Chauncey Collins - fot. Jacek Prondzynski / Legiakosz.com

Koszykówka: Chauncey Collins zawodnikiem Legii

Nowym zawodnikiem koszykarskiej Legii został dziś Chauncey Collins, 22-letni amerykański zawodnik mogący grać na pozycjach rozgrywającego i rzucającego obrońcy. Do końca grudnia Collins występował w słoweńskim zespole Hopsi Polzela, w którym zagrał 11 meczów. Wcześniej przez dwa sezony występował w NCAA w zespole Texas Christian Frogs, po czym trafił do klubu z D-League (zaplecze NBA), Windy City Bulls, w którym nie zagrał żadnego meczu.

Imię i nazwisko: Chauncey Collins
Data i miejsce urodzenia: 17.01.1995 (22 lata), Oklahoma City (USA)
Wzrost i waga: 185 cm, 79 kg
Pozycja: rzucający obrońca/rozgrywający
Kluby:
2017/18 Hopsi Polzela (Słowenia) - 11 meczów, 208:01 min. (śr. 19,6), 124 pkt. (śr. 11,3), 31 asyst (śr. 2,8), 13/43 za 3 (30,2%), 22/45 za 2 (48,9%), 41/49 za 1 (83,7%)
2016/17 Windy City Bulls (D-League)
2015/16 Texas Christian University Frogs (NCAA, I Div.) - 32 mecze, 991 min. (śr. 31,0), 392 pkt. (śr. 12,25), 66/167 za 3 (39,5%)
2014/15 Texas Christian University Frogs (NCAA, I Div.) - 26 meczów, 242 min. (śr. 9,3), 90 pkt. (śr. 3,46), 17/62 za 3 (27,4%)







Komentarze: (34)

MALCZ, 11.01.2018 16:21 - *.platon.com.pl

co przegrany mecz to nowy grajek....chyba nie tędy droga...
Co wy robicie....?!

No tak., 11.01.2018 16:22 - *.static.ip.netia.com.pl

Rozgrywający i rzucający obrońca. Dziwne, że nie kupują chłopów po 2 m i o wadze ok.90-100 kg. Tacy by się przydali w obronie i w walce pod obiema tablicami. Kupili rozgrywającego, a ja pytam KOMU on będzie piłki podawał ? Chyba Spasevowi.

No, no....., 11.01.2018 16:31 - *.static.ip.netia.com.pl

To taki "25"-a BIS. Taki wnosek nasuwa się po obejrzeniu jego "popisów" na tym filmiku.

jankoL, 11.01.2018 16:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Zamienil stryjek...
A moze go wzieli bo byl w promocji?? Po Wilkersonie i Thorphie to juz trzeci i zaden z nich nie jedt rozgrywajacym- przynajmniej tak to wyglada ogladajac go na filmiku

Robert Lewandowski shok, 11.01.2018 17:08 - *.dynamic.chello.pl

grał w hoop polonii nie podoba mi sie na starcie

do jankoL....Kibic (L), 11.01.2018 17:29 - *.static.ip.netia.com.pl

On TYLKO będzie na takim koszykarskim ETACI [(obrońca-rozgrywający i dodatkowo rzucający-:))) ]. Bo jaki z niego może być obrońca ze wzrostem 185 cm. i wadze 79 kg. Zresztą. OCENIMY jak ZOBACZYMY go jak daje sobie radę na parkiecie koszykarskim.

grzesiek, 11.01.2018 17:30 - *.centertel.pl

Czarno to widzę...

Bysior xxL, 11.01.2018 17:56 - *.pl

W Bullsach gral to powinien byc dobry

jankoL, 11.01.2018 18:16 - *.207.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

P.S.W Polzeli sr rzucal 11pkt/mecz a nie 19.6 ktore podaliscie

taka prawda, 11.01.2018 18:51 - *.play-internet.pl

#nikogo

Phil, 11.01.2018 19:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeśli jest tak jak na filmie , to on dobrze rzuca za trzy , i póki co kogoś takiego potrzebujemy . Póki co , to znaczy że pod koszem przeciwników jest źle , dużo marnowanych sytuacji . Więc co ? Trzeba razić przeciwnika trójkami , trzeba to robić . Tony musi mu kazać to właśnie robić , bo wygląda że to potrafi . No i niech twardo broni , dość pozwalania rywalom na tak wiele jak do tej pory .

Do Bysior xxL, 11.01.2018 19:19 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Ale nie w tych Bullsach o których myślisz. Niestety.

grzesiek, 11.01.2018 19:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl

szczerze po obejrzeniu filmiku całkiem niezły się wydaje.

Texas Christian Frogs- Chrześcijańskie Żaby ? fajna nazwa :D

PaNiO, 11.01.2018 20:40 - *.250

do jankoL : czytanie ze zrozumieniem sie klania... ;)

Ed, 11.01.2018 21:19 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

On jest klasycznym imigrantem ekononiczym. Deportowac go !

SFK, 11.01.2018 21:34 - *.dynamic.chello.pl

Hańbicie ten klub i te barwy kolejnym takim transferem!

Legwan, 11.01.2018 21:53 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

skąd go wzięli? bo kopaczy z brazylijskiej copacabany a tego z ulic bronxu? czy harlemu?

(L), 11.01.2018 22:00 - *.dynamic.chello.pl

Będą z niego ludzie tak samo jak z tego poprzedniego grajka z Ameryki...

Janek, 11.01.2018 22:53 - *.dynamic.kabel-deutschland.de

Swoją drogą jaki szok musi być dla nich gdy przychodzą do klubów gdzie jest mniej ludzi na trybunach niż u nich w rozgrywkach uniwersyteckich/stanowych. Z tą różnicą że u nas jest głośniej.

Gocław, 11.01.2018 23:59 - *.dynamic.chello.pl

Crossovera i mijankę ma dobrą :) Powodzenia !!!

Ding, 12.01.2018 07:58 - *.play-internet.pl

A kiedyś grali u nas zawodnicy z przeszłością w NBA.

Mlbets, 12.01.2018 08:57 - *.centertel.pl

Podobno jeszcze Walla z Czarnych mamy podpisac, bo nie placa hajsu i moze od reki rozwiazac kontrakt.

Swoja droga, Slupsk chce jakos dokonczyc sezon mimo ze nie maja czym placic zawodnikom pensji. Juz dwoch najlepszych murzynow ucieklo od nich. Jak nie wygramy z nimi w weekend to bedzie najwieksza kompromitacja tego sezonu.

Co z Hiszpanem ?!, 12.01.2018 17:00 - *.static.ip.netia.com.pl

Sekcja Koszykowki musi byc bogata, bo utrzymywać niegrającego od samego początku koszykarza tak wygląda. Może by tak występował z tymi dziewczętami co tańczą w przerwach, bo nogi ma na pewno sprawne, skoro włóczy się w grupie zawodników.

do Mlbets.....Kibic (L), 12.01.2018 17:05 - *.static.ip.netia.com.pl

Nie w weekend (po naszemu to koniec tygodnia). Podobno 15.01.2018r grają. A to jest poniedziałek, czyli POCZĄTEK nowego tygodnia.
A może się mylę ?

L, 12.01.2018 19:47 - *.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A z tym Hiszpanem to faktycznie ciekawe..ciekawe czy znalazlby sie jeszcze jakis klub ktory utrzymywalby go...to jest chore!!!! Juz dawno powinni w jego miejsce kogos sciagnac i podziekowac tym co im sie bie chce -Bravo dla rzadacych!!!

mlbets, 12.01.2018 23:12 - *.centertel.pl

Dzięki Kibic(L) za komentarz, bo byłem przekonany, że w niedziele jest mecz i bym jak jakiś debil pojechał wieczorem na Bemowo...

(M), 13.01.2018 12:37 - *.centertel.pl

do L,-czy kontuzjowanych graczy to się zwalnia z klubu??? Hiszpan jest po operacji, przyjdzie czas to będzie grał

do (M), 13.01.2018 16:36 - *.static.ip.netia.com.pl

Gminna wiść niesie, że Hiszpanowi mają podziękować. Szkoda tylko, ze chłopiec nie mógł pokazać swoich umiejętności.

Kibic (L) do Mlbets, 13.01.2018 16:40 - *.static.ip.netia.com.pl

O tym przeczytałem na tej stronie. Jest to napisane w prawym "narożniku". Może przeoczyłeś.

cosiek, 13.01.2018 16:55 - *.dynamic.chello.pl

Bilbao przyjechał już kontuzjowany, podobno był w Legii badany i nie zauważyli, ze jest niehalo i go zakontraktowali. W trakcie sparingu przed sezonem zepsuł się do końca. Wiec to jest jednak chore.

do cosiek Kibic (L), 13.01.2018 20:24 - *.static.ip.netia.com.pl

No to jak ma L-4 to siedzieć powinien w domu. Poza tym, skoro przyjechał kontuzjowany to tym bardziej ten co go sprowadził, powinien beknąć i wylecieć z pracy na zbity pysk. A w ogóle co to za polityka kadrowa, skoro kupują, za moment rozwiązywane są umowy. Ciekawe, kto za to wszystko płaci ? No bo na pewno są to niebagatelne koszty. Przecież, My kibice powinniśmy wiedzieć co się dzieje z naszą drużyną. To jest nie tylko sprawa Zarządu, Sekcji Koszykówki. Nasza też.

cosiek, 14.01.2018 10:07 - *.dynamic.chello.pl

Zawodnicy przed podpisaniem kontraktu przechodzą testy i badania. To ja sie pytam jak został przebadany, że nie zauwazono kontuzji? Jak wyliczył red. Cegliński tylko na same licencje za zawodników i trenera zmienianych L zaplaciła prawie 100 tys. zł. Za tego typu decyzje odpowiedzialny jest p. Jankowski, który raczej swojej kasy nie wydaje tylko sponsorów i to co sekcja dostała z pilkarskiej - o ile dostała?

do ...cosiek, 14.01.2018 19:15 - *.static.ip.netia.com.pl

Czyli BAJDEL/BURDEL jest u koszykarzy (czyt. Sekcja). Jak się WYCOFAJĄ sponsorzy to Sekcja może zawiesić swoją działalność. No bo trudno dawać forsę na "coś" co krótko mówiąć nie działa jak należy. A swoją drogą to bogata Sekcja, skoro trwoni pieniądze. I to nie małe pieniądze.

SŁABY, 16.01.2018 18:56 - *.static.ip.netia.com.pl

15.01.2018r NIC NIE POKAZAŁ z tego co widać na filmiku.