Młodzież: Legia U17 2-2 Reprezentacja Polski U16

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Drużyna Legii U17, kilka dni po powrocie z Niemiec, w lekko zmienionym i uzupełnionym kilkunastoma młodszymi zawodnikami składzie rozegrała w Ząbkach sparing z reprezentacją Polski U16 (rocznik 2002), remisując 2-2 po golach Barnowskiego i Leszczuka. Do przerwy legioniści występując w składzie złożonym z graczy z roczników 2002/3 remisowali 1-1. Po przerwie reprezentanci, wśród których byli dwaj legioniści, Gabor Grabowski i Patryk Peda, objęli prowadzenie, ale w końcówce wynik spotkania ustalił Mateusz Leszczuk.

Mecz pierwotnie miał być rozegrany w Sulejówku, ale z uwagi na wrunki pogodowe (temperatura) rozegrano go na sztucznej murawie na obiektach Dolcanu Ząbki. Powołany pierwotnie na całe zgrupowanie reprezentacji Maks Tkocz, który dopiero kilka dni temu wznowił treningi po kontuzji, wystąpił jedynie w sparingu, grając przez 40 minut w szeregach macierzystego klubu.

W weekend drużyna U17 nie będzie rozgrywać spotkania. Kilku zawodników, w szczególności nieobecnych na środowym meczu, wystąpi za to w sparingu juniorów starszych. Swój mecz rozegra też zespół U15, którego 9 przedstawicieli uczestniczyło w meczu z kadrą.

Legia Warszawa U17 i mł. 2-2 (1-1) Reprezentacja Polski U16
0-1 5 min.
1-1 8 min. Dawid Barnowski (dob. strz. Jerzego Munika)
1-2 60 min.
2-2 80 min. Mateusz Leszczuk (as. Bartłomiej Ciepiela)

Skład Legii:
I połowa: Jakub Ojrzyński [03] - Nikodem Niski [02], Patryk Pierzak [03], Maksymilian Tkocz [02], Kacper Imiołek [03] - Dawid Barnowski [02], Jerzy Munik [02], Michał Kochanowski [03], Ignacy Dawid [03], Kacper Skwierczyński [03] - Szymon Włodarczyk [03]

II połowa: Jakub Kowynia [03] - Hubert Derlatka [03], Jan Goliński (Kpt), Mateusz Szyszkowski, gracz testowany - Kacper Grzela, Bartłomiej Ciepiela, Mateusz Lisowski, Jakub Kwiatkowski [03] - Mateusz Leszczuk, Aleksander Stawiarz [02] oraz: Kamil Rokosz [02], Wiktor Preuss

Trenerzy: Tomasz Sokołowski, Tomasz Kycko. II trenerzy: Rafał Gębarski, Dariusz Rolak