Relacja z trybun z kosza: Podwarszawskie zakapiory

Podczas sobotniego meczu koszykarzy Legii ze Startem Lublin, w końcu nasz młyn prezentował się jak należy. Duża w tym zasługa legionistów z Otwocka i Józefowa, którzy jako pierwsi wzięli udział w drugiej edycji "Ultra Dzielnicy". Tego dnia doping stał na bardzo wysokim poziomie i prawdopodobnie był najlepszy spośród wszystkich meczów rozgrywanych na Bemowie. Kapitalną robotę robił także werbel, który oprócz bębna, wybijał rytm legijnych pieśni.

Fotoreportaż z meczu - 100 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Otwock i Józefów stawili się w hali na Bemowie w 130 osób i przez całe spotkanie, mocno angażowali się w doping. Tym kierował mocno osłabiony "Bobicz", ale świetna postawa fanatyków sprawiła, że wytrwał znacznie dłużej, niż pierwotnie zakładał. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od "Snu o Warszawie" oraz "Mistrzem Polski jest Legia". W pierwszej połowie zdecydowanie najlepiej wychodził nam "Hit z Wiednia". Ponadto w pierwszej kwarcie meczu legioniści zaprezentowali transparent poświęcony zmarłemu kibicowi FC Den Haag - "RIP Yank Haagsche Strijder".

Choreografia legionistów z Otwocka i Józefowa zaprezentowana została w drugiej kwarcie. Składały się na nią malowany transparent "Podwarszawskie zakapiory" oraz sektorówka z herbami obu miast po bokach, legijnymi barwami oraz postacią Alexa z Mechanicznej Pomarańczy.

Uzupełnieniem atrakcji ultras były kilogramy konfetti rzucane po opadnięciu sektorówki, a także kilkanaście flag na kiju powiewających nad głowami kibiców. Fani kilka razy skandowali "Otwock/Józefów też, przyjacielem CWKS". Niekwestionowanym numerem jeden drugiej połowy była pieśń "Hej Legia kosz", która m.in. dzięki połączeniu bębna i werbla, dudniła niesamowicie.

Atmosfera była naprawdę gorąca, więc kilkadziesiąt osób postanowiło dopingować bez koszulek. Wydawało się, że Legii uda się zwyciężyć drugie spotkanie w obecnych rozgrywkach, ale wszystko zmieniło się w ostatnich trzech minutach spotkania. Z młyna niosło się wówczas głośne "Nie poddawaj się, ukochana ma...". Niestety po końcowej syrenie pozostało nam wspólnie odśpiewać z koszykarzami "Walczyć, trenować, Warszawa musi panować!". Później zaś odbył się coroczny mecz koszykarze - kibice, niestety po raz pierwszy rozgrywany po porażce naszej drużyny w meczu ligowym. W spotkaniu z kibicami, koszykarze jak zwykle byli bez szans - fani mają bowiem swoje sposoby, by "podkręcić" wynik, a w decydujących momentach stworzyć sobie przewagę na parkiecie, po cichu wystawiając 10 graczy naprzeciwko pięciu zawodnikom. Świetna zabawa trwająca 15 minut zakończyła się wygraną fanów 30-27.

Kolejny mecz Legii w Warszawie rozegrany zostanie w Arenie Ursynów w ramach turnieju finałowego Pucharu Polski - w piątek, 16 lutego o 20:30 nasz zespół podejmować będzie Stelmet Zielona Góra. Niestety w tym samym czasie piłkarze Legii grać będą przy Ł3 ze Śląskiem... Na Bemowo wracamy dopiero w drugiej połowie marca, kiedy podejmować będziemy Trefla Sopot. Do końca sezonu pozostało już zaledwie pięć spotkań ligowych na Bemowie, na które już dziś serdecznie zapraszamy.