Jacek Magiera - fot. Woytek / Legionisci.com

Magiera: Pokazaliśmy walkę do końca

Jacek Magiera (trener Legii): Oglądaliśmy dziś bardzo ciekawe spotkanie, szczególnie w drugiej części, bo padły gole. Działo się dużo i pod jedną, i pod drugą bramką. To był emocjonujący mecz. Cieszę się, że się podnieśliśmy po golu na 1-0, pokazaliśmy charakter i dążenie do zwycięstwa. Zrealizowaliśmy cel na ten mecz i wywieźliśmy 3 punkty z Gdańska.
Wiedzieliśmy, że będziemy grać na bardzo trudnym terenie i z bardzo trudnym przeciwnikiem, ale chcieliśmy swoje doświadczenia z europejskich pucharów przenieść na ligę. Wszyscy moi piłkarze zagrali dobrze, ale cieszy szczególnie zmiana Michała Kucharczyka. Zagrał bardzo dobrze, wypełnił swoje zadania i zrobił sobie prezent na jutrzejsze urodziny. Cieszy mnie jego postawa.

Przed nami jeszcze 11 spotkań, musimy zachować czujność i z dużą pokorą pracować na kolejne punkty. To jest gra błędów, zawsze ktoś popełni błąd, a ktoś błędu nie wykorzysta. Mieliśmy plan ten mecz. Oczywiście, nie jestem zadowolony w 100% ze wszystkich założeń, ale nigdy tak nie ma. Kilka razy przy wyprowadzeniu piłki mieliśmy straty, ale Lechia tego nie wykorzystała. Mogło się to zemścić, ale nie zemściło. Lechia miała słupek - tak się zdarza. To był dla nas ważny mecz z różnych względów, też psychologicznie, bo ostatnio tu nie wygraliśmy, a teraz pokazaliśmy walkę do końca.



Komentarze: (37)

e(L0, 19.03.2017 20:27 - *.sieradz.vectranet.pl

panie Besnik Magiera jakim cudem miejsce w składzie ma Kopczyński i Mamalainen? Odesłać ich z Necidem dorezerw!

krys008, 19.03.2017 20:29 - *.serv-net.pl

Panie Jacku prawda jest taka, że to Kuchy uratował nam d... Obiektywnie oceniając, Lechia sprawiała lepsze wrażenie, ale ważne, że jak wcześniej piałem, najważniejsze są 3 pkt!
W mękach ale pniemy się w górę tabeli, najważniejsze, że skutecznie, a forma małymi krokami coraz lepsza. Teraz każdy mecz jest bardzo ważny.

@rek, 19.03.2017 20:32 - *.dynamic.chello.pl

Brawo drużyna za walkę do końca i za te 3 pkt zdobyte na tak gorącym terenie... W sumie to jaja jak berety, bo oto trzej najbardziej krytykowani ostatnio zawodnicy (Kuchy, Gui i Malarz) grają mecz życia... Oby tak dalej... Pozdro (L)

Gutek1916, 19.03.2017 20:32 - *.dynamic.chello.pl

kupa szczęścia i tyle.
Zawodnicy bez dynamiki, zero taktyki, pełen chaos.
Póki co nie widać żadnej "ręki trenera". Cóż po tych przygotowaniach, skoro najlepsi są ci którzy nie przepracowali całego okresu przygotowawczego ze względu na konuzje, czyli Vadis i Mouline.

Sir Alex, 19.03.2017 20:33 - *.15

Jacuś nie czaruj. Dziś Kuchy uratował mecz-ale plus dla Ciebie że go wpuściles na plac. Legia Mistrz!

Bidon, 19.03.2017 20:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

mielismy farta... tyle i az tyle

Hannawitan, 19.03.2017 20:45 - *.ssp.dialog.net.pl

Panie trenerze bardzo dziękujemy za walkę do końca.
jesteśmy dumni z naszej UKOCHANEJ LEGI

nikt, 19.03.2017 20:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

"Wszyscy moi piłkarze zagrali dobrze "!!! coś odjeżdża nasz trener .Chyba to za wysokie progi dla Magiery bo większość zawodników w kiepskiej formie a to jego zasługa.

felek, 19.03.2017 20:54 - *.warszawa.vectranet.pl

Dla mnie Kopczyński jest do odstrzału do rezerw przynajmniej na jakiś czas. Od kilku meczów nic nie wnosi, a często spowalnia grę. Może Jodła byłby lepszy? Więcej szans powinien też dostawać Nagy, może za Guilherme, którego forma też ostatnio jest poniżej oczekiwań.

krys008, 19.03.2017 20:55 - *.serv-net.pl

Gui wraca do formy, drug dobry mecz, był bardzo aktywny, waleczny, kreatywny, do tego asysta. Niestety kilku zawodników daleko od formy, Jędza wolny, chwilami zagubiony, nawet Wolski, który nie jet sprinterem, objeżdżał go jak chłopca, Rado - on był na boisku, chyba tak, widziałem jak schodził, Vadis, też przeciętny mecz, Kopa zagubiony, Kasper bardo słabo. Mieliśmy dużo szczęścia i Kucharczyka!

grzesiek, 19.03.2017 20:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Moim zdaniem duza zasluga magika ze wpuscil kuchego z lawki. Moge sie zalozyc ze jakby wyszedl w pierwszym skladzie gralby padake. Niemniej magiera bedzie mial spory bol glowy jesli rado bedzie mial takie krycie w kazdym meczu....

adi, 19.03.2017 20:58 - *.sta.asta-net.com.pl

do gutek 1916 najchetniej to walnal bym cie ta reka trenera znalazł sie hejter pieprzony najlepiej to krytykowac bucu jeden tylko legia

Utajbiona Bron, 19.03.2017 21:01 - *.dynamic.chello.pl

Dlaczego nie gra Nagy ? Ile razy mam przekonywac Pana Panie Jacku niech Pan na niego postawi Nie na Pogon ale na Lecha gwarantuje Panu ze odpali ! Znam go bardzo dobrze z Ferencvarosu Budapest To bardzo ambitny chlopak odpali zpewnoscia
Dobrze Panu radze Panie Jacku niech go Pan wystawi na Lecha ja Dominika znam Pan nie.... Dziekuje za Zrozumienie

md , 19.03.2017 21:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Brawo LEGIA ! LEGIA !!!

Polo, 19.03.2017 21:15 - *.17-1.cable.virginm.net

Hama i Kopczyński do rezerw!!!!

Jacek, 19.03.2017 21:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gratulacje p. trenerze za 3 pkt. Ciesze sie bardzo jak z kazdego innego sukcesu Legii. Ale prawda jest taka, ze naszym pilkarzom wciaz daleko do optymalnej formy. Brakuje dynamiki i niestety chyba sil. Zawodnicy wygladali na tle przeciwnika na przemeczonych. Czesto byli o maly ulamek spoznieni z interwencja. Dali sie wyprzedzac Lechii. Popelnialismy mnostwo indywidualnych bledow w obronie. Oczywiscie Lechia tez sie ich nie ustrzegla. Ale to gra Legii mnie interesuje. Ogolnie dopisalo nam dzisiaj szczescie. Ponoc sprzyja ono lepszym. Wierze,ze po przerwie na kadre Legia bedzie grala skutecznie i pieknie.

gutek1916, 19.03.2017 21:25 - *.dynamic.chello.pl

@adi nie nakręcaj się chłopcze, nie każda krytyka to hejterstwo.
Każdy z nas liczy że drużyna odpali ale czas mija i nadal czekamy. Póki co na wiosnę ciągle grają to samo,jak dla mnie ten mecz nie różnił się niczym od tego z Ruchem, prócz tego że teraz nam sprzyjało szczęście.

(L), 19.03.2017 21:31 - *.dynamic.chello.pl

Dżejk Magiera King ! :)

md , 19.03.2017 21:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Niezgoda do LEGII ! LEGIA !!!

jp, 19.03.2017 21:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Farta? Farta trzeba umieć sobie zorganizować

johny76, 19.03.2017 21:54 - *.warszawa.vectranet.pl

do gutek1916 jesteś hejterem tylko frajery nie lubią JACKA MAGIERY

marian, 19.03.2017 21:56 - *.120

Ja p... Nie wierzę normalnie jak czytam komentarze. Odwrócili o 180 stopni sytuację z początku rundy. Wygrali w Gdańsku, punkt straty do lidera, a ci nadal marudzą. Polska liga, a oczekiwania jakby tu co najmniej Anglia była. Wybierz losowo 100 najbardziej niezadowolonych ze wszystkiego ludzi w Polsce. 80 z nich to będą kibice Legii...

johny76, 19.03.2017 21:57 - *.warszawa.vectranet.pl

do adi olać go ciepłym moczem

Hugon, 19.03.2017 23:22 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Nareście Magiera zrobił zmianę ,aby więcej na boisku nie było Hamy.Najwyższy czas dać szansę Nagy,i Necidowi jak wyzdrowieje.A Kuchy na ostatnie 20 min.Bo na dłużej będzie grał piach jak do tej pory.

Arek, 19.03.2017 23:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Też mam wrażenie, że tej dynamiki im brakuje. Dziś trochę szczęścia nam dopisało, ale podobno sprzyja ono lepszym. No i jakoś nadworni hejterzy Kucharczyka zniknęli, ciekawe czemu pochowaliście się jak szczury frajerzy. Wymieniać was nie będę, bo klawiatury szkoda, ale chyba każdy wie o kim mowa. A Kuchy jest, jaki jest, ale zawsze coś tam da tej drużynie, choćby jak dziś z ławki.

Lorente, 20.03.2017 01:32 - *.hsi06.unitymediagroup.de

Faktycznie to duża zagadka dlaczego Kopczyński cały sezon gra regularnie w pierwszym składzie i jest nie do ruszenia. Drużyna, która chce dominować powinna w środku pola dysponować bardziej kreatywnymi pomocnikami, jeden defensywny przecinak dobry w odbiorze zupełnie wystarczy, zwłaszcza w meczach u siebie, tak jak Moulin, którego widać zarówno z tyłu, jak i z przodu, gdy zajdzie potzeba, a ten gostek nie tylko słabo odbiera, ale także nie jest w stanie spowolnić akcji przeciwnika. czy chociażby skutecznie przeszkadzac, snuje się bez sensu, celność podań w granicach błędu statystycznego, typowy zapchajdziura, nawet kartek i kontuzji unika jak diabeł święconej wody, co od razu sugeruje jaki to z niego "walczak", wartość rynkowa na niezmiennym, niskim poziomie, to znaczy średnia ekstraklapy, a więc wypromować się go nigdzie nie da z myślą o korzystnej ofercie dla klubu, lista transferowa na koniec sezonu, względnie do wypożyczenia dla przyszłego beniaminka.

tekken (L), 20.03.2017 07:17 - *.92

Dobrze jest :). Trzeba poćwiczyć atak pozycyjny , aby rozmontowywać rywali jak ich zamykamy. Bardziej szanować piłkę przed polem karnym przeciwnika. W końcu dobrnęliśmy do etapu,ze mamy team na atak pozycyjny.

Michał, 20.03.2017 07:32 - *.internetdsl.tpnet.pl

Może trzeba pooglądać mecze z końcówki poprzedniego sezonu i grać tak samo, nie trzeba strzelać 5 bramek wystarczy 3 ale martwi mnie brak stylu albo jego zatracenie przez 2 miesiące coś jest nie tak pozdrawiam

soly , 20.03.2017 08:35 - *.adsl.cybercity.dk

NAGY ZA KOPCZYNSKIEGO !!!..sam mowil w paru wywiadach ze lubi grac w srodku,....a ktos z wegier wypowiadal sie,ze sie swietnie sprawdza jako defensywny..ale Magiera znowu z uporem maniaka bedzie forsowal swoich...zreszta,moim zdaniem Magiera zle przygotowal zespol...na farcie Kuchy uratowal sytuacje..ale wiemy dobrze ze teraz Kuchy zagra taki nastepny mecz za ??..sto lat...

mietek, 20.03.2017 09:51 - *.emea.ibm.com

Najważniejsze, że gdańska pralnia wróciła tam, gdzie jej miejsce. Dla mnie mogą być polskim Arsenalem - zawsze na 4 miejscu :)

Sasza, 20.03.2017 10:25 - *.itsa.net.pl

Śmieszy mnie to całe pierdzenie, że Kuchy nam uratował mecz. A to przypadkiem nie jest nasz zawodnik? Przypadkiem nie jest częścią tej drużyny? Wszedł na boisko i zrobił to co do niego należało. A tu jakieś jęczenie jakby przyszedł ktoś z ulicy i zrobił coś za nas. Ogarnijcie się mazgaje.

Grajcie na Rzeźniczaka, 20.03.2017 17:21 - *.dynamic.chello.pl

Trochę zaczynają mnie niepokoić te wypowiedzi "zagraliśmy dobry mecz", kiedy prawda jest nieco inna. Zaczęło się już podczas zimowych zgrupowań jak to pięknie zrealizowali wszystkie założenia i tylko czekać aż forma eksploduje. Jak było i jest każdy widzi.

Cult⚽️Legia, 20.03.2017 17:24 - *.116

Magiera znowu wpuszcza na ostatnie minuty,poza tym gdyby nie Kuchy,to pewnie by było 1-0.Trener jedzie na farcie a Vuko robi dobre akcje

krys008, 20.03.2017 21:11 - *.serv-net.pl

Sasza zanim Kuchy wszedł na boisko i pozamiatał przebywało na nim 11 Legionistów i jakoś żaden nie strzelił bramki. Sam tego meczu nie wygrał, ale należy docenić jego wkład i te dwie bramki, dały nam 3 pkt i pozwoliły pozytywniej myśleć o nadchodzących meczach. Dziś są powody do radości i pozwólmy nacieszyć się chłopakowi. Zasłużył na to!
Brawo Kuchy!

Sasza, 21.03.2017 09:51 - *.itsa.net.pl

krys, nie w tym rzecz bo ja doceniam to co Kuchy zrobił w tym meczu. Chodzi mi tylko o to "ratowanie dupy". Bo niby komu on ją uratował? Jeżeli ktoś ma na myśli drużynę jako całość to przecież Kuchy jest jej częścią. To znaczy że uratował dupę sam sobie? Dlatego uważam że takie ględzenie jest debilne.

krys008, 21.03.2017 15:41 - *.82

Po co taki dobór słów, to zupełnie niepotrzebne. A komu uratował d... nam wszystkim związanym z Legią, te 3 pkt są bezcenne, bardzo ich potrzebowaliśmy, a to Kuchy wszedł z ławki i strzelił dwie bramki. Graliśmy bardzo przeciętnie, Lechia nas chwilami dominowała, a wszedł Kuchy kropnął 2 bramki i są 3 pkt. Wszystko w temacie.

diabe(L)s, 22.03.2017 10:06 - *.4

Proponuje zwolnić Magierę i zatrudnić trenera z tego forum, sami fachowcy z gębami pełnymi mądrości.