Aleksandra Mierzejewska - fot. Legia Sztanga

Podnoszenie ciężarów: Mierzejewska pobiła rekord Polski w podrzucie i dwuboju

Sztangistka Legii, Aleksandra Mierzejewska z wynikiem 235,5 pkt. zajęła ósme miejsce w zawodach Pucharu Polski kobiet, które odbyły się w Ciechanowie. Legionistka czterokrotnie ustanawiała rekord Polski w kategorii wagowej +90kg. Nasza zawodniczka najpierw pobiła rekord Polski w podrzucie na 131kg, a w ostatnim podejściu na 135 kg. W dwuboju legionistka najpierw ustanowiła rekord 231kg, a następnie 235kg.

Ostatecznie Mierzejewska uzyskała wynik 235 kg (100kg w rwaniu i 135kg w podrzucie), ale w klasyfikacji generalnej uplasowała się na miejscu ósmym, z wynikiem 235,5 punktu - tu oprócz wyniku z dwuboju, liczona yła także waga zawodniczki. Puchar Polski zdobyła Joanna Łochowska z UKS-u Zielona Góra.