Krzysztof Mączyński - fot. Mishka / Legionisci.com

Mączyński: Górnik wykazał wolę walki

Krzysztof Mączyński: Nie tak wyobrażaliśmy sobie to spotkanie. I choć spodziewaliśmy się trudnego meczu, to przyjechaliśmy do Zabrza po komplet punktów. Wiedzieliśmy, że mocną stroną rywali są stałe fragmenty gry, co niestety dziś potwierdzili. Górnik ustawił mecz zdobytymi bramkami w pierwszej połowie i ciężko było cokolwiek zrobić. Wykazali się większą wolą walki i determinacją, co przyniosło im komplet punktów.
Traktujemy ten mecz jak zimny prysznic. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wziąć się do roboty. Mam nadzieję, że to jest nasza ostatnia taka wpadka.

Na pewno to nie jest dobre, gdy traci się zawodnika w taki sposób, jak miało to miejsce w przypadku Arka Malarza. Aczkolwiek, wszedł Radek Cierzniak, który dawał otuchy, dawał wsparcie ze swojej strony. Niemniej jednak to pierwsza połowa była kluczowa dla tego spotkania.

Jak się czuję fizycznie? Miałem trochę inny cykl przygotowań niż reszta zespołu. Do tego doszły zawirowania związane z transferem. W związku z tym dopiero teraz zaczynam się wdrażać, czuć drużynę. Dla mnie każdy mecz jest dodatkową jednostką treningową.



Komentarze: (30)

Kristof, 15.07.2017 23:39 - *.cm-12-1a.dynamic.ziggo.nl

W Zabrzu byli wyslannicy Realu Madryt,zeby zobaczyc Maczynskiego.A tu pech.Krzysiek na lawie.Ale zadzwonili do dzialaczy Legii,zeby go wpuscili.Dzialacze Realu po pierwszym kopnieciu pilki przez Maczynskiego stwierdzili,ze biora go za 163 mln euro.Krzysiu stwierdzil,ze nigdzie nie idzie bo w Hiszpanii jest niesmaczne piwo.

Mania, 15.07.2017 23:52 - *.dynamic.chello.pl

Czy ostatnia - pożyjemy doświadczymy...

Legia i tylko legia, 15.07.2017 23:57 - *.123.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jestem mega zły, żadne sparingi i przygotowania . Tan klub ma zawsze walczyć od razu o mistrza, a potem ewentualnie dalej o resztę. Zero podstaw. Nie che robić po gaciach do ostatniej kolejki. Musi być pewne minimum. Nie chcę żeby ktoś drwił z legii, bo z Legią każdy dupę zepnie.,

Cobus, 15.07.2017 23:59 - *.centertel.pl

Brawo Mączyński !!

Ropa(L), 16.07.2017 00:03 - *.statics.netsource.ie

Krzys...nie gadaj bo ja dzis jednak widzialem ze ty po wejsciu na murawe wolales "byc lekko z boku" zamiast z druzyna probowac choc wywalczyc punkt. Biegales jak duch. Pamietaj to jest Legia tu sie zapier.la jak sie dostaje szanse.

krakus, 16.07.2017 00:23 - *.dynamic.chello.pl

Krzysiek, ja wiem, że teraz kasa będzie się zgadzać, ale gdzieś Ty wylądował...Pewnie masz to gdzieś, ale teraz zakompeKSieńcy z KZŁ nie lubią Cie powdójnie. Mimo wszysto powodzenia, życzę szybkiego transferu do silniejszej ligi.

olew, 16.07.2017 00:31 - *.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Słabiutki ten Mączyński i to już po raz drugi. Inna sprawa , że poza Nagy'em wszyscy grali piach...

L, 16.07.2017 00:32 - *.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Obawiam się, że Krzysiu Wiślaczek skończy w naszej Legii jak Masłowski i kilku innych.

Legia i tylko legia, 16.07.2017 00:54 - *.123.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pragnę, aby Moja ukochana LEGIA była drużyną. Wierzę w trenera i zawodników. Sprawdźcie, abym pękał z dumy.

Toni, 16.07.2017 01:16 - *.0pools.vodafone-ip.de

Bla bla bla.Puste glodne kawalki.Za dlugo zyje na tym swiecie by w to wszystko uwierzyc.Po dzisiejszym meczu ja i 2% ludzi jest zwyciestwami.
Wiem jak to dziala ta cala nasza ekstraklasa.Naiwniacy musza sie nauczyc jak to wszystko dziala.Uczcie sie a zarobicie na tym.Powodzenia na przyszlosc zycze.Elo.

123, 16.07.2017 01:18 - *.dynamic.chello.pl

A jaka ławka mocna była. Nie licząc albański i mąki

eLka, 16.07.2017 01:59 - *.play-internet.pl

Czas najwyższy się przyzwyczajać że nie gra już VOO czyli jakieś 50% skuteczności, nieszablonowości rozgrywania i pomysłu na grę.

rdzenny, 16.07.2017 07:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

co kur.. górnik wykazał wolę walki a Wy pajace co staliście tylko na boisku ? zero walki i honoru , jakbyscie walczyli to by kości trzeszczały , gdzie ta ambicja , jak nie macie to won z Legii

(L)odz, 16.07.2017 07:35 - *.toya.net.pl

Nie mam do Maki pretensji o ten mecz ,tylko że zaczynamy powtórke z seoznu minionego czyli- "musimy sie wziąć do pracy(hm to do tej pory olewka tak?),trzeba ze soba porozmawiac ,bo tak być nie może, i wyciagamy wnioski,czyli wszystko to juz było!!!!!Żenada!!!

mg, 16.07.2017 07:55 - *.centertel.pl

@Ropa(L) zgadzam sie z toba Maka wyglada na boisku jakby sie chowal.

Kar, 16.07.2017 08:23 - *.175.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Qrwa rozpoczęcia sezonu identyczne jak od czasów Urbana, Berga, Kacapa, poganiacza kóz... Ale gonimy, gonimy, gonimy, gonimy tylko żebyśmy się przed metą nie zesra...i

K(L)AKIER, 16.07.2017 09:19 - *.adsl.inetia.pl

Boli porażka z takimi drewniakami,ale trzeba zacisnąć zęby i do przodu.Wiele meczów przed nami,myślę że po tym meczu trener już nie będzie eksperymentować że składem i Maka i Sadiku będą grać .Mimo że nie są zgrani to mają mega doświadczenia i nie mogą siedzieć.Na eksperymenty to może być PP.Moze i dobrze że taki zimny prysznic na początek sezonu,pilkarze zejdą na ziemię i wezmą się do roboty.

Do kristof, 16.07.2017 11:23 - *.dynamic.chello.pl

Człowieku zmień dilera bo twoje żarty nikogo tu nie smiesza

pol, 16.07.2017 11:48 - *.dynamic.chello.pl

znowu plują nam w twarz

grzesiek, 16.07.2017 11:53 - *.centertel.pl

Ktora to juz bramka ze stalego fragmentu gry ? Identycznie tracone. Ja nawet juz nie bede tego setny raz komentowal.

1337, 16.07.2017 12:01 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Poki co to jeden mecz. Przestancie plakac.

Do kristof, 16.07.2017 12:02 - *.play-internet.pl

Zamilcz durniu

Wolfik, 16.07.2017 12:16 - *.dynamic.mm.pl

Słowa znamienne: "Zabrzanie wykazali się większą wolą walki i determinacją...".
Jako kibica boli mnie, że Mistrz Polski jedzie na pierwszy mecz ligowy jak na wycieczkę, czego zresztą nikt nie ukrywa - vide słowa Mączyńskiego.

tommy83, 16.07.2017 14:02 - *.dynamic.chello.pl

Mam nadzieje ze Malarz odpocznie troche i Cierzniak pobroni.

Gość, 16.07.2017 14:11 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Po coś ty do (L)egii przyszedł !?

gość, 16.07.2017 14:18 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Po coś ty do (L)egii przyszedł !!!? Wracaj do Krakowa

Martin, 16.07.2017 14:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Co to był za skład??? Magiera chyba poczuł się za bardzo pewnie i na siłę chce być ojcem sukcesów młodych talentów, jednakże zapomniał że w każdym meczu powinno wystawiać się bez względu na wszystko najsilniejszy skład. Szwoch i Kopczyński w podstawowym składzie to jakaś pomyłka - o ile z Szwocha w przyszłości może być pożytek to błagam - jak można go puszczać od 1 minuty, przecież on jeszcze na to nie posiada ani umiejętności ani zgrania z drużyną, póki co powinien wchodzić na ostatnie kwadranse przy dobrych rezultatach. Co do Kopczyńskiego to bez komentarza, gość już ma swoje lata i nadal nic nie pokazuje, w środku gra tragicznie pod każdym aspektem. Bezapelacyjnie potrzeba zakupić ofensywnego pomocnika i przynajmniej 1 porządnego środkowego obrońce. Zastanawiam się również nad aspektami taktycznymi, których nie było w ogóle.... Z plusów to widać że nasz nowy napadzior potrafi kopać w piłkę i to taki drugi Sa, tylko bardziej ruchliwy :) Hama to jednak ławka i wejścia na ostatnie kwadranse.
Ps. Mączyński zna ławce a gra Kopczyński - WTF????



Sputnik 44, 16.07.2017 15:51 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

kristof w środę idź na Żyletę i spróbuj pogadać z chłopakami po swojemu...

j-62, 16.07.2017 16:01 - *.internetdsl.tpnet.pl

Górnik wykazał wolęwalki - a Wy co ???

misieks, 16.07.2017 18:15 - *.dynamic.mm.pl

to przepraszam za co ty tłuku bierzesz kasę jeśli pierwszy lepszy koleś z Górnika wykazuje się większą wolą walki niz ty?