11. Łukasz Wilczek 2
5. Michał Aleksandrowicz 0
14. Piotr Robak 0
32. Patryk Kędel -
Sędzia główny Jakub Zamojski, Damian Ottenburger, Krzysztof Tuński | Komisarz: Jerzy Żelaszkiewicz

Trzynaście rózg pod choinką...

W meczu 12. kolejki PLK koszykarze Legii Warszawa przegrali na wyjeździe z AZS-em Koszalin 76-84. Wyniki kwart: 17-15, 27-18, 12-15, 28-28. Dwie minuty przed końcem legionistom udało się wyjść na prowadzenie 74-73, ale gospodarze szybko przejęli prowadzenie i nie oddali go do końcowej syreny. Była to trzynasta porażka w trzynastym meczu w tym sezonie. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 30 grudnia w Krośnie.

Zapowiedź

Sprawić prezent na święta

23 grudnia Legia Warszawa rozegra wyjazdowe spotkanie z zespołem AZS Koszalin. I choć to termin wyjątkowo bliski Świąt Bożego Narodzenia, nasi zawodnicy muszą koncentrować się na walce, zaangażowaniu i przede wszystkim twardej obronie, aby w końcu wygrana stała się faktem. AZS znajduje się w gronie zespołów zagrożonych spadkiem i można być pewnym, że zrobią wszystko, aby pokonać Legię. Ponadto zespół z Koszalina będzie chciał zrehabilitować się za ostatni pechowo przegrany mecz z Czarnymi Słupsk, w którym sędziowie popełnili w samej końcówce pomyłkę na korzyść słupszczan.

W AZS-ie, podobnie jak w Legii, doszło w trakcie sezonu do zmiany szkoleniowca. Dariusza Szczubiała zastąpił początkowo jego asystent Wojciech Zeidler, ale docelowo zespół przejął na początku grudnia Dragan Nikolić. W drużynie miały miejsce także drobne roszady kadrowe - już w połowie października odszedł Melsahn Basabe, a miesiąc później to samo uczynił Szymon Kucharewicz. Drużyna została tymczasem wzmocniona 36-letnim Qyntelem Woodsem, a ostatnio do AZS-u dołączył mierzący 207 centymetrów serbski center, Aleksander Marelja. Zawodnik świetnie wkomponował się w zespół i już w swoim debiucie błyszczał - w ciągu 36 minut zanotował 27 punktów (10/13 z gry) i 10 zbiórek, wymuszając przy tym 6 fauli.

W składzie AZS-u znajduje się jeszcze trzech obcokrajowców - amerykański rozgrywający, Diante Baldwin (śr. 9,3 pkt. i 4,3 asysty), mogący grać na 1 i 2 Litwin, Modestas Kmupys (śr. 12,3 pkt i 2,4 as.) oraz litewski środkowy (211 cm), Laimonas Chatkevičius (śr. 5,9 pkt. oraz 3,5 zbiórki). Nieźle w koszalińskim zespole punktują także Damian Jeszke (śr. 10,8 pkt./mecz) oraz Jakub Dłoniak (12,1), ale i tak niekwestionowanym liderem jest Woods, który oddaje zdecydowanie najwięcej rzutów z gry z całej drużyny - ze skutecznością 37,4%, w tym 26,5% za 3 punkty.

Legia do Koszalina uda się w piątek po treningu na Bemowie, a w hali AZS-u trenować będzie kilka godzin przed rozpoczęciem sobotniego spotkania. Po świetnym występie w debiucie Anthonego Beana, kibice liczą na jeszcze więcej, ale można się też spodziewać, że rywale odpowiednio przygotują się do obrony pod kątem jego gry. Legia pojedzie na Pomorze prawie w pełnym zestawieniu - do gry gotowy już jest Jarmakowicz. Siła podkoszowa wydaje się więc większa niż w spotkaniu z MKS-em Dąbrowa Górnicza i miejmy nadzieję, że pomoże to w ograniczeniu zbiórek rywali.

Średnia skuteczność rzutów za 1: 66,8%

Skład: Diante Baldwin, Modestas Kumpys (rozgrywający), Aleksander Leńczuk, Igor Wadowski (rzucający), Jakub Dłoniak, Damian Jeszke, Kacper Młynarski, Qyntel Woods (skrzydłowi), Aleksandar Marelja, Laimonas Chatkevičius, Szymon Kiwilsza (środkowi)
trener:

Najwięcej punktów: Modestas Kumpys 148 (śr. 12,3), Jakub Dłoniak 145 (12,1), Damian Jeszke 130 (10,8), Qyntel Woods 124 (12,4), Diante Baldwin 112 (9,3).

Ostatnie wyniki: Anwil (w, 93:85), Polski Cukier (d, 63:90), King (w, 100:77), Trefl (d, 82:72), Stelmet (w, 102:79), Polpharma (d, 81:86), MKS Dąbrowa Górnicza (w, 79:56), GTK Gliwice (d, 90:97), Miasto Szkła (d, 89:84), Rosa (w, 75:92), Turów (w, 106:78), Czarni (d, 81:85).

Przewidywana wyjściowa piątka: Modestas Kumpys, Igor Wadowski, Damian Jeszke, Qyntel Woods, Aleksandar Marelja