Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com

Mioduski o transferach: Wydajemy tyle, na ile możemy sobie pozwolić

W rozmowie z Super Expressem prezes Legii Dariusz Mioduski potwierdził, którzy zawodnicy na pewno odejdą z klubu. Do USA nie polecą Jakub Czerwiński, Daniel Chima Chukwu, Tomasz Jodłowiec i Dominik Nagy. Ile Legia ma ofert dla Pazdana? - Zero. Wiemy, że chce odejść, więc liczymy się z tym, że nie będzie go z nami na wiosnę, ale… Na obecną chwilę tak naprawdę nic nie wiadomo - odpowiedział Mioduski.

Kilka propozycji ma natomiast Tomasz Jodłowiec, któremu w czerwcu i tak kończy się kontrakt ze stołecznym klubem. Kilka opcji pojawiło się dla Daniela Chimy Chukwu, ale nie zadowalają one Legii. Na wypożyczenie odejdzie Dominik Nagy.

Prezes przyznał, że o odejściu, mimo zakontraktowania Eduardo, nie myśli Armando Sadiku. - Sprawa jest otwarta. Ale Sadiku chce walczyć, nie poddaje się. Podoba mi się to - powiedział Mioduski.

- Wiadomo, że za Vesovicia i Antolicia musieliśmy zapłacić, a nawet jeśli inne transfery są bezgotówkowe, to koszty i tak się pojawiają, choćby prowizje menedżerów. Ale robimy wszystko z głową. Wydajemy tyle, na ile możemy sobie pozwolić - uważa prezes Legii. Sternik warszawskiego klubu przekonuje, że sprowadzenie 35-letniego napastnika przyciągnie na trybuny kibiców, a Eduardo to lis pola karnego, który nawet grając na 50% tego co 10 lat temu pomoże drużynie.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.



Komentarze: (114)

Rychu, 09.01.2018 19:50 - *.warszawa.vectranet.pl

Dobrze godo! Poloć mu!

Endriu, 09.01.2018 19:54 - *.dynamic.chello.pl

Nie wydaje mi się by było Cię stać utrzymywać,a trenera trzymać na boisku zawodników grających na 50% możliwości...

bubu, 09.01.2018 19:57 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Dikson ,czekam na twoje powiedzenie.

(L)!, 09.01.2018 20:01 - *.centertel.pl

Wreszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu! Brawo!

Szelka, 09.01.2018 20:03 - *.dynamic.chello.pl

Przedmiotowy wywiad z prezesem Legii, to jak dla mnie, miła noworoczna niespodzianka. Wreszcie konkrety (i to w jak ważnych tematach!) oraz zaniechanie zupełnie zbędnej złoto ustnej retoryki. Widać, że pan Mioduski celująco odrobił roczną lekcję z zakresu samodzielnego zarządzania klubem. Tak trzymać...

wiliams, 09.01.2018 20:12 - *.dynamic.chello.pl

Jedno ale...
odszedł Guilerhme, Nagy idzie na wypożyczenia. Kto w takim razie zagra na skrzydle?

Znak Zapytania , 09.01.2018 20:14 - *.jmdi.pl

Jeżeli pracodawca mówi pracownikowi, że ten może pracować na 50% a i tak będzie fajnie to co w tej chwili może sobie myśleć pracownik ?? Ogólnie liczę na tego Eduardo :)

(L)Łomża(L), 09.01.2018 20:17 - *.dynamic-ww-06.vectranet.pl

wiliams: KUCHY KING :-)

kokojambo, 09.01.2018 20:23 - *.35.ipv4.supernova.orange.pl

Pazdana nikt z Zachodu nie chce, bo nie dość, że biały to w dodatku łysy. Jak nic faszysta i pewnie katol na dodatek :D

Bear, 09.01.2018 20:23 - *.100.ipv4.supernova.orange.pl

Priorytetem jeżeli chodzi o ruchy z klubu, powinien być Chukwu.
Odciąży to budżet.

Do, 09.01.2018 20:25 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Trzymam kciuki.
Bez Leśnego ma to teraz sens!

(L)eo, 09.01.2018 20:32 - *.wmc-si.pl

Antolic,Remy,Moulin,Mączyński,Kopczyński,a on chce jeszcze typową 6.. Po jaką cholere ja się pytam? Nowy wariat 3-6-1? Loczek,nam są potrzebni SKRZYDŁOWI!! Kto będzie kulawemu piły wrzucał? Kuchy? Hama?

mietek, 09.01.2018 20:40 - *.internetia.net.pl

@Szelka: To prawda. Oprócz pominięcia tej - jak to nazwałeś - "złotoustej retoryki" trzeba też wspomnieć, że obecnie każda wypowiedź prezesa dla mediów jest starannie przemyślana i wyważona. Nie ma już kłapania jęzorem na prawo i lewo, co jest z pewnością na plus.

Do tego prezes ujawnił to, co podejrzewałem od kilkunastu dni - że listę potencjalnych wzmocnień mieli gotową już wcześniej. To jest powiew profesjonalizmu, jakiego chyba jeszcze nie tylko w Legii, ale i w całej tej naszej śmiesznej lidze nie było.

Nie nazwę się jeszcze fanem DM, ale muszę przyznać, że zaczął mi imponować zmianą organizacji klubu :)

I aż mi przychodzi na myśl taka "gdybologia". Ciekawe, czy gdyby rok temu z kawałkiem nie został zatrudniony Magiera, tylko Jozak z Kepciją, to udałoby się zatrzymać w Legii Niko, Prijo, a potem Vadisa. Ale tego się nigdy nie dowiemy.

@Znak Zapytania: A może słowa prezesa należy czytać w ten sposób: Eduardo ma na tyle wysokie umiejętności, że w tej lidze paralitów może sobie założyć opaskę na oczy, poruszać się po boisku na czworaka, a i tak zrobi swoje :)

Nie ma ofert za Pazdana... Heh, serial trwa :) A Piekarski był taki pewny siebie przed końcem roku :)

@rek do Szelka, 09.01.2018 20:40 - *.dynamic.chello.pl

Po prostu DM musiał zaktualizować swoje plany dotyczące Akademii Legii... Naiwnie myślał, iż ma przynajmniej z 15-20 zdolnych chłopaków, a tymczasem okazało się, iż jest ich zaledwie kilku "w miarę dobrych"... Po wielu rozmowach z RJ zrozumiał, iż w chwili obecnej trzeba najpierw wizerunkowo wzmocnić (L)egię, aby ponowie zdolna polska młodzież garnęła się do gry w szkółkach (L)egii... Projekt Akademia (L)egii i pierwsze efekty to zapewne okres 3-5 lat... A tymczasem w najbliższym czasie wpierw musimy wyraźnie zdominować naszą ligę, aby co roku zapewniać sobie udział w LM lub LE... To pozwoli nam kupować coraz lepszych zawodników, na których także będziemy z czasem zarabiać... Jak nastąpi stabilizacja w klubie, to wtedy można sporą część czasu poświęcać na ww. wspomniany projekt... Tak czy siak zaczyna to wszystko wyglądać coraz bardziej profesjonalnie i coraz bardziej spokojnie...:))) Pozdro (L)

Luban, 09.01.2018 20:42 - *.129

Panowie, chodzi że Eduardo może prezentować 50% tego co w Arsenalu a nie że dawać z siebie 50%

@znak zapytania, 09.01.2018 20:54 - *.play-internet.pl

Mioduski nie powiedział że Eduardo może grać na 50% możliwości, tylko że był gwiazda i jeśli zaprezentuje 50% tego co kiedyś to i tak będzie świetny. Jakby prezentował 100% tego co w Arsenalu to by był w Arsenalu, tak jak Ibrahimović który mimo sporego wieku zarabia dalej 12 mln euro i gra na światowym poziomie dalej.

Cch do Luban, 09.01.2018 20:55 - *.dynamic.mm.pl

Szkoda ze reszta tego nie zrozumiała.

Co do skladu Legii, to nie wiem czemu ale ja licze ze ten Nagy sie ogarnie na wypozyczeniu i pomoze Legii w el do LM w przyszlym sezonie. W kilku meczach byl naprawde dobry.

antyk , 09.01.2018 20:57 - *.18.ipv4.supernova.orange.pl

szczerze powiem że mioduski(nic nie pisze z dużych liter oprócz Legii taką mam zasadę wiec proszę nie pouczać bo to już nudne)mnie zaskoczył bardzo pozytywnie tymi transferami i profesjonalizmem,wywalić teraz tylko tych co ciągną hajs za nic bo nie graja,przynajmniej na kary będzie:)Ps. już nie mogę się doczekać aż będzie pierwszy mecz ligowy zajarany jestem jak nastolatek:)))

lol, 09.01.2018 21:01 - *.ssp.dialog.net.pl

nie moge sie doczekać juz meczu na Legii

Gadecki, 09.01.2018 21:03 - *.play-internet.pl

@antyk: no no jeszcze "Ps."piszesz z duzej. No nie ladnie tak klamac ;)

Do Bear, 09.01.2018 21:08 - *.static.ip.netia.com.pl

No to odkryłeś proch. Ale nie jest łatwo sprzedać takiego napadziora co nie strzelił nic od 3 lat.

Grzesiek, 09.01.2018 21:11 - *.elblag.vectranet.pl

Ludzie ogarnijcie się i przestańcie się podniecać ilością transferów. Mioduski już wiele razy mówił ładnie a gów.. z tego było, jak choćby że Magiera to trener na lata. Proponuję najpierw poczekać do rundy wiosennej i niech te grajki kopna najpierw prosto piłkę a potem można będzie ewentualnie się w maju cieszyć. Mistrzostwo to jest obowiązek i zobaczymy jacy to są zawodnicy, bo ilość może okazać się jedyną wartością jaka będzie wyznacznikiem tych transferów a my nadal będziemy w czarnej dupie

antyk do gadecki, 09.01.2018 21:12 - *.18.ipv4.supernova.orange.pl

ty nie bądź taki mądry nikt tego nie zauważył:)ale racja od dziś ps. będę pisał żeby być konsekwentny

antyk do Grzesiek, 09.01.2018 21:19 - *.18.ipv4.supernova.orange.pl

tu bardziej chodzi o styl w jakim te transfery sa robione i czas że przed zgrupowaniem bo ja na przykład nie wiem jak oni graja nie oglądałem z nimi filmików na youtubie bo na takim filmiku nawet kuchy by dobrze wyszedł,więc nie zamulaj daj się pocieszyć i po podniecać trochę:)

@rek do mietek, 09.01.2018 21:19 - *.dynamic.chello.pl

Witaj brachu...:)))
Faktem jest, iż od co najmniej 3 m-cy wszystko było po cichu i na spokojnie planowane... Dlatego, jak zapewne sam zauważyłeś, przez wspomniane 3 m-ce nie padło w wywiadach ani razu słowo "transfery"...

Poniżej fragmenty pierwszego wywiadu z R. Jozakiem, tuż po przylocie i jak teraz sam widzisz, przekuwa "tamte" swe słowa w "dzisiejsze" czyny..:

- "...Na początku chcę powiedzieć, że ściągnięcie pięciu ludzi z innego kraju do klubu piłkarskiego wymaga dużej odwagi. Taki ruch oznacza, że prezesowi bardzo na Legii zależy. Odwaga zostanie wynagrodzona. Jestem szczęśliwy, że podjąłem się tego wyzwania, które będzie największym w mojej karierze..."

- "...Pochodzę z kraju, który próbuje grać w piłkę. Mamy trochę talentu, to nie sekret. Trzeba jeszcze włożyć dużo ciężkiej pracy w rozwój. Widziałem ostatnie trzy mecze Legii, musimy więcej grać piłką. Musimy być agresywni, waleczni, bardziej usposobieni technicznie. Jest kilka dróg by do tego dojść. To zajmie trochę czasu, ale użyję wszystkich swoich umiejętności by doprowadzić do tego jak najszybciej..."

- "...Zmiany? Nie jestem czarodziejem. Z tego co widziałem, Legia musi grać dużo szybciej, Legia musi dużo więcej dominować. Jedyną drogą dojścia do tego jest ciężka praca. Zdaje sobie sprawę, że wielu zawodników z naszej szatni, którzy są starsi, podążają w dół. Bez względu na wiek, bez względu na reputację, to ja zadecyduję kto będzie grać..."

- "...Zainwestujemy w skauting i ściągniemy zawodników, na których nas stać. Oprócz tego mamy cele dotyczące modelu gry Legii. Nie może być on sztywny. Muszą być określone profile zawodników. Musimy wiedzieć jakie parametry musi spełniać zawodnik, by go ściągnąć. Na końcu są cele związane w kształtem drużyny..."

Pozdro (L)

tym, 09.01.2018 21:39 - *.1.maxnet.net.pl

Szkoda mi tylko Jodlowca powinni inaczej sie rostac serce oddal nie raz powodzenia Jodlo dzieki za wszystko

krys008 , 09.01.2018 21:43 - *.serv-net.pl

@@rek i mietek . Panowie nie wiem na ile wypalą zimowe zakupy, uważam, że zostały przygotowane i dopracowane co zwiększa szanse powodzenia. Choć nadal to tylko gdybanie i nasze nadzieje.
Jedno wiem z całą pewnością. Nareszcie widzę tu profesjonalizm i wyraźny plan działania. Wszystko przebiega sprawnie i bezproblemowo, co świadczy o dopracowaniu tematów wczesniej. Miła odmiana po tym jak działał BL i M Ż. "Nie ma żadnego planu działamy spontanicznie"
Zimowe okienko transferowe to duże zaskoczenie na plus. Można, można!
Wiem, że odezwą się osoby, że szrot, że gdzie Polacy, gdzie młodzi? A ja wam powiem , jestem spokojny o najbliższą przyszłość Legii po raz pierwszy od wielu miesięcy. Po letniej przygodzie w pucharach, po tych upokorzeniach nareszcie odczuwam spokój i pewność, że zmierzamy w dobrym kierunku.

mietek, 09.01.2018 21:43 - *.internetia.net.pl

@ @rek: Witaj brachu :)) W końcu mi się udało do Ciebie osobiście przepchać przez te tłumy fanów :)))))

A tak poważnie. Jozak to jest powiew nowoczesności przy Ł3. Mam tylko nadzieję, że teraz prezes wytrzyma ciśnienie i da mu szansę faktycznie dłużej popracować, nawet w obliczu kryzysu. Bo taki wcześniej czy później nadejdzie. Nie mamy drużyny złożonej z cyborgów, więc kiedyś to się na pewno stanie i wtedy trzeba wytrzymać pokusę, by nie pójść tą łatwą drogą.

Podoba mi się dzisiejszy wywiad z DM - w szczególności fragment o tym, po co sprowadzony został Eduardo. Niezgoda będzie miał naprawdę dobrego nauczyciela i niech z tego skorzysta w pełni, bo Brazylijczyka wiecznie w składzie mieć nie będziemy.

majusL@legionista.com, 09.01.2018 21:54 - *.77.in-addr.arpa.czajen.pl

Pazdan jak chce isc to niech idzie - nawet do gornika czy innej jagielloni. tylko niech zaplaca za niego kwote odstepnego. z niego juz pozytku nie bedzie - bo sie jara zagranica jak znicze we wszystkich swietych, dzieki i narazie. powo. benevento czeka !!

Szakal, 09.01.2018 22:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@rek to komórka PR klubu! Człowiek Mioduskiego!

Zibin55, 09.01.2018 22:38 - *.play-internet.pl

Do @rek, Krzeszczu i kilku innych
Na razie wychodzi „ na nasze” czyli jak pisaliśmy od kilku miesięcy. Entuzjazm w legijnym narodzie ale tylko czekać na hejterow przy pierwszym potknięciu. Na razie w mysiej dziurze.
Druga cześć sezonu będzie zapewne docieraniem maszynerii , która zapewne tuż po jego zakończeniu jeszcze sie uzupełni , niektórych sie uda pozbyć...Mam nadzieje, ze znowu będę polował na bilety bo od kiedy mieszkam w Kielcach to rzadziej niestety...ale jak byłem ostatnio to pełna kultura. Rodziny z dziećmi...Ale oprawa w sektorze L była extra.
Myśle ,ze Mioduski nieco za wcześnie wypowiedział słowa o trenerze na lata...być może powinien teraz bo moim zdaniem dla Jozaka to projekt zycia, facet ma swoje lata i okazje by coś osiągnąć w trenerce seniorskiej. Intuicja ( i chciejstwo zapewne tez) podpowiada mi ,ze mamy duża szanse doczekać sie teraz drużyny ,która nawiąże do dawnych wspomnień czaru :) bo te kilka miesięcy jesiennych 2016 to jednak dużo za mało jak na drużyne ze stolicy w końcu niemałego kraju. Wstancie z kolan piłkarze wyklęci :)))... przez kibiców - jak Kuchy czy Kopa :) w końcu to nasze rdzenne (chyba) chłopaki.
@rek nie oszczędzaj nas i katuj ciekawostkami on line a zasłużysz na porcje cynamonu z kapusniakiem

eler, 09.01.2018 22:40 - *.93.ipv4.supernova.orange.pl

zadłużyć się jak szachtar na olbrzymie pieniądze, przeprowadzić konkretne transfery, dać zarobić i jak widać po nich, lm za lm i kasa spływa

mietek, 09.01.2018 22:46 - *.internetia.net.pl

@Zibin55: Jeżeli ten projekt wypali, to Jozak może być naszym pierwszym trenerem od czasów bodajże Janasa, którego nam mogą chcieć podebrać inni, a nie, który zostanie zwolniony :)

Zibin55, 09.01.2018 22:53 - *.play-internet.pl

Do Mietek
Jeszcze mam w pamięci drużyne Jarosława Vejvody czyli z Deyna, Gadocha, Zmijewskim i innymi chłopakami .. niektórzy z Mazura Karczew od Warszawa....

Szelka', 09.01.2018 23:07 - *.dynamic.chello.pl

@ Szakal (h:22.14'52) - i cóż z tego?!
Ale skoro tak bardzo chcesz zaistnieć na naszym portalu, to skromnie ci doradzam niezwłoczną zmianę płyty. Ta jest już mocno zgrana i nie wywołuje w większości z nas pożądanego przez ciebie efektu.

mietek, 09.01.2018 23:09 - *.internetia.net.pl

@Zibin55: To były inne czasy. A Janas faktycznie był chyba naszym ostatnim trenerem, który nie został zwolniony, tylko sam odszedł prowadzić młodzieżówkę.

Jaaaa, 09.01.2018 23:19 - *.play-internet.pl

A ja się pytam czy jacyś Polacy sie znajdą czy zmierzamy w kierunku pogoni ptaka?

Zibin55, 09.01.2018 23:19 - *.play-internet.pl

Do Mietek:To zreszta zadziwiające jakie rezultaty osiągają czasem ludzie , którzy wydawałoby sie nie maja dużych szans na sukcesy w trenerce ...jak wlasnie Janas mruk, Górski nieskomplikowany facet ...być może duża role odgrywa charyzma...

MJ, 09.01.2018 23:24 - *.dynamic.chello.pl

Brak skrzydel plus testowanie nowej taktyki... czyli boczni obroncy jako skrzydlowi od wszystkiego i gesto w srodku pola... np. 4-2-2-2 lub podobnie 4-1-2-1-2, 4-1-2-2-1 albo to co troche funkcjonowalo za Magiery 4-2-3(srodkowi)-1... a moze cos w stylu 3-4-2-1 lub 3-4-1-2 ... ciekawe ;-)

LL, 09.01.2018 23:25 - *.129.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do @rek skoro jestes tak dobrze poinfirmowany to powiedz czy potwierdzasz to vo pisza w SE ze ma przyjsc def.pom.(Zdjelar a moze Sylla),Skrzydlowy(Gustavo)i obronca moze( na pewno jesli odejdzie Pazdan).Powiedz mi tez co jesli odzedlby Sadiku, ktos za niego?

tomiacab do szelka, 09.01.2018 23:25 - *.centertel.pl

Też jestem zaskoczony. Wreszcie transfery na czas. Aczkolwiek z tymi zachwytami, nie uprzedzajmy wyników. Jak na początku roku były jego urodziny to napisałem że życzę mu "aby zmądrzał". Wygląda na to że coś faktycznie zaczęło do niego trafiać.

L, 09.01.2018 23:40 - *.play-internet.pl

Do @rek. Czy to prawda,że transfery ustały, bo nie sprzedaliśmy Pazdana i zabrakło kasy?

Dan, 09.01.2018 23:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pierwsze okienko DM nieudane ale co mogli bracia Żewłakow załatwić... Zrobił rewolucje i teraz wygląda to dobrze nareszcie mamy fajny pion sportowy trener i cały sztab szkoleniowy wiedzą jak działać i co robić. Ściagaliśmy wyróżniających młodych Polaków i nie bardzo to wypalało Szwoch, Moneta, Masłowski.... Niewypały jednym zdaniem. Teraz nie ma sensu brać takich chłopaków bo są drodzy i chcą dużo zarabiać a najchętniej to chcieliby zagranicę np. JACHTÓW choć pewnie by się odnalazł. Kurzawa ma tylko jedna dobra rundę także duże ryzyko by go teraz brać zginie u nas marnie. Mądrze teraz postępują wyglądamy jak poważny klub transfery szybko ogarnięte fajni zawodnicy na których napewno dobrze zarobimy a Eduardo to niech nam wyszkoli Niezgodę i będzie super po to go w sumie wzięli żeby oszacować chłopaka bo ma duże braki techniczne i tylko jedną. nogę. Mi nie przeszkadza rynek chorwacki tam jest dużo dobrych tanich chłopaków więc trzeba brać i zarabiać a kasę inwestować w akademie i za 5 lat będziemy mieli własnych chłopaków tyle to niestety potrwa i to Chorwaci uświadomili DM.

Darek , 09.01.2018 23:54 - *.dynamic.kabel-deutschland.de

Sadiku powinien zostac.Legia powinna miec trzech napastnikow.Grac dwojka napastnikow plus jeden na zmiane.I w razie kartek czy kontuzji zmienik na odpowiednim poziomie powinien byc.

Tomek 82, 10.01.2018 00:09 - *.play-internet.pl

KRZESZCZU Co ty na to Brachu?

Gepetto, 10.01.2018 01:38 - *.dynamic.chello.pl

Jak pisałem, że DM wie jak zrobić kasę i prowadzić firmę, bo niestety teraz kluby piłkarskie to firmy to większość chciała leśnego ze swoim kartoflem i resztą z polonistą na czele. Teraz zobaczycie jak DM posprząta ten bajzel, zrobi akademię i nawet bez awansu do LM będzie kosił ładny hajs, a my za jakieś 5 lat możemy być jak Celtic od kilku w Szkocji bez większej konkurencji i dopisywać kolejnych mistrzów. Jednak DM to nie ten kaliber żeby równać się z szejkami i zawojować coś w pucharach. Także liczę za kilka lat, a może już teraz jak zatrybi na dublety co roku, jakiś wychowanków i walkę w europucharach. Co do trenera on nawet jak się nie sprawdzi co sam przyznał, że tak może być dalej będzie kierował w klubie ale dzięki swoim znajomością załatwi git trenera (teraz niedostępny). Tak czy siak sobie i wszystkim życzę powodzenia i wielu sukcesów, a nam kibicom wielu radości, fajnych wyjazdów i wygranych kuponów dzięki Legii ;)

dex, 10.01.2018 04:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jodłowiec na środkowego obrońcę razem z Pazdanem!!!

Tomek Mokotów , 10.01.2018 06:02 - *.centertel.pl

Żarty sobie robicie... Albo podstarzaly bez gry przez rok, albosredni bez gry przez rok, albo 'transfery bezgotówkowe'

Niezły eufemizm dla szrotu...

Ja wiem, nie stać Legii... A kiedy było stać? I gdzie ta młodzież, jesteśmy jednym z najstarszych zespolo

YayaBanana w Legii!, 10.01.2018 07:44 - *.pl

Brac do obrony Yaya Banana oraz na skrzydla Herve Bazile oraz Kałabange i mamy sklad zamkniety na mistrza. MOCNO LEGIA!

Mario, 10.01.2018 07:50 - *.130

Berto, jak przychodził, to też był głodny ;)

@rek, 10.01.2018 08:15 - *.dynamic.chello.pl

do Szakal
Weź duży rozpęd i pierd..nij się mocno w jakiś mur, zanim napiszesz po raz kolejny jakieś głupoty na mój temat...:)))

do LL
Nie wiem, czy jestem "dobrze" poinformowany, bo nie wiem, jaka jest u ciebie skala porównawcza między "źle" a "dobrze"...:))) Transfery toczą się dalej... IK ze sztabem działa dalej... Więcej wydarzy się między zgrupowaniami i pobytem w Hiszpanii (niewykluczone, iż już tam dojedzie 1-2 graczy)... Wymienieni gracze są mocno "monitorowani"...:)))

do L
Spoko... Kasa jest...:)))

do Szelka
Dzięki...:)))

do Zibin55, krys008, mietek, Krzeszczu, itp...
Mam tylko pewne obawy, czy stara (L)egia nie założy spółdzielni przeciwko graczom z Bałkanów, myśląc sobie: "co ni będą się tutaj nam tak panoszyć"... Sami wiecie, nawet po tym portalu, jak bardzo Polacy są zawistni i złośliwi... Co do bałkańskich graczy: mam nadzieję, iż RJ zakaże im gwiazdorzenia typu "my Polakom pokażemy"... I o tym właśnie wczoraj w swoim wywiadzie mówił Romeo Jozak - o tzw. TEAM SPIRIT...:))) Pozdro (L)

jasio865, 10.01.2018 08:39 - *.static.ip.netia.com.pl

Panie Prezesie!!!nie podoba mi sie ten bałkański zaciąg!!ciekawe co będzie jak Józiek odejdzie,bo kiedys to nastąpi co będzie po nim??wysokie kontrakty dla tej bałkaniki!! już kiedyś w Pogoni byli sami Brazylijczycy i.....wszystko padło!!!Jest takie powiedzenie że co za duzo to NIEZDROWO!!!BĘDĄ ANIMOZJE !!a co dalej .....???żeby nie było ,że nikt nie ostrzegał!!!

ibic emeryt, 10.01.2018 08:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Co by nie myśleć o Mioduskim trzeba przyznać że to niezwykle inteligentny ,mądry ,świetnie wykształcony biznesmen który swoją wiedze ,wykształcenie wykorzystał dorabiając się niemałego majątku szacowanego na setki milionów dolarów.Piłka nożna to dla niego nowość której musi się uczyć . Odkąd objął samodzielnie stery w Legii widać gołym okiem chociażby z jego wypowiedzi że bardzo szybko się uczy i za jego prezesury Legia może być doskonale zarządzana .Aby jednak był to klub europejskiego formatu potrzebne są duże pieniądze których gdyby nawet lub funkcjonował perfekcyjnie w warunkach Polskich nie da się pozyskać chociażby ze względów na bardzo małe kwoty ( porównanie z ligami zachodnimi )uzyskane z praw telewizyjnych ,pojemność stadionu itp.Dlatego w Legii potrzebny jest inwestor strategiczny który wyłoży duże pieniądze a pozyskanie takiego podmiotu w warunkach polskich jest niemożliwe a z zagranicą niezwykle trudne . Jeśli jednak miałby ktoś tego dokonać to Mioduski jest jednym z niewielu któremu może się to udać.Na dziś z niecierpliwością będziemy czekać na grę naszej Legii na wiosnę nie zapominając że to praktycznie pierwsza poważna praca seniorska nowego trenera i efekt dalej jest niewiadomą a różnie z tym może być.

@rek do L, 10.01.2018 08:54 - *.dynamic.chello.pl

Pieniążki na kolejne transfery popłyną także z "innych" różnych źródeł... Rennes złożyło pierwszą ofertę PAOK-owi za A. Prijovicia, ale ta została odrzucona. Z moich info: Francuzi wrócą z wyższą. Ofertę złoży też hiszpańskie Levante. PAOK zgodzi się na transfer. Cena 7-8 mln euro, 10% dla Legii... Czyli jakieś 800 tysia dla nas na kolejnego fajnego gracza... Spoko...:))) Pozdro (L)

Krzeszczu, 10.01.2018 09:03 - *.60

@ @rek: Przytaczasz bardzo interesujaca teze, albo raczej pytanie (co do polska-balkany). Z mojego skromnego doswiadczenia odwazylbym sie powiedziec ze raczej nie ma czego sie obawiac. Ryzyko istnieje, zawsze, ale takie ryzyko jest tylko ze strony tych "gorszych" pilkarzy, o nizszej randze. W szatni wszyscy sa na rowni a w sporcie druzynowym generalnie wiesz ze nie wygrasz sam. A kiedy masz wokol siebie dobrych zawodnikow czujesz sie spokojniejszy, silniejszy i pewniejszy.
Bo wiesz ze druzyna jest dobra a to skad pochodza zawodnicy jest mniej wazne.
Kluczowe slowa "dobrych zawodnikow" :-)

Problem moze sie zaczac wtedy kiedy transfery okaza sie albo niskiej jakosci, albo zaczna gwiazdorzyc i grac tak sobie, co drugi mecz. Ale w tym juz glowa trenera zeby do tego nie doszlo.
pzdr

@ Mario: rozwaliles mnie :-))

@ Tomek 82: Odbieram Twoje pytanie jako powazne (w przeciwienstwie do hejtu jaki mnie czasem tu spotyka od "Usual Suspects"). Powiem szczerze ze nie mialem jeszcze czasu zeby zapoznac sie z calym wywiadem i go przemyslec. Bo nie chce tego robic ot tak sobie z biegu.
Wiec jak na razie, sorry, nie bede sie wypowiadal. Moze to i dobrze bo wedlug niektorych wypisuje wszelkie madrosci pod Kazdym artykulem :-)

pzdr.

Wynik, 10.01.2018 09:22 - *.static.ip.netia.com.pl

Mioduski dobry biznesmen ale bardzo słaby prezes klubu piłkarskiego opowiada bzdury ze letnie okienko miał malo czasu do nauki transferow tylko 3 miesiace? A co robił wczesniej jak był Lesny spał? DM to mega kosmita rozwali w pył ten klub po co nam Eduardo? Przestancie porownywac z Ljuboja, Daniel caly czas grał, Remy kolejny odrzut z 5 ligii, Antolic to kopia Kopy, Vesovic?-Prawdopodobnie wzmocnienie. Jozak to nie jest trener ludzie przeciez on sie nie zna na trenerce nie bez przyczyny nikt go nie chciał zatrudnic. Na co my liczymy? Niezgoda to poziom na 2 lige, Radovic ciezko bedzie wrocic do formy 34 lata, Broz 2 liga max, Czerwinski.......? Kucharczyk? Nie wiem jakim prawem on gra w ekstraklasie znajomosci? Przegiez gosciu jest tak beznadziejny ze nawet w Sandecji grzalby ławe w mojej ocenie nikt nie zaplacilby za niego 50tys zlotych. Jedyni gracze co wnosza w miare jakosc to Malarz, Pazdan i... No wlasnie i koniec Maczynski tez obnizyl loty, nie bedzie MP w tym roku nawet jednego neczu nie zagrali jak na Legie przystało płakac aie chce jak sie patrzy na te mecze jak o i graja

e(L)o, 10.01.2018 09:56 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Czy to ma być Legia cudzoziemska?
Gdzie Polacy!?

olew, 10.01.2018 10:01 - *.warszawa.vectranet.pl

Ma dobrą gadanę nasz prezio, czekam na tę jugolska Legię z pewnym niepokojem , ale i pewnymi nadziejami. Tę słabą ligę to byśmy wygrali rezerwami, ważne jak będzie w Europie , taki Tyraspol czy Astana nie mogą się powtarzać. Należy cierpliwie czekać na sprzedaż kiepskich , bo zakupy już zrobiliśmy.

Kipkorir, 10.01.2018 10:21 - *.dynamic.chello.pl

Są propozycje dla Chukwu ale nie zadowalają one Legii?Przecież jego oddając nawet za darmo, to będzie znaczące wzmocnienie budżetu.

@rek do e(L)o, 10.01.2018 10:38 - *.dynamic.chello.pl

Kadra Legii - tylko Polacy - na zgrupowanie w Stanach Zjednoczonych:

Bramkarze: Arkadiusz Malarz, Radosław Cierzniak, Radosław Majecki, Jakub Szumski.

Obrońcy: Łukasz Broź, Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Łukasz Turzyniecki, Mateusz Żyro.

Pomocnicy: Michał Kucharczyk, Sebastian Szymański, Michał Kopczyński, Krzysztof Mączyński.

Napastnicy: Jarosław Niezgoda.

A zatem leci 15 Polaków na 27 zawodników ogółem lecących... Jeszcze ci mało..? To dorzuć sobie Rado, bo ma polski paszport...:))) Pozdro (L)

LL, 10.01.2018 10:39 - *.play-internet.pl

do @rek czyli uważasz że Zdjelar na def.pom może przyjść a Polanski....są może inne opcje,może Sylla?
a nie jest tak że szukamy skrzygłowego co umie bronić...wtedy Gustavo to raczej nie ta opcja?
jakie pozycje mogą być jeszcze wzmocnione?
a czemu dopiero między zgrupowaniami,czyżby tak długo miały trwać rozmowy,Zdjelar chyba może odejść i dogadany z Partizanem i ma oferte od nas to tyle czasu się nie będzie namyslał chyba,a klub nie robi mu problemów

@rek do LL, 10.01.2018 10:47 - *.dynamic.chello.pl

Pamiętaj o składanych ofertach z innych klubów... Transfery to nie "piekarnia" w ostatniej chwili, jak to bywało za czasów BŻŻ... Pozdro (L)

L, 10.01.2018 10:49 - *.play-internet.pl

Dzięki @rek. Pozdro.

Syuh, 10.01.2018 10:55 - *.v30.interkam.pl

Ile wy ku. . Byście chcieli tych transferów 20? Opanujcie się już pyry nalapaly Dilaverow Situmow itd i Uuu z tego

LOL, 10.01.2018 11:43 - *.ssp.dialog.net.pl

Panie Mioduski wierzyłem w pana i wierzę dalej.

SZCUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 10.01.2018 12:01 - *.tvp.pl

Ale niektórych pięknie kupił pan prezes złotousty loczek wraz ze swoim bałkańskim zaciągiem... Aż trudno mi uwierzyć w ten entuzjazm. A przecież to tylko słowa, na dodatek prezes najczęściej robi dokładnie odwrotnie niż zapowiadał....

Ale u nas tak to już jest. Za pół roku ci sami entuzjaści będą pisać o trenerze Jozaku "won na Bałkany" itp. Tak jak było np z Chukwu, nie raz czytałem na tym forum "dawać tego Chukwu z Molde, w meczach z nami był rewelacyjny, podbije Ekstraklasę!". Teraz Chukwu stał się najgorszym piłkarzem świata..

A pan prezes jeszcze mówi że u nas max pensja może być 500 tys Euro. Przy takim założeniu zapomnijcie że kiedyś zagra u nas jeszcze zawodnik klasy Vadisa, Ljuboji, Orando Sa... Ależ świetny plan ma nasz prezes!

Roma, 10.01.2018 12:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl

do Szacunek ... - tylko niektórych.

bat, 10.01.2018 12:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bałkanizacja Legii trwa. Jeśli będzie się to wiązało z jakością sportową, to ok. Brakuje mi jednak jakiejś penetracji ligi polskiej. Rozumiem, że wiąże się to z brakiem dotychczas?
sprzedaży gotówkowej i czekaniem na korzystniejszą sprzedaż własnych zawodników. Jest jednak kilku zawodników lidze polskiej, którzy mogą rozwinąć się w Legii. Dobrze jednak, że większość zmian przeprowadzono w zimie, bo ubiegły rok obnażył wszystkie słabości Legii na forum międzynarodowym. Ciekawy jestem, czy je dostrzeżono i czy ta nowa kadra o coś więcej powalczy?
Co do Jozaka, to jak górniczy kogut, nie pieję z zachwytu, przed zarżnięciem. Wydawał mi się dziwnie dziwnie bezradny na jesieni, a mistrza jesieni dostał w prezencie.

Znak Zapytania , 10.01.2018 12:43 - *.jmdi.pl

Dziękuję mordeczki za odpowiedzi, nie patrzyłem na to z tej perspektywy, oczywiście macie racje ! :)

mietek, 10.01.2018 13:05 - *.emea.ibm.com

@SZACUNEK...: Tak, powiedział, że wynagrodzenie dla jednego zawodnika powinno wynosić max 500 tysięcy euro rocznie. Z tym, że odnosił to do obecnej sytuacji sportowo-finansowej klubu. Jak zrobimy kilka kroków do przodu na obu plaszczyznach, to nie widzę powodu, żeby i wynagrodzenia miały nie wzrosnąć - a co za tym idzie, nie zaczęli się tu pojawiać lepsi zawodnicy.

@rek do mietek, 10.01.2018 13:25 - *.dynamic.chello.pl

Sytuacja "hipotetyczna" bracie.: korzystając z okazji pobytu w USA Legia Transfers spotykają się z nr. 23... i dogadują jego wypożyczenie...:))) Czy wtedy płacimy mu tylko max. 500 tys. czy od razu idziemy "grubiej"..? Ile byś mu dał..?..:))) Pozdro (L)

Kawa, 10.01.2018 13:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czerwiński słono zapłacił za tego samobója z Płockiem , szkoda . Miewał dobre mecze . Pazdan niech zostanie , gdzie mu sie kurde śpieszy ?

mietek, 10.01.2018 13:51 - *.emea.ibm.com

@ @rek: No, jak to ile? Przecież "wiadomo", że obecnie jest źle, a dawna "awanturnicza polityka transferowa" była cud-miód-malina :) Więc bez kozery ładuję milion :)) A co? Nie stać mnie? :)))) Grunt to pokazać innym w Polsce, że nie mają do nas startu :))) If you know, what I mean ;)

Pozdro bracie

@rek do mietek, 10.01.2018 14:02 - *.dynamic.chello.pl

Ja pytam poważnie ile byś dał teraz graczowi nr 23, jeśli zechciałby zagrać dla nas tę rundę..? Pozdro (L)

@rek, 10.01.2018 14:07 - *.dynamic.chello.pl

Bye the way tworzy się szansa na Syllę...:))
Yacouba Sylla odmawia transferu do Mechelen lub Eupen mimo, że Rennes się z nimi dogadało (500 tys. euro)... Sam Sylla rozpowiada w klubie, że woli projekt Legii... Zdaniem Francuzów Legia chce go wypożyczyć, ale oni wolą go sprzedać, bo szukają kasy na..................... Prijo... Takie jaja, co...??? Pozdro (L)

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 10.01.2018 14:29 - *.tvp.pl

@mietek:
a co to znaczy "zrobić kilka kroków do przodu"? Chodzi o MP? Czy o grę w LM lub LE? Czyli najpierw mamy osiągnąć sukces, a potem płacić dobrym zawodnikom? Powiem Ci że nie widziałem u nas jeszcze takiej sytuacji, wszystkie ekipy które coś znaczyły w Europie (Legia 94', mistrzowska Wisła z początku wieku, ostatnia Legia z LM) robiły dokładnie odwrotnie - najpierw zatrudniały jakościowych gości za dużą kasę, a potem osiągały sukces.

Poza tym piszesz że Ty nie widzisz powodu aby potem płacić więcej, masz pewność że DM także go nie widzi?

Jak dla mnie to pan korpo-manager chce z nas zrobić swój bankomat... Tanio kup, mało zapłać, sprzedaj z zyskiem. A że nasza Ekstraklasa prezentuje żałosny poziom sportowy (weryfikacja w Europie aż boli) to na razie to wystarcza. Mnie aż serce boli jak na to patrzę, bo to jest powtórka z ITI!

Zibin55, 10.01.2018 14:36 - *.play-internet.pl

Co nr 23.... trudna zagwozdka bo kominy zła atmosferę robią i inni domagają sieć więcej ale strzelałbym z poziomem 600-700 k...jeśli pozbędziemy sie Jędzy i jego 800 k za sezon. A jeszcze rozsądniejszym rozwiązaniem wydaje sie 500 k plus duża premia za LE lub większa za LM np. 250 k za LE a 500 za LM. I jak ? Przeszło?

mietek, 10.01.2018 14:40 - *.internetia.net.pl

@ @rek: Zależy, kto miałby być tym graczem nr 23 :) Jeżeli jest nim ten pan, o którym myślę, ale w grę wchodzi tylko opcja wypożyczenia na jedną rundę, to przejąłbym cały jego kontrakt :) On akurat już udowodnił swoją klasę i nie musi tego robić po raz drugi :) Bo w transfer definitywny nie wierzę :)

jl, 10.01.2018 14:41 - *.194

...wtrącę się...SZACUNEK.. - a jakie Ty widzisz rozwiązania na tę chwilę?

@rek do zibin55, 10.01.2018 14:43 - *.dynamic.chello.pl

Rebus:

mały kraj nad Dunajem -> średni kraj nad Wisłą -> zamorskie mocarstwo -> nr. 23 -> średni kraj nad Wisłą -> jaka pensja roczna..? Pozdro (L)

@rek do mietek, 10.01.2018 14:46 - *.dynamic.chello.pl

Brawo... Wygrałeś maskotkę... Bo o NIM mowa... Pozdro (L)

mietek, 10.01.2018 14:49 - *.internetia.net.pl

Krzeszczu, bracie. Wiem, że gdzieś tu cichcem przemykasz :) Kolejny klubik na naszej liście potencjalnych ulubieńców - tym razem z Tajlandii:

Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit Bravo Association Football Club

:)))) To brzmi jak nazwy całej ligi, a nie jednej drużyny :))) Ci od Metaloglobusa to przy nich słabi z wymyślaniem :)))

mietek, 10.01.2018 14:51 - *.internetia.net.pl

@ @rek: Powiedz chociaż, że jest na to szansa :)

@SZACUNEK... Kontynuuj temat z kolegą jl, który zadał sensowne pytanie. Bo my się raczej nie dogadamy.

Roma, 10.01.2018 14:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Rebus jest prosty, tylko, że z Ameryki nikt kto dostał tam pracę już nie wraca.

@rek do mietek, 10.01.2018 14:55 - *.dynamic.chello.pl

Rozmowa ponoć nie jest "wykluczona"...:))
A co powiesz na moje ostatnie info o Sylli... Supcio brzmi...:))
Pozdro (L)

Zibin55, 10.01.2018 14:56 - *.play-internet.pl

Do @rek
Trzeba by z doradca Trumpa Ds powrotów tymczasowych :)
Rocznie do karnetu na miesięcznice ogólnie znane dorzuciłbym te 500 plus bonus jakiś pucharowy
Ale jednak myslalem o zespole Voo Voo lub chociaż jednym jego członku..

@rek, 10.01.2018 14:58 - *.dynamic.chello.pl

Jak przed minutą się dowiedziałem, to wbrew temu co było niedawno prawdopodobne, D. Nagy raczej nie trafi na wypożyczenie do węgierskiego Videotonu... Robi się gorąco i ciekawie... Pozdro (L)

mietek, 10.01.2018 15:06 - *.internetia.net.pl

@ @rek: Wiesz, jeśli Francuzi faktycznie potrzebują pieniędzy na potencjalny transfer Prijo, to zapowiada się ciekawie :) Bo wtedy de facto za niego niewiele zapłacimy, skoro potem do nas wrócą te pieniążki w postaci procentu od transferu Prijo.

No to niech rozmawiają :)

Hm, ciekawe jak to się potoczy z Dominikiem. Bo na tę rundę chyba nie ma co liczyć na miejsce w pierwszej drużynie. A w rezerwach chyba też jest trochę "toksyczny".

@rek do mietek, 10.01.2018 15:11 - *.dynamic.chello.pl

Dwa duże pstryczki w nos od RJ już dostał: gra w rezerwach i brak w składzie na USA... RJ mógł mu "nakazać" pracę nad swoją formą (fizyczną i psychiczną) i może dla Dominika wróci temat Hiszpanii... Uwierz mi, iż na lewe skrzydło, będąc w dobrej formie, by się teraz przydał... Pozdro (L)

mietek, 10.01.2018 15:14 - *.internetia.net.pl

@ @rek: Zgoda, ja nie twierdzę, że to pokraka, co nie umie grać w piłkę. Ale sam wiesz, że z głową u niego nie halo.

@rek, 10.01.2018 15:16 - *.dynamic.chello.pl

Czerwiński w Piaście właśnie przechodzi badania... Wypożyczenie...:))

Jodłę chcą do Arki, ale sam Jodła "ponoć" nie chce...:))

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 10.01.2018 15:16 - *.tvp.pl

@jl: dobre pytanie :)

jesteśmy w tej chwili liderem tabeli, jak widać po ruchach transferowych zapowiadane odmłodzenie składu to mrzonki i typowa demagoga "bo ludzie to kupią" więc czy potrzebna nam rewolucja? Ja bym przede wszystkim nie pozbywał się dobrych Polaków kosztem tylu cudzoziemców. Jędza, Pazdan, Czerwiński, Koczyński, Mączyński, Jodłowiec, Moneta - co da ich odejście?

Jędza - oki, zarabia dużo ale to podstawowy piłkarz reprezentacji Polski klasyfikowanej w 1. dziesiątce na świecie! Ile ma zarabiać? Ma grać za czapkę gruszek? Oczywiście musi grać dobrze, ale skreślanie go bo zagrał jedną złą rundę to przesada. A już słowa prezesa o Jędzy to dla mnie skandal. W repce w 1. składzie gra też Pazdan (ale on sam chce odejsć, trudno) i często Mączyński, to chyba mają odpowiedni poziom na Legię?

Czy Remy na pewno będzie lepszy od Pazdana czy nawet Czerwińskiego? Antolić od Jodłowca? Eduardo strzeli więcej od Niezgody? Vesović też nie grał nigdy w rozgrywkach o takim poziomie jak choćby Jędza. Kopa i Moneta to dla mnie gracze zaplecza, tyle że wychowankowie a są limity zobowiązujące do posiadania konkretnej liczby wychowanków.

Ja bym oddawał ich tylko jeśli sami chcą odejść. A brać, jeśli się da, też głównie Polaków! Sobiech, Klich, Wolski, Sadlok, Kurzawa, Przemek Frankowski i inni np. siedzący na ławie w Europie - oni nie byliby gorsi od obcokrajowców i jest mniejsze ryzyko że się nie zaaklimatyzują. No i szukać po niższych ligach młodych Polaków - jak widać jest ich tam trochę. Dlatego obecne ruchy mi się nie podobają - trener Jozak odejdzie, a jego armia zaciężna pozostanie.

@rek do SDTM, 10.01.2018 15:21 - *.dynamic.chello.pl

Za tych wymienionych Polaków zapłacilibyśmy jak za luksusowe mercedesy, a dojechalibyśmy nimi ledwie do Pcimia Dolnego, a nie do LM czy LE...:))) Pozdro (L)

krys008, 10.01.2018 15:31 - *.82

@rek gdyby ten rebus wypalił, to byłoby coś!
Ale się dzieje, nawet w pracy zerkam co jakiś czas, bo sytuacja jest niesamowicie dynamiczna!

jl, 10.01.2018 15:46 - *.194

ale brać Polaków to nie da się chyba zbyt łatwo. Czas odrabiania dwóch lat armii w klubach wojskowych,milicyjnych,górniczych,na całe szczęście oczywiście,już jest za nami.Ceny za piłkarzy typu Kurzawa czy Jach są niebotyczne do tego dochodzi myślenie "do rezerwy byle nie do Legii" sądzę,że jest nagminne.Bogacz, który da pieniądze do ligi polskiej nie przyjdzie(w mojej opinii). Model jechania po krawędzi był już przerobiony. Czy nowi piłkarze będą lepsi od tych, których wymieniłeś nie wiadomo. Ale nie wiadomo także czy lepsi nie będą.

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 10.01.2018 15:47 - *.tvp.pl

@rek: nie mówię że wszyskich by się dało kupić, można wypożyczyć, ale trzeba spróbować. A co do ich jakości, to jaką masz pewność że na Antoliciu, Remy'm i pozostałych dojedziesz dalej? Żadnej a wręcz ryzyko jest dużo większe.

A poza tym jeśli chcesz się obracać wśród Mercedesów to sam też musisz mieć Mercedesa, choćby gorszego, a nie 35-letni szrot z Anglii :P A Ty tak bezkrytycznie patrysz na działania obecnego zarządu? Podoba Ci się exodus Polaków i zastąpienie ich bałkańskim kotłem?

@rek do krys008, 10.01.2018 15:48 - *.dynamic.chello.pl

Większość z nas by tego chciała... I większość z nas by się nawet dołożyła... Bo popatrz bracie: 30.000 kibiców x 10 PLN na miesiąc daje nam 300.000 PLN... Podzielone przez 4.00 PLN daje nam 75.000 euro miesięcznie... Pomnożone przez 12 m-cy daje nam kontrakt roczny 900.000 euro... Resztę dołożyłby sam DM... I byłaby paka na LM i LE... A potem z wpływów z pucharów DM zwróciłby nam to z nawiązką w tańszych biletach przez kolejny rok...:))) Pozdro (L)

mietek, 10.01.2018 15:55 - *.internetia.net.pl

@ @rek: Skoro nie chce, to za pół roku sam będzie prosił kluby, żeby go któryś przygarnął. W Legii już jest niechciany, ma okazję się pokazać, że jeszcze coś może pograć, to cuduje.

Czerwiński w Piaście? Ciekawe... Bardziej się spodziewałem, że wróci na stare śmieci, czyli do Niecieczy :)

@rek do SDTM, 10.01.2018 16:05 - *.dynamic.chello.pl

Ten 35 latek jeszcze paru ludzi przez najbliższe m-ce zadziwi... Uwierz mi... Popatrz na Real Madryt i samemu sobie odpowiedz, ilu Hiszpanów gra w pierwszej jedenastce najlepszym klubie Hiszpanii..? Obecnie gra 2, a w porywach może 3... Jest globalizacja... Wiesz coś o tym..? Koniec z płaczem nad rozlanym mlekiem... Póki co nie zbudujemy silnego zespołu z samych Polaków... Zapomnij o tym... A zdolnych i rokujących młodych graczy w skłądzie już mamy: Szymański, Michalak, Majecki, Żyro no i wiecznie młody Kopczyński...:))) Pozdro (L)

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 10.01.2018 16:15 - *.tvp.pl

Oczywiście że to wszystko nie jest takie proste. Za profesjonalną piłkę trzeba płacić konkretne kwoty. Fajnie jest znaleźć Fabiańskiego, Janczyka, Dudę, wychować Zyrę, Łukasika, Borysiuka i potem ich sprzedać z miliony, ale to się trafia bardzo rzadko. Za innych trzeba płacić lub brać po kontrakcie, ale wtedy im płacić więcej.

Ok, muszę lecieć. Pozdrawiam wszystkich dobrze życzących Legii, i naprawdę mam nadzieję że ten "bałkański-ułański" projekt wypali. Bo Legia ma być najlepsza!

Zbyhoo, 10.01.2018 21:23 - *.wincor-nixdorf.com

W końcu prezes przestał się użalać nad sobą i klubem stękając przy tym na okropnych poprzedników i ich spuściznę (czytaj robić swój PR) a zakasał rękawy wziął się do roboty.

Jeszcze, 11.01.2018 01:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Żiru mógłby wrócić , on miał przebłyski geniuszu , czasami ...

Krzeszczu, 11.01.2018 07:09 - *.cust.bredband2.com

Ziru? To moze jeszcze Wawrzyniak?

Gimbi, 11.01.2018 10:11 - *.play-internet.pl

@Jeszcze Zapamiętałem "przebłysk geniuszu" w meczu z Ajaxem, gdy nie trafił do pustej bramki z 3 metrów :-/
@rek SZACUN nasz legijny Nostradamusie, szalenie sympatycznie czyta się Twoje prorocze posty. Rzetelne i wzmagające entuzjazm + oczekiwania na zbliżający się sezon.

krys008 , 11.01.2018 13:08 - *.78.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Krzeszczu,Gimbi a ja akurat uważam, że Żiru to byłby dobry temat. Po transferze, kontuzja miał dobry czas. Uważam, że wzmocniłby nasze skrzydła.

Krzeszczu, 11.01.2018 13:59 - *.60

@ krys008: Zawsze jest ryzyko/mozliwosc ze Ziru troche wydoroslal w tej anglii. Ja pamietam tylko jego nonszalanckie gwiazdorzenie na skrzydlach jakby byl wcieleniem Beckhama i totalne zero defensywy i gry dla druzyny. Ja takich pseudogwiazderek nie chce w naszej druzynie.
Ale, jak juz wspomnialem, moze poddoroslal...
Osobiscie chetniej bym widzial Wszolka ale szanse z oczywistych powodow sa rowne albo mniej niz zero. (Lady P)

krys008, 11.01.2018 18:41 - *.82

Tak, gdyby stworzyć taką listę marzeń, to tak jak piszesz Krzeszczu prawe skrzydło Wszołek, lewe Grosicki. Oj by się działo!

Krzeszczu, 11.01.2018 19:10 - *.cust.bredband2.com

@ krys008: A na srodku Krychowiak! Oj by sie dzialo :-)

krys008, 11.01.2018 19:29 - *.82

Tak się zastanawiałem kogo tu jeszcze przykleić.
Krzeszczu dodam jeszcze Boruca na bramce, co Ty na to!?

Krzeszczu, 11.01.2018 19:44 - *.cust.bredband2.com

@ krys008: chetnie bym widzial Boruca, ale nawet na kipera Boruc swoje lata ma. Nie kazdy moze byc Dino Zoffem albo Buffonem :-)
Juz chyba wolalbym Fabianskiego.
A dokleic..... hmmm..... No jak szalec to szalec! : Zielinski, Glik, Milik :-)))

krys008, 11.01.2018 21:26 - *.82

W pierwszej chwili jak zobaczyłem Zieliński pomyślałem Jacek Zieliński (to moje pierwsze skojarzenie :) ) Dopiero po chwili dotarło który Zieliński. Glik skała, przyjemnie ogląda się jego grę, taka wręcz brutalna, dzika siła, Milik szkoda, że wyhamowały go kontuzje, bo rozwijał się imponująco, idealne dopełnienie Lewandowskiego, ta jego lewa noga i strzały z dystansu, brakuje go bardzo, życzę mu dużo zdrowia. Zieliński, kurcze sam nie wiem, potrafi zagrać w taki sposób, że aż człowieka unosi, ale czegoś mu brakuje, nie potrafię sprecyzować. Ale prawda jest taka, że cała trójka to piłkarze światowego formatu i jak fantazjować to tak, zdecydowanie jestem na TAK! :)

Zibin55, 12.01.2018 08:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Panowie taki ciekawy wpis na Weszlo znalazłem. Co o tym myślicie? zwłaszcza ostatnim zdaniu...
"Urkidesss

Skąd wiesz komu odpala działkę Jędrzejczyk z tego kontraktu.
Teoretycznie mógł zawrzeć umowę ze swoim przedstawicielem że przy zarobkach powyżej jakiejś sumy pośredniczący w kontrakcie dostaje prowizje X liczoną od wysokości kontraktu.
Pośrednik może być firmą z Wysp Dziewiczych (dla niepoznaki, bo sie dobrze kojarzy) i może nim być ktokolwiek.
Tak więc to nie musza być kretyni. Bardzo często cos co wygląda na głupie jest po prostu nieuczciwe.
Nie mam żadnych dowodów ale niezwykła aktywność transferowa poprzedniego zarządu w trakcie sporu właścicielskiego i ogromna hojność dla zawodników którzy nie okazali się przydatni, zapal mi w głowie czerwoną lampkę."

Krzeszczu, 12.01.2018 09:33 - *.139

@ Zibin55: ciekawy wpis ale tez zadna nowosc :-). A co do ostatniego zdania to kazdy trzezwo i rozsadnie myslacy czlowiek juz dawno temu doszedl to podobnego wniosku. Przekret za przekretem. No bo niby jak inaczej tlumaczyc te wysokie sumy dla przecietniakow i wszelkie (dzentelmenskie) umowy. Po prostu byli goscie ktorzy okradali klub w bialy dzien.

Ufam, naprawde ufam ze DM posprzata w tym bajzlu, co juz zaczal robic, i jakos to wszystko unormalizuje. Juz sa znaki profesjonalizmu wiec badzmy pelni optymizmu.

A kolesiom w baklavach i tak tego nie dasz rady wytlumaczyc.
Pozdro

zibin55, 12.01.2018 11:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

do Krzeszczu
Wiesz tez mi to zalatywało z daleka czymś nie halo; moim zdaniem też wyprzedaż najlepszych zawodników jak Prijo, Niko czy nawet Bereszynski za stosunkowo niedużą kasę i na szybko by podnieść sumę bilansową Legii zapewne i wyszarpać od Mioduskiego jak największą kasę . I pomyśleć ,że nadal wielu jest apologetów Leśnego; pewnie część sama czerpała profity z różnych "ułatwień" biznesowych.
I też mam nadzieję na transparentność klubu; w końcu to nie San Escobar :)