Andrejs Selakovs - fot. Jacek Prondzynski / Legiakosz.com

Koszykówka: Selakovs nowym środkowym Legii

Dzisiaj kontrakt z koszykarską Legią podpisał łotewski środkowy, Andrejs Selakovs. Mierzący 208 centymetrów zawodnik w obecnych rozgrywkach wystąpił w 10. spotkaniach litewskiej ekstraklasy w barwach BC Dzūkija oraz w dwóch grudniowych meczach łotewskiej ekstraklasy w Betsafe Lipawa. Łotysz, mający na swoim koncie występy w reprezentacji swojego kraju, ma wzmocnić siłę podkoszową naszego zespołu.

W barwach Legii prawdopodobnie zadebiutuje już podczas jutrzejszego, wyjazdowego meczu z Rosą Radom.

Imię i nazwisko: Andrejs Šeļakovs
Data i miejsce urodzenia: 8.11.1988 (29 lat), Dobele (Łotwa)
Wzrost i waga: 208 cm, 115 kg
Pozycja: środkowy
Kluby:
2017/18 BC Dzūkija (Litwa) oraz Betsafe Lipawa (Łotwa)
2016/17 BK Jēkabpils (Łotwa)
2015/16 BK Ventspils (Łotwa)
2014/15 BK Jēkabpils (Łotwa)
2013/14 BC Odessa (Ukraina) oraz Sigal Prisztina (Kosowo)
2012/13 Barons Kvartāls (Łotwa) oraz Club Melilla Baloncesto (Hiszpania)
2011/12 CB Tarragona (Hiszpania)
2007-11 VEF Ryga (Łotwa)
2006/07 ASK Ryga (Łotwa)



Komentarze: (12)

see, 02.01.2018 16:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

to może być słuszny kierunek. Brakuje kogoś kto byłby na tyle silny by pracować pod koszem

cezary_1958, 02.01.2018 16:09 - *.dynamic.chello.pl

Jeszcze ze 2 i może uratują PLK. Przykro mi, że polscy zawodnicy nie sprostali PLK. Mam nadzieję, że młodzi zawodnicy nie będą musieli uciekać z rodzinnych stron i wzmacniać inne kluby.

Janek, 02.01.2018 16:11 - *.dynamic.chello.pl

No w końcu pierwszy transfer! Wysoki to będzie dobrze grał głową...

wwwojtecky (L), 02.01.2018 16:13 - *.netfala.pl

Powodzenia. Czas na pierwsza wygraną!

Bolo, 02.01.2018 18:09 - *.dynamic.chello.pl

Brawo Miodek, pierwszy transfer w nowym roku! Typ trochę przy kości ale przy tym wzroście nie ma nadwagi.

Adam, 02.01.2018 18:31 - *.ctc-energia.com

W kosza to się gra bez rękawków?

jankoL, 02.01.2018 18:34 - *.6.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kiedys byl jednym z kandydatow do gry w Kutnie ale wybrali innego stranieri. Moim zdaniem transfer na plus ,dziwi mnie ze Jarmaka tak dlugo trzymali (do tanich nie nalezy...)jak mu cos nie pasilo i nie mogl sie dogadac zarowno z Bakunem jak i Tane to dawno definitywny out byc powinien

Kibic (L), 02.01.2018 19:23 - *.static.ip.netia.com.pl

Zakupiony gracz łotewski musi wejść do gry już w Radomiu. Bo tryb warunkowy jest bezsensowny. Nie można pisać, że PRAWDOPODOBNIE zadebiutuje z Rosą Radom.
A co do Jarmakowicza to on grał bdb. na początu bytności w Legii. Później jakoś zeszło z niego powietrze.

Niestabilny Selakovs, 02.01.2018 19:29 - *.static.ip.netia.com.pl

Coś za często zmieniał kluby. Taka koszykarska pszczółka, skacząca z klubu do klubu.

Luiz Fonzi, 02.01.2018 19:37 - *.dynamic.chello.pl

Ale grubas drugi Hindenberto normalnie

Kamil, 03.01.2018 01:28 - *.dynamic.chello.pl

Oczywiście, że tryb warunkowy jest prawidłowy. Jak dzisiaj będzie uczestniczył w jakimś wypadku, to jak zagra? Dlatego jest dobrze napisane, że prawdopodobnie.

do Kamil...., 03.01.2018 18:06 - *.static.ip.netia.com.pl

W tym przypadku masz rację, ale ja nie brałem pod uwagę spraw losowych. Bo w takim przypadku, gdybym wiedział, że się przewrócę, to bym się wcześniej położył. -;)