fot. Woytek / Legionisci.com

Wyniki 5. kolejki Ekstraklasy

Zakończyła się 5. kolejka Ekstraklasy. W piątek Legia pewnie pokonała Piasta 3-1. W sobotę Sandecja uległa Wiśle Płock, a Lech podzielił się punktami z Zagłębiem. Wisła Kraków odwróciła losy spotkania na swoją korzyść i po zwycięstwie nad Cracovią zasiadła na fotelu lidera. W niedzielę Górnik zremisował z Arką 1-1, Korona natomiast przegrała z Jagiellonią po bramce samobójczej w doliczonym czasie gry. W poniedziałek i wtorek spotkania zakończyły się remisami.

5. kolejka:
Legia Warszawa 3-1 Piast Gliwice
Sandecja Nowy Sącz 0-1 Wisła Płock
Lech Poznań 1-1 Zagłębie Lubin
Wisła Kraków 2-1 Cracovia
Górnik Zabrze 1-1 Arka Gdynia
Korona Kielce 2-3 Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin 0-0 Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław 1-1 Termalica Nieciecza


Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców



Komentarze: (21)

LW, 11.08.2017 15:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie ma innego wyjscia jak 3pkt. LEGIA !!!

LW, 11.08.2017 15:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

LEGIA 4 - 0 Piast ! LEGIA !!!

Tom, 11.08.2017 22:33 - *.101.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Masakra jak wolno I cofnieci grali

Olo, 11.08.2017 22:37 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Najważniejsza wygrana, ale Piast słabiutki niestety, nieprzypadkowo jest ostatni w tabeli.

Stefan , 11.08.2017 22:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Punkty cieszą, gra dalej nie powala.
LEGIA to My!!!!

Wolfik, 12.08.2017 13:09 - *.dynamic.mm.pl

Ciekawe, jakim wynikiem zakończy się "maczeta derby". Emocji nie powinno zabraknąć w Zabrzu.

Legionista, 12.08.2017 22:38 - *.226

Amika zremisowała z Zagłębiem - Spodziewałem się tego... Wisła wygrała 2:1 z Cracovią - Słaby mecz... Wisła się męczyła z drużyną która jest głównym kandydatem do spadku.. (według mnie...) Te zdobyte 3 pkt były dla Legii bardzo potrzebne i mam nadzieje że zdobędziemy z Wisłą.P. Mamy teraz 7 pkt, 5 pkt straty do Lidera.... Wisła.K zremisuje z Zagłębiem... My wygrywamy z Wisłą.P i mamy 3 pkt straty do Lidera... Nic wielkiego jeszcze nie straciliśmy i będziemy zyskiwali.... Może i Wisła.K miała problemy z Cracovią, ale staje się większym rywalem Legii do tytułu niż Amika...

Piotrek, 12.08.2017 22:55 - *.dynamic.chello.pl

I co bez komentarzy . Wisła Pany.

Zajmon Szczecin , 12.08.2017 23:26 - *.176.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kuchenki zrobił duża kupę i balon z kalem pękł!!! Taka to super drużyna.
Jutro punkty zgubia Arka i Jaga i nasza liga wróci do stałości.
Nasza Legia się rozkręca i teraz powinno być tylko coraz lepiej! !

AAA, 12.08.2017 23:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl

do Wolfik:jak Cię tak interesują derby Krakowa to wracaj na Planty to się dowiesz.

RMFC, 13.08.2017 08:19 - *.dynamic-zab-05.vectranet.pl

Warto przyjrzeć się temu Carlitosowi z Wisły. Koleś ma 27 lat więc może warto zainwestować w niego po udanym sezonie tymbardziej, że podobno ma kontrakt na razie na rok

Legionista, 13.08.2017 20:22 - *.226

@RMFC ja jednak nie chcę go w Legii... Jeden dobry mecz każdemu może się udać..... np:Masło, Czukwu, Langilowski.....

yyy, 13.08.2017 21:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl

@Piotrek chyba wisła krany
Czy naprawdę lider po 5 kolejkach to musi być jakiś powód do dumy i problem dla nas? Myślałem że mistrza przyznają po ostatniej kolejce, nie po piątej. Wow wygraliście z Cracovią, czyli klubem z którym Legia wygrała ostatnie 9 spotkań, też mi coś
PS A w Warszawie Legia pany, no ale musimy was o tym informować? Chyba potraficie korzystać z internetu? ;)

Jacek Stary kibic, 13.08.2017 21:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Zastanawiam się jak to jest - Szwoch - u nas gra totalny piach, przechodzi do innego trenera - Ojrzyńskiego, pierwszy mecz ligowy - zostaje wybrany piłkarzem meczu.
Czy na pewno nasi trenerzy potrafią wykorzystać potencjał piłkarza ? Czy potrafią mobilizować ?
Pytania pozostawiam do przemyślenia - przede wszystkim sztabu trenerskiego.

Legionista, 13.08.2017 22:54 - *.226

@Piotrek, brawo... pierwszy raz macie 1 miejsce w Lidze... I już Wielki klub który przegra z amatorami w Lidze Mistrzów, a później w LE.... Spokojniej bo za miesiąc to wisła nie będzie Liderem, a Legia!!

Piotrek, 14.08.2017 12:05 - *.dynamic.chello.pl

Do yyy. i Legionista Spokojnie ja wiem że to dopiero 5 kolejek , ale nie będzie Wam tak łatwo a z urzędu nikt Wam mistrzostwa nie przyzna niestety. A teraz módlcie się żeby wejść do tej ligi Europy bo będzie u was to co u nas w 2011 brak kasy i kłopoty. Tylko że my z tego powoli wychodzimy a z Legią nie wiadomo. Pozdrawiam normalnych nie zadufanych kibiców Legii.

Legionista, 14.08.2017 17:28 - *.226

@Piotrek na tą chwile do Jaga oraz Wisła miała więcej szczęścia niż gry... Cracovia która jest słaba wygrywała, a później dostała czerwoną i leżała... Tak samo była z Wisłą.P... Oni więcej mieli radości z gry niż Wisła... Tak samo Jaga która w końcówkach wygrywa... Korona była lepsza, a przegrała... Następna kolejka będzie bardziej ciekawsza niż obecna... Wisła zagra z Zagłębiem i według mnie będzie remis... Jaga zagra z Śląskiem i tu nie wiem... Prawdopodobnie będzie remis... Legia może, ale nie musi wygrać z Wisłą Płock i będziemy mieli 3 pkt straty... Berto schudnie i zacznie grać jak Odjidja... Tak samo mówili rok temu, dwa lata temu, inaczej mówili 3 lata temu itp... A jednak Legia zdobywa tytuły i gra w europejskich pucharach :) Co to Ligii Europejskiej to jestem spokojny... Damy sobie radę i nie będziemy dawną Wisłą :) Mnie nie rusza że Wisła wraca bo wolę Wisłę w europejskich pucharach niż taką: Jagielonie, Lechie czy inne Lechy (Amiki) :I Ja wam życzę powrotu bo ta Liga staję się powoli nudna czyli Legia zawsze wygrywa Ekstraklase (nie przeszkadza mi to :)) Jedno mi przeszkadza czyli nie ma z kim rywalizować :) Obecnie Legia ma największy budżet i jeszcze spokojnie zyska :) Większe problemy ma wisła która nie płaciła zawodnikom ;)

Piotrek, 14.08.2017 18:33 - *.dynamic.chello.pl

Do Legionista. Wiem że nasze zwycięstwa wyglądają trochę fartownie ale coś fajnego może z tego być. Fajnie by było jakby o mistrzostwo walczyły Wisła z Legią i jeszcze ktoś : pyrlandia, Lechia. Byłoby ciekawiej i poziom ligi by się podniósł. Jak będzie ? Zobaczymy. A na razie życzę Legii pewnego awansu do ligi Europy.

Legionista, 14.08.2017 20:38 - *.226

@Piotrek z takimi kibicami się da rozmawiać :) Według mnie o tytuł w tym sezonie będą walczyły: Legia,Wisła, Zagłębie... Lechia została rozsprzedana i nie będzie walczyła oraz mają słabego trenera... Amika jest nie wiadoma... Kupili graczy za 3.5 mln.euro (ogolny koszt) i mają szeroką kadrę (jak na naszą Ekstraklase) Jednak ich trener nie zachwyca... Tak samo trener od kondycji... Przegrali z Ultrechtem który nie jest jakąś potęgą... Przegrali PP, a tak sobie marzyli że wygrają :I A teraz pozostało im MP, a mają szeroką kadrę i będzie wojna w szatni... Jednak mają szanse na 1-4... Trener od kondycji - Zespół ich jest tak zmęczony że musieli wziąć mini urlop do środy... I to szansa dla termaliki... Za pewnie będzie remis i będą mieli kłopoty... Tak jak się spodziewałem... Przejedzą sobie te pieniądze które zyskali z transferów (bednarka, Kędziory i Kownackiej) Co to Wisły to też nie wiem.. Jak będzie ponieważ: ma przyjść Niemiecki właściciel... Będą mieli inną wizje i trenera zwolnią który może być dobry choć bym go nie sprowadził do Legii...