Jacek Magiera podczas meczu Legii - fot. Woytek / Legionisci.com

Taka była Legia Magiery - podsumowanie

Jacek Magiera wytrwał na stanowisku pierwszego trenera Legii 354 dni. Podczas pobytu w stolicy świętował zdobycie mistrzostwa Polski, a także zasmakował rywalizacji w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. Pożegnał się z "Wojskowymi" po średnim starcie ligowego sezonu, a przede wszystkim po odpadnięciu z europejskich pucharów. Ostatni rok był dla niego prawdziwą kolejką górską. Szybko zdobył jej szczyt, ale niestety zbiegając zaliczył kilka poważnych upadków.

Kiedy pod koniec września ze stanowiska trenera został zwolniony Besnik Hasi, wiadomo było, że tym razem do Legii musi trafić człowiek "stąd". Człowiek, który zna klub od podszewki, który nie będzie potrzebował czasu na aklimatyzację oraz na zrozumienie tego, że to wyniki i sukces są tutaj najważniejsze. Jacek Magiera wpisał się w te ramy idealnie. Szkoleniowiec przez długi czas był w przeszłości asystentem kolejnych trenerów, ale nigdy nie dostąpił zaszczytu prowadzenia pierwszej drużyny. We wrześniu 2016 roku taką szansę dostał. Niektórzy zarzucali mu, że ma zbyt małe doświadczenie, co faktycznie mogło wtedy działać na jego niekorzyść. Dopiero co szykował się na swój kolejny mecz prowadząc Zagłębie Sosnowiec, a tutaj już musiał studiować kadrę mistrzów Polski i wymyślić schematy, którymi będą grali jego podopieczni.

Skok na głęboką wodę

Mało, który trener może pochwalić się takim debiutem jak Jacek Magiera na ławce szkoleniowej Legii. Nie chodzi o sam wynik spotkania, ale o całą otoczkę związaną z tym starciem. Legia pojechała do Lizbony po porażce 0-6 w 1. kolejce Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund. Nie ma co się oszukiwać, że w Portugalii trzeba było liczyć na cud, żeby nie zanotować kolejnej kompromitacji. Ekipa Jacka Magiery nie zaprezentowała się źle. Szkoleniowiec potrafił odpowiednio ją zmotywować i ostatecznie po walce przegrała z mistrzem Portugalii 0-2. Potem w Ekstraklasie legioniści ograli u siebie Lechię Gdańsk, a dwa tygodnie później zanotowali porażkę z Pogonią Szczecin. Kolejna przegrana w lidze miała nastąpić dopiero w połowie lutego, gdy na Łazienkowskiej gospodarzy zbił Ruch Chorzów. Nie ma co się oszukiwać, że jesień 2016 w wykonaniu Legii to było coś fantastycznego. Legioniści potrafili przecież zremisować u siebie z Realem Madryt, ograć Sporting i awansować do Ligi Europy, a także odrobić stratę w lidze, nie przegrywając w kolejnych ośmiu spotkaniach. Ponadto w Lidze Mistrzów nawet kiedy Legia przegrywała, to robiła to hucznym stylu. W Dortmundzie z Borussią poległa 4-8 (ustanowiony rekord bramek w jednym meczu Ligi Mistrzów), a w Madrycie z Realem 1-5. W tamtym czasie Jacka Magierę wszyscy nosili na rękach - i słusznie, bo na to zasłużył. Po tym co zaserwował nam Besnik Hasi, przyjście takiego trenera było prezentem od niebios. W sztabie szkoleniowym Legii znalazł się ktoś, kto zamiast krzyczeć na piłkarzy za linii bocznej potrafił z nimi rozmawiać, znaleźć wspólny język i odpowiednio zmotywować do ciężkiej pracy.

fot. Woytek / Legionisci.com

Niestety, wraz z nadejściem nowego roku coś w Legii zaczęło się psuć. Z całą pewnością nie bez znaczenia były osłabienia w zimowym oknie transferowym, które dotknęły legionistów. Zarząd postanowił sprzedać Nemanję Nikolicia, Aleksandara Prijovicia, Bartosza Bereszyńskiego, a w ich miejsce nie udało się sprowadzić godnych następców. Tomas Necid, Daniel Chima Chukwu nie spełnili pokładanych w nich nadziei. Jackowi Magierze nie udało się wkomponować do składu tych zawodników, przez co musiał eksperymentować. Runda wiosenna pomimo osłabień kadrowych zakończyła się dla Legii zdobyciem mistrzostwa Polski. Co prawda było ono wywalczone w niesamowitych emocjach, chociaż w dużej mierze było to za przyczyną samej drużyny, która zgubiła punkty z Wisłą Kraków, Jagiellonią Białystok oraz Lechią Gdańsk. Ogółem tamten sezon można jednak zapisać na plus, bo gdy Magiera trafiał do Legii miała ona aż 12 punktów straty do lidera. Jacek Magiera odpadł w 1/16 finału Ligi Europy z późniejszym finalistą tych rozgrywek - Ajaxem Amsterdam - ale w lidze udanie dobrnął do samego końca i pomimo trudności znalazł się na szczycie tabeli. Pochwał względem niego nie było końca. Pomimo tego, że drużyna została rozmontowana, to wygrywała, choć jak czas pokazał w dużej mierze było to pewnie za przyczyną Vadisa Odjiji-Ofoe. Belg kilkukrotnie przesądzał o losach meczów i mistrzostwo to również była jego wielka zasługa.

Trudne wejście w nowy sezon

Po zakończeniu poprzedniego sezonu zaczęto zastanawiać się, w jaki sposób ponownie zaatakować Ligę Mistrzów. Niestety, zamiast wzmocnień ponownie pożegnano się z kluczowym graczem Vadisem Odjidją-Ofoe i tym razem okazało się, że zastąpienie takiego gracza nie jest już takie łatwe. Do zespołu ściągnięto m.in. Krzysztofa Mączyńskiego, który był jedynym, którego trener chciał naprawdę mieć w swojej drużynie. Oczywiście, w jakimś stopniu transfery Cristiana Pasquato, Armando Sadiku oraz Hildeberto zostały przez niego zaakceptowane, jednak jak poinformował Sebastian Staszewski ze Sport.pl, lista oczekiwań Jacka Magiery była bardziej okazała, bo znalazły się na niej jeszcze nazwiska Mariusza Stępińskiego, Kamila Wilczka oraz Artura Sobiecha. Żadnego z nich nie udało się sprowadzić.

fot. Mishka / Legionisci.com

Podczas sparingów wszystko wyglądało nieźle, ale już na starcie przegrany Superpuchar Polski pokazał, że z drużyną dzieje się coś niedobrego. Wówczas tłumaczono to intensywnymi przygotowani i brakiem świeżości, lecz kolejne mecze nie przynosiły poprawy. Nowi zawodnicy nie potrafili wkomponować się w drużynę, a czas nieubłaganie uciekał. Legii uciekła także szansa na awans do europejskich pucharów. Ekipa Jacka Magiery najpierw nie dała rady mistrzowi Kazachstanu, a potem mistrzowi Mołdawii. Niestety, ale te dwa mecze potwierdziły, to że Legia Jacka Magiery przestała funkcjonować. Potrzeba było jakiegoś lekarstwa, które przywróciłoby formę z jesieni zeszłego roku. Jak na razie wszystko było przewidywalne. Legia grała słabo w defensywie i niemrawo w ataku. Niemal wszyscy piłkarze grali poniżej oczekiwań i trudno było podać jednoznaczną diagnozę dlaczego tak się stało. Niewykluczone, że winne były przygotowania zarówno te zimowe, jak i letnie. W lutym tego roku po obozach legioniści nie wyglądali najlepiej. Tego samego doświadczyliśmy pięć miesięcy później po letnich przygotowaniach. Ewidentnie coś wtedy nie zagrało, ktoś przesadził i przemęczył piłkarzy, którzy potem nie mieli po prostu sił, aby biegać w szybkim tempie przez 90 minut. To oczywiście tylko jedna z pojawiających się hipotez tego, co się działo. Tego, co często nazywane jest kryzysem.

fot. Mishka / Legionisci.com

Szkoleniowiec próbował różnych rozwiązań. W ostatnim meczu za swojej kadencji Legia wyszła dwoma napastnikami i czterema środkowymi pomocnikami - nie pomogło. Mistrzowie Polski po bardzo słabym występie ponieśli trzecią ligową porażkę w tym sezonie - tym razem ze Śląskiem we Wrocławiu. Po tym meczu Dariusz Mioduski zadecydował, że przepuści on tornado przez szatnię. W klubie pożegnano się z Jacek Magierą, Tomaszem Łuczywkiem, Sebastianem Krzepotą oraz Michałem Żewłakowem, a wkrótce rezygnację złożył również jego brat Marcin. Czy to oni byli odpowiedzialni za słabą grę w tym sezonie? W dużej mierze na pewno tak, ale w całości na pewno nie. Magiera jednak zawsze powtarzał, że to on zawsze bierze pełną odpowiedzialność za to, co dzieje się w klubie. 13 września w godzinach porannych musiał się z tych słów rozliczyć.

Trenerze, dziękujemy za pracę!

Infografika - Jacek Magiera jako trener Legii Warszawa
Kliknij w grafikę by powiększyć:
fot. Woytek / Legionisci.com



Komentarze: (47)

Stabur, 13.09.2017 21:11 - *.centertel.pl

Obym się mylił ale zatęsknimy za takimi statystykami.....

@rek, 13.09.2017 21:14 - *.dynamic.chello.pl

Epitafium to krótki napis nagrobkowy, tudzież krótki utwór poetycki sławiący zmarłego, utrzymany w stylu takiegoż napisu... A tutaj proszę, ogromniasty twór literacki na całą stronę... Roi est mort, vive le roi... Pozdro (L)

grzesiek do Pana Jacka Magiery, 13.09.2017 21:25 - *.centertel.pl

Panie Jacku ja mam nadzieje ze to zle milego poczatki i wroci Pan na stanowisko za jakis czas. Pozdrawiam.

Mariano, 13.09.2017 21:28 - *.dynamic.chello.pl

Szkoda że nie został asystentem.

Lopez, 13.09.2017 21:32 - *.dynamic.chello.pl

Jacek dzięki za wszystko..kim miałeś grać...jak Ci góra opchneła pół drużyny....powodzenia na nowej drodze...Mioduski won z Legii...

Alan, 13.09.2017 21:35 - *.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Prawda jest taka ze ten trener miał największy kredyt zaufania u kibiców LM oki szacunek ale później było już tylko gorzej MP to wiadomo OFE w głównej mierze choć mi bardziej utkwiły w pamięci takie sytuacje jak Kopczynski kapitan zespołu brak awansu z cieniasami do LE czy przegrany superpuchar z AG o lipie w lidze nawet nie wspomne...mimo wszystko mniej teorii więcej praktyki co Cie nie zabije to wzmocni sukcesów głównie zza granicą życzę i wracaj bo chyba wszyscy jesteśmy pewni że JM kiedyś do nas wróci....

robi,, 13.09.2017 21:39 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

A ja uważam ,że tęsknić to możemy za Nikoliciem. Mam przeczucie że chorwaci zrobią coś dobrego i łatwiej o perełke z bałkanów

Ehh, 13.09.2017 21:42 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Szkoda Pana Jacka, moim zdaniem nie on jest winny w calym tym burdelu, ale koziol ofiarny na pokaz musi byc, w 99% pada na trenera. Szkoda. Powodzenia Panie Jacku, byl Pan, jest i pozostanie Legionista przez duze L !

Afro, 13.09.2017 21:45 - *.dynamic.chello.pl

Czyli drugi z braci też out :)

AAA, 13.09.2017 21:49 - *.dynamic.chello.pl

Zagłębie S.-GKS Katowice 3-0.
Bramka i asysta Sanogo ale Jacuś go wyleczył ,nie dał szansy i odesłał.
Brawo Pseudotrenerze.
p.s Michalak,Wieteska,Kądzior...oddałeś ich lekką ręką Wuefisto.

J23, 13.09.2017 21:50 - *.14

Magiera nie miał pomysłu na grę bo k... jak miał mieć skoro w zimę odeszło dwóch najlepszych napastników w lidze od kilku lat. Do tego kontuzja Radovica, odejście Ofoe i kontuzja Gilerme, odejście Bereszyńskiego. A na ich miejsce na razie nie wypały. Tu żaden trener nie pomoże, teraz będzie efekt nowej miotły, a po jakimś czasie wróci to samo. Chce ktoś ludziom wmówić, że Ci piłkarze nagle zaczną lepiej grać? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

Legia⚽️News, 13.09.2017 21:55 - *.23

Mariano, 13.09.2017 21:28 - *.dynamic.chello.pl
Szkoda że nie został asystentem.

eth, 13.09.2017 21:56 - *.83.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Rok 2016 Magiery - idealny, cudowny, zostanie zapamiętany na długie lata. Rok 2017 Magiery - baardzo przeciętny, nijaki, z kompromitacją w Europie

Legionista1955, 13.09.2017 22:24 - *.45.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dziękuję bardzo, Panie Trenerze! Remis z Realem w LM i awans do LE kosztem Sportingu pozostaną ważnymi kartami w historii Legii. Oczywiście - MP 2016/17 też. Dzięki i... mam nadzieję, że do zobaczenia na Ł3.

Zibin55, 13.09.2017 22:35 - *.play-internet.pl

Oooooo....Qbas zmienił zdanie...raptem okazuje sie ,ze jednak może to przygotowania były złe a nie tylko ubytki w składzie.
Ciekawe ,ze dopiero teraz gdy sie zmienił trener.

Woytek (LL!): Ty jesteś jakiś niepełnosprawny umysłowo?

Nostrodamus, 13.09.2017 22:36 - *.72

No to teraz chłopina będzie mógł się wykazać i dalej pobierać swoje lekcje futbolu w Niecieczy tym razem, bo zanosi śię że zwolmi się stosowna do ambicji posada.

A ja już nie mogę doczekać dokonań naszych mistrzów pod wodzą nowego trenera w nastepnych meczach, a także wzmocnień na które ten szkoleniowiec poprzez swoją charyzmę będzie miał niewątpliwy wpływ w najbkiższym okienku. Już zgłaszają się agenci z zapytaniem o Legię, między innymi zainteresowany jest zawodnik, który jest najwiekszym odkryciem w tym sezonie w Ligue 1, przyćmił nawet transfer Neymara, jest to posiadający polskie korzenie Pierre Dolniak, który stale podkreśla że chciałby spróbować swoich sił na ziemi, na której narodziły się jego dziady, a także nadzieja całej Italii Giorgio Borgio Melepetto kreowany przez ekspertów i media na następcę Andrei Pirlo, którego krowa ogonem w łeb pierdyknęła jak był mały i przez to zdecydowanie zahamowany został rozwój jego wielkiego talentu, ale jak sam przyznaje Wa-wa to idealne miejsce na odbudowę, by następnie w glorii chwały pokazaać środkowy palec swoim fanom i spokojnie oddalić się w innym kierunku,, gdyż zawsze marzył o tym, aby zostać prawdziwym piłkarzem, a nie cyrkowym klaunem.

legia1993, 13.09.2017 22:44 - *.play-internet.pl

Nie wierzę, że wymiana trenerów i reszty nie byłą ustawiona już wcześniej...Loczek kombinował od początku przejęcia władzy w klubie, co widać po transferach: przyszli ludzie, którzy okazali się niegotowi do czegokolwiek na słabym polskim poziomie (ciekawe czy którykolwiek będzie gotowy?), dodatkowo wszystko zrzucał na poprzedników (skąd my to znamy?). Byłem sceptyczny od początku co do powierzenia drużyny Magicowi (oprócz LM i pojedynczych meczów w ESA to drużyna wygladała naprawdę słabo), może zabrakło mu wsparcia (raczej na pewno), bo z tego co pamiętam, to jeszcze przed przejęciem klubu Loczek twierdził, że dla Magiery i Żewłakowa jest potrzebna doświadczona osoba...później jak przestało wychodzić, to prezesik wycofał się rakiem i mamy kolejną rewolucję: po hiszpańskiej, angielskiej, belgijskiej. Moim zdaniem postępowanie DM było takie jak wielu korporacyjnych pracodawców - ręką klepie po plecach, a nogą kopie w d... Nie zgadzałem się z wieloma sprawami za Żewłaka i Magiery, wcześniej Leśnego, ale mimo wszystko wydaje mi się że twierdzenie iż wcześniej to w Legiii nie było żadnej strategii a teraz to dopiero będzie jest całkowicie wyjęte z d..y. Teraz będą szukać Modriców na podwórkach...bo wcześniej to scouting omijał wszystkich tych zajebistych polskich piłkarzy, którzy są teraz rozchwytywani przez europejskiej kluby (nie mówię o Lewandowskim, w czasach zresztą, gdy DM i ITI zatrudniali Trzeciaka). Uważam, że Magierze należała się szansa co najmniej do zimy, podobnie Żewłakowowi. Dla mnie tak słabe to co dziś się stało, że już coraz bardziej się zniechęcam nie do klubu tylko samych ludzi bez szacunku dla innych. Słabe i tyle.
Ps. ilu reprezentantów np. do lat 15 wyszkoliła jak na razie akademia będąca oczkiem w głowie DM.
I co z Panem Lucjanem Brychczym w tej sytuacji?

ZS, 13.09.2017 23:02 - *.dynamic.chello.pl

Ciekawe co z kasą za niego (należną Zagłębiu) poszła się je..ć ?

Adamek Berek, 13.09.2017 23:11 - *.centertel.pl

Wiadome, że Jacek Magiera jeszcze do nas wróci.
Oby wtedy nie zabierali mu najważniejszych piłkarzy. Oby wtedy też nie słuchały nas tak pechowe kontuzje.

DO KUR¥ NĘDZY!!!!!!


CZYJA TO WINA , ŻE TAK MU WYPRZEDANO DRUŻYNĘ.

DAREK MIODUSKI STRACIŁ KONTAKT Z RZECZYWISTOŚCIĄ.


NIE NADAJE SIĘ NA PREZESA-LIDERA KLUBU PIŁKARSKIEGO. DO BANKU NIECH IDZIE I NIECH PODRÓŻUJE PO ŚWIECIE.


ZAWSZE MOCNIEJ .....nooszszszszKUR...A!!!!!!
Nie wytrzymie!!!!!!!!!!!!!!

Hiszpan, 13.09.2017 23:20 - *.85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Klątwa Langila działa.

Kamil Legia Chełmża , 13.09.2017 23:21 - *.play-internet.pl

Jacek Magiera wróć do Zagłębia Sosnowiec i wprowadz braci do ekstraklasy ....

Zibin55, 13.09.2017 23:24 - *.play-internet.pl

do Wojtek: Zdaje sie, ze to Ty często pisałeś w komentarzach o grze Legii dość pozytywnie gdy oceny większości były zgoła przeciwne...to czego każdy ma oczywiście prawo.
Natomiast niezależnie od poglądów publikowanych to takie słowa do mnie to po prostu chamstwo. Gratuluje kultury Redaktorze.

Psychol, 13.09.2017 23:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Legia musi mieć zagranicznego Trenera Polscy trenerzy niestety są za słabi każdy kto tylko się wybija jest to spowodowane dobrą postawą drużynyi chwilą patrz Probierz. To co Jacek Bruk Bet?

Rafał PrgPłn., 14.09.2017 00:41 - *.188.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Trenerze, dzięki za wszystko - oczywiście nie za obecny sezon, ale za mistrzostwo Polski i grę w Lidze Mistrzów w sezonie 2016/2017 - jak najbardziej. Powodzenia na dalszym etapie kariery!

Juri, 14.09.2017 05:30 - *.centertel.pl

Szacunek dla trenera Jacka Magiery się należy.
Wsparcie dla trenera Romeo Jozaka,niech otworzy wielką akademię .

L , 14.09.2017 07:12 - *.axadirect.pl

Czytając ten artykuł wychodzi na to , że Prezes Mioduski nie tyle co nie pomagał JM , a tylko działał na jego niekorzyść , jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości ;) JM chciał 3 transfery i to 3 Polaków , zawodników ,którzy w sezonie by gwarantowali bramki .... dostal ŚPD ,grubasa , Armando Żeliku , pseudo wirtuoza z Włoch :) Pragne zaznaczyć że kontrakty jaki samo sprowadzenie piłkarzy z listy życzeń JM byłoby dużo tańsza :) Szkoda , że ludzie tego nie widzą szczególnie Ci co piszą na Forum oraz Ci którzy ci DM robi z tym klubem a powiem wam co doprowadza go do upadku .

Jedyny plus to taki że Żewłak a.k.a duży warsztat skautingowy poleciał :)

Gp, 14.09.2017 07:31 - *.dynamic.chello.pl

Mała poprawka
Najwyższa porazka to Legia- Borusia 0:6

Ja, 14.09.2017 08:17 - *.play-internet.pl

Przypomnijcie kto pierwszy posadzil Nikolicia na lawce

Do AAA, 14.09.2017 08:19 - *.play-internet.pl

100 % racji

Zibin55, 14.09.2017 08:19 - *.play-internet.pl

Trafny, moim zdaniem, cytat:
~know : Legia od dzisiaj jest w przebudowie. Zimą można się spodziewać dużego wietrzenia składu. Pozostaną najlepsi (oby) i najbardziej przydatni. Pozostanie według moich ocen 14 piłkarzy z pierwszej drużyny (ok. 50%). Dojdzie kilku nowych. Jakich? Zobaczymy zimą. Legia będzie budować stabilny skład na letnie puchary.
Mioduski podjął radykalne kroki i chwała mu za odwagę. Po części obrał styl zarządzania jaki funkcjonuje w Lechu (nie przyznając się do tego...). Na efekty trzeba będzie jednak poczekać do przyszłego sezonu. Czy starczy charyzmy i cierpliwości, głównie kibiców? Czas pokarze.
Śmieszą mnie dywagacje dziennikarzy PS o "timingu", przebąkiwaniu o "złotej erze Leśnodorskiego". Siedzą w branży od lat, a wykazują się krótkowzrocznością i brakiem znajomości tematu. Poleciał pion szkoleniowo-skautingowy Legii. Skoro Legia bez formy w naszej lidze jest aktualnie piąta, to można przyjąć za pewnik, że będzie się nawet z tymi piłkarzami liczyć w walce o mistrzostwo. Im wcześniej podejmuje się radykalne decyzje tym lepiej i żaden "timing" nie jest ważny. Ważne są decyzje i plan, wizja celu, a nie doraźne efekty. Celem jest gra w LM, potrzebne jest MP, a do tego wymagani są nowi animatorzy. W starym składzie byłby ciągły marazm i gaszenie pożarów, nieprzewidziane wydatki (zakup nowych nazwisk za 5 dwunasta).

Gp, 14.09.2017 08:23 - *.play-internet.pl

Mój błąd. To na pastucha konto.

legi0nista.com, 14.09.2017 08:41 - *.134

Jacek Magiera we wrześniu ubiegłego roku objął jeden z najlepszych składów Legii w całej jej historii. Po kilku miesiącach nic z tamtej Legii nie zostało, niestety nie miał na to żadnego wpływu. Cała wina leży po stronie Żewłakowa, który działał na szkodę klubu.

do GP, 14.09.2017 08:44 - *.dynamic.chello.pl

Poprawka zbyteczna ! Bo wtedy trenerem Legii był Hasi a nie Jacek Magiera !

lol, 14.09.2017 08:54 - *.202

Oj będziemy tęsknić za Jackiem.
Darek powinien wywalić tych wszystkich nieudaczników których wywalił ale Jacka na swoim miejscu zostawić i dać mu pracować dalej i przede wszystkim ściągnąc mu dobrych piłkarzy na nie jakiś syf

Do Alan, 14.09.2017 08:58 - *.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Rozmawiałem z Panem Jackiem. Powiedział, że wróci jak poprawisz interpunkcję.

ja, 14.09.2017 09:15 - *.189

Panowie trochę ochłońcie, ja też uważaj że z Mioduskim Legie nie czeka nic dobrego ale trzeba być obiektywnym i za złe przygotowanie zespołu do sezonu odpowiadał Magiera ze swoim sztabem. Już na wiosnę forma Legii była słaba, a grę ciągnął Vadis i to dzięki niemu zdobyliśmy mistrza. Nie dzięki trenerowi Magierze tylko dzięki Vadisowi, bo robił kolosalną różnicę. Vadis odszedł i teraz jeszcze bardziej widać jak Magiera nie umie przygotować drużyny. Rozumiem żeby jednemu zawodnikowi nie szło ale w Legii nie idzie na dzień dzisiejszy wszystkim. Drużyna nie ma siły grać pressingiem i narzucić swój styl gry. Z całym szacunkiem ale gdy Legia jest słabsza od Wisły Płock (chociaż tam wygraliśmy) czy od Śląska to coś niedobrego dzieje się z drużyną. Z takim składem jaki mamy obecnie, bez Vadisa Legia powinna spokojnie przejść i Astanę i Sheriffa i nie ma tutaj żadnego tłumaczenia. Zawodnicy nie mają siły biegać i wyraźnie widać że pod tym względem został popełniony błąd w przygotowaniach, już na wiosnę to było widać ale wtedy mieliśmy jeszcze Vadisa. Magiera dostał czas na ogarnięcie wszystkiego podczas ostatniej przerwy na reprezentacje. Nie wiem co oni wtedy robili ale jak znowu widziałem zawodnika który nie umie dośrodkować z rożnego czy z rzutu wolnego to się zastanawiam co oni robią na tych treningach. Także sorry i nie ma litości ale Magierę Legia przerosła i jest póki co on słabym trenerem. W CV wpisze sobie wyniki z LM (drużyna przygotowana przez Hasiego) jak również Mistrza Polski (niech dziękuje Vadisowi, bo to jego zasługa). Zabrali mu Nikolicia i Prijovicia ale bez nich na wiosnę oprócz Vadisa nikt nie grał na poziomie tym co prezentował na jesieni (przypomnę drużyna przygotowana przez Hasiego)

Szakal, 14.09.2017 10:32 - *.153

Romeo bierz się za przemeblowania. Kopa na stopera, Broź na skrzydło, Chukwu na snajpera a Kucharczyk na jokera. Legia Mistrz!

True , 14.09.2017 10:52 - *.play-internet.pl

Jacek Magiera, dzięki za wyniki. Mam nadzieję, że Pan tu jeszcze wróci po kolejne sukcesy. Powodzenia

Rafi, 14.09.2017 14:19 - *.centertel.pl

Słabe posunięcie pseudo prezesa. JM nie miał kim grać, za szybko go przekreślił, zobaczymy co zrobi trener bez doświadczenia, jestem pewien ze nie da rady

Legionista, 14.09.2017 15:29 - *.226

Dziękuję panie trenerze za: MP, 3 miejsce w fazie grupowej LM, rekord zwycięstw na wyjeździe oraz LE... Jeszcze kiedyś do Legii wrócisz :) Mam nadzieje że wtedy żaden właściciel nie będzie ciebie osłabiał... Co to Jozka z bazina to życzę najlepszego, ale po raz pierwszy boję się o Legie :(

janekk, 14.09.2017 18:02 - *.dynamic.chello.pl

do kolegii "ja", matole, chyba zapomniałeś jak drużyna sobie radziła za Hasiego. To magiera zrobil zmiany i zmienil zawodnikom miejsce na boisku :D
Za Hasiego biegal Lanżil, a Odzidzia był defensywnym pomocnikiem.

Takze nie bredz, ze wyniki magiey to zasluga Hasiego bo to Magiera odrobil wyniki po syfie Hasiego.

A teraz jak zostal bez pomocnikow i napastników to nie dziwne, ze szlo tak fatalnie

janekk, 14.09.2017 18:07 - *.dynamic.chello.pl

do kolegii "ja", matole, chyba zapomniałeś jak drużyna sobie radziła za Hasiego. To magiera zrobil zmiany i zmienil zawodnikom miejsce na boisku :D
Za Hasiego biegal Lanżil, a Odzidzia był defensywnym pomocnikiem.

Takze nie bredz, ze wyniki magiey to zasluga Hasiego bo to Magiera odrobil wyniki po syfie Hasiego.

A teraz jak zostal bez pomocnikow i napastników to nie dziwne, ze szlo tak fatalnie

kibic innej druzyny, 14.09.2017 18:33 - *.dynamic.mm.pl

Chłopaki z legi czy wy nie widzicie ze w tym tylko chodzi o kase. P. Mioduski jest biznesmenem i nie bedzie dokładał do tego sezonu bo juz nie ma wspól jego kieszeni leciało. Latwo było kupic legie za pieniadze z kasy legi gorzej juz dokładac z własnej kieszeniu. Ja to widze tak Pan DM pogrzebał ten sezon i zwalnia ludzi obciazajacych klub finansowo liczac ze moze nastepny a juz napewno nastepny bedie na plusie - ale finansowm oczywiscie )
tu chodzi tylko i wyłacznie o zarządzanie
pozdro
P.S Fajnie było ogladac Legię za czasów OJ ofoe

rob bandit, 14.09.2017 20:23 - *.satfilm.com.pl

a Szopen twierdził,że ma pełne zaufanie i trener jest nie do ruszenia-jeszcze w ubiegłym tygodniu-szkoda Jacka...bo grał czym miał...Magic Powodzenia!!!FORZA LEGIA!!!

tekken (L), 15.09.2017 07:15 - *.92

Jacek błedy moim zdaniem:
1. Pozbywanie się młodych zdolnych za łatwo. Wiem,że nie ma na to czasu, ale młodym trzeba dawać szanse w meczach ekstraklasy. Inaczej się nie rozegra: Wieteska, Ryczkowski, Urbanowski, Kulenović.
2. O zawodników typu gwiazdy trzeba głośno walczyć w mediach, aby zostały. oczywiście taki zawodnik musi tez grac. U nas bywa z tym trudno.
3.Obrona to też defensywny pomocnik. Kadra Nawałki tez cierpi teraz bez dobrego defensywnego i tu zostały popełnione błędy.
4. Kolesiostwo. Ja rozumiem,że większość to twoje ziomki i nie mam dlatego pretensji, bo wiem co to lojalność.
Jak wyciągniesz wnioski to osiągniesz dużo.

Arek, 15.09.2017 11:04 - *.free.aero2.net.pl

@tekken, też chciałbym, żeby młodzi grali, a zwłaszcza Michalak, który jeszcze w Sosnowcu robił na mnie pozytywne wrażenie. Wieteska to był jechany przez tutejszych ekspertów w trakcie zimowych przygotowań, bo popełnił 1 czy 2 błędy w sparingu z Arminią. Ci właśnie "znafffcy" stwierdzili, że się nie nadaje, a teraz krzyczą, że poco, na co go oddali, skoro tak fajnie gra w Zabrzu. Ja mam nadzieję, że i jeden i drugi wrócą jak najszybciej, bo to jest przyszłość Legii. Poza tym, oczywiście pełna zgoda. Jak Jacek wyciągnie wnioski będzie jeszcze dobrym trenerem i wróci tu szybciej niż nam się wydaje. Zresztą ja uważam, że ten pobyt w Legii dał mu tyle doświadczenia, że chyba nigdzie indziej tyle by nie zdobył. Więc jeśli wyciągnie porządne wnioski będzie dobrze.

antyberg, 19.09.2017 22:22 - *.centertel.pl

Dziękuje za pracę i serce oddane Legii! Wracaj szybko na swoje miejsce Jacku! To Ci super ambitni grajkowie Cię zwolnili,kibice są za Tobą!