Stadion Legii z lotu ptaka - fot. Hagi / Legionisci.com

Komercyjna nazwa stadionu możliwa w tym roku

Legia Warszawa od kilku lat pracuje nad znalezieniem partnera, który kupi komercyjną nazwę stadionu. Jednak zarówno poprzedni i obecny zarząd podkreślają, że zależy im na podpisaniu długoterminowego dobrego kontraktu. - To musi być kontrakt, który odpowiada marce Legii. Jeżeli byłby niższy, to wszystko inne zostanie przez to ustawione w dół. My natomiast musimy jako polska piłka iść w górę. Nie możemy deprecjonować swojego własnego produktu - tłumaczy prezes Legii.

Dariusz Mioduski powiedział, że aktualnie prowadzone są ciekawe rozmowy w tym temacie i możliwe, że do końca roku taka umowa zostanie podpisana. Do klubu zgłaszało się już wiele firm, ale oferowały za mało i ich oferty były odrzucane. - Nie podpiszemy kontraktu na warunkach które nie są dobre. Wolę nie podpisywać, bo nie chcę powielać błędów, które są robione - wyjaśnia prezes.

- To skomplikowany proces, pracujemy nad tym. Nie chcę zapeszać bo zawsze na początku wszytko dobrze wygląda, ale szczegóły zawsze mogą nas poróżnić. To nie są proste kontrakty w stylu pieniądze za nazwę. To partnerskie umowy, które polegają obopólnej współpracy - dodaje Mioduski.



Komentarze: (40)

Leon, 12.08.2017 14:12 - *.123

Są już pewne przecieki kto ma zostać sponsorem i jak będzie nazywać się stadion - Durex Arena

gazza, 12.08.2017 14:22 - *.adsl.inetia.pl

Pewnych rzeczy nie wolno sprzedawać ...!
Nasz stadion ma nazwę i tej nazwie bądzmy wierni i niesprzedajni !

eth, 12.08.2017 14:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No wreszcie, bo dziura budżetowa niby jest, ale nikt długo, mam wrażenie, nie myślał aby czerpać kasę ze sprzedaży prawa do nazwy stadionu (nie żeby mi obecna nazwa - z J. Piłsudskim - nie odpowiadała, co to to nie). Tylko oby nie Durex Arena :)

dex, 12.08.2017 14:35 - *.play-internet.pl

Taaaa. Jeszcze hurtową sprzedaż arbuzów urządźcie na stadionie.

Balde, 12.08.2017 14:40 - *.9

Trochę długo trwają te poszukiwania, a to zawsze kilka zł by wpadało do budżetu.

l, 12.08.2017 14:41 - *.dynamic.mm.pl

Osram Arena

@gazza, 12.08.2017 14:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

to daj hajs na dzialalnosc klubu

Hiszpan, 12.08.2017 15:06 - *.siedlce.domtel.com.pl

Darek prześladuje Złote Tarasy Legia ma być skosnooka.

Marcin77, 12.08.2017 15:06 - *.range81-135.btcentralplus.com

Co za różnica, on i tak powie że nie ma pieniędzy. Ile by Legia nie zarobiła to wszystko znika.

Mietek prg, 12.08.2017 15:11 - *.play-internet.pl

Amarena Arena

Ja, 12.08.2017 15:17 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Niech podpiszą umowę sami ze sobą. Będzie LEGIA ARENA. Czy jakkolwiek ma się nazywać

Do leon, 12.08.2017 15:24 - *.play-internet.pl

Zastanów się debilu co piszesz
Długo nad tym myślałeś?

robochłop, 12.08.2017 15:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

dla mnie - najpiękniej na świecie brzmiało by - Polish Army Stadium...wielki hołd całym pokoleniom naszych niezrównanych żołnierzy...walczyli wszędzie...walczyli zawsze...nie zawsze w naszej sprawie...często stawali do boju w beznadziejnej sytuacji...ale to nasz , Polski charakter...często ginęli w obcych krajach...dla nas..żeby inni byli wolni...w drodze do Polski....tylko kto za to by chciał zapłacić...

FOREVER LEGIA, 12.08.2017 16:09 - *.play-internet.pl

Ogolnie to jestem za mozliwoscia sprzedazy nazwy stadionu,bo bez pieniedzy druzyny sie nie zbuduje.Obawiam sie jednak,ze Mioduski pomimo naplywu gotowki,dalej bedzie nam wmawial,ze klub jest tak zadluzony,ze o pilkarzach ze sredniej polki mozemy zapomniec i dalej mamy jesc juz nawet nie lyzka,a pipetka.No coz,mam wrazenie,ze tak naprawde nikomu,oprocz kibicom nie zalezy na tym,zeby Legia byla by chociazby tzw sredniakiem europejskim,bo to sie wiaze z inwestycjami w przyszlosc i budowaniem druzyny na kilka lat wprzod,lecz niestety,ale tak dalekowzrocznych prezesow/wlascicieli w Legii nie ma.Mioduski,a takze i ten co poniektorzy po nim placza do tej pory,czyli B.L,ze o iti nie wspomne,sa(byli)w Legii tylko dlatego,ze"jest pare groszy do wziecia"i tak jak poprzednicy,tak i Mioduski odejdzie od stolu zwanego Legia,jak juz sie nazre,a jego miejsce zajmie nastepny"zbawca i wizjoner" co bedzie karmil kibicow opowiesciami,ile to razy zdobedziemy M.P w przeciagu najblizszej dekady,a wystepy w L.M. nam sie znudza,bo ile razy mozna wygrywac z Realem.Mysle wiec,ze jedynym rozsadnym dzialaniem kibicow jest.....protest na trybunach.Na poczatek np poprzez brak dopingu w pierwszej polowie,po to,zeby zmusic wlascicieli do wyciagniecia reki w strone kibicow w celu wziecia pod uwage glosu trybun przez wlascicieli w temacie rozwoju druzyny.Chociaz obawiam sie,ze nie bardzo mieliby z kim rozmawiac na trybunach,bo bardzo sprytnie zachowal sie iti,swojego czasu,kiedy to pod plaszczykiem walki z huliganstwem na trybunach,pozbyl sie rowniez kibicow,ktorzy prosto w oczy potrafili by sie zapytac prezesow"GDZIE SA KU..WA PIENIADZE"?.

Lucas36, 12.08.2017 16:09 - *.51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do gazza
Mylisz pojęcia kolego,nikt tu nie zmienia nazwy stadionu tylko sprzedaje nazwę komercyjną..

do @gazza, 12.08.2017 16:11 - *.warszawa.vectranet.pl

To jak się pieniędzy nie ma to zamiast klubu w ekstraklasie kupuje się Fife i tam się bawi w prowadzenie klubu.

do Leon i I, 12.08.2017 16:15 - *.2-1.cable.virginm.net

kompleksy, śmieszni mali ludzie z śmiesznych małych klubów, po co spędzacie czas na wchodzeniu na legijną stronę i komentowaniu, skoro to nie wasz klub i nie wasza sprawa

Lucas36, 12.08.2017 16:24 - *.51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do robochłop
Przecież to jest Stadion Wojska Polskiego więc o czym ty piszesz człowieku?i jeszcze jedno - piszesz o hołdzie dla polskich żołnierzy a proponujesz nazwę po angielsku?idź poszukać logiki..

e(L)o, 12.08.2017 16:24 - *.sieradz.vectranet.pl

Stadion im. Cyrku Magiery !

Juri, 12.08.2017 16:35 - *.centertel.pl

Samsung arena

ja, 12.08.2017 16:54 - *.dynamic.chello.pl

Co wy z ta areną?
A nie może być stadion?
Za mało twitterkowe?

Legionista, 12.08.2017 17:20 - *.226

Jestem za tym pomysłem ponieważ można zainwestować w to na np:nowe boiska,nowych graczy itp... A Legia nie powinna być utrzymywana tylko przez puchary bo możemy raz nie zagrać i będzie problem :I Tylko musi być dobra oferta, a nie np: grosze...

zp, 12.08.2017 19:32 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Pewnie ze nowa nazwa będzie, a w zasadzie nie nowa, bo estadio WP in Marszałka zostaje, dojdzie nazwa używana tytularnie np Pepsi Arena czy inny Sprite Park. P.S. Dawno go tu nie było ale Marcin77 został trzasniety jakieś dwa lata temu, uwaga na niego bo to dzielnicowy z Bełchatowa !!!

M., 12.08.2017 20:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Propsy:
- Stadion Wojska Polskiego (Antek stawia)
- Królewskie Arena (to co jest, ale na większą miarkę),
- Play Arena (pasuje jak ulał i stabilnie $),
- Orange Arena (jw.)

gazza, 12.08.2017 20:33 - *.adsl.inetia.pl

To czym się będzie różnił nasz stadion on panienki z pigalaka ?
Są pewne rzeczy których się nie sprzedaje.
Nie wbito wam to do głów ?

grzesiek, 12.08.2017 21:00 - *.centertel.pl

Chodzi bodajze o nazwe komercyjna. Stara nazwa by zostala marszalka Pilsudskiego. Ale dodano by nazwe komercyjna. Tak jak byla kiedys pepsi arena. Mi to nie przeszkadza. Bardziej mi przezzkadza gra pilkarzy w szarych koszulkach...

Matt, 12.08.2017 21:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Widzę, że niektórzy nie rozumieją co to jest komercyjna nazwa. Jeden pies jaka będzie (byle nie jakiś obciach), ważne ile dostaniemy. Ja i tak będę mówił na to stadion Legii i inni pewnie też. Pepsi Arena, Orange Arena - jakie to ma znaczenie dla kibica?

Lucas36, 12.08.2017 21:28 - *.129.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ponownie do gazza
Co ty człowieku chrzanisz?o jakiej panience z pigalaka ty nawijasz?nazwa stadionu nie ulega zmianie,dalej to będzie Stadion Wojska Polskiego tyle,że dodaje się nazwę komercyjną tak jak to było z Pepsi..nie wyjeżdżaj tu człowieku z głupotami bo niedobrze się robi..większość stadionów w Europie ma nazwy komercyjne bo z tego jest gotówka..jak Legia sprzedaje powierzchnię reklamową na koszulce to też spazmów dostajesz?

Cult⚽️Legia, 12.08.2017 21:31 - *.71

Stadion Armii Krajowej,I rzád płaci grubo co miesiâc,Centralny Wojskowy Klub Sportowy!Tylko!tak!potéga !wraca !I nauka dla pokoleń na zawsze!i Wojsko na Legie wraca.

Hehehe, 12.08.2017 22:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gangbang arena, łysy by się nie obraził

Zo(L)iborz, 12.08.2017 23:41 - *.dynamic.chello.pl

Gillette Arena lub Królewskie Arena te nazwy mi pasują najbardziej

Balde do gazza, 12.08.2017 23:46 - *.9

Tylko nie próbuj osobiście różnicy wyczaić, bo sobie małego o beton i krzesełka połamiesz:)

Legiausa, 13.08.2017 03:24 - *.nyc.res.rr.com

Powiem szczerze, ze kibicuje Legii zza Oceanu od 12 lat i widze zmiany w bardzo dobrym kierunku... Kibice rewelacja, renoma klubu na arenie miedzynarodowej nie najgorsza, wynik w tamtym roku w LM maksymalnie wyzylowany przez kilka czynnikow.... Radovic, Odija, Magiera... Radovic-kontuzja, Odija-kasa i zaglaskany przez wszystkich, glownie media!!! Magiera- zostal sam, ale da rade! Zaufania i czasu potrzeba a nie krzyku i zlosci!!! Mioduski to wie i popieram!!!

FOREVER LEGIA, 13.08.2017 06:06 - *.play-internet.pl

Uwazam,ze "cyrkowa arena" bedzie odpowiednio nawiazywala do obecnej sytuacji panujacej w klubie.Pilkarze kopiacy sie w czolo,trener niepotrafiacy sklecic z tego badziewia jakiegokolwiek tworu,co by przypominalo druzyne i pezes,ktory wiecznie placze,ze nie ma pieniedzy.Czy to nie jest cyrk???.

olew, 13.08.2017 11:31 - *.132.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Niestety, trzeba się pogodzić , że stadion (nazwa) będzie sprzedawany. Jeśli tak, trzeba najwięcej kasy z tego wyciągnąć. Bym wolał DEYNA STADION, ale nie mam kasy. Może kibole by się zrzucili , 1000 zł za sezon , to by było kilkanaście milionów ... Ja dam dwa tysiaki !

oLaf, 13.08.2017 12:42 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

jakby tylko te pieniądze z sponsoringu poszły na zakup jakiegoś DOBREGO (nie szrotu za darmo) zawodnika to byłbym pierwszy "za".... ale jak znam życie to pójdzie to na karmienie jakiś darmozjadów typu Żewłaki etc.

(L)istek, 13.08.2017 23:47 - *.adsl.inetia.pl

Arene to wy macie w swoich mózgach,to jest Stadion Wojska Polskiego im.Marszałka Józefa Piłsudskiego

enrique, 14.08.2017 00:56 - *.dynamic.mm.pl

zrobić socios i bedzie porządek

mietek, 14.08.2017 09:14 - *.emea.ibm.com

Czy ja dobrze rozumiem ten ultra-nowoczesny pomysł marketingowy? Teraz nie mamy żadnego sponsora stadionu, więc do klubowej kasy nie wpada nic. Szopen woli dalej nie mieć nic tylko dlatego, że mu się wydaje, że można podpisać umowę na większą kwotę? Zaczynam rozumieć, dlaczego transfery wyglądają jak wyglądają.

@oLaf: Chyba lepiej, żeby z pieniędzy za sponsoring "wykarmiali" (jak to mówisz) bliźniaków, niż gdyby to miało iść z pieniędzy na transfery.

mietek, 14.08.2017 10:56 - *.emea.ibm.com

@FOREVER LEGIA: Nie chwyci to w żaden sposób, bo Szopen nie zakłada przychodów ze sprzedaży karnetów/biletów jako realnego zasilenia klubowej kasy, a bazuje w głównej mierze na pieniądzach od UEFA za występy w pucharach. Jakoś nie słychać jego lamentów, że na meczu z Piastem było niecałe 14 tysięcy ludzi. Gdyby mu zależało na frekwencji, to akcja marketingowa przed takim meczem by hulała jak dzika. Ale po co, skoro on wie, że UEFA i tak swoje rzuci, więc kibice są nieważni.