Rafał Wolski w barwach Legii w 2013 roku - fot. turi / Legionisci.com

Legia chce Ivanovicia, a Lechia więcej za Wolskiego

Legia złożyła ofertę kupna w wysokości pół miliona euro za 22-letniego ofensywnego pomocnika Djordje Ivanovicia. Serb w tym sezonie rozegrał dla Spartaka Subotica 21 meczów, w których zdobył 11 bramek. Mistrzowie Polski rozważają także kandydaturę Rafała Wolskiego. Pierwsza oferta opiewająca na 200-300 tys. euro została odrzucona przez Lechię - podaje "PS".

Ivanović jest środkowym pomocnikiem, ale może również występować w ataku. Obecny sezon jest najlepszym w jego karierze, dzięki czemu zwrócił na siebie uwagę kilku klubów z Europy. Oprócz Legii o pozyskanie zawodnika walczą również zespoły z Belgii, Hiszpanii, Portugalii oraz Słowacji. Jednak to mistrzowie Polski mają być najbardziej zdeterminowani, składając jak na razie najlepszą ofertę.

- Djordje ma z nami ważny kontrakt jeszcze przez półtora roku. Nie musimy spieszyć się z jego sprzedażą. Wysoko cenimy naszego zawodnika. Czy może trafić na przykład do Partizana? Nie wiem czy ten klub jest w stanie spełnić nasze wymagania finansowe - powiedział Goran Draća wiceprezes Spartaka na łamach serbskich mediów.

Ponadto Przegląd Sportowy poinformował, że legioniści nie ustają w walce o pozyskanie Rafała Wolskiego. Pomocnik nie poleciał z drużyną Lechii na pierwsze zgrupowanie, co wzmocniło plotki o jego odejściu w zimowym oknie transferowym. Pierwsza oferta Legii, w wysokości 200-300 tys. euro, została odrzucona. Klub z Gdańska pół roku temu wyceniał swojego podopiecznego na milion euro.



Komentarze: (67)

ja, 12.01.2018 13:04 - *.189

Mioduski sobie chyba żarty robi z tym Wolskim. To może jeszcze Żyro, Furman, Łukasik i Borysiuk? Każdy z wyżej wymienionych już w Legii był przynajmniej raz i niczego specjalnego nie pokazywał. Ci piłkarze to jest taki sam poziom jak Kopczyński

Stuleya, 12.01.2018 13:05 - *.134.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Po co nam to chucherko?

lol, 12.01.2018 13:20 - *.ssp.dialog.net.pl

jak dadzą za 100 tys to mozna wziąć

KIBIC, 12.01.2018 13:23 - *.internetia.net.pl

Może postarać się o Mierzejewskiego ? w imponuje formą . Jak w nie pierwszej 11 to w szerokiej kadrze taki zawodnik Legii na pewno by się przydał . Tak samo z Wszołkiem zebrał doświadczenie w Anglii w Legii mógłby się odbudować i być naprawdę dużym wzmocnieniem Legii .

jawor100, 12.01.2018 13:28 - *.centertel.pl

Zawsze byłem i jestem zwolennikiem Wolskiego w Legii.Rafał wkracza w najlepszy wiek dla piłkarza.To utalentowany,niekonwencjonalny zawodnik.To ze mu na zachodzie nie wyszło nic nie zmienia.Jako jeden z nielicznych zawodników potrafi wygrać 1/1
Rafał do Legii !!!!

Perun1619, 12.01.2018 13:33 - *.centertel.pl

Jak wygrywał mecze swoimi akcjami to było ok.fiorentina z przypadku go nie kupiła, widzieli w nim potencjał co także widzi nawałka.jak dostaje czas to robi różnicę na boisku,jak ktoś tego nie widzi. To trzeba mieć coś z oczami lub z głową.

Kris, 12.01.2018 13:34 - *.as13285.net

DO Stuleya - To Trochima weźmy...:-)

Leron, 12.01.2018 13:35 - *.146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Po co nam wydawać po 500-800tys za Wolskiego, skoro szansa, że wygra miejsce w środku pola jest mizerna ??? lepiej dołożyć za Ivanovicia, gość ma zaledwie 22 lata (!!!) i nieźle pyka w swojej lidze. Szansa, że wypali jest dużo większa niż w przypadku Wolskiego, który przynajmniej mnie nie zachwyca. Ot wybija się ponad bardzo przeciętny poziom Lechii Gdańsk

CWKSiak, 12.01.2018 13:48 - *.centertel.pl

Pytanie do @rek

Możesz napisać coś więcej o najbliższym transferze Legii do którego ma dojść w czasie zgrupowania w USA ?

CWKSiak, 12.01.2018 13:50 - *.centertel.pl

@rek czy chodzi o tego Ivanovica ?

bubba, 12.01.2018 14:09 - *.net.hawetelekom.pl

@ja ostrożnie z tymi osądami, taki Furman w ostatnim meczu nakrył nasze gwiazdeczki czapką i pokazał ile są warte, miał bardzo dobrą runde poniżej pewnego poziomu nie schodził a grał w przeciętnej Wiśle P. Borysiuk jest również gwarancją pewnego poziomu, a Wolski gra bardzo dobrze w miernej Lechii, w Wiśle grał wręcz bardzo dobrze, u nas mógłby się jeszcze rozwinąć. Poza tym chłopak chce u nas grać a to czasem jest ważniejsze niż umiejętności przy braku zaangażowania. Poza tym pamiętajmy że potrzebujemy silnej i wyrównanej kadry a te chłopaki, zwłaszcza Wolski to gwarantują. Ten sezon daliśmy duuuup... ale kadrę trzeba budować na przyszły rok a tam zakładam żę pogramy w Europie i wtedy taki Wolski będzie na wagę złota chociażby na ekstraklape.

Zlb , 12.01.2018 14:10 - *.centertel.pl

Modle się żeby kupili Rafała!!! Jak już ktoś napisał, trzeba być ślepym żeby nie widzieć jak dobry jest to zawodnik! A na bank z chęcią wróci do Legii!!!

lechu do "ja", 12.01.2018 14:12 - *.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ty się chyba gościu wczoraj urodziłeś. Akurat w Legii Wolski wtedy jak na swój wiek i warunki fizyczne dawał radę, zwłaszcza pod względem techniki wyróżniał się w tych zawodach drwali ekstraklasowych. Szkoda, że coś się popsuło i zrównał poziomem z ligą.

Roma, 12.01.2018 14:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Bardzo ucieszyłby mnie transfer Wolskiego. Ma już za sobą kryzys młodego wieku, tak że będzie coraz lepiej. A możliwości ma nieprzeciętne. Jakby co - mogę trochę dołożyć do tego transferu.

lemon, 12.01.2018 14:22 - *.static.chello.pl

Wartościowy zawodnik, dobra technika, młody, Polak, ale większość narzeka. Zastanawiam się, kogo Legia powinna kupić by zadowolić malkontentów?

olew, 12.01.2018 14:24 - *.warszawa.vectranet.pl

Dobrze , że wraca Wolski. On jest nasz ! Ma najszybszą kiwkę w lidze i ma parametry młodego Deyny. Strzela z każdej pozycji, no grajek.

ZIBIN55, 12.01.2018 14:37 - *.play-internet.pl

@rek nurkuje gdzieś w ciepłych morzach wiec raczej cię nie "usłyszy"

Jack(L) , 12.01.2018 14:40 - *.72.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Fajnie że mimo 4 transferów Legia dalej szuka wzmocnień. Dawno tego nie było. Brawo

pnk, 12.01.2018 14:42 - *.dynamic.chello.pl

do @ja : Wolski w Legii niczego nie pokazywał? Dla mnie on się marnuje w Lechii i nie ma tam z kim grać.

Bartas, 12.01.2018 14:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Wolski zły bo nasz ale macie kompleksy byle nie swòj bo poco Polaków promować tylko że ja na stadion chodzę na Niezgodę Szymańskiego i Pazdana bo to Polacy i mogą kedys dać ewtułalnie coś reprezentacji a Ivanović to się wypnie przy pierwszej okazji

Lukas, 12.01.2018 14:45 - *.play-internet.pl

WOLSKI DO Legii, jak będzie w formie to mega wzmocnienie, jeden z nielicznych polskich graczy którzy nadają się do gry kombinacyjnej, dobry w pojedynkach 1 na 1 i moim zdaniem dużo widzi, tylko musi mieć obok siebie dobrych grajka, a nie takich drewnianych indywidualistow..... ( moim skromnym zdaniem z polskich pomocnikow poniżej 26 lat to tylko Zieliński ma większe papiery na granie, a Kapusta porównywalne, a Legia są potrzebni dobrzy Polacy, a do tego utożsamia się z Legia i zna ten klimat, bo już za młodu dał radę. P. S. Oglądam wszystkie mecze Legii co są dostępne w internecie i wybrałbym Rafała żeby wzmocnić Legie

Lukas, 12.01.2018 14:55 - *.play-internet.pl

Obserwując rynek to za Wolskiego 400 do 500 tys euro plus 20% od kolejnej sprzedaży ( czyli na moje oko po 2 góra 3 latach Lechia dostaje 1-2 mln, bo legia go sprzeda za 5-10 mln euro, chyba że zostanie i będziemy grali co roku w LM co mi się marzy

DarceLi, 12.01.2018 14:55 - *.centertel.pl

Wolski w domu Legii oby się dogadali i oby był zdrowy!!! To jest zawodnik na środek pola wreszcie miałby z kim pograć

mietek, 12.01.2018 15:02 - *.internetia.net.pl

Wolski - jak tylko mu się chce - faktycznie potrafi zrobić różnicę na boisku. Od Vadisa lepszy nie jest, bo nie te warunki fizyczne. Niemniej jednak umie sporo. Problem polega na tym, że nie zawsze mu się chce, a i poważniejsze ligi od polskiej go brutalnie zweryfikowały. W Lechii też nie gra nigdzie poza naszą ligą, więc to może być faktycznie wzmocnienie tylko na krajowe podwórko. Może faktycznie nie warto, jeżeli w Gdańsku nie opuszczą z ceny.

Jarfer, 12.01.2018 15:10 - *.static.ip.netia.com.pl

Do tego co napisal, ze Wolski nic nie pokazal w Legii: g..o sie znasz. Najwiekszy talent jaki Legia miala, w coagu ostatnikch kilku lat.

r, 12.01.2018 15:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak chcą bankę za Wolskiego to można zrobić wymianę za Kopczyńskiego i Chukwu po pół bańki.

Sss, 12.01.2018 15:20 - *.jmdi.pl

Dobry żart z tym Mierzejweskim ktoś napisał. Jeszcze jako zmiennika ktoś go widzi? Ciekawe jaki argument by go przekonał do powrotu

Siwy, 12.01.2018 15:43 - *.ip-145-239-91.eu

a na jakiej pozycji według was miałby grać Wolski?

dex, 12.01.2018 15:43 - *.centertel.pl

Adrian Paluchowski by się przydał w ataku :-)

eLka, 12.01.2018 16:02 - *.dynamic.chello.pl

...i dwie Rafał Wolski i Legia ma Mistrza Polski :)

Juri, 12.01.2018 16:05 - *.ssp.dialog.net.pl

Brać obu.

MP (L), 12.01.2018 16:07 - *.20-3.cable.virginm.net

Wolski za slaby na Legie, to ze wyroznia sie w Lechii to nic dziwnego bo to slaba druzyna po prostu... do tego dodam ze jak mu kiedys zaproponowano powrot do Legii to powiedzial ze nie wroci bo nie chce sie cofac. Powinien sie zastanowic zanim to powiedzial bo mnie np to urazilo... wielki niby pilkarz a w Club Brugge na wypozyczeniu tez sobie nie poradzil. Takie ma ego wielkie niech teraz sie ogrywa w Lechii albo do Piasta niech idzie heh. Ja bym chcial zeby ten Gustavo przyszedl albi Ivanovic oni naprawde potrafia grac i Legia ktoregos z nich powinna sciagnac! A Wolski, prosze dajcie spokoj juz z nie wypalami!

Pio, 12.01.2018 16:28 - *.dynamic.chello.pl

Wolski to niech się kopię po czole w Lechii, u nas zbyteczny, do tego porcelanowy

Ludlow, 12.01.2018 16:44 - *.centertel.pl

Wlasnie jest odwrotnie. Wolski juz sie sprawdzil w polskiej lidze a ten Ivanovic to niewiadoma

e(L)o, 12.01.2018 16:55 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Wolski?
Przecież to chucherko w rezerwach nawet nie da rady!

mietek, 12.01.2018 17:05 - *.internetia.net.pl

@Sss: Jeśli wierzyć wypowiedzi samego Mierzejewskiego, która się dzisiaj pojawiła w PS, to na poważnie rozważał propozycję przejścia do Legii, którą mu złożył Leśny.

Legionista, 12.01.2018 17:17 - *.226

Powrót Wolskiego jest dobrym pomysłem, ale wolałbym żeby Ivanovic został sprowadzony.

wiewis6499, 12.01.2018 18:32 - *.play-internet.pl

@ Lemon
100% racji. Swój chłopak. Przeszedł mentalna szkołę życia. Wg mnie jest 200% silniejszy pod każdym względem.
Czekamy na Ciebie przy Ł3.

kolo, 12.01.2018 18:39 - *.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mierzejewski to byłby ciekawy pomysł na skrzydło...może go przekona, że mógłby się pokazać Nawałce przed MŚ ... z Warszawy bliżej do kadry niż z jakiegoś Melbourne.

Arek, 12.01.2018 18:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mimo wszystko wolałbym Wolskiego. U nas jest już i tak dużo tych obcokrajowców, a Wolski to Polak i do tego sprawdzony już w tej lidze, a przede wszystkim w Legii. Odpada nam wtedy aklimatyzacja. Tylko, że no właśnie, ciekawe, czy chciałby tu przyjść. Raz już podobno nie chciał. No i jeszcze ta cena, ten Mandziara to się chyba z czymś na łeb zamienił.

maf20, 12.01.2018 19:01 - *.legionowodom.pl

Wolski to nadzieja naszej repry, czy wam się podoba czy nie. Nie mamy zawodnika #10 w ogóle. Milik to niewiadoma, a Zieliński mimo profesjonalizmu i wysokiego poziomu jak na nasze realia nie zrobi napadu z Lewym. Czym wam podpadł ten chłopak. Jak dla mnie to jeden z trzech najlepszych techników w eklapie. Musi u nas grać by na Mundialu się pojawić i dobrze o tym wie. Jest w stanie grać na wysokim poziomie. Wygra rywalizację i pojedzie albo przepadnie. Wielka szkoda by była...

Mati , 12.01.2018 19:07 - *.dynamic.chello.pl

Wolski to jest to, on pasuje do Legii a mając lepszych kolegów pokaże co potrafi. Może za dwa lata znowu go sprzedamy za kilka mln euro, ja bym wolał jego niż jakiegoś serba znowu

:-), 12.01.2018 19:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Wolski na tak ma nosa do kreowania akcji i niekonwencjonalnych zagrań z Rado by wymiatal .Fajnie by bylo jak by kurzawa tez byl i to wystarczy :-)

Jaaaa, 12.01.2018 19:40 - *.play-internet.pl

A jakiś Polak jest w planie nie mówię o wolskim? Zaraz będzie jak w pogoni za ptaka

Tagi, 12.01.2018 19:46 - *.dynamic.chello.pl

Wolski praktycznie zero ryzyka , wszyscy wiedzą co ten chłopak potrafi , On natomiast jest stąd , do niczego nie musi się dostosowywać. Po drugie , Rafał zawsze przejawiał chęć gry w Legii i nadal to potwierdza , co jest najlepszą gwarancją jego 100% zaangażowania. Jestem na tak , jeśli chodzi o jego transfer na Ł3.

dezet, 12.01.2018 19:54 - *.dynamic.chello.pl

Jak Wolski był w Legii to zamiatał! Nie zapomnę jego dryblingów, ale przyznaję że potem obniżył loty... Mimo to jestem 100% za! Pytam tylko dlaczego on przyszedł do Lechii? i odpowiadam zarazem bo Rafał chyba już to mówił: Legia go nie chciała w ogóle! I to mnie dziwi, że dopiero teraz, a nie to że w ogóle go chcą!

Ale jaja, 12.01.2018 20:16 - *.skranetcan.pl

Wolski brać sprawdzony No i wychowanek nie będzie potrzebował aklimatyzacji

Bzx, 12.01.2018 20:40 - *.centertel.pl

Wolski utożsamia się z Legia ? Chyba żart . Czy ktoś piszący w tym temacie pamięta jeszcze jak to z nim było przed przyjściem do Wisły ? W dupie Legie miał

:-), 12.01.2018 20:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Kiedys pisalem o funduszu kibicow jak by taki powstal to z wplat sami bysmy kupili takiego Wolskiego jako kibice moglibysmy co jakiś czas kupowac Polaka ale szkoda ze temat nie jest ruszany

do :-), 12.01.2018 20:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

już widzę te transfery ;) same półsezonowe gwiazdy jak ci z kurnika albo MSlo :)

Na tak, 12.01.2018 21:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wolak już chyba się ogarnął i wróci dojrzały i gotowy . Niech wraca , najwyższa pora .

ara, 12.01.2018 22:12 - *.static.ip.netia.com.pl

Jak chcą milion za Wolskiego, to niech go sobie trzymają, nawet połowa tej kwoty to za dużo za przeciętnego piłkarza, który już udowodnił, że do lig zachodnich się nie nadaje, więc w lidze mistrzów sobie nie poradzi. Jak zwykle dla Legii cena zawyżona. Lepiej wziąć Serba, statystyki ma dobre, a Wolski pewnie brany jest pod uwagę tylko ze względu na limit piłkarzy z poza UE na boisku.

Kyo, 12.01.2018 22:16 - *.dynamic.chello.pl

@jawor100

Wchodzi w najlepszy wiek haha

Do tej pory opier...lał się bo uważał, że sama technika robi z niego super zawodnika. Teraz będzie się opierdalał podwójnie jak usłyszy, że jest w najlepszym wieku dla piłkarza. Weźcie mi tego lenia z oczu. Potrzebujemy gracza traktującego swoją pracę poważnie a nie hobbystę, który błyśnie raz na 10 kolejek. Litości.

dejne3, 12.01.2018 23:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl

To nie tylko Wolak kariery nie zrobił grając na zachodzie tylko nielicznym wychodzi Lewy Błaszczykowski, można u jednej ręki policzyć, tylko Boruc Fabian Szczęsny ale to bramkarze z dobrej szkoły Dowchania.Wolski mimo wszystko zasługuje ma grę w Legii, On się w Gdańsku męczy jego dom jest na Ł3. Mandziara się nie ugnie i Rafał przez niego moźe nie pojechać ma mundial do Sojuza, tak moźe być ale nie musi, znając polskie podejście, ja nie zjem i drugiemu (Legii)nie dam,Rafał 3-maj się czekamy przy Ł 3 na Ciebie, pozdrawiam Kazik

Matt, 12.01.2018 23:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dla mnie także Wolski to zamknięty temat. Dobrze się zapowiadał, ale dobrze zapowiadał się też Smoliński, Janczyk, Borysiuk, Żyro...

Wolski okazał się za słaby na grę w tzw. Europie, w Lechii jest co prawda jednym z lepszych, ale czy na pewno najlepszym? Porównajcie sobie jego rolę w zespole do np. Hamalainena w Lechu.

Darek , 13.01.2018 00:05 - *.dynamic.kabel-deutschland.de

Ja bym wzial Wolskiego.Solidny pilkarz.Kiwnac umie.Dobry technicznie.Ale za milion euro to chyba ktos upadl na glowe.Maksymalnie 400 tys euro bym dal.Jak nie to nie.

S(L), 13.01.2018 00:40 - *.dynamic.chello.pl

Każdy z powyższych poprzednich zawodników Legii był raptem namiastką Wolskiego , najbliżej poziomem był Borysiuk i może Źyro w swej najlepszej formie , lecz Rafał jest bardzo dobrym zmiennikiem , lecz tylko i wyłącznie jeśli znajdzie się lepszy na tej pozycje

Bzx , 13.01.2018 01:16 - *.centertel.pl

Jaki Wolski ? Pieprzyć go , nue chciał na Ł3 , wolał Wiśle , teraz każdy tu chce bo jest dobry projekt Legijny ale My was tu już nue chcemy , Cisniemy na Europę , Barca ma w składzie kilku Hiszpanów a reszta globtroter , My tez możemy , Do przodu Legion , Fora Rahazza

osa, 13.01.2018 04:15 - *.57

R.WOLSKI-ZDECYDOWANIE TAK

Kipkorir, 13.01.2018 10:19 - *.dynamic.chello.pl

A co ze skrzydłowymi? No chyba, że ktoś ze środkowych obrońców, których będziemy mieli jeszcze więcej zostanie przestawiony na skrzydło.

Kipkorir, 13.01.2018 11:19 - *.dynamic.chello.pl

środkowych pomocników* oczywiście miałem na myśli

Miczel, 13.01.2018 13:11 - *.dynamic.chello.pl

Wolak, cały Głowaczów i Rogożek za Tobą ;-)

Cult⚽️Legia, 13.01.2018 13:45 - *.97

Wolski jest gotowy,chce do Legii I wie że dojrzał do Mistrza ,wiéc trzeba być idiotà jeśli sie go niechce,kwestia kasy tylko problem

Tomek Mokotów , 13.01.2018 17:02 - *.223.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wolski jest dobry w ch.jowym zespole w ch.jowej lidze.
Nie sprawdził się nigdzie, nawet w Legii...
Parę ładnych bramek i parę kiwek to za mało za 500 tys.euro...

Ivanovic rokuje zdecydowanie lepiej

januszbogdaj, 13.01.2018 17:45 - *.dynamic.chello.pl

Wolski sie nie nadaje. Po co nam zawodnik, ktory robi 1 akcję w meczu.

krys008 , 13.01.2018 19:39 - *.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mam sentyment do chłopaka, ale milion euro, no nie żartujmy.

damian, 14.01.2018 04:19 - *.adsl.inetia.pl

chlopak mial talent ale jak odchodzil z LEGII.
ale nie oszukujmy sie teraz to nie to samo nie jest wart miliona