32. Patryk Kędel - 2
15. Adam Linowski - 0
Sędzia główny Janusz Calik, Karol Nowak, Tomasz Trojanowski

Porażka na koniec

W meczu 30. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Turowem Zgorzelec 83-105. Wyniki poszczególnych kwart: 28-22, 28-11, 28-20, 21-30. Było to ostatnie spotkanie dla legionistów w tym sezonie.

Zapowiedź

Ostatni akcent sezonu

Sezon 2017/18 legioniści zakończą wyjazdowym meczem z Turowem Zgorzelec. Turów niespodziewanie do ostatniej kolejki musi walczyć o awans do play-off, a do tego potrzebują wygranej z Legią. Podopieczni Tanego Spaseva w ostatnich spotkaniach pokazują, że są w stanie rywalizować o pełną pulę z każdym. Potwierdziły to nie tylko spotkania z AZS-em Koszalin czy Miastem Szkła Krosno, ale także mecze ze Stelmetem i Rosą. Radomianie, walczący z Legią o zapewnienie sobie awansu do play-off, dopiero na dwie minuty przed końcem meczu mogli nieco odetchnąć. Wcześniej Legia, i to grająca bez Beane`a, a w drugiej połowie bez Wilczka, stawiała twardy opór. Na razie nie wiadomo czy obaj zawodnicy będą w stanie zagrać w Zgorzelcu, ale sztab szkoleniowy przygotowuje się na każdą ewentualność. Pod nieobecność Beane`a ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Chauncey Collins, który z meczu na mecz daje drużynie coraz więcej.

Turów w ostatnich meczach ma dobrą serię - po wygranej w Krośnie (+21) pokonali przed własną publicznością Rosę (+3) oraz Stelmet (+2). We własnej hali zespół ze Zgorzelca zwyciężył w 12 z 15 spotkań. Najlepszym strzelcem zespołu jest Cameron Ayers, zdobywający średnio 17,6 punktu na mecz. Powyżej 10 pkt. w meczu zapewniają drużynie także Brad Waldow (13,6), Stefan Balmazović (12,2) oraz Rod Camphor (11,3). W pierwszym meczu obu drużyn Legia prezentowała się nieźle, szczególnie w drugiej połowie, ostatecznie przegrywając 71-81. Gospodarze niedzielnego meczu są bez wątpienia faworytem spotkania ostatniej kolejki sezonu zasadniczego, ale grająca ostatnio bardzo dobrze Legia, może sprawić niespodziankę. Liczymy, że dobrym występem Legia zakończy obecny sezon, którego końcówka wygląda zupełnie inaczej niż pierwszych kilka miesięcy występów.