fot. Mishka / Legionisci.com

Punkty po meczu ze Śląskiem

Legia przegrała w Ekstraklasie po raz trzeci w tym sezonie. I to niestety ponownie zasłużenie. Niewykluczone, że Śląsk będzie walczył o puchary, nie jest to słaba drużyna i oczywiście można było z nimi przegrać. Mieliśmy jednak prawo liczyć, że legioniści z całych sił powalczą, by tak się nie stało. No i chyba znów się przeliczyliśmy.

1. Słabo. Po prostu słabo. Co tu dużo pisać o tym meczu? Przez jego najważniejsze momenty Legia grała pod naporem gospodarzy. Nie istnieliśmy w pierwszym kwadransie, po czym wydawało się, że mistrzowie Polski mogą przejść inicjatywę w spotkaniu. Gdy ono znów się wyrównało, to zdobyliśmy bramkę (jedyny celny strzał w I połowie). Linia pomocy, w nowym zestawieniu, wyglądała źle. Napastnicy sobie nie radzili, a jak już dochodzili do sytuacji, to zwykle podejmowali złe decyzje. Nieźle wyglądała linia obrony, ale niestety tylko do czasu. Po zmianie stron legioniści cofnęli się zbyt głęboko, dali rywalom zbyt dużo miejsca do rozpędzenia się, szczególnie w bocznych strefach (co wynikało też z nowatorskiego ustawienia), no i ta dość stabilna obrona dwukrotnie (choć raz po fatalnym błędzie sędziego) dała się zaskoczyć. Potem to Śląsk skupił się na defensywie i kontratakach, a Legia nieporadnie próbowała stworzyć zagrożenie. Nie było w tym meczu niczego, co porwałoby warszawskich kibiców, ba, nawet nic, co dałoby nadzieję na lepsze czasy.

2. Romb. Skoro nie mam skrzydłowych, to zagram bez skrzydłowych – zdawał się myśleć trener Magiera. Legia we Wrocławiu wyszła z tzw. rombem w pomocy. W drużynie zabrakło miejsca dla graczy zwykle grających na bokach boiska. W założeniu wyglądało to obiecująco: Śląsk grał bez swoich najgroźniejszych skrzydłowych: Koseckiego i Maka, więc trenerzy postanowili zagęścić środek pola, świadomie zostawiając otwarte strefy po bokach. Życie jednak brutalnie zweryfikowało ten pomysł. By tak grać, potrzeba przede wszystkim środkowych pomocników w wysokiej formie. Jodłowiec i Moulin w takiej nie są. W dodatku na murawie wyglądali na zdezorientowanych. Biegali dużo, ale bezproduktywnie. W efekcie szybko tracili siły i często otwarte strefy. Zespół po raz pierwszy zagrał w takim zestawieniu i widać było, że nie czuje się w nim dobrze. Trener Magiera podjął ryzyko, chciał zaskoczyć przeciwników. Nie wyszło. Niestety znowu.

3. Gdzie ta Legia? Ostatnie mistrzostwo Legia wygrała dzięki świetnej grze defensywnej. Traciliśmy bardzo mało goli. Co najważniejsze jednak, umieliśmy wykorzystywać doświadczenie z występów w europejskich pucharach. Nauczyliśmy się grać wynikiem. Jak było 1-0, to można było niemal być pewnym, że legioniści wygrają. To już jednak tylko miłe wspomnienie. We Wrocławiu „Wojskowi” kolejny raz w tym sezonie (Arka, Korona, Sheriff), dali sobie odebrać prowadzenie, ale tym razem nie byli w stanie nawet zremisować. Gdzie się podziała ta boiskowa mądrość, z której byliśmy dumni? Gdzie koncentracja i walka do ostatnich minut?

4. Co było? Czego nie? Z pozytywów to właściwie tylko trzy, w dodatku drobne rzeczy. Po pierwsze długi okres niezłej gry linii obrony (paradoksalnie oba gole padły przez obrońców, no i błąd arbitra). Po drugie gol po rozegraniu ze stałego fragmentu. Po trzecie druga w sezonie bramka Niezgody. Tyle. Czego zaś zabrakło najbardziej? Determinacji, woli odniesienia zwycięstwa. Niektórzy, jak Moulin, czy Jodłowiec, grali zastanawiająco niefrasobliwie (dlaczego Francuz tak łatwo odpuścił doskok do dośrodkowującego rywala w sytuacji przy golu na 2-1?). Zabrakło środka pola, który nawiązałby skuteczną walkę z wrocławianami. Zabrakło też szybkości, dynamiki, choć to nieco złudne wrażenie, bo po prostu w składzie Legii nie było tym razem, poza Niezgodą, zawodników o takiej charakterystyce. Z pewnością jednak za wolno operowaliśmy piłką, zbyt długo trwały procesy myślowe u piłkarzy.

5. Kontuzje. Trudno wymagać od Legii kreatywności, gdy brakuje takich piłkarzy jak Guilherme, czy Radović. Jeśli dodamy do tego kontuzje Kucharczyka, Hamalainena i Hildeberto, zawodników może nie tyle pierwszego wyboru, co dających szkoleniowcom pole manewru przy wybieraniu składu, to mamy już wyraźny problem. Co więcej, wszyscy oni to gracze, którzy mogą grać na skrzydłach. To poniekąd tłumaczy decyzję trenera Magiery o rezygnacji z gry ze skrzydłami.

6. Nie jest źle. Patrząc na sytuację w tabeli i to, jak słabo gramy, to i tak mamy wciąż niezłą sytuację w lidze. I szczęście. Pora jednak mu w końcu pomóc.

Autor: Jakub Majewski "Qbas"
Twitter: QbasLL
Kątem Oka na FB



Komentarze: (40)

urban, 11.09.2017 15:58 - *.cluster-j.forcepoint.net

A ten wiecznie zaskoczony? Wiecznie tlumaczacy trenera kontuzjami i slabo forma pilkarzy. Przy takiej samej grze acz lepszym wyniku (np sedzia uznajacy nam bramke ze spalonego, ale nie gwizdzacy reki) jak zwykle byloby 'jest dobrze, trener wie co robi - swietny fachowiec. Czesc kontuzji (non stop jakies naciagniecia itp) i beznadziejna forma to wina siwego dziada i jego super sztabu. Jodlowiec jak w poprzednim sezonie - forma na 1 mecz i wystarczy, reszta nie umie podac pilki. Pressing - a po co? Rozegranie od bramkarza - nie umiemy. 2 tygodnie przerwy (niby pracy???) i nie potrafia dalej nic. Jedrzejczyk i Jodlowiec bawili sie w dosrodkowania w tym meczu - naprawde to mialo wypalic????

@rek, 11.09.2017 16:21 - *.dynamic.chello.pl

Jak podają piłkarskie media..:
Holenderski szkoleniowiec zespołu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Crystal Palace Frank de Boer otrzymał dymisję po porażce 0:1 w niedzielnym meczu z Burnley. Prowadził zespół od lata tego roku, w czterech meczach drużyna nie zdobyła ani jednego punktu...

Tak oto się dzieje w całym normalnym piłkarskim świecie, tzn. jak jako trener masz brak wyników, to jesteś OUT... I to niezależnie od twego "znanego" piłkarskiego nazwiska...
Niestety tylko u nas gra się do usranej śmierci za tzw. "zasługi dla klubu"... Pozdro (L)

Kronikarz, 11.09.2017 16:21 - *.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Z Arką przegrywaliśmy 0:1 więc jak mogliśmy dać sobie odebrać prowadzenie?

Jerz z Potoku, 11.09.2017 17:11 - *.dynamic.chello.pl

Dawno nie czytałem tak pesymistycznej pomeczowej analizy autorstwa kol. Jakuba. Jednak najbardziej smutne w tym wszystkim jest to, że jej autor ma w 100% rację!
Ps.: jedyne co mogę dodać (uwypuklić) to brak kreatywnego środkowego rozgrywającego. Jednak w przypadku Legii to już tak stara i ograna melodia, iż jej dalsze brzmienie może...kaleczyć uszy.

Legionista80, 11.09.2017 17:12 - *.play-internet.pl

Nie jezt zle?!!! :)))) jest cho....o !!!!! Panie J.M prosze z godnoscia odejsc bo mamy szacunek do Pana

Konio, 11.09.2017 17:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl

mówiełem brać Robaka , a nie ,,wynalazlki" z zagranicy.

imchotep, 11.09.2017 17:37 - *.fttx.telefonserwis.pl

Magiera Won nieudaczniku!!!!!!

Zajmon Szczecin , 11.09.2017 17:52 - *.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Szuka Qbas gdzie może pozytywów i nadziei i to popieram bo tez jestem kibicem naszej Legii.
Dopóki jednak nasi zawodnicy żeby nie napisać piłkarze nie pokażą charakteru i walki na boisku ciężko będzie grać widowiskowo i efektywnie.

Legionista, 11.09.2017 18:02 - *.226

Czemu VARu w tym meczu nie było? Oczywiście, nie ma usprawiedliwienia za tą grę, ale ten karny to jakaś pomyłka... Jakby Legia dostała taką sytuacje to cała Polska by pisała... Nie piszę tu o tym że śląsk nie zasłużył na ten wynik... Tylko o karnym... Mecz był słaby... Piłkarze Legii jakby kogoś chcieli wywalić z Legii (Może Magiere, może Miodka, może Żewłaka...Nie wiem) Szkoda tych 3 pkt bo jakby wygrali to byśmy byli (L)iderami.. Oby w następnej kolejce się udało! (u siebie wygrywamy...)

Blebleble, 11.09.2017 18:13 - *.dynamic.chello.pl

Co za tendencyjny tekst, jak zawsze tłumaczenie JM, zwalanie winy na sędziego, ogólnie jest nieźle tylko szczęścia nie ma... Szkoda że w tekście kilka razy jest o błędzie sędziego przy golu dla Śląska i ani jednej wzmianki o błędzie przy golu Legii. Jednego odmówić autorowi nie można, od zeszłego sezonu trzyma poziom, co innego że poziom zbliżony do tego z boiska.

Krzeszczu, 11.09.2017 18:23 - *.cust.bredband2.com

@ Legionista: Fakt, gol na 1-0 dla nas padl ze spalonego (albana), wiec fakt, szkoda ze nie bylo VARu.
Widze ze z obiektywizmem u ciebie nie za bardzo...

Kaktus, 11.09.2017 18:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeżeli jeden zawodnik jest bez formy to jest jego wina. Jeżeli bez formy tak jak u nas jest cała drużyna to obciąża trenera, wiec tłumaczenie się trenera słabą formą jest nie na miejscu....

@rek do Legionista, 11.09.2017 18:28 - *.dynamic.chello.pl

Koleżko, skąd u ciebie tyle wiary w Magica..? Skąd ty czerpiesz te niebotyczne pokłady nadziei widząc, iż ten facet niczego już w (L)egii nie zmieni..? Ja wiem, iż nadzieja umiera ostatnia... Ale w przypadku Magica te przysłowie nie ma już od kilku tygodni racji bytu... Jak ty sam musisz bardzo cierpieć na duszy, ufając Magierze i nadal wierząc w jego "potencjał" trenerski... Pozdro (L)

Pio, 11.09.2017 18:57 - *.dynamic.chello.pl

Jacek, ja myślałem że ty nie z tych co aby jeszcze jeden "miesiączek" na wypasionej pensji a nie honorowa dymisja.
Jacek, Ty już nie pomożesz Legii, nawet tłumaczenia coraz bardziej żenujące

Cik, 11.09.2017 19:50 - *.dynamic.chello.pl

Dlaczego jak byla przerwa na reprezentacje to nie zrobiono zmiany?

AS, 11.09.2017 19:59 - *.21

Najjaśniejszym punktem bdzie wyj...nie JM

Węgiel18, 11.09.2017 20:52 - *.play-internet.pl

Nie mam pytań do Was! Wypie#@$imy Magica i co? Nagle kopaczom sie zachce walczyc? Jezeli tak, to o kim to bedzie swiadczyc, o Jacku, ktory probuje zrobic z g#wna perfumerie? Ktoremu w nie caly rok wyciagnieto trzon zespolu o gra tym " na co fabryka pozwala"? Czy to bedzie wina tych pseudo grajkow, co w dupie maja Legie i odpuszczaja lige i puchary, zeby trenera zmienic? Co ma Magiera zrobic? Przygotowal ich zle? Czy tylko ja to widze, ze to nie kwestia przygotowania, ale im sie tak naprawde nie chce? Tu nie trzeba trenera zmieniac, tylko szatnie przewietrzyc i wypie#@*ic na zbity pysk te nasze gwiazdeczki. W d#pach im poroslo poprostu.

Jerz z Potoku', 11.09.2017 21:22 - *.dynamic.chello.pl

@ Krzeszczu i @rek - po raz kolejny zadaję sobie - być może retoryczne - pytanie: po jaką cholerę podejmujecie dialog z "Legionistą"?! Wy, ja i wielu innych mamy przejrzysty pogląd na to co obecnie dzieje się w Legii (powiedzieć sportowa katastrofa, to jakby nic nie powiedzieć). Ale wspomniany "Legionista" ma własne zdanie (wizję) w przedmiotowym temacie i tego konsekwentnie się trzyma. Czy ma do tego prawo? Ależ oczywiście! Wolny kraj, przyjazne forum dyskusyjne. Jeżeli jednak uświadomicie sobie, że jego jedynym "paliwem" do dalszej pijarowskiej destrukcji klubu lub własnego egoistycznego lansu są niekończące się dysputy z oponentami - to sami powinniście pozbawić go...energii.
Pozdrawiam.

Legia⚽️Legia, 11.09.2017 21:39 - *.183

Już chyba I dzieciaki wiedzá że z Magierâ sá w kratke wyniki uczeń urbana stacha I I innych pomiksował kilka styli szkoleniowych,wyniki widać na dłoni,nowy Boss zamulony I chyba nic nie zmieni chyba że trybuny dostanâ szału!i wszystkich słabych w Legii rozwalá!

@rek, 11.09.2017 21:48 - *.dynamic.chello.pl

do Jerz z Potoku
Masz rację w tym "temacie" bracie... Obiecuję poprawę... Oczywiście pod warunkiem, iż mnie tenże oponent sam pierwszy nie zaczepi... Pozdro (L)

Kris41, 11.09.2017 21:59 - *.dynamic.chello.pl

Minął poniedziałek a JM i spółka trwa. Zastanawiam się na co czeka nasz korporacyjny właściciel? Rozkrecaja się? Nie wkomponowuja się nowiu? Przecież gołym okiem widać brak pomysłu, chaos, brak przygotowania i miotanie się naszego sympatycznego wfisty. Na trenera L trzeba kogoś z charyzma a nie dopiero uczacego się gościa z zerowym doświadczenie..

Mariano, 11.09.2017 22:11 - *.dynamic.chello.pl

Jedyne rozwiązanie to trener z charakterem i charyzmą jak Czeczesow. Magiera z Vuko niestety sie nie sprawdzą. Magiera jest idealnym adystentem, dużo analizuje ale niestety nie potrafi wycisnąć ze średnich piłkarzy nawet 50%. Vuko lubię ale trener z niego jest bardzooo słaby.

Cult⚽️Mistrz, 11.09.2017 23:10 - *.183

JM!pakować!walizki!Dziéki!za!wszystko!czas!minoł!

Juri, 12.09.2017 06:27 - *.adsl.inetia.pl

Szacunek i wsparcie dla trenera Magiery.
Kopacze grać!

Afro, 12.09.2017 07:28 - *.dynamic.chello.pl

Do Krzeszczu. Nie bylo spalonego. Ogladalem skrot klatka po klatce i Sadiku wyłania sie zza plecow obroncy jak pilka już leci. W komentarzu pod artykułem ze skrótami napisałem która sekunda i klatka.

Tak samo nie ma karnego. Ręka była ale poza.polem karnym. Czerwona kartka ale nie karny.

Chv, 12.09.2017 11:14 - *.play-internet.pl

Sami wymagają lojalności i przywiązania do barw, a jak przychodzi trener ktory z klubem 20 lat jest związany to "wypier...aj na bruk" po 2 slabszych miesiącach.

chi, 12.09.2017 13:16 - *.8

Zawsze mocniej! ... w d.pę!

ARTEC, 12.09.2017 15:53 - *.100

Do autora. Napisał pan iż niewykluczone że Śląsk będzie walczył o puchary. Ja panu mówię iż tak na pewno nie będzie. Na tle tak słabej ekipy jak Śląsk my wyglądaliśmy jak dzieci we mgle. Do kur.y nędzy oni zostawiali nam w tym meczu po 2 3 metry luzu nie stosowali wobec nas praktycznie żadnego presingu a my nie umieliśmy tego wykorzystać. Gdzie my ku.wa właściwie jesteśmy? Co się z tymi kopaczami dzieje? Ja rozumiem można przegrać mecz ale żeby w meczu nie oddać celnego strzału na bramkę(nie licząc bramki) i nie stworzyć tak na dobrą sprawę sytuacji i (o zgrozo) biegać w tempie wakacyjnym przez cały mecz ? O co tu chodzi? Jest połowa rundy prawie a oni biegają jak by im związali jaja. Ja rozumiem odeszło sporo zawodników na ich miejsce przyszli nowi (wygląda na to że o wiele gorszej jakości) dużyna się zgrywa ale żeby biegać 3 razy wolniej niż przeciwnicy? I tak jest od początku sezonu. Boże a już myślałem że nie będe musiał takich padlin oglądać w wykonaniu Legionistów. I jeszcze ten je.ny C+ i ich eksperci na każdym kroku podkreślają jakie to piękne mecze oglądają. Ludzie oszukujecie samych siebie bo wam za to płacą ale nie oszukujcie nas prawdziwych kibiców którzy widzieli polskie drużyny grające naprawdę wielkie mecze w europucharach a teraz oglądają mistrzostwa polski w wycinaniu się i graniu w szerz boiska. No ku.wa w tym jesteśmy najlepsi nie ma co. Zróbcie wreszcie program a w nim debatę z prawdziwymi ekspertami co robić aby podnieść wreszcie sportowy ( a nie kur.a marketingowy) poziom polskiej piłki

Legionista, 12.09.2017 16:04 - *.226

@Afro, Otóż to :) Jak kiedyś napisałem: Magiera do końca sezonu nie odejdzie ponieważ Legia jest "Biednym" klubem... A za zerwanie kontraktu też trzeba płacić.... Po sezonie pewnie odejdzie albo zostanie (Ta sama wizja co właściciel..) albo odejdzie i przyjdzie taki sam typ co Fornalik.... W Legii nie potrzebuje wynalazków: Czerczesowy, Hasity i inne Bergi.. Legia potrzebuje trenera który szanuje Legie, a nie traktuje jak podmiot.... Ja bym chciał powrotu trenera Okuki który nie jest żadnym wynalazkiem, a jest o wiele wiele lepszym trenerem niż te wynalazki o których wspomniałem...

Legionista, 12.09.2017 16:27 - *.226

@Jerz z Potoku, @Rek, @Krzeszczu, Ja już nie mam zamiaru z wami dyskutować bo tylko tracę swój czas.... Nie podaliście żadnych konkretów.... Tylko krzykiem potraficie wygrywać... @Krzeszczu, nie było spalonego..
"Jeżeli jednak uświadomicie sobie, że jego jedynym "paliwem" do dalszej pijarowskiej destrukcji klubu lub własnego egoistycznego lansu są niekończące się dysputy z oponentami - to sami powinniście pozbawić go...energii.
Pozdrawiam." Aha... Czyli Jak Czerwoni ktoś inny myśli i ma inne zdanie to jest "gorszą" osobą oraz "Jeżeli jednak uświadomicie sobie, że jego jedynym "paliwem" do dalszej pijarowskiej destrukcji klubu" Jakby tak Legia wróciła do Formy (Oby!) to znowu będziesz "Zadowolony" To się nazywa: Kibic Sukcesu.... Mnie wyniki nie obchodzą jestem i będę zawsze kibicem Legii (mieliśmy czasy radosne, a także smutne...) oraz będę kibicował jej!!! Kibic nie jest od zwolnienia Trenera!! Zarząd, Prezez są od tego... A Kibic jest od tego żeby kibicować... A nie krzyczeć na piłkarzy.... Może i zasługują, ale tak się ich nie zmotywuje... Oni się czują źle, tak samo kibice...

Wolfik, 12.09.2017 17:15 - *.dynamic.mm.pl

Ja również przyłączam się do opinii jaką napisał Kolega Artec. Nie wiem, skąd wzięło się u trenera Urbana i Kolegi Qubasa przeświadczenie, że Śląsk zagrał "kompletny mecz" i że będzie walczył o puchary. Śląsk jako klub ma ponad 12 mln zadłużenie, grożą im punkty karne. Zawodnicy grają, bo wiedzą że walczą o swoją przyszłość. Ale grają jak umieją, a umieją naprawdę niewiele.

Przez długi czas na boisku wiało nudą piłka rozgrywana była główne wszerz boiska a wymiana kilku celnych podań graniczyła z cudem. Większość długich podań do rywala, przyjęcie piłki na 3 metry a ewenementem było wyrzucenie piłki z autu na aut bramkowy. Obie drużyny zagrały BARDZO SŁABE spotkanie. Z różnicą, że Legia przestała grać w 38 minucie a Śląskowi się zachciało po tym karnym. Powtarzam: wrocławianie grali słabo, a Legia koszmarnie.

Nie zachwycajmy się gównem. Potem przyjeżdżają Astany, Sherify czy inne Gebele i nas młócą jak chcą. Ale po tym, co widziałem we Wrocławiu już mnie to nie dziwi.

@rek, 12.09.2017 17:34 - *.dynamic.chello.pl

do Legionista
Ja jestem (L)egionistą z krwi i kości... Mam 55 lat a od 45 chodzę na mecze (L)egii... I mnie, jako Prawdziwego Kibica, od zawsze interesuje sytuacja w Moim Klubie oraz od zawsze interesują wyniki Mojej (L)egii... Kiedy ja siedziałem na starej żylecie na twardych dechach, pod dupą mając za jedyne źródło ciepła starą gazetę, to ciebie "kibicu internetowy" zapewne nie było na świecie...

Piszesz, iż: "ciebie wyniki nie obchodzą"... Buhahaaa, i ty nazywasz siebie kibicem (L)egii żałosny napinaczu internetowy..? Bredzisz także, iż "kibic nie jest od zwalniania"... A czy nie widziałeś nigdy na meczach Primera Division lub Serie A "białych chusteczek" podczas meczów..? Tak właśnie kibice wyrażali chęć zwolnienia chu.owego trenera... Przejrzyj na oczy ty pochlebco Magica albo razem z nim spadaj na bambus... Pozdro (L)

Legionista, 12.09.2017 20:02 - *.226

@rek, nie mówię że nie jesteście Legionistami :) Pod koniec bardziej pisałem do Jerz z Potocku który się zachwycał jesienią...ale też Nie mówię że on nie jest prawdziwym Legionistą. "Bredzisz także, iż "kibic nie jest od zwalniania"... A czy nie widziałeś nigdy na meczach Primera Division lub Serie A "białych chusteczek" podczas meczów..? Tak właśnie kibice wyrażali chęć zwolnienia chu.owego trenera... Przejrzyj na oczy ty pochlebco Magica albo razem z nim spadaj na bambus... Pozdro (L)" Nie pisałem że nie ma przypadków :) tylko że dla mnie kibic jest od kibicowania, a nie od zwalniania :) Ostatnią decyzje podejmie Miodek oraz Zarząd (Kibic nie ma wpływu na takie decyzje - pisałeś że koniec Magiery i jeszcze nie został zwolniony...) , a jak tak bardzo chcecie zwolnić Magiere to możecie krzyczeć na Magiere podczas meczu, a jakoś nie widziałem że coś takiego było tylko na piłkarzy.. "Piszesz, iż: "ciebie wyniki nie obchodzą"... Buhahaaa, i ty nazywasz siebie kibicem (L)egii żałosny napinaczu internetowy..?" Ja uważam się jako Kibic Legii! Wiem jednak że Legia nie od zawsze była potężna i teraz jest osłabiona (nikt mi nie opowie mi bajki że dobrymi właścicielami byli: Leśny, Miodek oraz Wandzel..) ... Jak wspomniałem były momenty smutne (sezon 1991/1992 gdzie prawie byśmy spadli z Ligii...), jak i radosne (remis z Realem lub remis z sportingiem...) Wracając do tematu:Nie mam zamiaru oceniać kto jest Legionistą, a kto nie tylko że ja oczekuję argumentów... np:Magiera źle przygotował zespół na wiosnę - Każdy ma prawo tak mówić, ale dowód - Dlaczego tak uważa itp... zły Przykład jest z @Krzeszcza który pisał o siatkonodze, a jak Woytek odpowiedział to nie potrafił kontrargumentować. Tylko to oczekuję :) Wszyscy piszą o VOO, no to przypominam Deyna (najlepszy piłkarz w Polsce oraz Legii) był w Legii przez 12 lat i ile zdobył Mistrza? 2 mistrzostwa i PP... Wolę takie mistrzostwo niż wygrywać 5:0 z Termalikami itp.. Co to meczu był słaby (nie powinien być karny - może wolny powinien być, ale hlousek nie chciał dotknąć piłki i to był przypadek więc nie wiem, ale jedno jest pewne że karny był zrobiony z niczego) Co to spalonego, to był prawidłowy, a to @Afro napisał bardzo mądry komentarz.

Jerz z Potoku'', 12.09.2017 20:56 - *.dynamic.chello.pl

@rek - soczysta i przekonywująca rekontra (jakieś pięć bez atu, na wykładane karty) wobec "Legionisty" - gratuluję!
Ten pseudo znawca historii nowożytnej Rosji (zapewne sympatyk mniejszewików, a może nawet białogwardzistów) domaga się od nas konkretów? Oto one: koszmarny styl gry i osiągane przez Legię żenujące wyniki w fazie el. LM oraz w ESA. To są właśnie bezdyskusyjne konkrety, wobec których każdy, nawet średnio inteligentny fan futbolu nie powinien przechodzić obojętnie.
Ps.: skoro apelowałem do Ciebie o zaniechanie dalszych polemik z miłośnikiem JM, a jednocześnie sam powtórnie zabrałem głos w tej samej sprawie, to może oznaczać tylko jedno; przesiąkłem chwilowo walecznym sercem (czyt.: pierwiastkiem emocjonalnym) Kol. Krzeszczu. W słusznej obronie dobrego imienia naszego klubu stać nas na wiele...

@rek, 12.09.2017 21:19 - *.dynamic.chello.pl

do Legionista

Na Boga... Człowieku, czy tobie jeszcze mało dowodów na to, iż ten twój Magic fatalnie przygotował zespół do rozgrywek...??? Ja chyba śnię, jak ciebie czytam... Czy ty nie widzisz u wszystkich zawodników JEDNOCZEŚNIE braku sił na boisku, braku zgrania na boisku, braku jednolitej taktyki na boisku, braku konkretnych zadań boiskowych dla poszczególnych graczy, braku impulsów wolicjonalnych...??? Czy tobie jeszcze mało tych dowodów nieudolności Magica i teraz całą winę chcesz zwalać na DM i brak lepszych transferów..? Nawet z tym obecnym składem, przy odpowiednim przygotowaniu fizycznym i taktycznym podczas wakacji, powinniśmy wciągać tę całą żałosną ekstraklasę przez rurkę... Czy ty nie widzisz iż ten siwy bojaźliwy WF-ista kompletnie zawiódł NAS WSZYSTKICH w ostatnich 3 miesiącach..? Ten cały twój Magic był kiepskim graczem i teraz został kiepskim trenerem... W jego genach jest "defensywa" i teraz ten gówniany obronny styl gry na siłę zaszczepia w Mojej (L)egii.. A ty nadal żyjesz talentem VOO i wynikami z Realem i Sportingiem...??? Co ty palisz, iż tak długo cię trzyma..? :)))) Pozdro (L)

Zibin55, 12.09.2017 23:14 - *.play-internet.pl

Do Legionista: zabawne sa te wasźe przepychanki ale jak sie chce używać sensownych argumentów to ten iż Deyna zdobył z drużyna tylko 2 MP jest słaby bo faktycznie tak było ale jakich L miała wtedy konkurentów : Górnik Zabrze jako główny a i Ruch takie Astany swobodnie rozjechał. Te 2 drużyny odjeżdżały rywalom i nie da sie porównać klasy dziś i wczoraj. Na tych 2 druzynach głównie opierała sie wtedy reprezentacja a grała znacznie lepiej niż dzisiejsza. Lubanski to jak dziś Lewandowski a myśle ze lepszy był. Wiec te 2 tytuły L znaczyły o niebo więcej niż kilka dzisiejszych. Podniecajmy sie spotkaniami w LM a to tamta Legia co zdobyła z Deyna tylko 2MP grała w półfinale dzisiejszej LM co chyba trudno sobie wyobrazić z Legia jesienna nawet. Wiec porównanie mocno nietrafione.

Zibin55, 12.09.2017 23:19 - *.play-internet.pl

Licytować sie na ilość tytułów to można by gdyby L ścigała sie z Wisła z czasów Zurawskiego, Frankowskiego, Szymkowiaka ,Uche a nie teraz.

Zibin55, 12.09.2017 23:21 - *.play-internet.pl

Byliśmy silni słabością pozostałych .

Slazaczek, 13.09.2017 08:27 - *.dynamic.mm.pl

@Legionista, skoro piszesz o tym że Śląsk strzelił gola z karnego i nikt nie płacze to może dlatego że legia strzeliła z ewidentnego spalonego? Proszę Ci nie mów mi że go nie było bo aż 3 zawodników legii było na spalonym a Śląsk odwalił dobrą pułapkę ofsajdową tylko że nie wyszła bo sędzia postanowił sobie oczy zamknąć... Ale cóż w drugiej połowie "oddał to co zabrał" i Śląsk miał karnego który był tak samo niedorzeczny jak jedyny gol legii. Dziękuję dobranoc, trochę więcej obiektywizmu, bo tylko pompujecie w jaki sposób legia traci gole ale w jaki już strzela to nie.

Legionista, 13.09.2017 15:03 - *.226

@Slazzaczek, jak wspomniałem: "Co to spalonego, to był prawidłowy, a to @Afro napisał bardzo mądry komentarz." @Zibin55, Wiadomo że różnica była i klasy zawodników były inne, ale ja tylko napisałem że zdobył 2 MP i PP - nie komentowałem dlaczego tak było :) @rek, Zobaczymy jak zadziała nowy trener...