CLJ: Legia Warszawa - Lech Poznań. Radość po awansie do finału! - fot. Woytek / Legionisci.com

CLJ: Legia Warszawa 4-2 Lech Poznań. Legia w finale!(skrót)

W rewanżowym półfinałowym meczu Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań 4-2 i awansowała do finału, w którym zmierzy się z Pogonią Szczecin. Pierwszy mecz, rozegrany we Wronkach, zakończył się remisem 2-2. W Ząbkach do przerwy drużyna Piotra Kobiereckiego prowadziła 1-0 po trafieniu Kamila Orlika. Po zmianie stron "Wojskowi" zrazu przeważali, ale to goście zaczęli trafiać do siatki. W 58. minucie doprowadzili do wyrównania, a trzy minuty później wyszli na prowadzenie 2-1.
Fotoreportaż z meczu - 63 zdjęcia Woytka

Zaskoczeni legioniści zabrali się do odrabiania strat. W 66. minucie do wyrównania ładnym strzałem z 16 metrów doprowadził Mateusz Leleno. Następnie kilka dogodnych okazji zmarnowali gracze z Poznania, którzy przejąli inicjatywę. W 79. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Kamil Orlik i legioniści kończyli mecz w dziesiątkę, ale dotrwali do końcowego gwizdka arbitra.

W 12. minucie pierwszej części dogrywki Kacper Pietrzyk strzałem głową dał prowadzenie Legii 3-2. Osiem minut przed końcem siły na murawie się wyrównały, bo czerwoną kartkę obejrzał gracz Lecha Kacper Skóraś. Wykorzystali to legioniści, którzy zdobyli czwartą bramkę po rzucie wolnym egzekwowanym przez Bartłomieja Urbańskiego, którego dośrodkowanie skutecznie zamknął Michał Góral.

Mecze finałowe z Pogonią rozegrane 24 czerwca o godz. 18:00 i 28 czerwca o godz. 17:00.

CLJ: Legia Warszawa 4-2 (1-0, 2-2, 3-2) Lech Poznań
1-0 - 10' Kamil Orlik (as. Piotr Cichocki)
1-1 - 58' Marcin Grabowski
1-2 - 61' Jakub Moder (rzut wolny)
2-2 - 66' Mateusz Leleno (as. Piotr Cichocki)
3-2 - 102' Kacper Pietrzyk (as. Maciej Ostrowski)
4-2 - 115' Michał Góral (as. Bartłomiej Urbański z rzutu wolnego)

Strzały (celne): Legia 15 (9) - Lech 29 (15)

Legia: 1. Mateusz Kochalski - 2. Piotr Cichocki, 5. Mateusz Bondarenko, 4. Kacper Pietrzyk, 3. Bartosz Olszewski (62' 13. Maciej Ostrowski) - 7. Mateusz Leleno (87' 18. Mateusz Szwed), 8. Aleksander Waniek, 6. Bartłomiej Urbański, 15. Mateusz Praszelik (64' 20. Konrad Handzlik), 11. Kamil Orlik - 9. Patryk Czarnowski (55' 19. Michał Góral).

Lech: 1. Bartosz Mrozek - 20. Szymon Zalewski, 4. Mateusz Skrzypczak, 5. Kacper Wojdak (46' 8. Marcin Maćkowiak), 21. Marcin Grabowski - 11. Łukasz Adamczak (66' 7. Tymoteusz Klupś), 22. Michał Skóraś, 6. Łukasz Norkowski (87' 17. Maciej Spychała), 18. Jakub Moder, 3. Tymoteusz Puchacz (57' 16. Bartosz Bartkowiak) - 9. Dawid Kurminowski


żółte kartki: Olszewski, Orlik, Bondarenko, Cichocki, Waniek, Szwed (Legia) - Skóraś, Puchacz, Spychała, Skrzypczak (Lech)

czerwone kartki: Orlik (79' za drugą żółtą, Legia) - Skóraś (112' za drugą żółtą, Lech)

widzów: 800


fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Fotoreportaż z meczu - 63 zdjęcia Woytka




Komentarze: (26)

AmicaDoDomu, 18.06.2017 18:41 - *.dynamic.chello.pl

BRAWO !!

amica po ziemniaki, 18.06.2017 18:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Tak trzymać !!!
(L)

CWKS, 18.06.2017 18:53 - *.95

Tak to juz bywa, ze Legia z k... wygrywa....

Hoh, 18.06.2017 19:06 - *.dynamic.chello.pl

Tak jest! Seniorzy i juniorzy lepsi od Amki!

flotta, 18.06.2017 19:07 - *.dynamic.chello.pl

GRATULUJE!!! Tak 3mac.
Niemcy pisza o zainteresowaniu Legii Gudnnarssonem z Cardif- kapatan Islandi. Wyceniany na 2,5miliona waritow...

fanfan, 18.06.2017 19:11 - *.dynamic.chello.pl

Legia walcząca do końca!
Brawo !!!

Krzeszczu, 18.06.2017 19:22 - *.cust.bredband2.com

Nie ma saddamow czy innych sulejmanow, to chlopaki wygrywaja.

Toni, 18.06.2017 19:30 - *.0pools.vodafone-ip.de

Brawo.Gratulacje.Trzeba jeszcze wygrac z Pogonia.

Kaktus, 18.06.2017 19:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No pyry... może za rok...
Hahahahahahahaha

ja, 18.06.2017 19:57 - *.jmdi.pl

Brawo młodzi!

kibic, 18.06.2017 20:32 - *.smtvsat.pl

Brawo! W dziesiątkę musiało być bardzo ciężko! Ale chłopaki dokonali tego! Brawo!

robochłop, 18.06.2017 20:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ewidentny spisek pro-Legijny...he he,brawo młodziaki, ależ to musi w krainie podziemnej pomarańczy boleć... muszą połączyć się w bólu z nieutulonym do tej pory Białystokiem...

Juri, 18.06.2017 20:54 - *.centertel.pl

Elegancko

Arek, 18.06.2017 23:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tak sobie myślę, że przej...e jest być kibicem łacha Poznań. Tak po ludzku to nawet możnaby im współczuć, tylko, że jakoś tak mi nie po drodze hehehehehehehehe.

Cult⚽️Legia, 19.06.2017 01:36 - *.92

Tak sie rodzi potéga Cwks Legia✨⚽️⚽️⚽️⚽️✨

Namiot, 19.06.2017 07:57 - *.centertel.pl

Doping miazga!!!!

Jay, 19.06.2017 11:33 - *.coucou-networks.fr

Lech grał 17 latkami a Legia 19 latkami. Chyba wiadomo że 2 lata różnicy w takim wieku wpływa na wynik... 19 latki w Lechu grają już w rezerwach.

Karo(L), 19.06.2017 11:46 - *.43.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Skoro pierwszy mecz graliśmy we Wronkach to z całą pewnością to nie był Lech tyllo Amica Wronki. Chyba, że sie mylę?

Wolfik, 19.06.2017 12:23 - *.dynamic.mm.pl

@Karo(L): A skoro rewanż był w Ząbkach to nie była Legia tylko Dolcan Ząbki, no nie? Boże, skąd biorą się takie pacany...

Ja, 19.06.2017 13:16 - *.243.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do Arek,
Zajmij sie tym co potrafisz najlepiej-kopaniem rowów.
Myślenie zostaw innym, bieglejszym w tej dziedzinie

sky, 19.06.2017 13:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

patrzę na skrót i zastanawiam się, co za baton to sędziował?!! Nieuznany prawidłowy gol dla Legii (na pozycji spalonej zupełnie inny nieabsorbujący uwagi gracz), niepodyktowana ewidentna ręka w polu karnym, niekonsekwentne decyzje za to samo, gość z 7. fauluje ostro 2 razy w 1 akcji i potem jeszcze odkopuje piłkę daleko - i nic....

Arek, 19.06.2017 14:23 - *.free.aero2.net.pl

@ja, widzisz, Ty pewnie nawet do kopania rowów się nie nadajesz, a mnie myślenia chcesz uczyć? Idź się lepiej w perzu okop baranie.

oLaf, 19.06.2017 14:45 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

brawo!!!!!!

Krzeszczu, 19.06.2017 15:13 - *.cust.bredband2.com

@ Wolfik: Brawo Ty!!! Swietna riposta :-))

diabe(L)s, 20.06.2017 07:52 - *.4

doJay Mogli też grać 19 latkami nikt im nie bronił, pokory trochę.

Jay, 20.06.2017 10:32 - *.coucou-networks.fr

Chodzi mi tylko o to, że nie ma się co tak cieszyć z tej wygranej w młodzikach, co głównym celem jest wprowadzanie młodzieży do składu. Jeśli Lech w meczu u19 wystawia skład u17 bo 19 latkowie nie schodzą już na ten poziom i grają w rezerwach to raczej dobrze o Lechu świadczy i te wyśmiewania są trafione jak kulą w płot