fot. Mishka / Legionisci.com

Legia Warszawa 0-0 Ajax Amsterdam

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z Ajaxem Amsterdam w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Pierwsza część spotkania upłynęła pod znakiem przewagi gości z Holandii, którzy potrafili dłużej utrzymywać się przy piłce. Po zmianie stron aktywniejsi byli już podopieczni Jacka Magiery. Rewanż za tydzień zapowiada się więc niezwykle emocjonująco.

Po gwizdku rozpoczynającym spotkanie Ajax ruszył do wysokiego pressingu, ale legioniści umiejętnie potrafili wyjść z własnej połowy boiska. Większość ataków gospodarze starali się przeprowadzać prawą stroną, gdzie kilkukrotnie obrońcami zakręcił Miroslav Radović. W 8. minucie kapitalną interwencją popisał się Arkadiusz Malarz. Bramkarz stołecznego klubu instynktownie wyłapał piłkę kopniętą z wielką siłką przez Kaspera Dolberga. Powtórki pokazały jednak, że przekroczyła ona już linię bramkową. Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem przewagi gości z Holandii, którzy zdecydowanie częściej potrafili utrzymać się przy futbolówce. Niebawem po raz pierwszy wysilić się musiał Andre Onana. Kameruńczyk pewnie obronił próbę Vadisa Odjidji-Ofoe zza pola karnego. Kolejna ciekawą sytuację mieliśmy w 34. minucie. Wówczas Hakim Ziyech płasko kopnął piłkę, lecz Malarz był bezbłędny. Za moment doświadczony golkiper ponownie był górą, kiedy na rzut rożny sparował uderzenie Bertranda Traore. Niewiele przed przerwą w świetnej sytuacji znalazł się Tomas Necid. Czeski snajper przyjął podanie ze skrzydła i mocno strzelił z półwoleja. Niestety piłka leciała w sam środek bramki i Onana pewnie ją złapał. Tuż przed przerwą Ajax powinien objąć prowadzenie. Przyjezdni wyszli z szybką kontrą, która powinna dać im gola, ale Kasper Dolberg kompletnie nieatakowany fatalnie przestrzelił z kilku metrów nad bramką.

Kilka minut po zmianie stron wynik mógł otworzyć Vadis Odjidja-Ofoe. Belg dostał piłkę przed polem karnym i huknął z prawej nogi obok prawego słupka. Ajax odpowiedział dosłownie za moment. Lewym skrzydłem ruszył Amin Younes, wycofał do nadbiegającego Kaspera Dolberga, a ten wyraźnie chybił. Po godzinie gry świetnym rajdem popisał się Michał Kucharczyk, który dopiero co pojawił się na murawie, zmieniając Tomasa Necida. Pomocnik płasko dośrodkował i o krok własnego golkipera nie zaskoczył Kenny Tete. Za kilkanaście minut ponownie "Kuchy" ruszył z szybką akcją i zabrakło tylko odrobinę precyzji, żeby jego podanie doszło do niepilnowanego Guilherme. W drugiej połowie podopieczni Jacka Magiery wyglądali lepiej niż w pierwszej. Duży wpływ miały na to przeprowadzone zmiany, które wniosły dużo ożywienia w szeregi "Wojskowych". W 78. minucie w pole karne Legii przedarł się Lasse Schone, jednak z jego płaskim strzałem poradził sobie Arkadiusz Malarz. Sześć minute potem z boiska został wyrzucony Kenny Tete, który dostał tego wieczoru drugą żółtą kartkę.
Legia Warszawa 0-0 (0-0) Ajax Amsterdam

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Łukasz Broź, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hlousek - 32. Miroslav Radović, 15. Michał Kopczyński, 3. Tomasz Jodłowiec, 8. Vadis Odjidja-Ofoe (82, 22. Kasper Hamalainen), 9. Waleri Kazaiszwili (59, 6. Guilherme) - 24. Tomas Necid (58, 18. Michał Kucharczyk).

Ajax: 24. Andre Onana - 2. Kenny Tete, 5. Davinson Sanchez, 26. Nick Viergever, 8. Daley Sinkgraven - 10. Davy Klaassen, 20. Lasse Schone, 22. Hakim Ziyech (81, 30. Donny van de Beek) - 9. Bertrand Traore (73, 45. Justin Kluivert; 86, 16. Heiko Westermann), 25. Kasper Dolberg, 11. Amin Younes.

żółte kartki: Broź, Radović - Tete, Klaassen.

czerwona kartka: Tete (84. minuta, druga żółta).

sędziował: David Fernandez Borbalan.

widzów: 28 742.



Komentarze: (33)

Kaktus, 16.02.2017 22:57 - *.94.neoplus.adsl.tpnet.pl

I co "experci" kto teraz napisze że znowu Kucharczyk był fatalny?
Koleś przez pierwsze 5 minut zrobił dużo więcej niż Necid przez godzinę...

tonny, 16.02.2017 22:58 - *.net-bis.eu

Słabiutki mecz... Kosmita nie zagra w rewanżu....

L, 16.02.2017 22:59 - *.125.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kucharczyk przy naszym nowym napastniku necidzie wyglądał jak Messi. Brawo Kuchy;)

Bravo, 16.02.2017 22:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Szkoda żółtej Rado :/

Olo, 16.02.2017 23:07 - *.dynamic.chello.pl

Niestety brak jest siły ognia.. ten Necid to nieporozumienie

average, 16.02.2017 23:08 - *.207

Necid? Źenada , Kuchy - King !

Toni, 16.02.2017 23:09 - *.0pools.vodafone-ip.de

Ogolnie mecz na remis.Necik mial 100% okazje ale to nie Nikolic.Albo chce sie miec napatnika (Nikolic)albo pieniadze za napastnika.Klub wybral to drugie.
Pozytywy sa takie ze gralismy jak rowny z rownym z ajaxem.Jeszcze kilka lat temu bylo to nie do pomyslenia.Choc gdy Legia grala w przewadze to wcale nie bylo tego widac.
Podsumowujac mecz.
Punkty do rankingu za remis sa,Radovicia nie ma w rewanzu,KUCHY KING.

W takim przypadku, 16.02.2017 23:14 - *.2-1.cable.virginm.net

kto za Rado?

Matt, 16.02.2017 23:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nerwy mi puszczają jak czytam jednego z drugim, że klub woli mieć pieniądze niż Nikolicia albo Prijovicia. 100 razy każdy wam powtarza, że żaden już nie chciał w Legii zostać. Wbijcie sobie to raz na zawsze do głowy!!!

Teraz czekam na krytykantów Kucharczyka.

xxx, 16.02.2017 23:16 - *.play-internet.pl

ajax lepszy w każdym aspekcie , fura szczęścia i udało się zremisować , kopczynski , jodłowiec i broz najsłabsi na placu i to zrobiło różnicę, nie da się grać w Europie bez środka pomocy w defensywie , nadzieja jednak jest i gdy forma przyjdzie będzie OK ...

raf, 16.02.2017 23:21 - *.3-1.cable.virginm.net

czemu on zdjal Odjidje jak byl jednym z najlepszych na boisku? a w ostatnich sekundach zamiast wrzucac pilke to grali jakby na utrzymanie pilki

Bodzio, 16.02.2017 23:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie ma świeżości, wszyscy wyglądali jakby całe obozy przygotowawcze biegali po górach.

Tasiorsa, 16.02.2017 23:23 - *.40

Brawa dla chłopaków za walkę. Swietnie Pazdan, Hlousek. Dąbrowski wreszcie dosyć pewnie. Rado,Vadis klasa. Wnioski? Chyba to jednak Gui powinien grać od pierwszej a nie Vako. No i ten Necid...Gość jest wysoki ale ani szybkości ani siły...taki drewniany jest wg mnie :( Może Chiwuku okaże się lepszy...a na rewanż w Amsterdamie trzeba liczyć że Tibo się wykuruje i on będzie wraz z Vadisem drygował grą. Co do napastnika na rewanż. Niestety dalej Necid a Kuchy mimo ze dziś KING lepiej jak wejdzie od tej 60 min na podmenczony Ajax

terefere, 16.02.2017 23:26 - *.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Z Necidem trzeba grać inaczej niż z Niko.Ale prawda jest taka
że tamten był królem u nas i na Węgrzech, a w reprezentacji
i europie to raczej koło zera.
Kuchy jest super, ale serduchem można grać pół meczu, a nie całą rundę!

MOKOTOW, 16.02.2017 23:28 - *.adsl.cybercity.dk

JODLOWIEC,BROZ,KOPA...co ci ludzie robia na boisku??..ale to blad znowu personalny Magiery,kiedy po arce juz zagwarantowal Jodle miejsce w skladzie,a on cienki jak barscz....nie mielismy srodkowych defensywnych...

Miarka, 16.02.2017 23:29 - *.dynamic.chello.pl

Z niecierpliwością oczekuję (wyszukuję) postów "hej chłopców hejterowców", którzy tak ochoczo "jechali" na Kucharczyka. Gdzie się podziały wasze chamskie i kompletnie nietrafione oceny dotyczące tego piłkarza!?
Ps.: remis byłby korzystny, gdyby nie żółtko dla Rado. Strata olbrzymia, ale...nie poddawaj się (...)

Fan Kuchego , 16.02.2017 23:34 - *.231

Ciekawe co teraz ostet napisze o Kucharczyku :)

Kibic (L), 16.02.2017 23:34 - *.play-internet.pl

Dobra, dobra. Już się tak nad Kuchym nie rozplywajcie. Zobaczcie sobie jego ostatnie dwa zagrania w meczu... To jest prawdziwy poziom tego piłkarza.

Tasiorsa, 16.02.2017 23:38 - *.40

Tak pomijając wszystko. Myślicie że My jeszcze kupimy kogoś w tym oknie? Bo pamiętam jak Boguś zapewniał że będzie transfer jakiego jeszcze nie było a tu te Nasze transfery jakieś takie nijakie....

Artur, 16.02.2017 23:40 - *.51

Do Raf: a co Magic by zrobil jakby Vadis dostal kartke? Pomyslales troche? Jus nie ma Rado, a Vadis to jedyny kreatywny w tym naszym teamie... Wolal zdmuchac na zimne

Petero , 16.02.2017 23:57 - *.mni.pl

Ajax zrobi niestety swoje ! A dlaczego ? Bo ma tyle meczow juz w tym skladzie co wystapil w swojej lidze ze sa chlopy zgrani dograni wybiegani waleczni itd a LEGIA , a my drugi mecz na powaznie ! To walenie sie po glowach z Arka nie zaliczam nawet do meczu wiec zero zgrania . Dziekuje od szczekam jak pies zeby na wyjedzie bylo inaczej ! przysiegam mozecie mnie zbluzgac i powiedziec gdzie bylem piszac

Toni, 17.02.2017 00:07 - *.0pools.vodafone-ip.de

do Matt
To chyba do mnie twoj komentarz.Wiec ci odpowiem.Nikolic i Prijovic nie chcieli grac w Legii i tu masz racje.Ale klub wzial spore pieniadze za nich i nie sprowadzil na ich miejsce nikogo wartosciowego.I tu jest setno sprawy.

Bart, 17.02.2017 01:17 - *.centertel.pl

Uwielbiam te komentarze o Kucharczyku. Zagral dobre 30 minut w ciagu roku i kazdy juz go wychwala. A raz na 100 lat to i strzelba sama wystrzeli. Gdyby on byl dobry to by nie grak w Legii tylko juz dawno by go sprzedali. Tak jak Necid. Kompletna pomylka. Ajax zagral slabo a my jeszcze gorzej. Bez napastnika to ani europy ani ekstraklapy nie zwojujemy.

MP.JL207, 17.02.2017 01:40 - *.free.aero2.net.pl

Nie spuszczajcie się tak nad tym Kucharczykiem bo następnym razem przyzwoity (żaden wybitny - tylko Wam przypomnę dziś ZERO goli i asyst) tak jak dzisiaj mecz zagra za 1-2 miesiące.

RafaL, 17.02.2017 06:02 - *.cg.shawcable.net

Do Matt i Toni: Matt zgadzam się w stu procentach, Toni niestety nie wszystkie transfery wychodza ale nie jest prawda ze klub ich nie zrobił. W miejsce Niko i Prio, przyszli dwaj objecujacy napastnicy i chyba jest troche za wcześnie by ich sadzić. Może się myle ale jest trochę za wcześnie na opinie o tranferach. Poczekamy zobaczymy. Jak narazie jest nie źle, pare lat w stecz dostalibyśmy bęcki a dziś gramy jak równy z równy choć przepaść finansowa nadal jest ogromna.

PS sorki za gramatyke ale niestety wynechałem jak byłem mały :)
Pozdrowienia dla wszystkich Legionistów

jarfer, 17.02.2017 07:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kucharczyk pokazał się z dobrej strony, ale to w dalszym ciągu czlowiek, który brakiem umiejętności ustępuje reszcie graczy. Czy mozna by go porownac do Prjovic czy Nikolica? Nie. Niestety Tomas na razie nie pokazuje nic. Dobrze, że to nie był transfer tylko wypożyczenie. Legia widać, że nie jest jeszcze w uderzeniu, ale myślę, ze mecz jest dobrym prognostykiem na ligę. W rewanżu będzie cieżko bez Rado. Na plus jest to, że my gramy z meczu na mecz coraz lepiej, a ajax raczej jest już w optymalnej formie. Słowa uznania w tym meczu dla Vadisa i Malarza. To im głównie zawdzięczamy remis. Malarz jest w życiowej formie. I na koniec jeszcze slowa krytyki dla polityki transferrowej klubu. I co zrobiliście z linią ataku? Wzmocnienia są marne, bez kondycji i pomysłu na grę. Sprzedając dwóch napastników tym samym czasie strzeliliśmy sobie w kolano. Można było sprzedać chociaż jednego na zasadzie transferu przesuniętego obowiązującego do końca sezonu. Takie rozwiązanie na pewno któryś z graczy by zaakceptował.

bysior40, 17.02.2017 07:39 - *.play-internet.pl

Mam wrazanie, ze tu same pomylki pisza. Necid - trzeba dac mu troche czasu i bedzie gitara. Tak samo Dzidzia tez byl dla was pomylka. Wiec pomylki cicho byc i cierpliwosci. Kuchy King? Szkoda ze tego kinga nikt nie chce kupic taki z niego kocur, fachowcy od siedmiu bolesci. Pamietam, ze Priowic tez byl pomylka na poczatku. Sami fachowcy na tym portalu :)

asss, 17.02.2017 08:14 - *.86.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jeden mecz Kucharczyka w miarę , nie mozna powiedzieć ,że dobry bo miał raptem dwa trzy zrywy , gość świeży wchodzi na podmęczonych obrońców a , że umie tylko szybko biegać to robi dwie akcje nadal uważam ,że jest FATALNY !

hejt start :D

Krisu, 17.02.2017 10:45 - *.rev.snt.net.pl

Leśny gdzie te transfery? Gdzie te miliony z Ligi Mistrzów i z transferów poszły? LEŚNY OUT!

Foresto, 17.02.2017 11:30 - *.dembud-gw.supermedia.pl

Od dawna bronię Kucharczyka, a tutaj nie musiałem. Sam się obronił swoją normalną postawą. Takich walczaków potrzebujemy. Necid potrzebuje czasu, żeby wtopić się w schemat. Będzie dobrze.

L, 17.02.2017 11:54 - *.21.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ale tu nie chodzi o to czy Kuchy fatalny czy nie.Ja wychodze z zalozenia ze zawodnik jest taki jaki jego ostatni mecz.Skupiając się na danym meczu to o wiele więcej pokazal od necida który ma kosztrwać 2 mln euro.

do raf, 17.02.2017 12:35 - *.internetdsl.tpnet.pl

Z trybun było widać,że Vadis sam poprosił o zmianę.

kibic, 17.02.2017 13:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie jestem znawcą piłki nożna . Na temat aktualnej formy Legii mam swoje zdanie jak każdy kibic który ten klub ma w sercu . Pozytywy : graliśmy w miarę wyrównany mecz z zespołem który rozegrał już kilka kolejek i leje wszystkich w lidze dużo silniejszej niż nasza ,wydaje się że zespół był dobrze ustawiony taktycznie i w miarę pozytywnie ją realizował ,bardzo pozytywnie zaprezentował się Dąbrowski i w miarę pozytywnie Kucharczyk ( w tym przypadku może to być tylko epizod bo piłkarz to bardzo przeciętny ). Negatywy: wydaje się że w porównaniu z końcówką jesieni nie ma tej samej szybkości ,zwrotności a co za tym idzie agresywność nie taka sama.Nowy napastnik to nie lis pola karnego a raczej piłkarz który opiera swą grę na sile ,grę głowa , tyłem do bramki i próbuje rozegrania .Gruzin dostaje kolejną szanse i ją nie wykorzystuje co oznacza że w Legii będzie do końca rundy .Ogólnie po dojściu do formy Moulina mistrzostwo powinno być nasze jeśli sztab szkoleniowy i sami włąściciele coś nie zawalą .Cena biletów za wysoka . Ja osobiście nie byłem na meczu a będę na Ruchu bo dla mnie to za duży wydatek .