Podnoszenie ciężarów: Medale legionistów na mistrzostwach Warszawy

fot. Legia Sztanga
W sobotę odbyły się mistrzostwa Warszawy do lat 15 w podnoszeniu ciężarów, w których Patryk Matuszewski wywalczył brązowy medal. Legionista uzyskał w dwuboju 125 kilogramów, i w kategorii -77kg był drugi. Drugie miejsce w kat. -69kg, a piątek w klasyfikacji open zajął Mateusz Modzelewski, który uzyskał 72kg w dwuboju.

Strzelectwo: Nowy rekord Polski Bartnika

Zawodnik sekcji strzeleckiej Legii, Tomasz Bartnik ustanowił nowy rekord Polski w konkurencji Karabin pneumatyczny 60 strzałów podczas memoriału im. Leopolda Kałuży we Wrocławiu. Legionista uzyskał 252 punkty, poprawiając dotychczasowy rekord kraju o 3,2 punktu.

Zapasy: Rafał Krajewski siódmy na MŚ U-23

Rafał Krajewski
W Bydgoszczy trwają Mistrzostwa Świata do lat 23 w zapasach. W stylu klasycznym występowało dwóch zawodników naszego klubu. Rafał Krajewski w kategorii wagowej -98 kilogramów dotarł nie zdołał awansować do strefy medalowej, przegrywając w ćwierćfinale z Chińczykiem, Alimujiangiem. Wcześniej nasz zawodnik pokonał 5:0 Litwina, Romasa Fridrikasa oraz 4:1 Irańczyka, Amirhosseina Hosseiniego. Rafał Krajewski zakończył zawody na miejscu siódmym.

Szermierka: Tyczyński najlepszy na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików

W sobotę odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w szpadzie, w których zwyciężył Ignacy Tyczyński z Legii. Pozostali legioniści plasowali się na miejscach: 5. Stanisław Pruchnik, 11. Hubert Gidziński, 14. Wojciech Krasnowski, 19. Tymon Lachowski i 21. Miłosz Głogowski. Wśród dziewcząt Aleksandera Podwysocka była dziewiąta, a Maria Wilanowska jedenasta.

Piłka wodna: Legia Warszawa 18-17 WTS Polonia Bytom

fot. Woytek / Legionisci.com
W meczu 6. kolejki Ekstraklasy piłki wodnej Legia Warszawa wygrała w niedzielę na basenie przy ul. Potockiej z WTS Polonią Bytom 18-17. Wyniki poszczególnych kwart: 5-5, 6-4, 4-4, 3-4. Legioniści przez większość meczu zmuszeni byli do gry bez bramkarza, po wykluczeniu Adama Oleksowa. Jego miejsce zajął zawodnik z pola, Sebastian Paczkowski. 10 bramek dla naszej drużyny zdobył Bartek Szymański. Dzień wcześniej "Wojskowi" przegrali z bytomianami dwoma bramkami.

Podnoszenie ciężarów: Mierzejewska pojedzie na MŚ do USA

Aleksandra Mierzejewska - fot. Legia Sztanga
Sztangistka Legii, Aleksandra Mierzejewska wystartuje na mistrzostwach Świata w podnoszeniu ciężarów, które w dniach 28 listopada - 5 grudnia odbędą się w Anaheim, w Kalifornii. Legionistka rywalizować będzie w kategorii wagowej +90 kilogramów.

Piłka wodna: Legia Warszawa 12-14 WTS Polonia Bytom

fot. Woytek / Legionisci.com
W meczu 5. kolejki Ekstraklasy piłki wodnej Legia Warszawa przegrała na swoim terenie z WTS Polonią Bytom 12-14. Wyniki poszczególnych kwart: 4-2, 2-6, 3-3, 3-3. W niedzielę o godzinie 11 na basenie przy Potockiej 1 odbędzie się drugie weekndowe starcie obu drużyn.

Strzelectwo: Trzy medale w Baltic Cup

Zawodnicy Legii zdobyli trzy medale na międzynarodowych zawodach strzeleckich Baltic Cup 2017, które odbyły się w Łebie. Złoto wywalczyli Tomasz Bartnik, oraz Zuzanna Paluchowska (wśród młodziczek), a brąz Robert Kraskowski - wszystkie medale w konkurencji karabinu pneumatycznego. Bliscy miejsca na podium w konkurencji pistoletu pneumatycznego byli Maciej Morawski i Paulina Morawska.

Zapasy: Dwóch legionistów na MŚ U-23

fot. Krzysztof Stępień / Legionisci.com
Dwóch zapaśników Legii wystartuje na mistrzostwach Świata do lat 23, które w dniach 21-26 listopada odbywać się będą w bydgoskiej Artego Arenie. Powołania otrzymali Patryk Boniecki (-85kg) oraz Rafał Krajewski (-97kg).

Strzelectwo: Bartnik 5. w finale PŚ w New Delhi

Zawodnik sekcji strzeleckiej Legii Warszawa zanotował bardzo dobry występ w finale Pucharu Świata w New Delhi. Tomasz Bartnik zajął 5. miejsce w konkurencji karabin dowolny 3x40 strzałów. Legionista uzyskał 428 punktów, do miejsca na podium zabrakło co najmniej trzech lepszych strzałów.

Bramki i skrót meczu z Pogonią

Łukasz Broź po golu - fot. Mishka / Legionisci.com
Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 3-1. Pierwsza bramka dla stołecznego zespołu padła po rzucie karnym, który skutecznie wykonał Łukasz Broź. Drugiego gola zdobył Thibault Moulin, a trzeci to samobójcze trafienie Lashy Dvaliego. Zapraszamy do obejrzenia goli i najciekawszych akcji spotkania:

Podnoszenie ciężarów: Mierzejewska mistrzynią Polski, Struś szósty

Aleksandra Mierzejewska - fot. Legia Sztanga
Aleksandra Mierzejewska z Legii została mistrzynią Polski w podnoszeniu ciężarów, w kategorii wagowej +90kg. Legionistka podczas mistrzostw w Zamościu uzyskała 229 kg w dwuboju (98 w rwaniu + 131 w podrzucie) i o 19 kilogramów wyprzedziła Magdalenę Karolak z Włókniarza Konstantynów Łódzki.

Nabór do drużyny rugby

fot. Woytek / Legionisci.com
Sekcja rugby Legii Warszawa zaprasza wszystkich chętnych na nabory do drużyny seniorów, które odbywają się w każdy piątek o godzinie 20:30 na bocznym boisku przy Łazienkowskiej 3. Jeżeli macie jakieś pytania, możecie skontaktować się bezpośrednio z trenerem pod numerem telefonu 601 231 620.

Podnoszenie ciężarów: Mierzejewska i Struś wystartują na MP

Aleksandra Mierzejewska - fot. Legia Sztanga
Dwoje sztangistów Legii reprezentować będzie nasz klub na mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów, które w najbliższy weekend odbędą się w Zamościu. 25-letnia Aleksandra Mierzejewska wystartuje w kategorii wagowej +90 kilogramów, a Rafał Struś w kat. -69kg. Niewykluczone, że do startu na mistrzostwach dopuszczony zostanie także 30-letni Paweł Faraś (-94kg).

Piłka wodna: Legia Warszawa 16-12 Waterpolo Poznań

fot. Woytek / Legionisci.com
W meczu 4. kolejki Ekstraklasy piłkarze wodni Legii Warszawa pokonali na Warszawiance drużynę Waterpolo Poznań 16-12. Wyniki poszczególnych kwart: 1-2, 3-3, 7-6, 5-1. Był to bardzo udany weekend dla naszych zawodników, którzy wywalczyli 5 punktów z aktualnym wicemistrzem Polski. 11 i 12 listopada Legia podejmie przy Potockiej zespół WTS Polonia Bytom.

Piłka wodna: Legia Warszawa 10-10 k. 3-0 Waterpolo Poznań

fot. Hagi / Legionisci.com
W pierwszym weekendowym meczu ekstraklasy piłki wodnej Legia Warszawa pokonała po rzutach karnych Waterpolo Poznań. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników było 10-10. W karnych legioniści wygrali 3-0. Drugie spotkanie z wicemistrzami Polski zostanie rozegrane w Wodnym Parku Warszawianka w niedzielny poranek o godzinie 8:15.

Rugby kobiet: 5. miejsce Legii w turnieju w Rudzie Śląskiej

fot. Woytek / Legionisci.com
W sobotę w Rudzie Śląskiej odbył się trzeci turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet w sezonie 2017/18. Po ostatnim niepowodzeniu, tym razem legionistki zagrały 4 mecze w 1. lidze i okazały się najlepsze, dzięki czemu w kolejnym turnieju zagrają znów w Ekstralidze. W meczach grupowych I ligi warszawianki po dwa razy wygrały z Miedziowymi i Diablicami. Turniej wygrała drużyna Biało-Zielonych Ladies Gdańsk.

Zapasy: Dwa złote medale na MP U-23

Zapaśnicy Legii wywalczyli dwa medale na mistrzostwach Polski do lat 23 w stylu klasycznym, które odbyły się w Poznaniu. Złoto w kategorii wagowej do 85 kilogramów wywalczył Patryk Boniecki, a w -98kg równych sobie nie miał Rafał Krajewski. Piotr Ołówko był piąty w kat. -85kg, a Jacek Krajewski ósmy w kat. -130kg.

Pięciobój: Ławrynowicz ósmy na ME U-24

Daniel Ławrynowicz
W Drzonkowie zakończyły się Mistrzostwa Europy do lat 24 w pięcioboju nowoczesnym. Ósme miejsce zajął pięcioboista Legii, Daniel Ławrynowicz. Legionista najlepiej wypadł w ostatniej konkurencji (bieg+strzelanie) - uplasował się na 5. pozycji. W klasyfikacji drużynowej, Polacy w składzie Ławrynowicz, Stasiak, Kasperczak zajęli trzecie miejsce.

Zapasy: Czterech legionistów na MP U-23

fot. Krzysztof Stępień / Legionisci.com
Czterech zapaśników Legii Warszawa rywalizować będzie o medale na mistrzostwach Polski do lat 23 w stylu klasycznym. Na zawodach w Poznaniu, które odbędą się w piątek i sobotę, nasz klub reprezentować będą Piotr Ołówko, Patryk Boniecki (kat. -85kg), Rafał Krajewski (-98kg) oraz Jacek Krajewski (-130kg).
wcześniejsze informacje