Adam Wolniewicz 3
Mateusz Wieteska 4
Dani Suarez 15
Michał Koj 14
83' Damian Kądzior 9
Szymon Matuszek 22
87' Szymon Żurkowski 27
Rafał Kurzawa 7
59' Łukasz Wolsztyński 25
Igor Angulo 17
Wojciech Pawłowski 93
83' Bartłomiej Olszewski 6
87' David Ledecky 11
Meik Karwot 24
Dominik Lasik 26
59' Maciej Ambrosiewicz 28

Mamy (L)idera!

Legia Warszawa wygrała 1-0 na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze w drugim niedzielnym meczu 16. kolejki ekstraklasy. Spotkanie zapowiadane jako hit nie rozczarowało, chociaż zobaczyliśmy w nim tylko jednego gola. Głównie spowodowane to było bardzo dobrą formą Tomasza Loski, który skapitulował dopiero w 85. minucie, gdy zaskoczył go Kasper Hamalainen! Brawo!

Legioniści dobrze rozpoczęli mecz i już po kilku minutach zmusili Tomasza Loskę do interwencji. Z dystansu strzelil Michał Kucharczyk, ale bramkarz Górnika odbił piłkę poza linię boczną. Kwadrans po pierwszym gwizdku sędziego goście wyszli na prowadzenie, ale arbiter zdecydował się skorzystać z systemu VAR i gola nie uznał. Powtórki pokazały, że Igor Angulo był na pozycji spalonej. Górnik nie poprzestawał w atakach. Niebawem zza pola karnego huknął jeden z rywali i dobrze spisał się Arkadiusz Malarz.

W 33. minucie mecz został przerwany z powodu dużego zadymienia, które nawiedziło stadion przy Łazienkowskiej. Piłkarze zeszli do szatni i na boisku pojawili się za 6-7 minut. Niedługo przed przerwą ładna akcja Legii w środku pola. Piłka trafiła do Niezgody, ale uderzenie napastnika poleciało w trybuny. Za moment jeszcze lepsze szanse! Najpierw Hamalainen został w ostatniej chwili zablokowany, a potem pojedynek z Loską przegrał Kucharczyk.

Druga połowa rozpoczęła się od "faulu" Loski na Niezgodzie. Sędzia wskazał na jedenasty metr, ale po wideoweryfikacji VAR po raz drugi tego wieczoru zmienił decyzję. Potem dwukrotnie fantastyczną obroną popisał się bramkarz gości. Najpierw wygrał pojedynek z Hamalainenem, a za moment obronił strzał Guilherme. Po zmianie stron Górnik nie grał już tak efektownie i skupił się na defensywie.

Kwadrans przed końcem mieliśmy kolejną przerwę spowodowaną zadymieniem. Po powrocie piłkarzy na boisko szansę mieli goście. Strzał Rafała Kurzawy odbił jednak Malarz. W doliczonym czasie Loska znowu okazał się lepszy od Hamalainena. W końcu jednak Fin znalazł na niego sposób! Tuż przed końcem pokonał go mocnym uderzeniem pod poprzeczkę! Do końca spotkania było pełno emocji, ale ostatecznie to Legia zdobyła bardzo ważne trzy punkty. Mamy (L)idera!

Autor: Wiśnia

16:52 - Niedzielne popołudnie, stadion przy ulicy Łazienkowskiej. Meldujemy się!
16:54 - Klimat już iście jesienny, ale to nie ma dziś znaczenia. Bilety wyprzedane na mecz Legii Warszawa, która podejmie Górnika Zabrze. Stawką jest nie tylko zwycięstwo, ale również fotel lidera. Jeśli gospodarze wygrają, przeskoczą śląski zespół w tabeli. Inny rezultat sprawi, że ekipa Romeo Jozaka nadal będzie oglądać plecy Górnika.
16:55 - Legioniści mają swoje małe problemy kadrowe. Z powodu urazu wypadł Michał Pazdan, które zastąpi dziś Maciej Dąbrowski. W linii pomocy również jedna zmiana - za Tomka Jodłowca wskakuje Thibault Moulin.
16:56 - Sposób na Górnika? Zatrzymać Igora Angulo. Liczby nie kłamią. To gość, który jest motorem napędowym zabrzan i nie chodzi tylko o liczbę bramek czy asyst. Oczywiście łatwiej mówić, a trudniej wykonać. Szczególnie, że będący na fali Ślązacy mają kilka innych atutów i nie bez powodu liderują w ekstraklasie.
17:00 - Godzina pozostała do rozpoczęcia zawodów. Na trybunie gości są już fani gości, którzy rozwieszają swoje płótna. Żyleta? Widać, że dziś możemy spodziewać się akcentów ultras.
17:02 - Poznaliśmy skład Górnika. Są goście, o których się ostatnio mówi. Jest Kurzawa, jest Żurkowski, jest Angulo i... Mateusz Wieteska, który może jeszcze powrócić na Łazienkowską. Środkowy obrońca latem odszedł z Legii, ale stołeczny klub zachował prawo do pierwokupu.
17:05 - Zresztą wspomniany Wieteska robi dobrą robotę również przy akcjach ofensywnych. 4 bramki jak na środkowego defensora to wynik godny pochwały.
17:10 - Na murawie pojawili się bramkarze gości.
17:14 - "Arek! Malarz!" poniosło się z Żylety na wyjście bramkarzy Legii na rozgrzewkę.
17:20 - Piłkarze Legii Warszawa rozpoczynają ostatnie przygotowania do meczu.
17:21 - "Deszcze niespokojne..." z jednej i brawa z drugiej strony na powitanie zabrzan
17:38 - "Juras" powitał stołeczną publiczność od przeciągłego "CEEEEE!", to oznacza, że do meczu pozostało już naprawdę niewiele czasu
17:48 - Murawa już praktycznie opustoszała. Jeszcze poprawiane są ostatnie kępki. Żyleta już gotowa. Reszta stadionu powoli zajmuje swoje miejsca. Zaraz zaczynamy
17:52 - Prezentacja składów już za nami. "Mistrz! Mistrz! Legia MISTRZ!"
17:55 - "Sen o Warszawie"
Ruszyli! Mistrzem Polski jest Legia...!!!
Na Żylecie pojawiła się kartoniada FANATYZM z transparentem ODBIJAJĄCY SIĘ SZEROKIM ECHEM

2' - Rozpoczęli legioniści, którzy dziś, na tę okoliczność przywdzieli trzeci komplet strojów. Zielono-czarne koszulki i czarne spodenki
3' - Dym z oprawy nieco przysłonił wydarzenia pod bramką Górnika. Aczkolwiek legioniści bez większego zagrożenia
4' - Z kronikarskiego obowiązku, zabrzanie dziś cali na biało
5' - Hlousek, po lewej stronę Hamalainena, ale ten traci piłkę nim zdążył się z nią zaprzyjaźnić
6' - Zagranie w kierunku Angulo, ale Hiszpan znalazł się na znacznym spalonym
7' - Hamalainen, Astiz, Moulin do prawej strony, którą ruszyli Kucharczyk z Broziem i mamy rzut rożny
8' - Krótko rozegrany stały fragment gry, ale Kądzior i spółka szybko nacisnęli na gospodarzy
8' - Kucharczyk! Uderzył z dystansu na bramkę Loski. Sparowanie do boku i mamy drugi korner w meczu
9' - Wrzutka na Niezgodę, ale piłka podbita i po chwili ląduje w rękach bramkarza zabrzan
11' - Astiz rozciągnął do Hamalainena. Ten wygrał pojedynek główkowy z Wolniewiczem, ale to było wszystko w tej akcji
12' - Tymczasem rzut rożny dla Górnika. Wrzutka w pole karne, strzał głową, ale piłka mija dalszy słupek
14' - Kilka podań w środku pola między zawodnikami Górnika
14' - Niezgoda w polu karnym, ale przegrywa walkę 1 na 1 z obrońcą gości. Nie zdołał go kiwnąć
15' - Kucharczyk faulowany na prawej stronie na wysokości pola karnego. Guilherme będzie mieć okazję do zaliczenia asysty
15' - Dośrodkowanie i... wybicie poza plac gry. Rzut rożny dla legionistów. Wykonawcą Guilherme
16' - Wrzutka.. piąstkuje Loska
16' - I jest 1-0 dla gości. Wolsztyński dobija strzał z bliskiej odległości i Górnik obejmuje prowadzenie.
17' - Wolsztyński sam próbował zaskoczyć Malarza uderzeniem z dystansu, ale wówczas bramkarz Legii stanął na wysokości zadania.
18' - A jednak... Arkadiusz Malarz miał wątpliwości, sugerując, że bramka padła z pozycji spalonej. Błyskawiczna reakcja VAR i na tablicę wyników... wraca bezbramkowy remis!
20' - Guilherme.. w polu karnym, ostry kąt, strzał po ziemi i Loska spokojnie przytulił futbolówkę do piersi.
23' - Faulowany zawodnik Górnika. Połowa Legii. Kurzawa wykonawcą rzutu wolnego.
23' - Zakręcona piłka w kierunku Suareza, który podbija futbolówkę, ale ta ląduje poza placem gry. Malarz wznawia grę od bramki
25' - Ajajajajaj! Guilherme z prawej strony, pole karne, ale piłka odbija się od zawodników z Zabrza i... gdyby leciała normalnie, to pewnie Hamalainen wpakowałby ją do siatki, a tak.. powędrowała za plecy Fina
26' - Akcja Górnika. Hlousek czekał do samego końca i się doczekał. Zgranie do środka i Czech spokojnie wybił futbolówkę zagrywaną do zawodnika gości
27' - Kądzior wykonawcą rzut rożnego
28' - Walka w środkowej strefie boiska
28' - Górnik próbuje zagrozić Legii. Strzał z dystansu, ale Malarz sparował do boku. Jeszcze rzut rożny dla przyjezdnych...
29' - Kurzawa z narożnika... wybijają legioniści. Na uspokojenie.
30' - Moulin do Brozia... Legia w ataku, Loska.. Jeszcze Guilherme z lewej strony w pole karne, ale prosto w ręce bramkarza rywali
31' - Faul na Wolsztyńskim na prawej flance. Będzie okazja dla zabrzan. Kądzior już gotowy do wykonania stałego fragmentu gry
33' - Przerwa w grze. Nic nie widać kompletnie
34' - Świece dymne i wszelkiej maści piro skutecznie przysłoniło boisko. Poczekamy kilka minut
38' - Powoli się przejaśnia na Łazienkowskiej 3.
40' - Piłkarze powrócili na boisko. Zatem będzie można kontynuować zawody
41' - Gramy dalej!
43' - Malarz od bramki. Niezgoda głową do boku, choć za plecami czaił się Suarez
45' - Guilherme z dystansu, ale... zablokowany na 18 metrze
46' - Kucharczyk na prawej stronie... Chyba chciał strzelać, a może dośrodkować. Trudno stwierdzić, bo jest aut dla Górnika
47' - Hamalainen... Dobrze wypatrzył Guilherme w polu karnym, ale zagrał mu na głowę ciut za lekko
47' - Hamalainen... najpierw zablokowany, a po chwili piłka odbiła się od rywala i wyszła na róg. Oj, coś nie może wstrzelić się Fin
49' - I przenosimy się z akcją pod pole karne Legii, a dokładnie do narożnika. Kurzawa już ustawia piłkę
49' - Krótko z Kądziorem i... mamy kontrę
50' - Guilherme czekał, czekał i podał do Kucharczyka, który trafił prosto w Loskę. To była świetna okazja do objęcia prowadzenia!
50' - Hlousek powoli, Guilherme obija nogi rywala i mamy aut. Coraz bliżej celu legioniści
51' - Hamalainen z Hlouskiem na lewej stronie równa się rzut rożny dla Legii
53' - Moulin niedokładnie do Hlouska w środkowej strefie boiska, ale nie kończy się to tragicznie. Gramy dalej
53' - Astiz do Kucharczyka, Guilhrme, ale był przy nim zawodnik w białej koszulce
53' - Kucharczyk w pole karne, ale Koj bezpiecznie głową wybił na aut
55' - Astiz, Broź, Kucharczyk, ale legioniści nie potrafią w tej akcji wyjść z defensywy
55' - Sędzia dolicza jeszcze 1 minutę
55' - Żółta kartka: Dani Suarez (Górnik Z.)
56' - Kontra Legii. Zagranie do Niezgody, ale Suarez z faulem na rozpędzonym napastniku gospodarzy
56' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Zasłużone 0-0 z nadzieją na drugą, dobrą połowę.

46' - Gramy!
46' - Obaj trenerzy wstrzymali się ze zmianami w przerwie
47' - Kucharczyk, prawa strona. Próba obsłużenia kolegów, ale piłka ląduje u stóp Moulina
47' - ...Niezgoda wpada w pole karne, próba dojścia do piłki i... Loska z faulem!
48' - Sędzia Przybył otoczony niczym twierdza
48' - VAR? Wygląda na to, że będzie potrzebny
49' - VAR na korzyść zabrzan tym razem. Nie ma karnego, gramy dalej.
50' - Moulin do Hlouska, który zapędził się pod pole karne, mocne zagranie na dalszy słupek, ale Kucharczyk...
51' - Hamalainen! Znowu blisko szczęścia, ale piłka jak zaczarowana nie może wpaść do siatki
52' - Guilherme! To były 2-3 metry do celu, a mimo wszystko Loska trafiony!
53' - Kądzior na skrzydle... Próbuje zakręcić Broziem, strzał, ale Malarz skutecznie między słupkami
55' - Tymczasem na rozgrzewce Szymański, Sadiku i Kopczyński
55' - Guilherme się uwolnił w środkowej strefie boiska, uruchomił Hlouska, który posłał piłkę w pole karne, ale ta nie miała prawa dojść do "Hama"
56' - Moulin na prawo do Brozia, który był faulowany. Także prawa flanka, blisko linii pola karnego i kolejna szansa dla legionistów
57' - Moulin.. w kierunku dalszego słupka. Legioniści bez większego zagrożenia pod bramką Loski
58' - Guilherme, środek pola i dalej to samo, czyli Hlousek.
59' - Marcin Brosz dokonuje pierwszej zmiany w składzie.
59' - Zmiana Górnik Z.:

Łukasz Wolsztyński -
Maciej Ambrosiewicz
59' - U nas też szykuje się zmiana. Na murawie pojawi się Armando Sadiku
60' - Aczkolwiek najpierw Niezgoda ruszył z Guilherme, wpadli w pole karne i troszkę się zagubili. Akcja w biegu, podanie ciut niedokładne
61' - Sadiku odbiera jeszcze ostatnie wskazówki od trenera Jozaka
62' - Tymczasem Dąbrowski do Hlouska, jest Hamalainen, który trafia w Wieteskę przy odegraniu i mamy korner
62' - Dośrodkowanie... Matuszek, mały pinball i ponownie gospodarze z narożnika
63' - Jarosław dziś Legii nie zbawi
63' - Zmiana Legia:
Jarosław Niezgoda -
Armando Sadiku
63' - Sadiku ostatnio zdobył dwie bramki i zaliczył asystę w reprezentacji Albanii przeciwko Turcji. Nie mamy nic przeciwko, aby dziś powtórzył swój wyczyn sprzed kilku dni
65' - Koj i zagranie ręką w akcji na połowie zabrzan. Rzut wolny dla legionistów okazją do asysty Guilherme
65' - Nic z tego. Zbyt mocne zagranie i futbolówka wylądowała w rękach Loski
66' - I jeszcze sektorówka na Żylecie
67' - Sektorówka jakże wymowna. Trzeba przyznać, że klasa obrazek, który zaraz zostanie odpowiednio udekorowany
67' - Tymczasem piłkarsko jesteśmy na połowie legionistów
68' - Kurzawa, prawe skrzydło. Dobra interwencja Malarza!
69' - I się zrobiło kolorowo na Żylecie
70' - Oczy kibiców od kilku minut utkwione głównie w tym co na Żylecie. Najpierw sektorówka, teraz racowisko. Sędzia raczej nie przerwie gry, choć kto wie
70' - A jednak krótka przerwa. Wracamy po chwili
73' - "Nie poddawaj się, ukochana ma!" niesie się z Żylety
80' - Dym powoli opada. Jeszcze ze 3 minuty i powinniśmy wrócić do gry
82' - I to się nazywa FANATYZM, który odbija się echem
83' - To na czym stanęliśmy? Aha! Rzut rożny dla Górnika
84' - Kręci się Górnik pod polem karnym Legii, która nie potrafi oddalić zagrożenia
85' - To wrzutka, to próba strzału, to kiwka. Aczkolwiek odzyskujemy inicjatywę
85' - Guilhemr wdał się w kiwkę, piłka wymsknęła się do Hamalainena. Faul? Sędzia uznał, że nic nie było
86' - Rzut wolny dla Legii. Lewa strona boiska
86' - Piłka wrzucona na głowę Sadiku. Aczkolwiek to nie był strzał jak w reprezentacji
88' - Kurzawa, Kądzior, pole karne i zamyka to jeszcze Wolniewicz, przy którym był Hlousek.
88' - Rzut rożny dla Górnika. Kurzawa, Kądzior, narożnik
89' - Bez zagrożenia po stałym fragmencie gry
89' - Legia próbowała wyjść z kontrą, ale nieskutecznie, nieudanie
89' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Cristian Pasquato
90' - "Kuchy" nie będzie tym, który zapewni Legii komplet punktów
90' - Guilherme minął Koja jak tyczkę, wpadł w pole karne, ściął, uderzył i po rykoszecie futbolówka ląduje poza placem gry. Korner
91' - 24980 kibiców dziś przyszło na Łazienkowską
94' - Mączyński, Broź, Mączyński. Środkowa strefa boiska
94' -
95' - Hamalainen idzie jak burza lewą stroną...
95' - ...Pasquato! Świetna technika w polu karnym, podbicie, zabrakło strzału, ale jeszcze Sadiku, ale jeszcze korner
95' - Jeszcze Moulin kropnął z dystansu, ale poza placem gry. Tylko rzut rożny
96' - Legia naciska, Legia prawie wjedzie z piłką do bramki
96' - Tymczasem walka w powietrzu. Dąbrowski z Loską i obaj padli na murawę.
97' - Zmiana Górnik Z.:
Damian Kądzior -
Bartłomiej Olszewski
98' - GOL! Kasper Hamalainen! (Legia)
98' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!
99' - Strzelał, strzelał cały mecz i nie wchodziło. Strzelał i teraz, nawet na raty i z bliskiej odległości! ZROBIŁ TO!!! KASPER HAMALAINEN !
100' - "Mamy lidera, w Warszawie mamy lidera!"
101' - Zmiana Górnik Z.:
Szymon Żurkowski -
David Ledecky
101' - Komplet zmian wykorzystany przez trenera Brosza
102' - "Mistrzem Polski jest Legia!" niesie się po stadionie
102' - Jeszcze Górnik w swej ostatniej akcji
102' - Jeszcze rzut rożny dla Górnika
102' - Malarz piąstkuje!
103' - Jeszcze rzut wolny dla Górnika na wprost bramki Legii. Do celu jakieś 19 metrów, oj!
103' - Kurzawa ustawia pieczołowicie futbolówkę
103' - To ostatnia szansa dla Górnika
104' - Żółta kartka: David Ledecky (Górnik Z.)
104' - Kurzawa i... tylko górna siatka!
105' - Tymczasem sędzia dolicza aż 5 minut!
106' - Rzut z autu dla Górnika. Okolice pola karnego Legii
106' - Zmiana Legia:
Costa Marques Guilherme -
Tomasz Jodłowiec
106' - Zasłużone brawa żegnają Guilherme
107' - Żółta kartka: Mateusz Wieteska (Górnik Z.)
107' - Hamalainen powalony przez Wieteskę na lewej flance
107' -
108' - Tymczasem Legia z rzutem rożnym. Pasquato się nie spieszy. Włoski strajk czy co?
108' - Żółta kartka: Cristian Pasquato (Legia)
109' - Żółto się zrobiło w ostatnich minutach
110' - Koniec meczu!

KONIEC! Legia wygrywa zasłużenie 1-0 i wskakuje na fotel lidera. I oby tak do ostatniej kolejki tego sezonu
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com

Fanatyzm, który odbije się szerokim echem

Już dawno mecz Legii z Górnikiem nie wzbudzał takiego zainteresowania jak w niedzielny, listopadowy wieczór. Wiadomo już, że spotkanie - bez względu na konsekwencje - na długo zapisze się w historii ruchu u(L)tras. Nieznani Sprawcy kolejny raz udowodnili wszystkim, że nie mają sobie równych w Polsce, a i w Europie niewiele ekip może pokusić się o tak efektowne prezentacje.
Od początku sprzedaży biletów spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Zabrzanie w dwa dni wyprzedali przyznaną im pulę wejściówek. Legioniści też odpowiednio wcześniej wykupili wszystkie bilety i tym bardziej dziwi oficjalna frekwencja podana w trakcie spotkania. Na trybunach stawiło się 25 tysięcy widzów, czyli - odliczając puste bufory - ok. 5 tysięcy osób mniej niż wynosi pojemność obiektu. Przed meczem legioniści przeprowadzili kolejną zbiórkę dla psów ze schronisk, zbierali także fundusze na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka, a przy wejściu na stadion - na kolejne oprawy.

Zabrzanie bez oprawy
Zgodnie z apelem Nieznanych Sprawców tego dnia fanatycy przychodzili na stadion odpowiednio wcześniej. W sektorze gości szybko stawiła się grupa zabrzan, która miała trochę problemów organizacyjnych. Początkowo fani KSG mieli podróżować pociągiem specjalnym, później przyszły problemy z PKP, aż w końcu część górników przyjechała pociągiem, część zaś autokarami. W sektorze goście wywiesili 11 flag, w tym płótno GKS-u Katowice. Zabrzanie wspierani przez GKS Katowice (107), ROW Rybnik (35) oraz Wisłokę (10). W pierwszej połowie przez pewien czas wisiał także transparent "Sosnowieckie śmiecie, bramki kuR...om sprzedajecie". Później jeszcze wywiesili płótno "Jabko, Graba PDW". Goście prowadzili doping przez całe spotkanie, raz nawet cieszyli się ze strzelonej bramki, ale kilkadziesiąt sekund później zrzedły im miny, gdy po analizie VAR arbiter gola anulował. Największą niespodzianką był fakt, że górnicy, którzy konkretnie wypełnili sektor gości nie zaprezentowali żadnej oprawy i nie odpalili żadnego piro. W drugiej połowie pobawili się przez chwilę gaśnicą, po czym potraktowani zostali przez ochronę gazem.

Je...ć Górnik jak za dawnych lat!
"Staruch", który po paru meczach przerwy znów pojawił się na gnieździe, przed rozpoczęciem spotkania robił wszystko, by odpowiednio zmobilizować każdego z nas do maksymalnego wysiłku. Chyba się udało, bo pod względem dopingu było piekielnie. Na tyle, że dobrze dysponowani wokalnie goście, nie byli w stanie przebić się przez nasz śpiew ani razu. Nie licząc oczywiście przedmeczowej wymiany uprzejmości, której oczywiście nie mogło zabraknąć. "Hej k...y, śmiecie, wszyscy w kopalni zginiecie" - skandowali legioniści. Kiedy przyjezdni próbowali jakichś niezrozumiałych odpowiedzi, usłyszeli z kolei "Hej k...y, śmiecie, czy wy po polsku umiecie?". Najczęściej jednak śpiewaną pieśnią była ta, przy której bawiliśmy się już przy okazji ostatniego wyjazdu do Zabrza - "Je...ć Górnik jak za dawnych lat, jak za dawnych lat, jak za dawnych lat".

Fanatyzm odbijający się szerokim echem
Pierwsza choreografia została zaprezentowana na wyjście piłkarzy. Podczas wykonania "Mistrzem Polski jest Legia", na Żylecie zaprezentowana została kartoniada "Fanatyzm", przy czym litery zaprezentowane na górnej kondygnacji naszej trybuny, miały lustrzane odbicie na dolnej. Do czego odnosił się m.in. wywieszony poniżej transparent "Odbijający się szerokim echem". Klasa, szczególnie kapitalnie widoczne z górnych rzędów trybuny południowej! Całość dopełniły odpalone na górze ognie wrocławskie.

Przedwczesna radość zabrzan
Po kwadransie gry piłkarze gości umieścili piłkę w bramce Legii. Radość przyjezdnych była olbrzymia, ale na szczęście dość krótka. Po mniej więcej minucie arbiter na podstawie analizy VAR bramki nie uznał, co oczywiście spowodowało nie mniejszą radość z naszej strony oraz okrzyki "Taki ch..., taki ch..." w stronę przyjezdnych. Po kolejnym kwadransie nastąpiła zupełnie nieplanowana przerwa w grze.

Wystrzałowy pokaz pirotechniczny
Zaczęło się od czerwonych, białych i zielonych świec dymnych odpalonych na dole Żylety. Po odliczaniu od 10 do 1, na górze odpalone zostały race, ognie wrocławskie, stroboskopy, a niesamowity efekt dawały odpalone w pierwszym rzędzie - konkretne wyrzutnie, wielokrotnie mocniejsze niż używane przed laty ognie rzymskie. Efekt był niesamowity, a palone przez kilka minut piro sprawiło, że spotkanie zostało przerwane na około 10 minut.

Do końca!
Pierwsza połowa przedłużyła się dość znacznie, ale jak się później okazało, nie była to najdłuższa przerwa w meczu tego wieczora. Kolejna prezentacja legionistów miała bowiem miejsce około 65. minuty meczu. Najpierw z góry Żylety zjechała przykrywająca niemal całą trybunę malowana sektorówka przedstawiająca mknącego husarza na koniu i hasło "Do końca!". Wykonanie - mistrzostwo świata. To był jednak dopiero początek trzeciej tego dnia prezentacji. Po chwili na górze odpalone zostały stroboskopy i ognie wrocławskie. Kiedy flaga zaczęła odkrywać trybunę najbardziej zagorzałych fanatyków z Łazienkowskiej, odpalone zostały setki rac i kolejna porcja strobo. Właściwie przez kolejnych kilka minut race odpalane były raz za razem - z taką intensywnością piro na naszym nowym stadionie nie mieliśmy do czynienia jeszcze nigdy.

Najdłuższy pokaz pirotechniczny
Przerwa w meczu wydłużyła się dość znacznie - do dobrych kilkunastu minut, pomimo że były momenty, że widoczność była wystarczająca, by wznowić spotkanie. Spikerzy ostrzegali tymczasem, że mecz może zostać zweryfikowany jako walkower na korzyść Górnika, ale chyba mało kto wierzył w taki właśnie scenariusz. Piro palone było dalej, a zawodnicy w końcu wrócili na boisko. Po wznowieniu gry odpalonych zostało jeszcze dosłownie kilka rac i na tym zakończył się najdłuższy w historii legijnego ruchu ultras pokaz pirotechniczny.

W czwartej tego dnia części spotkania nasi piłkarze walczyli na całego - zgodnie z hasłem oprawy do końca! Ambitna postawa została nagrodzona bramką strzeloną kilka minut przed końcem. Ależ to była radość na trybunach! Chwilę później dopiero fani zaczęli zastanawiać się, ile czasu pozostało do końca meczu, bowiem telebimy już od dawna wskazywały 90. minutę, bo w trakcie przerwy czas nie został bowiem zatrzymany.

W ostatnich minutach, choć piro na trybunach już nie płonęło, był prawdziwy ogień! W końcu doping na jaki nas stać. Do tego taki, do którego przyłączały się wszystkie trybuny. Dość powiedzieć, że udało się nawet poderwać kibiców z trybuny zachodniej. Po końcowym gwizdku śpiewaliśmy jeszcze dobrych kilka minut, dziękując piłkarzom za wygraną oklaskami. Zabrzanie w stronę swoich graczy skandowali "Górnicy dzięki za walkę" i "byliście lepsi". My zaś mogliśmy zaśpiewać "W Warszawie mamy lidera!".

Jedno jest pewne - w niedzielę przy Łazienkowskiej byliśmy świadkami niezapomnianego widowiska. Fanatyzmu, który z pewnością odbije się szerokim echem nie tylko w kraju, ale i na świecie. Oby tylko Komisja Ligi dostrzegła piękno pracy legijnych ultrasów :)

P.S. Na Żylecie wywieszone zostały transparenty "Zbylu, trzymaj się! PDW", "Wojtek, Nari - Olimpia PDW" oraz "Fabi, jesteśmy z Tobą! NS".

Frekwencja: 24 980