AZS Koszalin - Legia Warszawa - fot. Bodziach / Legionisci.com

Koszykówka: AZS Koszalin 84-76 Legia Warszawa

W meczu 12. kolejki PLK koszykarze Legii Warszawa przegrali na wyjeździe z AZS-em Koszalin 76-84. Wyniki kwart: 17-15, 27-18, 12-15, 28-28. Była to trzynasta porażka w trzynastym meczu w tym sezonie. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 30 grudnia w Krośnie. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale Koszykówka.




Komentarze: (53)

ahaha, 23.12.2017 20:09 - *.dynamic.chello.pl

Oni w ogóle wygrali choć jeden mecz?
Kiedy nie zajrze to porażka.

Kibic (L), 23.12.2017 20:16 - *.static.ip.netia.com.pl

Po prostu SZKODA mi Was. Ale i tak będę Wam kibicował i patrzył jak "szybujecie" w dół do I Ligi. Tam też grają i to nie gorzej jak w PLK, w koszykówkę.

co to k...a jest, 23.12.2017 20:42 - *.dynamic.chello.pl

kto ta sekcja kieruje to jakas paranoja

Legiaaaa, 23.12.2017 21:00 - *.dynamic.chello.pl

Z przykrością to stwierdzam, że pośmiewisko juz dawno zrobiliście teraz przyszedł czas na kabaret. A tak na serio, patrząc w statystyki to ( za trzy, dramat, eval też). Widac tylko, że Beane trzyma swój poziom, drugi mecz i znowu bardzo dobre spotkanie patrząc na statystyki. Prwada jest taka, że jednym zawodnikiem, który trzyma poziom nie da się wygrać czegokolwiek w plk. Oj pierwsza liga zawita znowu do Warszawy. Chyba nowy trener też jest podirytowany poziomem, i jak to określi będą kary dla zawodników, którzy nie realizują założeń taktycznych. W plk takie słowa to rzadkość...

1916, 23.12.2017 21:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Porażka? Cóż za niespodzianka...

Kibic (L): TRAGEDII c.d., 23.12.2017 21:37 - *.static.ip.netia.com.pl

Nowy trener, a Zarząd STARY. Czas zmienić tą kolejność. Jedyne dobre posuniecie to zawodnik z nr. 25. A co z tym Hiszpanem ? Jak dojdzie do zdrowia to na pewno Legia będzie już wygrywać. Bo jak dotąd ŁAZI pomiędzy zawodnikami jak jakiś model. Jest to wqrwiające. Może lepiej niech siedzi w szatni.

andrew, 23.12.2017 21:54 - *.play-internet.pl

dziś frajerska porażka ... mega frajerska było prowadzenie 74-73 i ten amerykaniec niesportowy zrobił... powinien karę finansową dostać

Adek, 23.12.2017 22:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A Wy co mysleliscie jak z 1 ligi ledwo awansowalismy?
Plk to truskawka na torcie, to jeszcze nie miejsce dla nas.

A chłopaki niech zagrają na luzie do końca sezonu. Bez żadnych napinek i stresów. Niech plk będzie teraz dla was przygoda tak jak lm dla piłkarzy. Kto wie, może kiedyś zagoscimy na dłużej :)

Ps. Wesołych ;)

Ewelina, 23.12.2017 22:50 - *.play-internet.pl

W Zarządzie są kompletni amatorzy i dyletanci. Myśleli, że składem z pierwszej ligi zawojują ekstraklasę. Wzmacnianie składu zaczęło się dopiero w trakcie rozgrywek gdy porażka goniła porażkę. Aktualnie jesteśmy obiektem drwin i żartów w całej Polsce. Realne jest, że rozgrywki zakończymy mając 100% porażek. Brawo Zarząd!Rekord na skalę światową.

Barti1916, 23.12.2017 23:13 - *.dynamic.chello.pl

W 12 kolejce 13 porażka w sezonie.... hmmm ciekawe

Do Adek, 23.12.2017 23:24 - *.31-151.wind.it

Zgadzam się z tobą w 100%.

Szerszen, 23.12.2017 23:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl

To z plk ktoś spada? Bo czytałem, że spadków nie będzie bo powiększają ją do 18 zespołów.

........., 24.12.2017 08:49 - *.dynamic.chello.pl



Porażka praktycznie z najsłabszym zespołem PLK
Super...

Do Ewelina, 24.12.2017 13:03 - *.dynamic.chello.pl

Ewelina, takie są skutki jak w zarządzie sekcji koszykówki jest geodeta, jakis menager fmcg, i Pan Chabelski. Z całym szacunkiem do osoby Pana Chabelskiego, człowiek zasłużony dla Legii jak mało kto, ale on powinien pełnić jakąś funkcję honorową w klubie, a nie zarządzać klubem ( choć pewnie jest tylko tak, że widnieje on jako prezes zarządu w krs, a kto inny robi wszystko). Nie wnikając w jego kompetencje, ale jak już jest się w zarządzie to się ponosi odpowiedzialność za to co się dzieje z przypadku legii- Legia Warszawa sekcja koszykówki S.A. Jest to spółka akcyjna, pytanie kto posiada jej akcje? Ale akcjonariusze maja np. prawo zaskarżyć cały zarząd o działanie na szkodę spółki... Rada nadzorcza również może odwołać cały zarząd jedną uchwałą... oczywiście w przypadku Legii nigdy się tak nie stanie...Szkoda gadać, bo za obecną sytuację tylko w niewielkim stopniu odpowiadają zawodnicy. Poziom jaki większość z nich prezentuje jest mówiąc delikatnie mizerny na tle reszty drużyn.

P L K ha, ha, ....ha. Kibic (L), 24.12.2017 13:29 - *.static.ip.netia.com.pl

PLK "silna" w kraju, a na firmamencie europejskim, bo o oświatowym nie ma co pisać to liga zaściankowa. Szkoda mi naszych, bo biją ich jak w kaczy kuper. Szkoda. Ale to wina Zarządu, że zrobili z drużyny pośmiewisko na skalę krajową. Jak tak dalej pójdzie to na naszych wystawiać będą inne drużyny rezerwy, aby naszym krzywdy nie zrobić.

Panie Ł. Wiczek......, 24.12.2017 13:33 - *.static.ip.netia.com.pl

Co się z Panem dzieje. W I Lidze był Pan podporą w ciężkich chwilach, a teraz Pana NIE WIDAĆ. Odkąd nie jest Pan kapitanem drużyny to Pan na boisku prawie nie istnieje. Co się z Panem dzieje ?

Gruby, 24.12.2017 13:35 - *.play-internet.pl

Skład wymaga wzmocnienia. Szkoda że widzą to wszyscy oprócz Zarządu.

ding, 24.12.2017 13:38 - *.dynamic.chello.pl

Warto by już odklepać

do Adek.... Kibic (L), 24.12.2017 13:38 - *.static.ip.netia.com.pl

PLK truskawką na torcie ? No aleś PRZYSOLIŁ i PRZESOLIŁ. Zobacz mecze innych europejskich drużyn koszykówki. Będziesz miał porównanie co do lig europejskich i naszej PLK. U nas jest tak: "JAK SIĘ NIE MA CO SIĘ LUBI. TO SIĘ LUBI CO SIĘ MA".

Kibic (L), 24.12.2017 13:48 - *.static.ip.netia.com.pl

Najgorsze, że sąsiadujące z Legią drużyny w dole tabeli PLK, WYGRAŁY co pwiększyło naszym słabeuszom "odległość" do innych słabeuszy.

(L), 24.12.2017 14:28 - *.play-internet.pl

Nie dramatyzujmy koszykówka to jeszcze mało popularny dyscyplina w Polsce. Także z tym że jesteśmy obiektem drwin to lekka przesada :-)

..., 24.12.2017 14:41 - *.dynamic.chello.pl

Dziwne że nie było jeszcze "rozmowy motywacyjnej" gdzieś na parkingu.

SpadekPraktyczniePrzesądzony, 24.12.2017 15:27 - *.dynamic.chello.pl


2-3 drużyny z którymi mieliśmy walczyć o utrzymanie mają po 3-4 wygrane. Kandydatem do spadku były Gliwice które i tak nas pokonały i mają bilans 3-10

ziutek, 24.12.2017 16:36 - *.unknown.vectranet.pl

Patrząc na budżety klubów PLK( Legia na 5 miejscu-3,5 mln
zł) To naprawdę wygląda to słabo pod względem sportowym
Stelmet BC Zielona Góra – 9 mln
2. Polski Cukier Toruń – 6 mln
3. Anwil Włocławek – 5,4 mln
4. BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – 4 mln
5. Trefl Sopot – 3,5 mln
5. Legia Warszawa – 3,5 mln
7. Polpharma Starogard Gd. – 2,5 mln
7. Rosa Radom – 2,5 mln
7. TBV Start Lublin – 2,5 mln
10. AZS Koszalin – 2,2 mln
10. Asseco Gdynia – 2,2 mln
10. Miasto Szkła Krosno – 2,2 mln
10. MKS Dąbrowa Górnicza – 2,2 mln
10. PGE Turów Zgorzelec – 2,2 mln
10. King Szczecin – 2,2 mln
16. Czarni Słupsk – 2,1 mln
17. GTK Gliwice – 2 mln zł

do Ziutek........, 24.12.2017 20:30 - *.static.ip.netia.com.pl

Gdyby miejsca w PLK zależały od budżetu to nie byłoby źle. Z drugiej strony PIĄTY budżet w PLK i OSTATNIE miejsce w tabeli. Czyżby te pieniądze SZŁY W POWIETRZE. A co będzie jak sponsorzy się wnerwią i zrezygnują ze sponsorowania koszykarzom ?

Propozycja......, 24.12.2017 20:35 - *.static.ip.netia.com.pl

Może nasi wystąpią na parkiecie w czapeczkach jaką nosił nadworny p-c Stańczyk.

KIBIC L, 24.12.2017 23:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

WIDAĆ SAMYCH EKSPERTÓW WYPOWIADAJĄCYCH SIĘ ...NIC TYLKO PODZIĘKOWAĆ TRENEROWI I ZAWODNIKOM A Z TYCH" FACHOWCÓW" MAJĄCYCH TYLE DO POWIEDZENIA STWORZYĆ DRUŻYNĘ....PLK NA 100% POZOSTAŁO BY W STOLICY!!!

jjjjj, 25.12.2017 03:24 - *.dynamic.chello.pl

tragedia szkoda slow.....

Tomizmm, 25.12.2017 07:36 - *.it-tv.org

Dawajcie zrobimy zrzutke na jakiegos koby bryanta albo innego shaquila onila to jest chwila a my mamy moc!

grzesiek do ziutek, 25.12.2017 10:16 - *.centertel.pl

Skad ty te dane wziales?? !
Nie sadze aby byly prawdziwe...

Do grzesiek, 25.12.2017 13:20 - *.dynamic.chello.pl

Te dane sa jak najbardziej prawdziwe. I nie trzeba być ekspertem, żeby zobaczyć jak drużyny z o wiele niższymi budżetami mają o milion procent lepszy potencjał.

see, 25.12.2017 18:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wszystkim naszym koszykarzom i trenerom życzę pogody ducha,wytrwałości, odwagi, siły i siły spokoju , dużo prezentów i chwili zapomnienia. Sport to tylko sport i najgorsze ,że w koszykówce nie ma remisów, bo naprawdę nie jeden mecz zasługiwał na remis .
Karawana idzie dalej i niech moc będzie z Wami!!!!

Kibic (L) do KIBIC L ........, 25.12.2017 20:00 - *.static.ip.netia.com.pl

To jest ich praca. Tj. Zarządu, trenera i zawodników. Ich zadanie to PRACOWAĆ/TRENOWAĆ tak, aby był tego efekt. Gdybym ja tak pracował to działalność jaką prowadzę mogłbym zamknać na kłódkę. A PLK może pozostać w Stolicy pod warunkiem, że Ci w/w będą swoją pracę traktować poważnie.

Cult, 25.12.2017 22:34 - *.118

Panie Ł. Wiczek......, 24.12.2017 13:33 - *.static.ip.netia.com.pl
Co się z Panem dzieje. W I Lidze był Pan podporą w ciężkich chwilach, a teraz Pana NIE WIDAĆ. Odkąd nie jest Pan kapitanem drużyny to Pan na boisku prawie nie istnieje. Co się z Panem dzieje ?

Cult, 25.12.2017 22:37 - *.118

Tomizmm, 25.12.2017 07:36 - *.it-tv.org
Dawajcie zrobimy zrzutke na jakiegos koby bryanta albo innego shaquila onila to jest chwila a my mamy moc!

look, 26.12.2017 11:28 - *.dynamic.chello.pl

Niestety bledy,bledy,bledy zarzadu i nic wiecej.całkowity brak profesjonalizmu szeryfow.Widać panike w zarzadzie .Legia robi sie prywatnym klubem z włascicielami bez doświadczenia w prowadzeniu klubów sportowych.a po zmieniac tych prezesów i z rady nadzorczej na bardziej doświadczonych może wykonaja własciwie ruchy a nie bedą sie nabijać duma jaka to Legia wspaniała. Zmian raczej nie bedzie tylko łatwiej wymienic zawodników i powiedziec ze żle graja.polska rzeczywistos maly folwark sie robi.Ciekawe ilu zawodników odstrzela przed koncem okienka bo napewno kogos odrzuca.

zorro, 26.12.2017 11:45 - *.dynamic.chello.pl

W 2018 r wszystko się obróci i będzie dużo wygranych spotkań....DOBRA ZMIANA zawita do Legii.........

Kibic (L), 26.12.2017 19:12 - *.static.ip.netia.com.pl

"Staramy się jak mogożemy. A jak nie możemy to też się staramy". Powiedzenie to bardzo pasuje do naszych koszykarzy(L) i do całego Zarządu.

do Cult..... .*118, 26.12.2017 19:17 - *.static.ip.netia.com.pl

"Walnij" coś od siebie. Ale niech to będzie lepsze od bazgrołów "look". Bo jego zrozumieć jest niełatwo. Wręcz jest to niemożliwe.

2017/2018 (L), 26.12.2017 23:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Żadnego pieprzenia o spadku . Ma być utrzymanie . To nie jest żadna ''przygoda'' , to poważna sprawa . W KROŚNIE TYLKO ZWYCIĘSTWO !

Jacek, 27.12.2017 11:20 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Chciałem przypomnieć, że Legia osiągnęła wybitny sukces sportowy wywalczając awans w ciągu 5 lat z 2 ligii do PLK pod wodzą trenera Bakuna a jeszcze wcześniej z 3 do 2 z Robertem Chabelskim. A nasz Pan Geodeta był z Legią od samego początku, grał i jest związany z koszykówką od 35 lat i zawsze w Legii, a Robert Chabelski zadebiutował w koszykarskiej Legii w czasach gdy na świecie nie było jeszcze rodziców większości kibiców i nie dziwi mnie , że Ci panowie zasiadają w zarządzie.Natomiast dziwi mnie fakt, że nagle z dnia na dzień pozbyto się Trenera Bakuna. A nowy trener z całym szacunkiem nic nowego nie wniesie. A problemem według mnie jest budżet , który musi być właściwie zbilansowany między zawodników polskich i zagranicznych.W PLK na parkiecie zawsze musi grać dwóch polaków. Sprowadzanie teraz samych zagranicznych graczy nic nie wniesie nowego do gry.

as, 27.12.2017 11:46 - *.internetdsl.tpnet.pl

Takie są konsekwencje wchodzenia do PLK ze składem, który wywalczył awans. Niestety I liga a PLK to jest niebo a ziemia i różnicę widać właśnie w naszym bilansie. Klub chciał się zachować honorowo względem koszykarzy, którzy wywalczyli awans, ale niestety się nie powiodło.

Kibic (L) odpowiada Jackowi......., 27.12.2017 15:03 - *.static.ip.netia.com.pl

Młody człowieku. To co napisałeś BYŁO. A na TERAZ Zarząd sam powinien podać się do dymisji. Nadszedł tego czas i dogodny moment. To co robią Zarząd i zawodnicy to ich praca. A jak nie ma wyników w pracy to wiadomo co trzeba zrobić. Tylko szkoda, że trzeba byłoby to zrobić w trakcie sezonu. Proponuję w przerwie sezonu pójść po rozum do głowy.

do ... as, 27.12.2017 15:06 - *.static.ip.netia.com.pl

Po pierwsze nasi graja dużo gorzej, niż w meczach I Ligi. Po drugie PLK nie jest czymś wielkim. Po prostu:"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma".

Jacek , 27.12.2017 17:05 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Szanowny Kibicu(L) Dziękuje na wstępie, ze aż tak Pan mnie odmłodził. Dymisja zarządu nie jest rozwiązaniem, pytanie czy osoby ktore sa odpowiedzialne za finanse słuchają tego co ma do powiedzenia pan Chabelski i pan Geodeta, Sławek Pietka czy tylko chcą sie wspierać ich autorytetem a decydować sami o losie drużyny zza ich pleców. Tak czy inaczej ktos popełnił bardzo poważny błąd lub działa świadomie aby tak jak trenera Bakuna pozbyć sie R. Chabelskiego i S. Piętki bo tuż za zakrętem czeka inna ekipa i pieniądze by przyjść na gotowe i pławic sie w prestiżu i chwale Legii.

Tu, 27.12.2017 18:50 - *.centertel.pl

Do Jacka
Ten wybitny sukces wywalczył też inny zarząd w innym składzie .To tamten zarząd sprowadził trenera Hakuna.Ten
zwolnił go drugi raz.Tak jest jak kto inny rządzi a kto inny jest na jeżeli kontrakty podpisuje p.Jankowski a nie o.Chabelski
to chyba nie jest ok.Mielismy awansować na 100 lecie ale był poślizg,czy to efekt działalności nowej lepszej ekipy?
Tak niestety jest jak dyrektor z korporacj zamiast zbierać fundusze zabiera się za kierowaniem klubu sportowego

cosiek, 27.12.2017 19:02 - *.dynamic.chello.pl

Sekcją kieruje Pan J. Jankowski. I jak było do przewidzenia jego kolejne jego decyzje okazują sie jak kula w plot. Miedzy innymi sciagniecie M Widomskiego, ktory mial byc wartoscia dodana dla klubu bo ma takie rozeznanie na rynku koszykarskim i co okazuje sie, ze 4 koszykarzy odmowilo Legii? Zastanawiajace jest dlaczego? To bez watpienia sukces negocjacyjny Klubu. Wczesniej zmiana trenera na rzekomego profesjonaliste i co niby jest lepiej? Nawet ostatni mecz z Koszalinem przegrali (zespół ktory był przez choroby grał w okrojonym skladzie). To istny kabaret ale i efekt dorwania sie do władzy ludzi, ktorzy nie maja pojęcia o budowie i zarzadzaniu klubem sportowym.

Jacek, 27.12.2017 20:26 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Wniosek jest jeden: Jeśli nie masz pieniędzy, żeby zatrudnić najlepszych specjalistów w danej dziedzinie, którą zarządzasz musisz polegać na ludziach bezwzględnie oddanych idei i pasjonatach w danej dziedzinie. A sukces osiągnąć można wtedy kiedy pasję połączy się z pieniędzmi.A w Legii ludzi z pasją i oddaniem się wyrzuca albo nie słucha a pieniędzy jest za mało żeby zakontraktować lepszych zawodników. Albo komuś zależy żeby wszystkich wywalić i zrobić swój prywatny folwark z Legii

tu, 27.12.2017 22:15 - *.adsl.inetia.pl

pasjonatow wyrzucili,mysleli,ze za parę lat wszyscy o nich zapomną i to oni bedą twórcami odrodzenia potęgi.Plan by się udał gdyby nie było 13;0

look, 28.12.2017 15:05 - *.static.chello.pl

no widze ze nie ktorzy znawcy jak:"ciosek","Tu","jacek",maja racje. tak to jest jak sie za zarzadzanie klubem bierze JJ.kto nie pasuje ten aut.no zobaczymy co z tego wyniknie. zmiany w druzynie nieuniknione

MOŻE ......Kibic (L), 28.12.2017 15:24 - *.static.ip.netia.com.pl

Może już dosyć dywagacji. Bo NIE JESTEM pewny czy ci "wielcy" Zarządu i całej Sekcji koszykarskiej CZYTAJĄ NASZE uwagi. Zbliża się 2018 rok i zadaniem koszykarzy(L) powinno być wygranie conajmniej 6-7 spotkań. Gdy tak się stanie to pozostanie w PLK będzie bardzo prawdopodone, czego życzę tym naszym nieszczęśnikom.

do .... Jacek....., 28.12.2017 15:38 - *.static.ip.netia.com.pl

PASJA i IDEE niestety NIC nie pomogą, kiedy FURMAN źle kieruje wozem zaprzegniętym w konie, które są bojaźliwe. Przykład: Jestem na każdym meczu i stwierdziłem, że nasi BOJĄ się rzucać za 3pkt. Niejeden zawodnik ma możliwości czystego rzutu i zamiast to uczynić WOLI podać piłkę do kolegi. O innych mankamentach w grze już pisałem wcześniej. Pieniądze oczywiście można wydać na "byle co", bo żeby je wydać z głową to potrzebny jest ktoś co umie ZBADAĆ RYNEK. W tym przypadku rynek zawodników, a nie kupować graczy z łapanki. Zarząd miał na to czas. GTK Gliwice umiały go wykorzystać, nasi nie. Czy u koszykarzy, czy u piłkarzy widzę, że zaczyna się "pikowanie" w dół. Chodzi tu o politykę personalną dotyczącą zawodników obu Sekcji.

Azaz, 28.12.2017 20:16 - *.dynamic.chello.pl

Już nie jedna osoba tutaj, i dzienikarze obcykani w baskecie zwrócili uwagę, że legia ściąga szrot z zagranicy ( oprócz tego A. Beana ). Mnie najbardziej rozbawił ostatni news, że czterech potencjalnych graczy mogących przejść do Legii zrezygnowało z transferu... Macie tego swojego Widomskiego, w plk też znalazł sponsora ligi... Taa Hahahha