Obrońcy Ojczyzny, transparent na niedzielnym meczu koszykarzy Legii - fot. Bodziach / Legionisci.com

Koszykówka: Legia Warszawa 67-85 Polski Cukier Toruń

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 7. kolejki PLK koszykarze Legii Warszawa przegrali w hali na Bemowie z drużyną Polski Cukier Toruń 67-85. Wyniki poszczególnych kwart: 23-25, 13-19, 13-21, 18-18. Była to ósma porażka "Wojskowych" w tym sezonie. Kolejny mecz podopieczni Piotra Bakuna rozegrają dopiero 3 grudnia, a rywalem będzie mistrz Polski Stelmet Zielona Góra. Więcej informacji w dziale Koszykówka.

Fotoreportaż z meczu - 67 zdjęć Krzysztofa Białowąsa

Fotoreportaż z meczu - 70 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Po raz pierwszy w obecnym sezonie koszykarze rozegrali mecz w swojej hali na Bemowie. Po cichu można było liczyć na to, że własne cztery ściany pomogą podopiecznym Piotra Bakuna w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w PLK. Niestety rywalem był wicemistrz Polski Polski Cukier Toruń.

Tylko pierwsze minuty niedzielnego meczu były wyrównane - po dwóch minutach legioniści prowadzili 6-4, ale po kolejnych 120 sekundach na tablicy widniał wynik 13-8 dla gości. Legioniści jeszcze raz zerwali się do odrabiania strat i objęli jednopunktowe prowadzenie, ale tylko na chwilę i był to ostatni taki moment w tym meczu. Kwarta zakończyła się prowadzeniem "Twardych pierników" 25-23. W połowie drugiej części gry przewaga rywali wzrosła do 11 oczek (przy stanie 25-36), a na przerwę legioniści schodzili przerywając 36-44.

W trzeciej kwarcie w 5 minut wzrosła do 20 punktów (40-60), a przed ostatnią częścią spotkania torunianie wygrywali 67-49. W 32. minucie meczu Polski Cukier osiągnął najwyższe prowadzenie w meczu 71-54 i spokojnie mógł kontrolować przebieg dalszej gry. Pięć minut przed końcową syreną strata legionistów wynosiła 17 oczek, a w szeregi obu ekip wdarło się sporo niecelności i przez kolejne 2 minuty nikt nie potrafił wykonać celnego rzutu. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną torunian 18 punktami.