Dariusz Wdowczyk - fot. Mishka / Legionisci.com

Wdowczyk: Dwie różne połówki

Dariusz Wdowczyk (trener Piasta): Trudno myśleć o dobrym wyniku na Legii, gdy drużyna gra tylko 45 minut i nie wykorzystuje dogodnych sytuacji. To się na nas srogo zemściło, bo błyskawicznie straciliśmy dwa gole. Dobrze zaczęliśmy drugą połowę i szkoda okazji Papadopulosa. Dwie różne połówki – w pierwszej tylko przeszkadzaliśmy, w drugiej graliśmy lepiej.

Legia nie grała dziś świetnego spotkania. Choć dominowali w pierwszej połowie, to nie mieli zbyt wielu okazji do zdobycia gola. Ale potrafili wykorzystać nasz błąd. I na tym też polega siła Legii. Gol uspokaja zaś grę i pozwala zespołowi na bardziej komfortowe granie. Nie zmienia to jednak faktu, że na polskie warunki Legia jest klasową drużyną. Z zegarmistrzowską precyzją wykorzystali nasze błędy.

Nie wiem czemu moja drużyna marnuje rzuty karne, czy takie okazje jak dziś. Gdybym to wiedział, to byśmy to poprawili. Ale tego nie da się wyćwiczyć. Na treningu takie okazje byśmy wykorzystali.