził Tomasz Łuczywek. - Żyjemy! Miękko na nogach! Głowa do góry i dokładnie podajemy! - raz po raz pokrzykiwał na zawodników, którzy wykonywali rzutu z autu i krótkie podania do biegnącego kolegi.
Fotoreportaż z treningu - 23 zdjęcia Woytka

Młodzież: Legia 04 2-3 Dolcan

fot. Raffi / Legionisci.com
Legia 2004/5 uległa 2-3 (2-1) Dolcanowi w pierwszym z dwóch pojedynków o mistrzostwo Mazowsza i awans do sierpniowych mistrzostw Polski. W pierwszych minutach legioniści uwalniali się skutecznie spod opieki graczy Dolcanu, co zaowocowało trafieniami Tomka Walczaka i Wiktora Nowaka. Goście odzyskali wigor i nadzieję po golu z karnego Aleksandra Opary, a po przerwie konsekwentnie atakowali, co w efekcie przyniosła dwa kolejne trafienia, Jakuba Kodeńca i ponownie Opary. Przed piątkowym rewanżem Legia jest w trudnej sytuacji.

Vadis Odjidja-Ofoe Piłkarzem Sezonu 2016/2017!

Vadis Odjidja-Ofoe najlepszy w sezonie 2016/17 wg czytelników Legionisci.com - fot. Mishka / Legionisci.com
W Plebiscycie na najlepszego Piłkarza Sezonu 2016/2017 bezapelacyjnie zwyciężył Vadis Odjidja-Ofoe, który zdobył prawie 72% wszystkich głosów. Pomocnik stołecznego klubu, który zagrał w 42 meczach, zdobył 5 goli i zaliczył 14 asyst, otrzymał 14 384 Wasze głosy. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Malarz z dorobkiem 1703 głosów, a trzecie Nemanja Nikolić - 622 głosy. W sumie przez 2 tygodnie oddaliście ponad 20 tysięcy typów.

Kazaiszwili wrócił do Vitesse

Waleri Kazaiszwili - fot. Mishka / Legionisci.com
Waleri Kazaiszwili wrócił do holenderskiego SBV Vitesse. Pomocnik był wypożyczony do Legii Warszawa do końca sezonu z opcją transferu definitywnego, jednak Legia zrezygnowała z wykupu zawodnika. Gruzin rozegrał w barwach warszawskiego klubu 16 spotkań, w których strzelił jednego gola.

Zapisy na czarter do Finlandii

fot. Bodziach
W najbliższy piątek, 23 czerwca, w godzinach 18-20 w Źródełku prowadzone będą zapisy na czarterowy lot do leżącego na Wyspach Alandzkich Mariehamn, gdzie Legia rozegra pierwsze spotkanie w drugiej rundzie eliminacyjnej do Ligi Mistrzów. Cena przelotu w obie strony wynosi 2000 złotych i nie obejmuje biletu na mecz (40 euro), ani transferu z i na lotnisko w Finlandii. Potrzebne dane to imię, nazwisko, PESEL oraz numer telefonu kontaktowego.

Warka: Bez piłek, bez Radovicia

Środowy trening w namiocie przy boisku - fot. Woytek / Legionisci.com
Już pierwszego dnia zgrupowania Miroslav Radović musiał opuścić Warkę. Serb od początku roku ma uraz kolana i obecnie priorytetem będzie wyleczenie urazu. "Rado" udał się na konsultacje medyczne do Belgradu. Na razie nie wiadomo jak długa przerwa w treningach go czeka, ale można założyć, że przez najbliższe tygodnie nie będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Na porannych środowych zajęciach zabrakło piłek. Godzinny trening przebiegł typowo pod kątem przygotowania fizycznego.
Fotoreportaż z treningu - 19 zdjęć Woytka

Legijne poduszki do kupienia w Źródełku

2017-05-29  poduszka - fot.
Dzisiaj w godzinach 17-20 w Źródełku będzie można nabyć jeden z trzech wzorów przygotowanych przez Dobrych (L)udzi legijnych poduszek, z których cały zysk przeznaczony zostanie na dalsze odnawianie Centrum Zdrowia Dziecka. W Źródełku będzie można zarówno odebrać zamówione wzory, jak i prowadzona będzie otwarta sprzedaż. Cena jednej poduszki to 40 złotych.

Księga stulecia Legii dostępna w sprzedaży

Księga Stulecia Legii Warszawa - fot. Legia Warszawa
W ubiegłym tygodniu klub rozpoczął wysyłkę Księgę Stulecia Legii Warszawa, na którą przyszło nam czekać długich kilkanaście miesięcy. Premiera była przesuwana kilkukrotnie, ostatecznie właśnie na czerwiec 2017. Jako pierwsi księgę otrzymali ci, którzy zakupili ją w przedsprzedaży. Pokaźna, licząca 1368 stron księga z okazji 100-lecia naszego klubu, jest dostępna w sprzedaży w FanStore przy Łazienkowskiej.

Ultra Dzielnica: Wygrana Powiśla w sezonie 2016/17

Ultra Dzielnica w wykonaniu legijnego Powiśla - fot. Bodziach / Legionisci.com
Fani Legii wybrali najlepszą oprawę zaprezentowaną w minionym sezonie na meczach koszykówki w ramach akcji "Ultra Dzielnica". Zwycięską choreografię przygotowało Powiśle, które 31 marca na meczu z AZS-em AGH Kraków zaprezentowało malowaną sektorówkę przedstawiającą warszawską Syrenkę, dawny stadion Legii oraz herb naszego klubu z wpisaną nazwą dzielnicy, jak również transparent "Na Powiślu wciąż działamy".

15 lat SKLW

fot. SKLW
Dokładnie 15 lat temu, w czerwcu 2002 roku, powstało Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa "Sekcja Sympatyków", którego pierwszym prezesem został Andrzej "Bosman" Piórkowski. Obecnie, od dwóch kadencji prezesem SKLW jest Leszek Mańk. W Zarządzie ponadto znajdują się Tomasz Woźniak, Dariusz Kowalczyk (wiceprezesi), Jan Ignacak (członek zarządu) oraz Bartosz Pawlisiak (sekretarz).

Pięciobój: Nowacka i Ławrynowicz polecą na ME i MŚ

Oktawia Nowacka - fot. A Stefanek
Oktawia Nowacka oraz Daniel Ławrynowicz, pięcioboiści Legii Warszawa wystartują na zbliżających się mistrzostwach Europy i Świata. Ławrynowicz najpierw pojedzie na ME do lat 21, które w dniach 24 czerwca - 2 lipca odbędą się w Barcelonie. Następnie Ławrynowicz wraz z Nowacką pojadą do Mińska, gdzie w dniach 17-25 lipca startować będą na mistrzostwach Europy seniorów.

Przemysław Łagożny analitykiem pierwszego zespołu Legii

Przemysław Łagożny - fot. Woytek / Legionisci.com
Przemysław Łagożny, pracujący dotychczas w Akademii Piłkarskiej Legii (roczniki 2005, 2006 oraz 2000) oraz projekcie Legia Soccer Schools jako koordynator ośrodka przy Łazienkowskiej, dołączył do sztabu pierwszego zespołu Legii Warszawa.

Warka: Koniec sielanki, czyli pierwszy trening

Rafał Makowski i Michał Kopczyński - fot. Woytek / Legionisci.com
Kwadrans przed godziną 18 trenerzy i zawodnicy Legii zaczęli pojawiać się na boisku przy hotelu Sielanka nad Pilicą. Zajęcia rozpoczęły się punktualnie o 18 od kilkuminutowej odprawy przygotowanej przez Jacka Magierę. W treningu wzięło udział 27 zawodników.
Fotoreportaż z treningu - 33 zdjęcia Woytka

Na stadionach: Gentlemen's Club

Widzew Łódź na meczu z Sokołem Aleksandrów - fot. widzewtomy.net
Kiedy drużyny ekstraklasowe rozpoczynają już przygotowania do kolejnego sezonu i szukują się do gier w europejskich pucharach, w niższych klasach rozgrywkowych odbywają się ostatnie mecze sezonu 2016/17. I na niektórych bywa całkiem ciekawie. Jednym z takich meczów był w minionym tygodniu pojedynek Resovii z Motorem, na którym miejscowi wystawili naprawdę liczny młyn, i odpalili piro.

Termin meczu w Finlandii

Oficjalna strona rywala Legii w 2. rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów, IFK Mariehamn podała dokładny termin pierwszego meczu pomiędzy obydwoma zespołami. Zostanie on rozegrany w środę 12 lipca o godzinie 21:00 czasu lokalnego (20:00 czasu polskiego) na stadionie Wiklöf Holding Arena w miejscowości Maarianhamina na Wyspach Alandzkich. Rewanż odbędzie się 19 lipca w Warszawie.

Magiera: Przy transferach ważna jest cierpliwość

fot. Mishka / Legionisci.com
- Było trochę czasu, żeby się zresetować. Po trzech dniach nieużywania telefonu zobaczyłem ile mam nieodebranych połączeń i musiałem ukradkiem przed żoną oddzwaniać, bo było kilka ważnych tematów do omówienia - powiedział na pierwszym przedsezonowym briefiengu Jacek Magiera. Podczas spotkania z dziennikarzami trener poruszył między innymi temat transferów.
wcześniejsze informacje