Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com

Mioduski: Legii potrzebny jest wstrząs

- To była trudna decyzja, ale jak wszyscy widzieli w ostatnich meczach, taką decyzję byłem zmuszony podjąć. Miałem nadzieję, że przerwa na reprezentację zmieni oblicze drużyny, ale tak się nie stało. Zdecydowałem, że potrzebny jest wstrząs i potrzebujemy lidera, który ogarnie szatnię, wyznaczy nowe standardy i zmotywuje piłkarzy, żeby grali na takim poziomie, na jakim potrafią - powiedział o zmianie trenera Dariusz Mioduski.

- Moim zdaniem, Jozak ma taką wizję nowoczesnego europejskiego futbolu, który się sprawdza. Będzie nowy trener przygotowania fizycznego, także z Dinama Zagrzeb. Będą również zmiany na poziomie pionu sportowego. W przyszłym tygodniu pojawią się jeszcze dwie osoby. Pierwsza z nich to dyrektor techniczny - Ivan Kepcija. Będzie mi pomagał wdrożyć nową strategię sportową, nad którą pracujemy od kilku miesięcy. Wszyscy panowie pracowali nad tym samym w Dinamie. To są podobne kluby, mają podobną mentalność i podejście. Chcemy budować Legię Warszawa na przyszłość.

- Nie będziemy posiadać stanowiska, które się nazywa dyrektor sportowy, bo to szef sportu, który zarządza wszystkim, włącznie z trenerami. U nas nikt takiej funkcji nie pełnił. Sprowadzamy zespół osób, który dołącza do tych, którzy już są w klubie. Będzie dyrektor techniczny - osoba z umiejętnościami menedżerskim mi, która wie, co to znaczy pracować przy transferach, z trenerem, prezesem, szefem akademii itd. w oparciu o budżet, jakim dysponujemy. Szukałem osób, które mi pomogą wdrożyć tę strategię. Michał Żewłakow nie czuł się w tym najlepiej. Myślałem, że zostanie w klubie, ale w obecnej sytuacji podjąłem decyzję o głębokich zmianach. Zrozumiałem, że nie można robić trochę tego i trochę tego, że ta ewolucja nie zadziała. Mam ogromną wdzięczność i sympatię do Michała, ale on chyba też potrzebuje pewnego odświeżenia, bo też ma za sobą kilka trudnych lat.

- Jeszcze 3-4 dni temu wierzyłem, że Jacek Magiera podpisze nowy kontrakt, że uda się przełamać pewną niemoc, którą było ostatnio widać. Myślałem, że ta przerwa na reprezentację wpłynie na zespół pozytywnie i pokażemy coś nowego. Jacek wie, że to nie jest praca na zawsze, ale myślałem, że taki chwilowy kryzys nie spowoduje, że w mojej głowie coś się zmieni. Pękło coś we mnie po meczu we Wrocławiu, gdzie zrozumiałem, że z tą drużyną, która gra poniżej możliwości, i z zawodnikami, w których widziałem apatię na boisku, żeby zdobyć mistrzostwo, potrzeba wstrząsu. Ta dzisiejsza rozmowa z Jackiem była najtrudniejszą w moim życiu, bo zawsze go szanowałem i wierzyłem, i nadal wierzę. On będzie świetnym trenerem i może jeszcze będzie pracował w tym klubie, ale ja muszę myśleć o tym co się dzieje dzisiaj i co będzie w przyszłości. Widząc, że nie ma poprawy, a wręcz idzie to w drugą stronę, postanowiłem wykonać taki radykalny ruch. Sytuacja się zmieniła i musiałem podjąć decyzję w oparciu o to, co mamy teraz, a nie to, co było miesiąc temu.

- Znaliśmy się wcześniej z trenerem. Widzieliśmy, czego dokonali w ostatnich latach. Czerpaliśmy sporo inspiracji z ich strony. Romeo nie ma zbyt wielkiego dorobku trenerskiego, jeśli chodzi o pierwsze drużyny, ale to młody człowiek. Pierwszy kontakt mieliśmy w niedzielę, w poniedziałek się spotkaliśmy, a wczoraj dograliśmy szczegóły.

- Jesteśmy uzależnieni od tego co się dzieje na boisku. Możemy mieć wielkie wizje, ale boisko to weryfikuje. Taki klub jak Legia nie może sobie pozwolić na to, żeby nie wygrywać przez dłuższy czas i nie walczyć o mistrzostwo Polski. Nasza wizja opiera się o dwa filary - pierwszy to skauting, czyli sprowadzanie piłkarzy za rozsądne pieniądze, które mieszczą się w naszych budżetach. Drugi to szkolenie, czyli to co robimy od jakiegoś czasu - budowa ośrodka i szkolenie młodzieży.

- Jeśli patrzeć na statystyki wszystkich klubów w Europie, to średnia długość pracy trenera jest poniżej 12 miesięcy. To, że dzisiaj trener jest w danym klubie krótko, to jest raczej norma niż wyjątek. Wyjątkiem będzie coś innego i mam nadzieję, że tutaj będzie coś innego, ale nigdy nie można wykluczyć, że tak się nie stanie.

- Aleksandar Vuković zostaje w klubie jako swego rodzaju łącznik pomiędzy tym co było i tym co będzie. Mam nadzieję, że to będzie dobrze funkcjonowało.

- Celem jest mistrzostwo - nie ma innego celu w tym klubie. Kolejny to awans do pucharów, bo tam jest nasze miejsce. Jeśli mistrzostwa nie będzie, będę miał trudną decyzję do podjęcia. Wszystko będzie zależało od tego, jak będę postrzegał powody, dlaczego tak się nie stało. Jeśli uznam, że idziemy w dobrą stronę i ktoś był od nas lepszy, to musimy pracować nad całokształtem klubu i drużyny, żeby mistrzostwo zdobywać. Na dzień dzisiejszy mamy taką drużynę, że jeżeli zawodnicy będą grać na takim poziomie, jakim powinni, nawet nie wybitnym, to powinni mistrzostwo zdobyć.

- Piłkarzy, których chcemy w Legii, możemy tylko wyszkolić, bo oni są za drodzy dla nas. Dlatego inwestujemy w skauting. Szefem skautingu będzie Radek Kucharski, który będzie współpracować z trenerem i Jackiem Zielińskim. Muszą zostać określone profile zawodników na każdej pozycji. Nie było czegoś takiego w tym klubie. Jak mamy robić skauting, jak nie wiemy kogo szukamy i jakie parametry musi spełniać, żeby na daną pozycję trafić? Jakim systemem chcemy grać, kogo szukamy, o jakich właściwościach i fizycznych, i taktycznych czy charakterologicznych - to jest w trakcie określania. To, co my chcemy zrobić, oni już mają zrobione, co przyspieszy te procesy. Jak się patrzy na transfermarkt, to nasza drużyna jest warta 27 czy 28 milionów euro, ale ja nie jestem przekonany, czy byśmy tyle dostali, gdybyśmy sprzedali wszystkich zawodników. Legia powinna mieć aktywa w postaci kart zawodniczych, które pozwolą ich do przodu. Chcemy w ciągu 5 lat potroić tę wartość, mieć młodszych zawodników, którzy są warci więcej.



Komentarze: (103)

fortepian, 13.09.2017 18:34 - *.169

Ewidentnie widać ze Legia to nie jest już klub sportowy tylko jedna wielka korporacja która nie ma nic wspólnego z piłką tylko nastawiona na robienie kasy.Źle się to skończy

fortepian, 13.09.2017 18:43 - *.169

Ewidentnie widać ze Legia to nie jest już klub sportowy tylko jedna wielka korporacja która nie ma nic wspólnego z piłką tylko nastawiona na robienie kasy.Źle się to skończy

Zajmon Szczecin , 13.09.2017 18:44 - *.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Twoje panie Prezesie słowa mnie uspokajają i napełniaja optymizmem. Magiera juz nie potrafił ruszyć tych grajkow. Oby ta dobra zmiana wypaliła dla dobra Legii.

NIE MA KIM W LEGII GRAĆ , 13.09.2017 18:45 - *.internetia.net.pl

NIC TRENEIRO NIE ZROBI BO NIEMA KIM GRAĆ , BO MAMY PIŁKARZY JAKICH MAMY - A CZYJA TO WINA JAKICH PIŁKARZY MAMY - CHYBA WIADOMO - GRAJĄ JAK UMIEJĄ , SWOICH MOŻLIWOŚCI NIE PRZESKOCZĄ , PRZEDE WSZYSTKIM POTRZEBUJEMY ZAWODNIKAMI Z DUŻO WIĘKSZYMI UMIEJĘTNOŚCIAMI I OD NICH MOŻNA BY JUŻ COŚ WYMAGAĆ , NIE WYSTARCZY UBRAĆ KOSZULKĘ LEGII TO UMIEJĘTNOŚCI SAMO W SOBIE NIESTETY NIE DAJE . DUZE TRANSFERY DO LEGII BO NARAZIE NAJWIĘKSZE TRANSFERY MAMY , ALE Z LEGII A POWINNO BYĆ ODWROTNIE - WTEDY MOŻNA BY NA COŚ WIĘCEJ PO LEGII LICZYĆ . A TAK JEST JAK JEST - D... NIE ROZRYWA

Szakal, 13.09.2017 18:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Korpomowa i nic wiecej. Miodek bełkocze jak niemowlę. Chce "potroić" wartość zespołu w 3 lata. Ot cały jego biznesplan.

Andrzej Długopis, 13.09.2017 18:50 - *.236

Spoko Panie Prezesie, wierzymy, że Legia nie spadnie pierwszy raz w historii. Ale zrobi się oprawę o wyklętych, przeklętych i innych i ciemnota nawet nie zobaczy jak lecimy na ryj.

maqs(L), 13.09.2017 19:00 - *.dynamic.chello.pl

TRYBUNY ! CZAS NA REAKCJĘ ! Dość robienia z NAS idiotów corocznych opowieści o LM ,LE odjazdach innym i tym podobnych bzdur, a następnie o wstrząsach w drużynie...QRWA kim ten Magiera miał grać,tym chłamem co mu zostawili, po 40 latach na Żylecie mam dość wysłuchiwania tego pier...a o gonieniu europy.

KONAR-ski, 13.09.2017 19:03 - *.dynamic.gprs.plus.pl

w tłumaczeniu na polski - liczy się tylko kasa z opychania młodych talentóFFF!

grzesiek, 13.09.2017 19:03 - *.centertel.pl

Dla nowego prezesa 3 pierwsze plusy:
- zwolnienie magika w miare odpowiednim momencie
-zwolnienie zewlaka
- zatrudnienie bardzo interedujacego czlowieka na stanowisku trenera Legii o ile to co w necie o nim pisza to prawda.

oLaf, 13.09.2017 19:04 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

Miodek ma rację + takiej padaki nie da się oglądać!!!

Dobrze byłoby tez do rezerw odesłać 3-ch piłkarzy co się opierdzielają bo to oni są NAJBARDZIEJ winni, nie Magiera!!!

Ten Romeo to ... myslałem, że będzie jakiś bardziej znany trener który ''coś '' trenował a nie takie tam popierdółki.... kolejny będzie się a naszej Legii uczył jak trenować....

Mioduski Won! , 13.09.2017 19:05 - *.dynamic.chello.pl

Nadeszly te chude lata co nam loczek obiecywal. Gra "wspaniala młodzieżą" co w 3 lidze dostaje oklep a w ekstaklapie bedzie pewnie brylowac. Idz pan w ch.j i nie wracaj. Dzieki Jacek za wszystko ale z taka ekipa pilkarzy to i tak daleś Nam wszystko co
bylo mozliwe. Zrobila sie grupa wzajemnej adoracji wśród pilkarzy niektorych i z tego juz nic nie bedzie.
Czas pozegnac Jedrzejczyka, Kucharczyka , dac odejsc Moulinowi bo nie ma z kim rozmawiac po francusku, Pazdanowi bo widac ze ma żal ze nie pozwolili odejsc i gra piach. Mozna by bylo wymieniac dlugo ale jedno jest pewne. Zastal "loczek " Legie drewniana i jakos nie moze z tego drewna wyjsc.
Mioduski Won!

Miodzio, 13.09.2017 19:08 - *.72

ŁAAAAŁ !!!
Jaka piękna fryzura, pozdrowienia dla pani fryzjerki.

Legionista, 13.09.2017 19:09 - *.226

"- Jesteśmy uzależnieni od tego co się dzieje na boisku. Możemy mieć wielkie wizje, ale boisko to weryfikuje. Taki klub jak Legia nie może sobie pozwolić na to, żeby nie wygrywać przez dłuższy czas i nie walczyć o mistrzostwo Polski. Nasza wizja opiera się o dwa filary - pierwszy to skauting, czyli sprowadzanie piłkarzy za rozsądne pieniądze, które mieszczą się w naszych budżetach. Drugi to szkolenie, czyli to co robimy od jakiegoś czasu - budowa ośrodka i szkolenie młodzieży. " Januszku :) Tak będę nazywał Miodka... Po pierwsze Legia powinna mieć 3 piłkarzy typu VOO + Młodzi żeby mieć szanse na faze grupową LM... Myślisz że z młodymi do LM wejdziemy? Nie, nie wejdziemy... A LM to jest koszt... Tak samo jak akademia która nie powstanie za grosze.. Tak samo żaden piłkarz nie przyjdzie za grosze... Twoja wizja jest tak januszowska jak twoje obietnice... Legia przegrała z śląskiem, ale wcześniej wygrała więc nie miała serii przegranych meczów... No to januszku :) Proszę cię odejdż z Legii... "- Znaliśmy się wcześniej z trenerem. Widzieliśmy, czego dokonali w ostatnich latach. Czerpaliśmy sporo inspiracji z ich strony. Romeo nie ma zbyt wielkiego dorobku trenerskiego, jeśli chodzi o pierwsze drużyny, ale to młody człowiek. Pierwszy kontakt mieliśmy w niedzielę, w poniedziałek się spotkaliśmy, a wczoraj dograliśmy szczegóły. "
Januszku... Czyli Trener przyszedł po znajomości... Kolejny Misiewicz powstał w Legii... Kolejny Albaniec przyszedł...
"- Jeśli patrzeć na statystyki wszystkich klubów w Europie, to średnia długość pracy trenera jest poniżej 12 miesięcy. To, że dzisiaj trener jest w danym klubie krótko, to jest raczej norma niż wyjątek. Wyjątkiem będzie coś innego i mam nadzieję, że tutaj będzie coś innego, ale nigdy nie można wykluczyć, że tak się nie stanie. "
Januszku... Ty mówiłeś przecież że Magiera będzie trenerem na lata... Nie zmienisz tego bo jesteś januszem i będzie zwalniał trenerów żeby wina nie była na twoim koncie tylko trenera... "
- Piłkarzy, których chcemy w Legii, możemy tylko wyszkolić, bo oni są za drodzy dla nas. Dlatego inwestujemy w skauting. Szefem skautingu będzie Radek Kucharski, który będzie współpracować z trenerem i Jackiem Zielińskim. Muszą zostać określone profile zawodników na każdej pozycji. Nie było czegoś takiego w tym klubie. Jak mamy robić skauting, jak nie wiemy kogo szukamy i jakie parametry musi spełniać, żeby na daną pozycję trafić? Jakim systemem chcemy grać, kogo szukamy, o jakich właściwościach i fizycznych, i taktycznych czy charakterologicznych - to jest w trakcie określania. To, co my chcemy zrobić, oni już mają zrobione, co przyspieszy te procesy. Jak się patrzy na transfermarkt, to nasza drużyna jest warta 27 czy 28 milionów euro, ale ja nie jestem przekonany, czy byśmy tyle dostali, gdybyśmy sprzedali wszystkich zawodników. Legia powinna mieć aktywa w postaci kart zawodniczych, które pozwolą ich do przodu. Chcemy w ciągu 5 lat potroić tę wartość, mieć młodszych zawodników, którzy są warci więcej. " Janusz najlepiej sprzedaj klub...

Kibic L, 13.09.2017 19:10 - *.66.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kaktus mi na ręce wyrośnie jak okaże się, że Jozak to prawdziwy kozak. Eksperyment ze stażystą trenerskim Magierą niczego Mioduskiego nie nauczył. Trener od juniorów ma zawojować Europę? Trzeba było zatrudnić trenera reprezentacji czerniakowskich przedszkoli, może nie byłoby lepiej ale na pewno śmieszniej i weselej.

LOPEZ, 13.09.2017 19:13 - *.dynamic.chello.pl

miodek..weź sie za handel marchewką..człowiek który robił u Kulczyka..niszczy Legię...

Krzeszczu, 13.09.2017 19:15 - *.cust.bredband2.com

@ fortepian: Tobie i wszystkim tobie podobnym specom magisterskim, po raz pierwszy, jedyny i ostatni:

Barcelona to tez korpo.
Real Madryt = korpo
Man United = korpo
PSG = korpo
Man City = korpo
Liverpool = korpo
Bayern M = tez kuzwa korpo!

I nikt im do qy nedzy nie zabrania ani zarabiac ani osiagac sukcesow.
Mnie tez takie korpo w Legii nie bedzie przeszkadzac jesli beda za tym szly trofea i sukcesy.

Wiec wez ty sie razem z twoimi inteligentnymi profesorami od ekonomi i korpo prowadzenia klubem i albo zacznij na nowo chodzic do szkoly a nie na wagary, albo przestan pisac glupoty ktorych nawet w szwedzkich szkolach nie ucza.

PELE, 13.09.2017 19:17 - *.dynamic.chello.pl

MIODUSKI JESTEŚ NIEUDACZNIKIEM..PRZYJDZIE CZŁOWIEK KTÓRY NIE MA POJĘCIA O POLSKICH REALIACH...

Bart, 13.09.2017 19:20 - *.dynamic.chello.pl

Leśny wracaj..bo nam chopin rozpyerdoli nasza Legie do końca...

1337, 13.09.2017 19:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Przeciez odszedl tylko Vadis??

Mrok, 13.09.2017 19:22 - *.dynamic.chello.pl

Wstrząs? to odejdź do swojego Zawiszy, Mioduski!

oLaf, 13.09.2017 19:23 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

... i jeszcze jedno: tym składem NIE ZDOBĘDZIEMY Mistrzostwa!!!!

Lech w wakacje jednak wyraźnie się wzmocnił 8-ma zawodnikami i oni na razie nie są zgrani etc. ale za miesiąc , dwa nas przejada jak walcem!!!

A my posprowadzaliśmy jakiś szrot niechciany nigdzie w Europie i Azji (vide gość 1 minuta w Juve + 12 kolejnych klubów) i niby coś z tego ma być... będzie 3-cie miejsce : (((

Legionista, 13.09.2017 19:27 - *.226

@maqs(L) otóż to :)

L.W.1916, 13.09.2017 19:27 - *.dynamic.chello.pl

Najpierw wyłóż dobrą kasę na prawdziwych zawodników a nie podpierasz się tanim sortem. Kim Jacek Magiera miał zastąpić słabych zawodników. Poza tym ci ludzie z ściągnięci przez żewłakowa nie mają Legii w sercu, tylko w kontrakcie z klubem. Przestań mówić głupoty.
Pozdrawiam L.W.1916
P.S. Ty się zastanów czy chcesz mieć Wielką Legię jak za dawnych (L)at :-)

Wolfik, 13.09.2017 19:27 - *.dynamic.mm.pl

Jedyny plus z tego wywiadu to jasna deklaracja celu - mistrzostwo. Mam nadzieję też, że rzeczywiście będziemy inwestować w młodzież, bo sprowadzanie drogich w utrzymaniu inwalidów którzy nie gówno do zespołu wnoszą nie sprawdziło się.

Piotr, 13.09.2017 19:28 - *.123.ipv4.supernova.orange.pl

A czego wy się tutaj spodziewacie ?
Każdy duży klub to jest teraz korporacja, Real, ManUtd, Bayern itp to są już korporacje w których obraca się milionami. To że właściciel interesuje się piłką to wiadomo , zawsze na plus, ale głównym celem jest zarobek.
Jeżeli ktoś chce prowadzić klub tylko z miłości do niego to proponuje się złozyc , odkupić Legie od Mioduskiego i zarządzać tak jak internetowi eksperci wiedzą najlepiej.

L, 13.09.2017 19:38 - *.pljtelecom.pl

Czyli znów piłkarze wywalili trenera. Zapewne teraz zryw z Cracovią, nie zdziwię się jak ogramy ich z 3:0, jak za dotknięciem różdżki wszyscy zaczną zapier.... Potem pewnie dobry mecz w Poznaniu i jako takie dokończenie rundy, na koniec jaśnie panom trener znowu się znudzi, stres spęta nogi i padaka. Zgoda, że Magiera nie podołał, ale tym panienkom (z całym szacunkiem dla kobiet) też wypadałoby się do tyłka dobrać i wyciągnąć konsekwencje z postawy jaką prezentują.

Bartek, 13.09.2017 19:43 - *.dynamic.chello.pl

jezeli w przeciągu pół roku odchodzi 3 ofensywnych piłkarzy z podstawowego składu,a w zamian ściąga sie zapuszczonych,nie przygotowanych piłkarzy dla których pół roku to mało zeby osiągnąć poziom, ktory umozliwi regularnie grac w pierwszym skladzie, no to sorry......takie mamy wyniki.

Ale jaja, 13.09.2017 19:43 - *.skranetcan.pl

A kopacze jaki wstrząs dostaną ja proponuję obóz zimowy w Polsce żadna zagranica ( ciepłe kraje)

@maqs, 13.09.2017 19:45 - *.centertel.pl

Kretynie nie chces żywo nie chodź !!! Ja będę chodził kibicować Legii choćby grała piach. W latach 90tych których nie pamiętasz z Iglopolem Legia remisowała a na trybunach było 600 osób będę i ja nawet jak przegramy z Pelikanem Łowicz Won ze stadionu kup kapcie i oglądaj w internecie relacje bo tylko do tego sie nadajesz

@fortepian, 13.09.2017 19:47 - *.centertel.pl

Naczytałeś sie o korpo w książkach czy Pani na lekcji w gimnazjum poopowiadala jolopie jeden.

Zawiedziony..., 13.09.2017 19:50 - *.dynamic.chello.pl

To odejdź Pan. Pracuj w swoich ajtiajach i innych kodach. Niech wróci Pan Bogusław Leśnodorski i Stanisław Czerczesow. Wtedy będzie tak jak ma być!

Dickson Chotowski, 13.09.2017 19:50 - *.range109-145.btcentralplus.com

Mioduski zlodzieju, wyp....z mojej ukochanej Legiunii i oddaj zlodzieju 20 mln jurkow za LM !!!!

Grzesiek, 13.09.2017 19:51 - *.centertel.pl

bracia...dziwiłem się jak wszyscy entuzjastycznie podchodzili do zmiany Leśnego na Pudla. Prezes , a jednocześnie kibic naszej Wielkiej Legii sprawił, że żyjemy w najlepszym okresie w historii, to jego zasługa. Pudel to zwykły korpoludek nastawiony na zyski. Kiedy się wreszcie obudzicie i zaczniecie bojkotować nie trenera, nie piłkarzy a właśnie Prezesa Mioduskiego? Ten gość nie powinien być prezesem Legii Warszawa, koniec, kropka.

Jacek, 13.09.2017 19:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To czy nowy sztab trenerski podola zadaniu okaze sie w niedalekiej przyszlosci. Nie ulega najmniejszej wątpliwosci, ze zmiany musialy nastąpic i to szybko, jezeli Legia chce nadal dominowac w lidze. Chyba nikt nie ma zadnych zludzen, ze legionisci od początku rundy wiosennej grają co raz gorzej. Niemal wszyscy zawodnicy grają zdecydowanie gorzej niz jesienią ubieglego roku. Uwzgledniając oslabienia skladu to i tak jest on nadal mocny. Gleboko wierze, ze zmiana sztabu trenerskiego z ogromnym szacunkiem dla Magiery to jedyne wyjscie ratujące sezon. Decyzja pana Mioduskiego napewno trudna ale niezbedna. Trzymam kciuki za pomyslnosc calej tej operacji.

Piotr, 13.09.2017 20:04 - *.123.ipv4.supernova.orange.pl

I jeszcze jedno, co niektórzy tutaj piszą takie komentarze że nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Wychodzi na to, że niezależnie kto by był właścicielem Legii to zawsze będzie jakieś ale. Właścicielem jest Polak - źle, przyszedłby inwestor z Chin też będzie źle, przyszedłby jakiś bogaty Arab to znalazło by się pełno idiotów że precz z islamem, przyszedłby bogaty Rusek to też katastrofa. Uczcie się dzieci, ciężko pracujcie, załóżcie swoje firmy i może kiedyś będzie was stać żeby kupić Legię, a dzisiaj pozostaje wam tylko siedzenie przed komputerem i pisanie nic nie znaczących komentarzy.

Stachu kibic (L), 13.09.2017 20:09 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Panie Mioduski proponuje zwolnić wszystkich odpowiedzialnych za letnie (nieudane) transfery również siebie.

Zibin55, 13.09.2017 20:10 - *.play-internet.pl

Do Legionista:
1. Mioduski nie powiedział ,ze to młodzi maja być kręgosłupem ale pilkarze dzieki sensownemu skautingowi plus młodzi. To przecież logiczne wiec nie imputuj mu nieprawdy. A na młodych mozna robić dobre interesy jak Żyro, Bielik czy inni. A piłkarze wbrew temu co napisałeś mogą przyjść za grosze tylko trzeba ich umiejętnie szukać ...Vadis, Niko czy Duda to za duże pieniądze tu przyszli???
2. Jakie znajomosci? Od 2 dni? Co za bełkot logiczny
3. Tu racja...ja tez dziwiłem sie ,ze Mioduski to chlapnął ...to nieprofesjonalne tyle ,ze w piłce inaczej niż w firmach. Tu to norma o czym Mioduski zapomniał / nie pomyślał.
4. Jego stać było na kupno klubu i stać go będzie z pewnością by go dalej prowadzić.
I nie nazywaj kogoś tak pogardliwie bo to on osiągnął tyle ,ze mógł sobie pozwolić na kupno udziałów w Legii a nie Ty. Trochę szacunku dla innych poza sobą.
Pozdrawiam i więcej obiektywizmu a mniej uprzedzeń. No chyba ,ze drażni gość z wykształceniem i kultura.

@rek, 13.09.2017 20:11 - *.dynamic.chello.pl

W dzisiejszym świecie piłkarskim prawdziwa piłka nożna na wysokim poziomie to biznes... A biznes nierozerwalnie kojarzy się z systemem korporacyjnym... Nie można współcześnie myśleć o dużych sukcesach w obszarze piłki nożnej na najwyższych szczeblach, nie myśląc o dużych pieniądzach... Teraz w piłce nożnej należy umieć zarządzać pieniędzmi i ludźmi, trzeba umieć sterować biznesem, trzeba być elastycznym i otwartym na propozycje współpracy lub nawet na ew. podział akcji klubu...

Takimi współczesnymi biznesami korporacyjnymi są wspomniane przez Krzeszcza wielkie i uznane zespoły europejskie (pozdrawiam Cię Krzeszczu...) Kto tego nie rozumie, to znaczy iż mentalnie jest jeszcze w XX wieku...
Wychowankowie klubu to będzie jedynie mały ułamek grających na boisku piłkarzy... I ten okres gry w (L)egii będzie ich promocją... Nasi wychowankowie będą głównie służyć do zarabiania przez dany klub określonych pieniążków, za które będziemy zapewne kupować doświadczonych i ułożonych graczy, bo tylko tacy doświadczeni gracze zapewnią nam kolejne udziały w LM i LE... Taką drogą poszła właśnie Chorwacja i zobaczcie sami, jak wielu Chorwatów gra w najlepszych klubach całego świata... Nota bene samymi wychowankami (L)egii nie wejdziemy na salony piłkarskie... Zrozumcie to wreszcie wszyscy krytykanci... Nasi wychowankowie za kilka lat gdzie indziej będą doskonalić swe umiejętności, a nam będą co jakiś czas skapywać pieniążki za kolejne ich transfery... Biznes to biznes... I to może wreszcie wypalić...

Za dzisiejsze decyzje Mioduski złapał wreszcie u mnie kilka plusów... 1) Rozgonienie tego nieudolnego sztabu trenerskiego to plus... 2) pogonienie ŻBB to plus... 3) zatrudnienie tego Chorwata to plus (tak to czuję przez skórę...) 4) przyznanie się do swego błędu w kwestii Magica to także plus... Będzie dobrze... Romeo i (L)egia to może być całkiem udany romans... Powodzenia (L)egio... Pozdro (L)

marcelinho, 13.09.2017 20:13 - *.dynamic.chello.pl

Bałaś się bojkotu na cracovii? Teraz będziesz miał cały stadion chcący zobaczyć ten polot w grze i wirtuozów futbolu. Kolejny raz.gdzie hajs z LM ?

LK, 13.09.2017 20:21 - *.dynamic.chello.pl

Kręcioł razem z (ob)Leśnym i figurantem Pędzlem wyprowadzili kase. Wzmocnień na ma, jedynie kolejna wyprzedaż. W konsekwencji gigant porażka w rozgrywkach europejskich. A teraz na końcu znaleźli winnego - to taka polska rzeczywistość. Kowal zawinił, cygana powiesili. 3maj się Jacek.

LW, 13.09.2017 20:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czas pokaze jaki to bedzie wstrzas ! LEGIA !!!

Roma, 13.09.2017 20:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Przykro mi, ale nie wierzę już w żadne wizje i obietnice Prezesa. Było ich już tak wiele : nie spłacę BL z pieniędzy Legii, będę inwestował w akademię, będę odmładzał zespół, Magiera trener na lata, nie sprzedam Vadisa, kilka transferów po 1 mln euro i tak dalej, a co z tego wyszło?

Saska Kępa (L), 13.09.2017 20:42 - *.98.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Szanowny Panie Prezesie! Obawiam się, że przyjął Pan niewłaściwą linię zarządzania klubem. Podobnie, jak politycy na naszej scenie politycznej - zarządzanie przez permanentne wstrząsy. Tak jak naszemu krajowi potrzebna jest jedność narodu, spokojna i stabilna sytuacja wewnętrzna kraju, tak naszej Legii potrzebne jest kilka lat spokoju i systematycznej pracy. Tymczasem praktycznie co dwa lata mamy jakieś jasełka, zmiany koncepcji, wstrząsy, nowe rozdania personalne itd. Tak się dzieje od czasu, gdy na Ł3 wszedł niesławnej pamięci ITI. Od momentu, gdy weszło ITI nie widziałem żadnej długofalowej strategii, ba! nie widziałem nawet zalążków zsynchronizowanych działań na szczeblu operacyjno-taktycznym tylko szarpanina sportowa, wewnętrzne rozgrywki o kasę, personalne wojenki podjazdowe w łonie klubu itd.

To co zrobiło ITI, później Leśny, a teraz Pan to do złudzenia przypomina mi działania Stanisława Anioła z serialu "Alternatywy 4" z koncepcją zrobienia klubu lokatora w piwnicy. Jak to się skończyło każdy kto oglądał ten serial wie. ITI, później Leśny, a teraz Pan zrobiliście podobnie - na Ł3 jest wypasiony stadion, z całą infrastrukturą. Zewnętrzny sztafaż jest. Szkopuł w tym, że piłkarsko zamiast iść w stronę europejskich średniaków idziemy w stronę piłkarskiego trzeciego świata, czego efektem jest brak naszej Legii w LE. Cóż nam kibicom z tego, że jest wypasiony stadion jeśli poziom piłkarski naszej Legii coraz bardziej oddala się od poważnej europejskiej piłki? I nawet megafart z ubiegłego roku w postaci gry w LM tego nie zmieni, bo fakty wskazują na to, że jesteśmy megaciency w porównaniu z europejskimi średniakami.

Jako starszy stażem kibic napiszę Panu tak: tęsknię za połową lat 90-tych ubiegłego wieku, gdy Romanowski po Lidze Mistrzów wyprzedał nam drużynę i mało co nie wygraliśmy mistrzostwa Polski z napompowanym kasiorą i dobrymi zawodnikami Widzewem i potrafiliśmy wyeliminować silną ówcześnie ekipę Panathinaikosu z kadrą praktycznie 12 zawodników (w tym z takimi piłkarzami jak Solnica). Było biednie, momentami dramatycznie biednie, było boso, ale w ostrogach. Od lat, od momentu wejścia ITI, później Leśny a teraz Pan tego w naszej Legii nie ma. Brakuje mi tego Legijnego charakteru, który kiedyś był. Najpierw szarpanina z ITI i ich miotanie się od ściany do ściany, później król PijaRowej ściemy Bogusław "Nieciecza" Leśnodorski (trzeba mu przyznać, że potrafił lać wodę koncertowo), a teraz Pan odstawia nam drugi sezon "Alternatywy 4". Wiem, wiem...Pana kasa, Pana biznes...Wiem o tym i mam tego świadomość. Tylko także Pan musi mieć świadomość, że to jest Legia - klub z wielką tradycją i legendą na którą pracowały całe pokolenia sportowców, trenerów, działaczy i kibiców. Z całym szacunkiem dla Pana, ale nie ma Pan prawa uprawiać swoich gier i gierek biznesowych kosztem tej wielkiej legendy przy której - powtarzam raz jeszcze, że z całym szacunkiem dla Pana - jest Pan maluczkim człowieczkiem. Takie jest moje zdanie, skromnego, prostego, starszego stażem kibica, któremu na sercu leży los naszej Legii. Pozdrawiam.

@rek do fortepian, 13.09.2017 20:47 - *.dynamic.chello.pl

jak chcesz koleżko oglądać "czystą piłkę nożną", bez dotyku pieniędzy i korporacyjnego ładu, to zacznij sobie chodzić na mecze okręgówki...;))) Pozdro (L)

Damian, 13.09.2017 20:49 - *.dynamic.dsl.as9105.com

Żal mi cię Darek serio.. LM chciałeś ściągając grajka który miał epizod w Juventusie a poza tym czlapal gdzieś po innych klubikach.? Nie mówiąc o Portugalu który mam bebzon i powinien robić 'skalpel' Chodakowskiej. Nie będzie MAJSTRA

Macko, 13.09.2017 20:49 - *.adsl.inetia.pl

Chcialbym zeby sie udało, ale rozum podpowiada ze trener powinien mieć doświadczenie z seniorska piłka. Nie brakuje dobrych trenerów w Polsce którzy potrafili zaszczepić grajków wole walki. Ten Jozek mnie nie przekonuje.

(L), 13.09.2017 20:53 - *.dynamic.chello.pl

Tak jak powiedział Kudłaty - wszystko zmierza do wielkiego wstrząsu. Robi nam jeden paralityk z klubu korporację, a wy się cieszycie jeszcze?

Ja, 13.09.2017 20:57 - *.s124.sekocin.pl

Pytam się dlaczego nie został trenerem Jacek Zieliński.
Jest w klubie wie co się dzieje w drużynie zna realia polskiej piłki.Zdobył doświadczenie od czasów kiedy pierwszy raz prowadził (L)egie.

Krzeszczu, 13.09.2017 20:58 - *.cust.bredband2.com

@ Damian: Tych grajkow nie sciagal Prezes tylko R.I.P Zewlakow aka Band of Brothers.
Masz racje ze majstra nie bedzie. Osobiscie ja zadnego majstra w Warszawie nie chce.
Natomiast mam wiare ze obronimy i zdobedziemy Mistrza.
Ja w Mistrza zawsze wierze bo jestem kibicem sukcesu. A dla mnie Legia to sukces. To medale. To Puchary. To walka na najwyzszych polkach.
A majstrom mowie krotko: Niet.

Miodousty, 13.09.2017 21:18 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

Panie prezesie miodousty:
Po pierwsze - w przerwie na reprezentację Magik miał dziewięciu zawodników do treningu !!! nie wiedział Pan o tym ?
po drugie - ta drużyna po wstępnej budowie teraz systematycznie jest osłabiana.
po trzecie - piłkarze którzy są sprowadzani za tych sprzedanych są kompletnie nie przygotowani fizycznie do gry ( nie chcę pisać że są słabsi ) transfery były dokonywane późno co nie pozwala na na odpowiednie wprowadzenie do drużyny.Tak też było w zeszłym roku ale nikogo to nic nie nauczyło.
po czwarte - nawet Barcelona czy każdy inny klub ze znaną szkółką. musi mieć w swoich szeregach piłkarzy dużego formatu ( celowo nie piszę gwiazdy ) żeby ci młodzi wchodzący do zespołu mogli się uczyć, a przede wszystkim żeby taki zespół miał wysoki poziom gry. Bayern Monachium czy Borusia Dortmund mają jedne z najlepszych szkółek i dziwne że robią transfery za grube miliony i jak mało wychowanków tam gra ?
po piąte - wszędzie stawiany za przykład Ajax, tam też jak się zachciało jeść chochlą nie łyżeczką - sprzedał o ile pamiętam 5 zawodników z pierwszego składu i w tym roku nie gra nawet w LE. Pamiętajmy też że oni sprowadzają część zawodników w wieku 17, 18 lat za kilka milionów euro, nie tylko akademia.
po szóste - jeżeli ta wyznaczona przez Pana droga jest jedyna i sluszna, a przecierały ją takie kluby jaj Dynamo Zagrzeb , Anderlecht czy Bordoux to czemu są to tylko średniaki europejskie ? ( wiem wielu by chciało żeby Legia była chociażby takim średniakiem - ale tam kasa jaka była wkładana na transfery przez ostatnie powiedzmy 25 lat robi różnicę ).

Ryba, 13.09.2017 21:33 - *.dynamic.chello.pl

Pamiętam mój pierwszy mecz na Legii, chyba 1991rok., Przegrany z GKS Katowice 2:4. Miałem 11 lat. Starsi koledzy z podwórka mnie nie chcieli zabrać na mecz bo byłem za małolat. Pojechałem na Dw.Centralny i na stadion trafiłem za kibicami Gks-u

Do LW 1916, 13.09.2017 21:40 - *.dynamic.chello.pl

Wszyscy pilkarze maja w sercu forse a niemilosc do klubu. Oni kochaja najbardziej klub ktory duzo placi.

Kibic nie sukcesu, 13.09.2017 21:50 - *.centertel.pl

Oby Legia przegrywala mecz za meczem oby nie zdobyła mistrzostwa nie załapała się na puchary a jak będzie trzeba to niech spadnie z ligi ale żebyś odszedł i oddał ją w dobre ręce panie wstrząs.

olo, 13.09.2017 21:57 - *.nowydwormazowiecki.vectranet.pl

loczek wypad z legii i nigdy tu nie wracaj

Lysy, 13.09.2017 22:07 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Jesli wspiminane tu przez niektorych kluby, sa korporacjami to ja jestem pan Mioduski.

Kamilos, 13.09.2017 22:07 - *.play-internet.pl

Jaaaaacek Maaaaaaagiera

kowaL, 13.09.2017 22:25 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Kudłaty uj niszczy ten klub!Wziął taniego juniora, amatora od szkółek piłkarskich...DNO!!!

Czaro, 13.09.2017 22:30 - *.play-internet.pl

Uwielbiam te komenty czytać tych obytych i doświadczonych ekspertów co zjedli żeby na prowadzeniu klubu , tych co uważają że klub absolutnie nie moze byc korporacja firma i prężnie działającym przedsiębiorstwem , uwielbiam tych którzy piszą ze nowy trener nie zna polskich realiów hahahah cyrk i ubaw po pachy. Panowie nasza liga to dno tu furorę robi Angulo i Rymaniak . Super trenerem jest gość z 4 ligi hiszpanskiej tu logika nie istnieje.

,aj tam , 13.09.2017 22:48 - *.27

Mówiąc wielokrotnie o wieloletnim rozwoju Legii, Mioduski strzelił sobie w kolano zwalniając Jacka Magierę. Wiadomo, że w Legii sukces jest najważniejszy i presja duża, ale zwróćcie uwagę, że ostatnie 5 lat to przede wszystkim sukcesy Naszego Klubu. W ostatnim czasie siłą Legii byli zawonicy którzy odeszli a Ci, którzy przyszli (nie wybrani do końca przez Magierę) nie spełnili oczekiwań. Długoletni plan rozwoju Klubu to pasmo sukcesów i małych porażek na które trzeba się przygotować. Widać DM nie wytrzymał już na pierwszym zakręcie co źle wróży na przyszłość. JM kontrakt trzeba zapłacić i do tego opłacać następnego trenera bez doświadczenia. Tak jak napisał Stanowski "Albo chaos twórczy, albo totalny pierdolnik"

Nikki, 13.09.2017 22:49 - *.dynamic.chello.pl

@ Legionista tego twojego bełkotu pełnego jadu, poniżej poziomu nie da się czytać ... masz facet problem ze sprawnością intelektualną czy wąchasz coś i dlatego takie bzdury wypisujesz; nie ogarniasz intelektualnie i merytorycznie nowej wizji prowadzenia klubu przez obecnego prezesa - właściciela i przez to jesteś ubogi intelektualnie. Dlatego też będziesz nadal odstawał od większości użytkowników tego forum ...

imchotep, 13.09.2017 22:53 - *.dynamic.mm.pl

Mioduski spier... i weź ze sobą Romea

Krzeszczu, 13.09.2017 22:53 - *.cust.bredband2.com

@ Nikki: Swietny i trafny wpis :-))

Pozdro.

Zsh, 13.09.2017 22:58 - *.chomiczowka.waw.pl

Przypomnę słowa Mioduskiego. Po mistrzostwie- Będę chciał wprowadzić Legie na wyższy poziom. Co do transferu Ofoe- naszym priorytetem jest zatrzymanie go za wszelką cenę. Przed sezonem- naszym celem jest LM, minimum LE. Po słabym starcie w lidze- Magiera ma u mnie duży margines zaufania, planuje z nim podpisać nowy kontrakt... cdn.
Tyle w temacie.
MIODUSKI WYPI... Z LEGII

Hiszpan, 13.09.2017 23:21 - *.85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mam nadzieję że wylecą dziadek Malarz czy też Kopa.

Legionista, 13.09.2017 23:28 - *.115.ipv4.supernova.orange.pl

nie mogę juz sluchać tego loczka. Przeciez ten czlowiek w zyciu slowa prawdy nie powiedzial. Nie potrafie sobie przypomnieć bardziej zakłamanej osoby. Coś w nim pękło po meczu we Wrocławiu? I wtedy dopiero się spotkał z Jozakiem? I w 3 dni dogadał się z całym nowym sztabem. Ludzie zmienili cale swoje życie. Zostawili rodziny, zostawili dotychczasową prace i przyszli do Legii bo loczek zadzwonil. Widać ewidentnie że ten pajac prezes już od dawna gadał z nowym sztabem za plecami obecnego. Takie rzeczy załatwia się miesiącami. Już wiadomo dlaczego nie było atmosfery w szatni. Tylko dlaczego dorosły czlowiek nie potrafi przyznać ze szuka nowych rozwiązań?
i nie oceniam tu w ogóle nowego sztabu. Bo papiery mają naprawdę dobre. Osiągneli bardzo wiele w sporcie młodzieżowym. Zobaczymy jak będzie w seniorskim.

Jakie qr.fa nie ma kim grac?, 14.09.2017 00:16 - *.centertel.pl

Jest 3ch reprezentantow Polski. z Jodlowcem 4. (reszty nie licze). Checie Polakow zawsze przeciez... Z araz Gui wroci....

Pamietajcie zemimo ch.. gry gdybysmy wygrali z Slaskiwm to bysmy byli liderem...

Gepetto, 14.09.2017 01:32 - *.dynamic.chello.pl

Panowie...
1. Polonisty nie ma i otwieramy picollo - błąd właściciela, że jednak po rozmowie z nim dopiero go zwolnił
2. Magic - miał być na lata ale każdy wiedział, że się uczy i dlatego odszedł do naszych? Braci z południa. Niestety wrzucony na mine nie dał rady
3. Vuko zostaje - spoko atmosfera musi być
4. Akademia oparta na K i Z hmm mieszane uczucia bardziej na nie ale zobaczymy
5. Jaka akademia powstaje? Narazie trenują ci co rodzice mają hajs, a perełki przeważnie nie mają... Cały czas trenują i dlatego są przeważnie lepsi tacy z ulic niż bogatszych domów
6. Nowy trener i znany ma być za pół roku gdzieś także nie jarajmy się Romeo, który będzie szefował jak w Dinamo czy młodych kadrach Chorwacji
7. Sztab ludzi co już mają ładne jak na Polskę doświadczenie to zaowocuje
8. Płaczę, że Amica za tyle sprzedaje, a my co ? To się poprawi
9. Każdy rocznik i seniorzy są lepsi niż obecnie my
10. Co roku głośno o Dinamie czy w pucharach czy jak sprzedają piłkarzy
11. Nasze stare gwiazdy wyleca z klubu i oby z pinokiem na czele
12. Niestety L będzie przez kilka lat budowana od ,,małego" aż do seniora. Liczę na pierwsze efekty za 6 lat. Każdy jak zakłada firmę i zarobi hajs to nie idzie przepierdzielić tylko inwestuje, złapie stabilność i może myśleć o gadzetach albo ja się nie znam
13. Jednak potrzeba z 3-5 zawodników z pola takich jak Ofoe i przy nich można ogrywać młodych
14. Bez tego co wyżej napisałem nie będzie wyników ani kasy w klubie
15. Właścicielowi oraz nowym i nam życzę cierpliwości i wiele radości najlepiej w niedalekiej przyszłości.
16. PS p. Mioduski liczę na angaż w klubie. Posiadam doświadczenie w fifie i fmie oraz cm i nie raz brało się młodych za gorsze lub wolnych w cienkim klubie żeby coś osiągnąć. Okazja plus świetna baza treningowa z akademią plus wyniki równa się sukces. Czuję, że się dogadamy ;) pozdro bracia

HBR, 14.09.2017 06:38 - *.play-internet.pl

Legii potrzebny wstrząs? Nie, kudlaty, Legii potrzebni sa kreatywni zawodnicy którzy potrafią coś zagrać.

kiki, 14.09.2017 06:59 - *.internetdsl.tpnet.pl

Mioduski może jednak spróbujesz sił gdzie indziej? Może hodowla pieczarek? Bo widzisz ... w piłce nożnej zupełnie Ci nie wychodzi.

zenek, 14.09.2017 07:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl

robic gale raz na dwa tygodnie disco-polo i kasa bedzie

zły z natury, 14.09.2017 07:44 - *.centertel.pl

loczek zatrudniając amatora na stanowisku trenera pokazałeś że nie masz pojęcia o piłce. Sprzedałeś najlepszych grajków a winę na brak wyników zrzuciłeś na magika. Won z Legii kodziarska amatorszczyzno

Ja, 14.09.2017 08:09 - *.play-internet.pl

Niesamowite jest jak bardzo niektorzy Bracia po szalu sa oderwani od rzeczywistosci mala widza I malo rozumieja jezeli bronia trenera Magiery. Mozna go lubic ale fakt pozostaje faktem majac ponad 10 reprezentantow w skladzie I jak na Ekstraklase mocna pake gralismy z kontry z Wisla Polock Zaglebiem I Slaskiem. Od 4 mcy gramy padake. Dobry ruch prezesa. Spodziewalem siejednak kogos z bardziej znanym nazwiskiem.

Phoenix(L)k, 14.09.2017 08:10 - *.226

tyle komentarzy, a nikt nie zwrócił uwagi na jedną rzecz...

"Muszą zostać określone profile zawodników na każdej pozycji."

Są 2 opcje:
- trener będzie miał coś do powiedzenia - w takim przypadku czeka nas wielka wyprzedaż...
- trener nie będzie miał nic do powiedzenia - dowiemy się, że - na przykład - Kopczyński to wręcz ideał na swojej pozycji...

@Krzeszczu:
nie chcesz żadnego majstra w Warszawie? Toż to chamstwo!! I drobnomieszczaństwo!!
Potrzebujemy majstra obdarzonego dużą godnościom osobistom...

Pamiętaj - wężykiem...;D

mi(r)co, 14.09.2017 08:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Obserwuję Legię z Radomia z całą sympatią. Jednak za Mioduskiego klub jest na równi pochyłej. Nie może być dobrze, jeżeli nowy prezes po objęciu stanowiska mówi że nie ma w klubie pieniędzy. I to po udziale w LM. To po kiego grzyba objął stery ? Do tego odchodzą najlepsi zawodnicy. Im prędzej go pogonicie tym lepiej.

FOREVER LEGIA, 14.09.2017 08:48 - *.play-internet.pl

Ten caly "wstrzas" jest robiony pod publike,bo D.Mioduski bardziej przejmuje sie tym,co sie mowi o Legii m.in na trybunach i forach internetowych,niz tym,co sie w klubie dzieje.Zmiana,ktora nic,albo niewiele zmieni,ale alibi na kolejne pol roku bedzie mial.I pod pretekstem "docierania sie zawodnikow z trenerem"dalej bedzie robil swoje,tzn kupowal "pilkarzy"albo slabych,albo bez klubu,a napewno tanich,a jak ktorys "odpali" to go bez chwili wahania sprzedadza.Mysle,ze jedyny wstrzas,ktory by pomogl Legii,to zmiana na szczeblach wladzy i zastapienie "prezesa"nastawionego na szybki,a przede wszystkim bez wkladu wlasnego-zysk,na korporacje,lub inwestora,ktory bedzie w stanie doprowadzic Legie do polityki dlugofalowego rozwoju,tzn nie wycofywac pieniedzy przy kazdej mozliwej okazji,jak to robi p Mioduski.

Andrzej Fachowiec, 14.09.2017 09:09 - *.centertel.pl

I to ma być stabilizacja ? Spokój i rozsądek?
Magiera trenerem na lata.

Ale czy wymiana kręgosłupa pionu sportowego i wprowadzenie 5 gości z obcego kraju to jest stabilizacja i rozsądne działanie?

DAREK TRACI KONTAKT Z RZECZYWISTOŚCIĄ.
DAREK NIE NADAJE SIĘ NA PRZYWÓDCĘ KLUBU PILJARSKIEGO.


W BANKU TAKIE CHARCE I ZMIANY SĄ OK ALE W KLUBIE PIŁKARSKIM TRZEBA ZUPEŁNIE INACZEJ POSTĘPOWAĆ

mietek, 14.09.2017 09:14 - *.emea.ibm.com

Fajnie, że Szopen zwolnił Żewłakowa, ale może by jeszcze do kompletu pogonił jego braciszka? Niby wciąż na umowie w Legii, ale cały czas spędza na Woronicza jako przydupas Szpakowskiego. Co my jesteśmy jakimś towarzystwem filantropów, żeby rozdawać pieniądze za nie robienie niczego?

Pożyjemy, zobaczymy, jak (i czy w ogóle) wypali eksperyment z Romeo. Na razie boję się, że może to być kolejny Podoliński - czyli teoretyk futbolu, który się boleśnie zderzył z rzeczywistością.

@Krzeszczu: Czołem, brachu! Jak zwykle demolujesz wpisami :)))

@rek do mietek, 14.09.2017 09:32 - *.dynamic.chello.pl

Hallo... Ziemia do ziemi...:))) Poczytaj 'mietku" inne nośniki... Drugi z braci "Ż" samemu podał się wczoraj w godzinach popołudniowych do dymisji... Koniec zatem sagi ŻBB w (L)egii... Pozdro (L)

OUT, 14.09.2017 09:32 - *.70

TO JESZCZE WYRZUC HAME, ZDRAJCE RADO, KUCHEGO I JĘDŻE BEZ FORMY.

TO BĘDZIE DOBRE DLA ZESPOŁU.

@rek do mietek, 14.09.2017 09:33 - *.dynamic.chello.pl

http://legia.net/wiadomosci,71082-marcin_zewlakow_nie_pracuje_juz_dla_legii.html

mietek, 14.09.2017 09:43 - *.emea.ibm.com

@ @rek: Dzięki przyjacielu. Wczoraj się kompletnie wyłączyłem i mi to umknęło :) A więc jestesmy czyści w końcu :)))

do nie ma kim GRAC, 14.09.2017 09:49 - *.70

NIE MA KIM GRAĆ ALE TRENER NIE UMIE TRENOWAĆ.

NIE MA PO PROSTU JAJ A W KLUBIE MAMY GWIAZDECZKI NIE OSZUKUJMY SIĘ

@rek, 14.09.2017 09:52 - *.dynamic.chello.pl

@mietek

Czyści... W dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu... Bo oto, jak podaje LegiaNet..: "...Pożegnanie Legii z trójką osób ze sztabu szkoleniowego oraz braćmi Żewłakow kosztowało mistrzów Polski około miliona złotych. Umowy zostały rozwiązane ze skutkiem natychmiastowym, co oznacza, że byli już pracownicy Legii otrzymają pozostałe do końca umów wynagrodzenie..." Pozdro (L)

jasio865, 14.09.2017 10:13 - *.static.ip.netia.com.pl

Tak!!wstrząs potrzebny jest ale panu!!!teraz będzie zaciąg Chorwatów i....znów handel się będzie odbywał!!!A Legia??czy panu zalezy na Niej!!??czy tylko na handlu?Jak do tej pory!!!Poznamy już wkrótce,również po tym ,jak będą się wycofywać sponsorzy!!!TAK SIĘ DRUZYNY NIE PROWADZI BY NAJLEPSZYCH CO PÓŁ ROKU SPRZEDAWAĆ!!!Znów jaśnie panie prezesie eksperyment?facet nie powąchał dorosłej piłki!!Znów zabawa ,a może się uda?

Sebo(L), 14.09.2017 10:13 - *.play-internet.pl

Człowiek odpowiedzialny za transfer wszechczasów w postaci wirtuoza futbolu Sadama Sulleya zostaje...szefem skautingu! Jak w tym klubie ma być zatem dobrze? Jak możemy liczyć na wzrost wartości piłkarskiej drużyny skoro szefem skautingu zostaje osoba odpowiedzialna za sprowadzanie do klubu futbolowych beztalenci? Nie wiem jaką logiką kieruje się Mioduski przy wyborach personalnych na najważniejsze stanowiska w klubie?

mietek, 14.09.2017 10:41 - *.adsl.inetia.pl

@ @rek: Wiem, niestety taka jest smutna rzeczywistość obecnie konstruowanych kontraktów, że praktycznie każde zwolnienie oznacza wypłatę całego należnego wynagrodzenia. Nie umiem sobie wyobrazić, jakie przesłanki by musiały zajść, by można było kontrakt z trenerem rozwiązać bez konieczności pałowania się w odszkodowanie. Chyba musieliby gościa przyłapać na treningu na solidnej bani, albo musiałby naklepać prezesowi :)

Vinny24, 14.09.2017 10:57 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Były wyzwiska na Magiere, a teraz żal ze odszedł, bo nie miał kim grać haha :) ale wy ludzie głupi jesteście, aż żal PACZEĆ :-D zeszły sezon jak np. Liga Mistrzów to Ojija prowadził zespół. Zespół coś grał ale to dzięki niemu. Jak trener miał szansę pokazać co potrafi, gdy odszedł Odija , to okazało się, że nic nie potrafi. No ale niby skąd miałby coś umieć zrobić? Co on osiągnął? Mou ze słabym Porto zdobyć LM i dano mu szansę , a nasz trenerzyna po kilku kolejkach w 1 ogórkowej lidze na 1 miejscu i zachwyt, że mistrza ekstraklapy ogórkowej zdobędzie. Wasza wiedza na temat piłki jest zerowa. Nie wiem po co wogole coś tu wypisujecie :) tylko na śmiech się wystawiacie. Loczek dobrał złych ludzi i ktoś my to powiedział. Stara się coś zrobić i zrozumiał, że musi szykac za granicą. Chorwacja, Serbia to kraj w których trener się nie bawi z Kucharczykmi, którzy grają od lat piach ale są filarem zespolu u nas. Generalnie cały skład do wymiany,bo tu nikt nie jest Legionista :) ale może coś się zmieni. Okuka tez z niczego zrobił mistrza :) tylko, że był Stanko. Mam nadzieje ze nowy trener coś zmieni i kogoś wartościowego ściągnie. Tyle w temacie. Wracaj wielka Legio na właściwe tory. Magiera i Żewłakowa nie, wiec jest szans na świeży powiew wiatru :) e(L)o bracia i siostry :)

Baloo, 14.09.2017 11:24 - *.130

Się wypowiadają fachowcy od piłki nożnej. Gołodupce, które w życiu nic nie osiągnęły. Ale za to rad do człowieka, który KUPIŁ Legię za WŁASNE pieniądze. Będą wyrzucać, opierdzielać, najchętniej rozdawać cudzą forsę na zawodników. Śmiać mi się chce jak to czytam, a z drugiej strony żal mnie bierze, że takie debile kibicują mojemu klubowi. po pierwsze mit o tym, że nie ma kim grać. Magiera stracił TYLKO Vadisa, tylko. Cała obrona została nawet doszedł Iniaki, tylko, że gwiazdy zeszłego roku Pazdan i Jędza grają piach i Magiera nie miał pomysłu jak to zmienić. Środek ligi powinien rządzić w lidze polskiej i zmiatać z drogi potęgi z Azarbejdżanu czy innego Kazachstanu, ale grają piach straszliwy. Trener nie miał pomysłu na to jak wstrząsnąć drużyną i jak ją ustawić do gry, co przyznał na konferencji we Wrocławiu. Bredził o jakichś eksperymentach, a nasza drużyna przynajmniej na papierze, powinna odskoczyć reszcie polskich klubów na kilkanaście punktów. Także dobrze, że Magiera i Żewłak odeszli. Miodzio mówi z sensem, sprząta bałagan po Leśnym, patrzy na klub w perspektywie kilku lat a nie najbliższego mistrzostwa. Nowemu trenerowi trzeba dać szansę. A wszelcy malkontenci mordy w kubeł i tyle.

antyberg, 14.09.2017 11:31 - *.centertel.pl

Źle zrobiłeś panie Mioduski zwalniajac Magiere!

Obiektywny, 14.09.2017 11:36 - *.centertel.pl

Sprzedał Pan Jackowi Magierze Prio Niko VOO oraz Bereszyńskiego a Rado kontuzja i kim ich zastapilscie??? A wymagania te same co rok temu? Myślałeś że uda się spłacić wspólników z transferów i będzie OK? Tak bezboleśnie to nie da rady i Pan Prezesie ze swoim wykształceniem powinien to wiedzieć doskonale... Pana Magiery jeden podstawowy błąd ze był lojalny i potuliny... Stasiek Czerczesow to by do Pana pokoju z drzwiami wszedł po takich transferach....

mietek, 14.09.2017 11:37 - *.adsl.inetia.pl

@Sebo(L): Nie każdy sobie może wpisać Manchester United w CV. I nieważne, że szybciutko stamtąd wyfrunął - ważne, że robi wrażenie. Może jeszcze powinniśmy sprowadzić tego bezdomnego, którego zatrudnił Real Sociedad, żeby tylko chłopina nie spał w bramie stadionowej? :) On też będzie miał duży klub w CV :)

Ler, 14.09.2017 11:45 - *.centertel.pl

Legii sa potrzebni pilkarze ty lokowany patafianie!

@rek do Baloo, 14.09.2017 12:33 - *.dynamic.chello.pl

Masz 100% mego poparcia brachu... Czas wreszcie uporządkować ten bajzel po BL, JM i ŻBB... Pozdro (L)

Dojna Zmiana, 14.09.2017 13:09 - *.landtech.com.pl

Moim zdaniej gorzej juz byc nie mogło , może być tylko lepiej . Dodatkowo Legia zawsze miała farta co do trenerów i piłkarzy z byłej Jugosławii także licze że niedługo może pojawia sie jacyś ciekawi zawodnicy

Legionista80, 14.09.2017 13:11 - *.play-internet.pl

Dajcie trenerowi popracowac...zobaczymy czy Hamy, Sadika, Muliny itd. teraz nie odpala...byc moze Pan Jacek mial limity-umiejetnosci trenerskich....bo z Vadisem, Niko i Prijo to i slepy by ta kopana wygrał; ) To pierwsze rozdanie autorskie Chopina wiec dajcie mu chwile i ocencie na koniec sezonu....wywalil ludzi B.L i za to bedzie ponosil odpowiedzialność. ..

Wojtek, 14.09.2017 13:24 - *.232

Będziecie grać to raczę przyjść na mecz..
Tak, to jest ten moment by mnie hejtować..
Ja też do tego podchodzę biznesowo..

Wojtek, 14.09.2017 13:35 - *.232

Będziecie grać to raczę przyjść na mecz..
Tak, to jest ten moment by mnie hejtować..
Ja też do tego podchodzę biznesowo..

mietek, 14.09.2017 13:53 - *.adsl.inetia.pl

@Baloo: Złote słowa. Piszę tutaj to samo od kilku dni, ale kibice sukcesu w różowych okularach wiedzą lepiej i jadą cały czas tą samą śpiewką.

Foresto, 14.09.2017 14:05 - *.centertel.pl

SPOKÓJ Q...WA!!! Jesteście kibicami czy bandą rozdygotanych histeryków?! Tacy wszyscy mądrzy i wiedzą co się stanie w przyszłości... Dać czas nowemu trenerowi, gorąco go powitać, żeby wiedział, że ma w nas poparcie dla odważnych decyzji. Takie mamy realia, że potrzebne jest u nas inne spojrzenie, najlepiej kogoś spoza "polskiej myśli szkoleniowej". Jak będzie to się okaże. Pozdrawiam PRAWDZIWYCH KIBIBÓW. HOWGH

Legionista, 14.09.2017 15:30 - *.226

@Zibin55, "1. Mioduski nie powiedział ,ze to młodzi maja być kręgosłupem ale pilkarze dzieki sensownemu skautingowi plus młodzi. To przecież logiczne wiec nie imputuj mu nieprawdy. A na młodych mozna robić dobre interesy jak Żyro, Bielik czy inni. A piłkarze wbrew temu co napisałeś mogą przyjść za grosze tylko trzeba ich umiejętnie szukać ...Vadis, Niko czy Duda to za duże pieniądze tu przyszli???
2. Jakie znajomosci? Od 2 dni? Co za bełkot logiczny
3. Tu racja...ja tez dziwiłem sie ,ze Mioduski to chlapnął ...to nieprofesjonalne tyle ,ze w piłce inaczej niż w firmach. Tu to norma o czym Mioduski zapomniał / nie pomyślał.
4. Jego stać było na kupno klubu i stać go będzie z pewnością by go dalej prowadzić.
I nie nazywaj kogoś tak pogardliwie bo to on osiągnął tyle ,ze mógł sobie pozwolić na kupno udziałów w Legii a nie Ty. Trochę szacunku dla innych poza sobą.
Pozdrawiam i więcej obiektywizmu a mniej uprzedzeń. No chyba ,ze drażni gość z wykształceniem i kultura." 1. Zgadzam się z tobą i Januszem, ale za kadencji Miodka to nie będzie - Mówił że Magiera jest na lata... Został zwolniony... Mówił że Odjidja pozostanie.... Nie został.... 2.A co Janusz powiedział: " Znaliśmy się wcześniej z trenerem." Dlatego ja to powiedziałem :) 4.Ja szanowałem i miałem nadzieje że zmieni Legie (chwaliłem za decyzje Masła..), ale straciłem zaufanie - ITI też miało klub... Ja na serio boję się o przyszłość Legii :( Przyszedł Chorwat - bez doświadczenia itp.. Ja mu życzę jak najlepiej, ale czy uda mu się opanować sytuacje to nie jestem pewny.

Szyszkownik, 14.09.2017 18:06 - *.dynamic.chello.pl

ZERO wiedzy o piłce nożnej

Legion, 15.09.2017 08:36 - *.222

Człowieczku jak ciebie nie stać na odpowiednich piłkarzy, to po co tą Legię kupowałeś? Oddaj ją komuś, kto je ma. I przestań bredzić wreszcie o tym szkoleniu. Kogo w ostatnich latach Legia wyszkoliła, jaki wychowanek grał tu w ogóle w ostatnich latach ważną rolę? ŻADEN.

zsh, 15.09.2017 15:27 - *.centertel.pl

Do vinny 24
ile ty masz lat dzieciaku, bo "paczec" sie na ciebie ani "cytać" nie da. Tak jak i pseudoprezesa.