Yacouba Sylla w barwach Stade Rennais - fot. staderennais.com

Trwa walka o Syllę

Legia cały czas walczy o sprowadzenie Yacouby Sylli ze Stade Rennais. Doświadczony reprezentant Mali jest zdecydowany na transfer do stolicy, lecz jego obecny pracodawca nie może dojść z mistrzami Polski do porozumienia. Francuzi zaakceptowali już oferty Eupen oraz KV Mechelen, ale dla zawodnika priorytetem jest gra przy Łazienkowskiej.

Legioniści chcą wypożyczyć Syllę z opcją pierwokupu po zakończeniu sezonu. Stade Rennais woli go jednak sprzedać już zimą, aby szybko zdobyć pieniądze na wzmocnienia. 27-latek jest defensywnym pomocnikiem, który ostatnio był wypożyczony do Panathinaikosu Ateny. Wcześniej grał także m.in. w Aston Villi (rozegrał 22 mecze w Premier League).

Sylla jest 34-krotnym reprezentantem Mali. W kadrze od pewnego czasu pełni funkcję kapitana drużyny.



Komentarze: (64)

Stuleya, 10.01.2018 18:10 - *.198.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Braaaac!!!!!

Sawo, 10.01.2018 18:12 - *.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dla mnie jest to typowa gra na pozyskanie Zdjelara. Nie sadze aby Legia byla realnie zainteresowana Syllą.

e(L)vis10, 10.01.2018 18:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Po jaki grzyb nam kolejny defensywny pomocnik .....

Daw1D, 10.01.2018 18:23 - *.dynamic.chello.pl

Widział ktoś jakiś mecz z jego udziałem? (nie mam na myśli youtuba)

Grodzisk Maz , 10.01.2018 18:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl

W takim razie pewnie Thibo odchodzi
Doświadczony zawodnik grał w Anglii to nie odstawi nogi żeby szybko zgrał się z Mąką i o tył raczej możemy być spokojni
Jeszcze ten Lee Tallec

Matt, 10.01.2018 18:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dobrze się czyta takie newsy/plotki. Reprezentanci, a nawet kapitanowie chcą grać w Legii. Mali to nie Hiszpania, ale do niedawna chyba na Legię by nie spojrzał.

d2b90, 10.01.2018 18:47 - *.centertel.pl

Ciekawie nie powiem.
Ciekawe jaka kwote za niego cjce jego obecny klub?
A neszczd ciekawsze pogloski sa, ze Gui moze trafic do Pyrlandii

Afro, 10.01.2018 18:48 - *.dynamic.chello.pl

Kolejny defensywny. Kopa chyba na dłużej ława... a może się dzięki temu rozwinie?

mietek, 10.01.2018 18:50 - *.internetia.net.pl

Skoro Francuzi zbierają kasę na transfer Prijo, to im w tym pomóżmy, a dzięki temu zakup Sylli nam się szybko zrefunduje z procentu od Greków.

tp, 10.01.2018 19:03 - *.play-internet.pl

DM i RJ nie zwalniają tempa, jeśli te transfery wypalą, to są szanse na grę w kolejnej edycji LM.

LOL, 10.01.2018 19:16 - *.ssp.dialog.net.pl

jestem pozytywnie zbudowany tym okienkiem transferowym

Nathell, 10.01.2018 19:29 - *.dynamic.chello.pl

Wydaje mi się, że Legia kupuje kolejnego defensywnego pomocnika, który może też grać w obronie z powodu grania na wiosnę w systemie 3-5-2. Z tego też powodu będzie nam potrzebnych kilku uniwersalnych piłkarzy w przypadku zmiany podczas meczu na 4-3-3. Czy tak się stanie i się nie mylę - poznamy to już niedługo.

OOW, 10.01.2018 19:40 - *.dynamic.chello.pl

Brać chłopaka, robić Mistrza i walczyć o LM

eMGie, 10.01.2018 19:41 - *.play-internet.pl

LEGIA brac!!! K.. Mac!!! :) Gorszy od DCC chyba nie bedzie.

Kipkorir, 10.01.2018 19:46 - *.dynamic.chello.pl

Kolejny defensywny pomocnik? A co ze skrzydłami, zwłaszcza po lewej stronie w obronie i pomocy? Bo Hamalainen czy Pasquato raczej nimi nie są.

do@d2b90, 10.01.2018 19:47 - *.dynamic.mm.pl

Wątpliwe aby Lecha było na niego stać. Jaki oni tam maja najwyższy kontrakt 300 tysięcy E ? Nawet gdyby chcieli zrobić rewanż za Hama to by mieli proporcjonalnie większy komin płacowy niż my z Jędzą. No ale cóżbogatemu wolno ;)

ADR, 10.01.2018 19:48 - *.dynamic.chello.pl

Jaki kolejny defensywny? Po odpaleniu Jodłowca, jedyną typową szóstką jest Kopczyński. Moulin i Mączyński to ósemki i mają łączone defensywno-ofensywne obowiazki, a Antolić jeśli spojrzycie na jego statystyki z całej kariery, jest nawet bardziej ofensywny niż oni. W tym sezonie grał jako defensywny, ale wcześnie grał też dużo jako rozgrywający - na każdej pozycji w środku pola ma mniej więcej po równo meczów. I myślę że Jozak bardziej go pamięta z tej ofensywnej roli. Nie zdzwiiłbym się, gdyby to on grał w Legii na dziesiątce.

EBR , 10.01.2018 19:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Do d2b90: Z tym Gui to przesadziłeś. Żaden dobry, szanujący się były piłkarz Legii nie poszedł by do tych ćwoków z Posen. Inaczej wygląda sytuacja odwrotnie.

MarekMasa, 10.01.2018 20:02 - *.play-internet.pl

Byłem przeciwny zmianie właścicielskiej, ale jak był Leśny z Żewłakiem to zawsze się tłumaczyli, że ten nie dla Legii i musimy czekać na koniec okienka. Tymczasem po przejęciu Legii przez DM transfery są przed zgrupowaniem, piłkarze wolą przychodzić do Legii, bo jak mówią wierzą w ten projekt i chcą w nim uczestniczyć. Jestem mega pozytywnie zaskoczony.

Yaya Banana w Legii!, 10.01.2018 20:07 - *.pl

Brać Syllbe, na skrzydla Herve Bazile i Kałabange, do obrony Yaya Banana i mamy sklad na mistrzostwo i lige mistrzow. MOCNO LEGIA!

Wschodnia, 10.01.2018 20:24 - *.centertel.pl

B-R-A-Ć !!! Legia brać k***a mać! Gościu by czyścił środek pola w tej buraczanej lidze jak zły. Pewnie francuskojęzyczny. Byłaby równowaga między bałkańskim obozem, Polakami, "mixem angielskojęzycznych" i trójką mówiąca po francusku. Wygląda to bardzo rozsądnie.
Sprzedać Mączyńskiego, wypożyczyć Kopczyńskiego i środek obstawiony mocno.
Od najbardziej defensywnego: Sylla, Moulin, Antolic, Pasquato, Hamalainen. Nie wiem jak definiować Szymańskiego i jak to będzie z Radovicem. Od biedy to i Kopczyński by mógł zostać, ale dla niego nie byłoby to chyba najlepsze rozwiązanie, bo czuje że nie pograłby już tak wiele jak przez ostatni rok. Z drugiej strony to Polak, a w tej wyliczance oprócz ultra ofensywnego Szymańskiego Polaków brak...Największym mankamentem (od lat) pozostaje lewa strona i tam szukałbym porządnego wzmocnienia. Tylko tutaj plotki o środkowych pomocnikach... Skąd kasa na kontrakty? Może mają w zamiarze puścić jeszcze Pasquato? Były jakieś plotki o zainteresowaniu włoskich klubów. Tak czy inaczej mi się podoba to wietrzenie :)

Polaków chcemy! , 10.01.2018 20:32 - *.dynamic.chello.pl

Oby nie przyszedł..

Do tych wszystkich co chca POLAKOW, 10.01.2018 20:38 - *.play-internet.pl

Polscy pilkarze sa zbyt drodzy lecz umiejetnosci wcale nie lepsze niz gracze z za granicy... Bedzie akademia beda polacy.

Sawo, 10.01.2018 20:43 - *.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Badzmy realistami. Codziennie pojawia sie jakas nowa informacja o zawodniku ktory ma do nas trafic ale sam fakt ze Legia sie kims interesuje nic nie oznacza. Na dzien dzisiejszy jest Sylla Mate Males Jevtovic Le Tallec Gustavo Zdjelar Skoric poza Bielikiem i tym drugim polakiem co go gornik tez chce o kims jeszcze zapomnialem? Dojdzie do nas jeszcze maksymalnie dwoch graczy i to koniec.

grzesiek, 10.01.2018 21:00 - *.centertel.pl

Brac brac brac. Miodek sypnij groszem i liga mistrzow nasza ;)

Cch, 10.01.2018 21:10 - *.dynamic.mm.pl

Troche przesadzacie. Fakt DM zrobil transfery na poczatku i chwala mu za to, ale to Lesny sprowadzil VOO i dal LM. Powinnismy byc mu wdzieczni a nie po roku zapominac o tym i jechac z góry na dół. Co do transferow to tez jestem zdania ze potrzebny nam jest skrzydlowy, no chyba ze Szymanski do pierwszej 11, to bylo by fajnie.

mietek, 10.01.2018 21:14 - *.internetia.net.pl

@Sawo: Zapomniałeś o tym jednym, co to sam byś go tu chętnie widział ;) O Bastianie :))

Sawo, 10.01.2018 21:31 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@mietek

Bastian to moje marzenia ;) nigdzie sie nie pojawila informacja na ten temat.

Gui dalej nie podpisal kontraktu z tymi ogorkami. Cos tu sie swięci.

(L)evy, 10.01.2018 21:32 - *.251

Brać GO ! I jeszcze jakiegoś kozaka torpedę na skrzydło koniecznie trzeba.No i...bramkarza...

Do Kipkorir, 10.01.2018 21:46 - *.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Chłopaku! z takim transferami jakie już zostały zrobione, to nawet Ciebie możemy na to lewę skrzydło wstawić :D także nic nie bój!

ST, 10.01.2018 21:50 - *.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

nakupią tych dobrych graczy z całego świata a i tak dalej najskuteczniejszy będzie zwód na walizkę w wykonaniu Rado i nie będzie na to mocnych :)

Zlb , 10.01.2018 21:56 - *.centertel.pl

No to mamy kur... Legie Cudzoziemska!!!

Tomek Mokotów , 10.01.2018 22:05 - *.dynamic.chello.pl

Przecież to nie tylko przedemerytalny szrot ale w dodatku kompletnie niepotrzebny...

Żenada, PR Miodoustego przewyższa zdecydowanie jego brak znajomości piłki nożnej...

ITI dobrze szkoli urzędników...

mietek, 10.01.2018 22:08 - *.internetia.net.pl

@ST: Wcale mnie to nie zdziwi. Skoro nawet obrońcy Realu się na to rok temu nabierali :)

@Sawo: Wiem, wiem :) Ale przejawiał się w rozmowach pomiędzy Tobą i @rkiem Eugen Polanski. Czytałem wczoraj jego wypowiedź - Legia oficjalnej oferty nie złożyła, ale on byłby gotów takową rozważyć. Tylko, że to kolejny defensywny. Fakt, porządny walczak. Ale chyba w tyłach już starczy wzmocnień :)

Pio, 10.01.2018 22:12 - *.dynamic.chello.pl

Tomek Mokotow znów wąchasz klej ?

Sebo(L), 10.01.2018 22:46 - *.slupsk.vectranet.pl

Nad czym tu się w ogóle zastanawiać jeśli chodzi o tego piłkarza? 34 krotny reprezentant Mali,z niejednego piłkarskiego pieca chleb jadł grając w Panathinaikosie ,Aston Villi,kiedy ta grała w Premier League. Czegoż tu jeszcze chcieć? Prawdopodobieństwo tego,że się sprawdzi i zostanie na dłużej jest na pewno kilku krotnie większe niż było to np. w przypadku Chima Chukwu,który z marszu podpisał kontrakt a okazał się największym niewypałem w historii Legii.

Rios60, 10.01.2018 22:51 - *.dynamic.chello.pl

Jest kolejne nazwisko Emmanuel Riviere z Fc Metz napadzior

Sawo, 10.01.2018 22:53 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@Sebo(L)

Otoz jest sie nad czym zastanawiac a mianowicie dlatego ze nie kupimy kilku zawodnikow na te pozycje tylko maksymalnie jednego. Jesli wybor ograniczamy do jednego to ja wole Zdjelara.

@elvis10 koneser futbolu, 10.01.2018 23:03 - *.248.ipv4.supernova.orange.pl

Bo zostaliśmy tylko z kopczyńskim na tej pozycji.

Sebo(L), 10.01.2018 23:10 - *.slupsk.vectranet.pl

@Sawo problem w tym,że prawdopodobnie temat Zdjelara już upadł. Olympiakos i owszem chce się chłopaka pozbyć (ponoć ze wzgledu na trudny charakter, co już jest sygnałem alarmowym) ale za konkretne pieniądze,których Legia nie jest w stanie na dzień dzisiejszy zaakceptować dlatego Sylla jest drugi w kolejce.

@rek, 10.01.2018 23:36 - *.dynamic.chello.pl

Koledzy... Do wielu z was osobna pisałem "spoko", "luzik"... Tak więc proszę - nie stresujcie się... Żaden temat jeszcze nie "nie upadł", być może ten K.Bielika, bo Arsenal "odmawia" współpracy... Jest dobrze, bo kilka "tematów" prowadzonych jest jednocześnie...:)))

W negocjacjach piłkarskich, tak jak w każdym biznesie, stosuje się taktykę zastępczych tematów, aby odciągnąć czyjąś uwagę od zasadniczego celu transferowego... Na ten moment, jak już pisałem wam wcześniej, są 2 cele transferowe i jeden z nich będzie zrealizowany dosłownie na dniach... Na 100%... Będzie to nazwisko, o którym wam już dużo wcześniej wspominałem... Później nastąpi jeszcze jeden transfer i na sam koniec być może jeden z graczy polskich...:)))

Na godzinach dosłownie DM leci do Amsterdamu na zebranie ECA, a stamtąd gna co sił w silnikach lotniczych do Miami... I powiadam wam - DM nie leci tam na opalanie... Tak więc, spoko i luzior... Będzie moc i będzie dobrze...:)))

Zapewne wielu z was zanudziłem w ostatnich dniach swoją aktywnością na forum w kwestii transferów, więc teraz troszkę odpoczniecie ode mnie i moich hot-newsów... Ja także wybywam do krainy słońca, ale nie po to, aby "poharatać w gałę", tylko aby sobie ponurkować... Pozdro (L)

Sawo, 10.01.2018 23:42 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@rek
Pisz o kogo chodzi. Mnie osobiscie wcale nie zmeczyles :) Jevtovic Kurzawa i Skoric? Czy Eugen Gustavo i Le Tallec?

forward, 11.01.2018 00:34 - *.hsd1.mi.comcast.net

Legia przede wszystkim potrzebuje bramkostrzelnego napastnika czy skrzydlowego.
Na def pomocnika (6) moze grac Remy.

(L), 11.01.2018 00:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Polacy albo biali. Innym dziękujemy!

Gitarzysta, 11.01.2018 00:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Scylla może być dobry . A i tak Kopa ich wszystkich zakasuje , bo doszedł do formy późną jesienią .

do (L), 11.01.2018 00:59 - *.bbtec.net

Tobie tez juz dziekujemy.

Cult⚽️Legia, 11.01.2018 02:32 - *.123

Prezesie!Zaproponować!coś!extra! Że Legia buduje silnâ drużyne o najwyższe Iaury Europy itd widzimy go w składzie Rzodzinnej Legii itd kupić poloneza jak Zeibo od FSO,złotego na złotych felgach I zaraz sam przyleci✨⚽️

Sawo, 11.01.2018 08:19 - *.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@(L)

Generalnie mam podobne poglady do ciebie kolego ale ostatnimi czasy doszedlem do wniosku iz lepszy czarny obcokrajowiec zadowolony z gry w Legii i usatysfakcjonowany zarobkami niz polski bialy zmanierowany najemnik wiecznie chcacy odejsc jak np Pazdan.

mietek, 11.01.2018 09:06 - *.emea.ibm.com

@Sawo: Słusznie prawisz. Jest takie stare porzekadło - jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma :)

LL, 11.01.2018 09:46 - *.8.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do @rek ten transfer na dniach to def.pom. ktos z dwojki Sylla, Zdjelar?Na dniach to znaczy ze do poniedzialku moze byc podpis?
Ten kolejny to chodzi o lewoskrzydlowego(jakie nazwiska padaja w tym kontekscie)?
A na koniec piszesz o transferze Polaka, mozes cos wiecej o tym(polak grajacy u nas w lidze na jakiej pozycji)?

Sawo, 11.01.2018 09:58 - *.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@LL

Rek pojechal na nurkowanie ;)

zibin55, 11.01.2018 10:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Do @rek- trzeba było wcześniej pisać o tym nurkowaniu bo nie wybrałbym Indii za kilka dni :)
To byłaby jednak spora niespodzianka gdyby Niko wrócił choć na jakiś czas tyle,że .... czy wchodzi się dwa razy do tej samej wody i czy tak samo uda się w niej pływać jak poprzednio?? Co by nie było i tak okienko zaskakujące...

dino, 11.01.2018 11:32 - *.201

@(L)
To Pele nigdy by nie zagrał u nas.

CWKSiak, 11.01.2018 13:42 - *.centertel.pl

@rek

@rek napisz coś więcej ! Proszę !

zet1916, 11.01.2018 14:36 - *.customer.tom-net.pl

Emmanuel Rivière coś wisi w powietrzu ?

CWKSiak , 11.01.2018 16:14 - *.centertel.pl

@rek

@rek ten Polak to nie jest Wolski ?

Sawo, 11.01.2018 16:20 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Info od @reka.

Polak to Eugen Polański lub Kurzawa :)

latający czestmir, 11.01.2018 18:09 - *.internetdsl.tpnet.pl

Ten Polak to Jan Polák (Czech), kiedyś z Piasta Gliwice ;)

Mariano, 11.01.2018 18:55 - *.dynamic.chello.pl

Ktoś wie co On takinapalony na Legię że się z klubem kłuci że nie chce do Mechelen? W Belgii już się z tego polewają że jakiś zawodnik z Lige1 woli Ekstraklapę niż Belgię ;) Przekaz idzie w świat że do nas zawodnicy z lig Top 5 chcą. Co to się porobiło :)?

do Mariano, 11.01.2018 19:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Chyba w Brukselce se polewają . Ten Juncker se polewa pod stołem ciągle . Belgowie mają się za silną ligę , a ostatnio to coś nie błyszczą ( chociaż , chyba bardzo trudną grupę miał Anderlecht w LM ) .

mietek, 11.01.2018 19:52 - *.internetia.net.pl

@zibin55: Sagan w pierwszym sezonie po powrocie do nas grał dobrze. Potem dopadła go SKS. Więc teoretycznie można.

@Sawo: Tutaj o Polanskim:

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/730262/eugen-polanski-potwierdza-jestem-zainteresowany-gra-w-legii

Takie "gdybu-gdybu", w sumie bez konkretów. Ale gość przynajmniej nie ściemnia, że tajemnica spowiedzi czy inne budowanie nastroju jak Hubert Urbański :)

wo(L)o, 12.01.2018 00:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

życie pokaże realną wartość wszystkich tych transferów, prawda jest jednak taka, że do tej pory ani same transfery, ani nawet plotki nie równają w żaden sposób do tego co dzieje się za Miodka. Owszem, powiecie, że były kiedyś plotki o Deco. Ale dziś realnie mamy Eduardo - kogoś takiego w Polsce jeszcze nie było. A ten Sylla? O takich piłkarzach do tej pory mówiło się absolutnie poza naszym zasięgiem, okazuje się, że jeśli się chce to można - i nie mówię tego z perspektywy tylko Sylii, ale i dokonanych już transferów. Te wszyskie Mouliny, Ljuboje i Guilhermy na starcie były o wiele o wiele gorsze niż taki Eduardo, Sylla czy nawet Vesovic. Z taką paczką LE jest naprawdę niemal pewna (oczywiście ciągle to nieprzewidywalny sport), a i LM robi się taka, że można o nią realnie powalczyć, a nie liczyć na mecz z Dundee w ostatniej rundzie i przejść fartem

mietek, 12.01.2018 10:47 - *.internetia.net.pl

@wo(L)o: Z Dundee? Kiedy graliśmy z Dundee? Jedyne mecze ze Szkotami, jakie sobie przypominam, to te z Aberdeen w sezonie 1990/1991 i potem z Celtikiem za Leśnego.

GT, 12.01.2018 11:02 - *.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Tak, dajcie mu Poloneza z silnikiem Rovera i mieszkanie M-2 na Ursynowie to przyjdzie grać