Legia Warszawa - Turów Zgorzelec - fot. Woytek / Legionisci.com

Koszykówka: Legia Warszawa 71-81 Turów Zgorzelec

W meczu 15. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała u siebie z Turowem Zgorzelec 71-81. Wyniki kwart: 12-21, 14-21, 25-19, 20-20. Legioniści ponieśli 16. porażkę z rzędu. Kolejny mecz podopieczni Tane Spaseva zagrają za tydzień we własnej hali, a rywalem będą Czarni Słupsk. Więcej informacji w dziale Koszykówka.
Fotoreportaż z meczu - 43 zdjęcia Woytka
Fotoreportaż z meczu - 58 zdjęć Krzysztofa Białowąsa

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com





Komentarze: (29)

Jaśko, 07.01.2018 20:23 - *.centertel.pl

Dramat....

HBR, 07.01.2018 20:45 - *.dynamic.chello.pl

Czy doczekam się chociaż jednego zwycięstwa ????????? :(

asadi, 07.01.2018 20:52 - *.dynamic.chello.pl

Blądyna - jesteś CUDOWNA !!!
WOLNA?

Kibic (L), 07.01.2018 21:23 - *.static.ip.netia.com.pl

Turów Zgorzelec KONTROLOWAŁ przebieg całego spotkania. Nawet, kiedy dochodziliśmy przeciwnika to było TYLKO złudzenie. Oni z naszymi bawili się w kotka i myszkę. Pod koniec spotkania widać było po naszych duże zmęczenie(ciekawe, czy trenują pod kątem kondycji ?), ale to była na pewno wina KRÓTKIEJ ławki. Po co na ławce siedzą ci co i tak nie grają ? Niestety trener do wymiany, paru zawodników też. Szkoda mi było patrzeć na Wilczka, który pod koniec 4 QT prawie się przewracał ze zmęczenia.

DWÓCH na 19 zdjęciu(licząc od góry) , 07.01.2018 21:35 - *.static.ip.netia.com.pl

Ciekawe co tych dwóch panów myśli, widząc męki naszych koszykarzy ? Bo miny mają nie tęgie. Chodzi o tego "blondi" i drugiego w "cynglach".

Kilka uwag......., 07.01.2018 21:41 - *.static.ip.netia.com.pl

1. Panie Spasev. Po co panu ten krawat, skoro nie umie pan zawiązać ładnie w nim główki ?
2. Panie Kochanek. Nie pałętaj się pan przy bandzie i nie zasłaniaj pan, jak tańczą pana podopieczne.
3 Do "asadi". O którą blondynkę Tobie chodzi, bo jest ich kilka ?

(M), 07.01.2018 21:42 - *.centertel.pl

8 porażek czas zmienić trenera.Ten nr.25 tak wychwalany przez niektórych przegrał nam ten mecz dzisiaj

8 przekręcona o 90st., 07.01.2018 21:54 - *.static.ip.netia.com.pl

I tak nasi są "blisko" do pierwszej wygranej. I to jest smutne. Bardzo smutne. "Legiaaaaaa GRAĆ qrwa mać" i "Co Wy robicie ? Wy przecież (L) hanbicie". Ja tego ostatniego stwierdzenia nie wymyśliłem.

Na koniec...., 07.01.2018 21:58 - *.static.ip.netia.com.pl

Nie Waldow, a WALDOOW. Przynajniej Brad tak mial napisane na koszulce. Dwa "o".

Kamil, 07.01.2018 22:03 - *.dynamic.chello.pl

1 runda rozgrywek zakończona. Bilans 0:16. Może się przełamią jak spadną.

PE AK ma, 07.01.2018 22:09 - *.play-internet.pl

Czy to już nadaje się do księgi rekordów Guinnessa?

Jkp, 07.01.2018 22:15 - *.play-internet.pl

Najlepsze w tej kosZykowce to są te dupeczki :)

No cóż....., 07.01.2018 22:28 - *.static.ip.netia.com.pl

Dla naszych należy STWORZYĆ "pośrednią" ligę koszykówki. Coś pomiędzy PLK, a I ligą.

tutu, 07.01.2018 22:59 - *.static.ip.netia.com.pl

no to pozamiatane żeby się utrzymać trzeba wygrać z 8 ,9 razy z 16 spotkań.Alternatywa sprowadzić 5 ,którzy to zrobią lub patrzeć na ten wstyd zafundowany przez prezesa Jankowskiego.Ciekawe co na to p. Mioduski,bo mię miał nięgą.Czy naszła Go refleksja o pracy JJ?
czy piłkę nożną zaprowadzi tam gzie kosza?Honorowych decyzji nie spodziewam się

(M), 07.01.2018 23:10 - *.centertel.pl

Na 19 zdjęciu- zapewne myślą czy nie poprosić p.Bakuna o ratunek

(L), 08.01.2018 03:00 - *.dynamic.chello.pl

A mi się podoba ta pani z 41 zdjęcia ale i tak nie mam u niej szans :(

(M), 08.01.2018 10:20 - *.centertel.pl

Do Kibic (L) Obejrzyj sobie filmik z końcówki meczu i zobacz czy to Wilczek się przewracał czy Tobie w głowie się przewraca? Trener to natychmiast do wymiany.

Kibic (L) do (M), 08.01.2018 14:48 - *.static.ip.netia.com.pl

Pomimo całej sympatii dla Ł. Wilczek to jednak w koncówce wydawało mi się, że "jechał na ostatnich oparach sił". A to co piszesz o jego końcówce to, to była tylko chwila, kiedy wykrzesał z siebie ostatnie siły. Poza tym, tak jak kiedyś pisałem przy innej okazji to: Nie jest tym koszykarzem z końcówki I Ligii. Jest po prostu słabszy.

DZIWNE to wszystko........, 08.01.2018 14:56 - *.static.ip.netia.com.pl

Po meczu, kiedy bractwo się rozeszło, widziałem Pana Chabelskiego i jego wiernych. Miny mieli o dziwo WESOŁE. Nie widać było po nich, aby 16-y przegrany mecz koszykarzy miał dla nich jakiekolwiek znaczenie. Dziwne to wszystko.

Niesamowity był..., 08.01.2018 15:30 - *.static.ip.netia.com.pl

Brad Galdow. Na pierwszy rzut oka taki z gatunku "utytych", a jednak to było mylące. On naszym robił duże ku-ku.

RADA dla (L), 08.01.2018 15:33 - *.static.ip.netia.com.pl

Wal do tej ze zdjęcia 41 z kwiatami. Może między Wami "zaiskrzy", albo Ciebie wyśmieje. Ryzyk, fizyk.

Hmm, 08.01.2018 16:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Może się zdołowali ? Raz byłem taki struty , że aż się roześmiałem . Przez całą minutę , a nie za bardzo było z czego w tamtej sytuacji . A co do sytuacji naszej to trzeba wziąć paru hardych chłopaków z podwórek Powiśla , Pragi albo innych dzie(L)nic i wypuścić ich na żywca na murzynów ze Słupska - dadzą radę ! A podstawowy skład niech patrzy i podziwia . Podpisać kontrakty na jeden mecz , z siedem kontraktów z ludźmi z bloków i kamienic . Pozdro w ciężkim czasie .

see, 08.01.2018 16:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A co z kapitanem drużyny? Na meczu widać było ,że nabawił się poważnego urazu. Miejmy nadzieję, że nic poważnego.
życzę powrotu do zdrowia.

ja, 08.01.2018 18:27 - *.dynamic.chello.pl

A czego wy się spodziewaliście? Że wygramy tę ligę? Szanse na wygraną to z góry było wiadomo, że mamy jedynie z tymi co też awansowali z niższej ligi do plk (oni przy zielonym stoliku).

Szacunek dla Bodziacha i innych za przyczynienie sie do awansu, ale prawda jest taka, że żeby coś w tej lidze pograć to trzeba wykonać przeskok sportowy między amatorstwem, a pół-amatorstwem.
Zawodostwo to jest w NBA, bo koszykówka to inny sport niż piłka nożna. W piłce mogliśmy zremisować z Realem, w koszykówce nawet mistrz plk z nikim z nba nie ma szans nawiązać żadnej walki.

Zawodostwo to NBA. PLK to już niestety pół-amatorstwo lub jak kto woli pół-zawodostwo.
Niższe ligi to już amatorka i przeskok między plk, a niższymi ligami jest ogromny, jak między nba, a plk.

Żeby coś ugrać w plk potrzeba trzech rzeczy ... pieniędzy, dolarów i euroszekli.
Kasa to sponsorzy, bilety przy wypełnionej hali itd.
Na trybunach muszą zasiąść fani koszykówki z całej Warszawy - nawet nie pikniki tylko totalne Janusze zainteresowane koszykówką, a nie (do tej pory, miejmy nadzieję to by się zmieniło) Legią. Tylko tak zdobędzie się kasę, bo tylko tak przyjda sponsorzy. Niestety taka jest smutna prawda. Bo nawet fanatycy się wyjątkowo szybko wykruszyli i widać, że jednak koszykówka to co innego niż piłka dla większości chłopaków z podwórek, więc nawet z biletów nie było kasy.


W tym momencie możemy my jako kibice Legii się jedynie ... cieszyć. Cieszyć z tego, że jadnak po latach w tej najwyższej lidze gramy i niech to będą chwile radości.

do "Ja" Kibic (L), 08.01.2018 19:59 - *.static.ip.netia.com.pl

Nikt się nie spodziewał, aby nasi od razu byli w czubie PLK. Ale zobacz. GTK Gliwice weszło jako "dodatek", no i dają sobie radę w PLK. Jakby nie było wygrali 4 mecze, w tym jeden z naszymi w Warszawie. WYSTARCZY ?

c.d. do "ja", 08.01.2018 20:11 - *.static.ip.netia.com.pl

Po pierwsze nie istnieje w PLK połzawodostwo. I tak samo jest z naszymi koszykarzami. Wskaż mi miejsca pracy, gdzie nasze "gwiazdy" pracują, poza grą wkoszykówkę. Co do poziomu PLK to pisałem, że na Europę to Liga Zaściankowa. A co pieniędzy to nie przesadzaj. Można mieć ich dużo, ale jak się nie ma pojęcia jak je zainwestować to będzie jak będzie. Pieniądze TYLKO pomagają, ALE NIE GRAJĄ.
W drużynie nie widać ZGRANIA. Nie widać KOMBINACJI i RÓŻNORODNOŚCI w akcjach ofensywnych. Obrona DZIURAWA i NIEMRAWA. Fizycznie też słabi, pomimo że są między nimi chłopy na schwał. Trener Spasev to też jakaś porażka. Jemu by sie przydal dobry psycholog, aby go WYCISZYĆ przed i w trakcie meczów.

mlbets, 09.01.2018 05:54 - *.centertel.pl

Meczu ze Słupskiem może w ogóle nie być, bo Czarni prawie na pewno wycofują się z rozgrywek.

Regulamin mówi, że spadają w ten sposób na ostatnie miejsce w tabeli, a że spada jedna drużyna, to chyba nie spadniemy...

do "mlbets", 09.01.2018 15:42 - *.static.ip.netia.com.pl

A gdzie wersja sportowa ? Fuksem zostać w PLK to dyshonor. I co ? Znów będą naszych obijać ? Też mi pociecha zostanie w PLK, bo kogoś nie stać na granie w takiej "super" lidze.

Gorg, 09.01.2018 16:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeśli to prawda , to współczujemy Czarnym Słupsk . Nie zmienia to tego , że czasem trzeba po prostu przetrwać . Żeby mieć czas na wzmocnienie się . To nie jest dyshonor , my tego nie zrobiliśmy , nie doprowadziliśmy Czarnych do takich kłopotów , mają pecha czy jak , ale to nie nasza wina . O ile tak będzie , nie słyszałem o tym jeszcze ...