Dolcan Ząbki 04 - Legia 04 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mistrzostwo młodzików dla Dolcanu

W rewanżowym meczu Mistrzostw Warszawy U-13, będących jednocześnie finałem mazowieckich eliminacji do mistrzostw Polski Nike Cup (pozostali zwycięzcy okręgów zrezygnowali z udziału z uwagi na dość późne ogłoszenie terminu rywalizacji), Dolcan Ząbki pokonał Legię 2004 4-0. Trzy gole zdobył Mateusz Kowalczyk a jednego Jakub Szczepocki. Zespół gospodarzy w I połowie zdominował Legię złożoną w ponad połowie z zawodników o rok młodszych. Po przerwie nasi gracze rzucili się do ataku, ale w końcówce stracili 2 gole.

W przekroju obu meczów ząbkowianie okazali się drużyną bardziej konsekwentną, od 20. minuty pierwszego meczu i przez niemal całą I połowę rewanżu zepchnęli legionistów do obrony i nie dali im "poszaleć". Zdobyli dwie bramki, a mogli nawet więcej - w 22. minucie rzut karny obronił Maciej Kikolski. Legia dopiero w końcówce pierwszej odsłony zdołała wyrwać się spod pressingu oddalić niebezpieczeństwo od bramki i samemu stworzyć zagrożenie (doskonała okazja Patryka Rycaja). W drugiej połowie było zrazu znacznie lepiej. Gdy jednak podopieczni Dariusza Rolaka prezentowali po przerwie nieskuteczność pod bramką Dolcanu (Puciłowski, Lachowicz, Walczak, Paradowski), gospodarze bezlitośnie punktowali błędy graczy Legii. Nie przypadkiem kilku z tych zawodników występuje w kadrze Mazowsza i oby reprezentowali nasze województwo udanie na Nike Cup. Dla legionistów, biorąc pod uwagę problemy składowe i kadrę obejmującą w większej części graczy o rok młodszych, sam awans do finału był już sporym osiągnięciem (w większości meczów wiosennych trener miał do dyspozycji ledwie 4-6 zawodników z pola z rocznika 2004) i za awans do mazowieckiej Ekstraligi, z I miejsca w grupie (co nie udało się rok temu rocznikowi 2003) należą się pochwały.

Dolcan Ząbki 04 4-0 (2-0) Legia 04
1-0 9 min. Mateusz Kowalczyk
2-0 19 min. Jakub Szczepocki
3-0 50 min. Mateusz Kowalczyk b.a.
4-0 58 min. Mateusz Kowalczyk (głową, as. Adrian Olender głową)

Dolcan: Gąsiorowski - Mazurczak, Olender, Penkala - Lelito, Kodeniec, Dąbrowski (Kałuski Kacper), Szczepocki J. - Kowalczyk (Opara) oraz Baranowski
Trener: Adam Roguski

Legia: Maciej Kikolski (Jakub Mielcarz ng) - Benedykt Piotrowski [05] (18' Grzegorz Burakoski [05], 53' Piotrowski), Kacper Włoch (31' Michał Boczoń), Michał Wojciechowski [05] (31' Dominik Paradowski) - Wiktor Puciłowski [05](15' Oskar Lachowicz [05], 31' Puciłowski), Dominik Arkuszewski (50' Wiktor Nowak), Wiktor Nowak (18' Filip Składowski [05], 47' Filip Zwoliński [05]), Patryk Rycaj (27' Nowak, 31' Rycaj, 39' Lachowicz) - Tomasz Walczak [05] (15' Filip Zwoliński [05], 31' Walczak)
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Mateusz Majewski, tr. przygotowania fizycznego: Krzysztof Mutschmann

W rundzie wiosennej w drużynie występowali również: Joel Mpika, Hubert Wierucki, Kacper Jakóbczyk oraz inni gracze z rocznika 2005 (Milan Bazler, Szymon Gaj)
Jesienią w drużynie grali także: Dominik Szadkowski, Oscar Mabiala, Jan Bindulski i Piotr Drabik.