Legioniści o meczu z Górnikiem

Marko Vesović - fot. Woytek / Legionisci.com
Radosław Cierzniak: Cieszymy się z awansu. Finał Pucharu Polski to jest coś pięknego. Wiemy, że nasza sytuacja nie jest łatwa, więc każdy pozytywny dzień powinien nam pomóc. Wiedzieliśmy, że Górnik jest w stanie zagrozić nam tylko ze stałego fragmentu. Wiedzieliśmy, jak je uderza Kurzawa. Nie chciałbym na gorąco oceniać, czy mogłem coś więcej zrobić przy golu, czy też nie.

Pazdan: Grać na Stadionie Narodowym to sama przyjemność

Michał Pazdan - fot. Woytek / Legionisci.com
- Cel został osiągnięty przez mękę, ale nie ma co się doszukiwać jak to wyglądało. Najważniejsze, że wygraliśmy. W pierwszym meczu już do przerwy mieliśmy 3-4 sytuacje. Mogliśmy osiągnąć przewagę już wtedy na wyjeździe, ale później Górnik wyrównał i też miał sytuacje. Dzisiejsze spotkanie było wyrównane, ale dopięliśmy swego - mówi po meczu z Górnikiem Michał Pazdan.

Piłkarze Górnika o meczu z Legią

Mateusz Wieteska przed meczem z Legią - fot. Mishka / Legionisci.com
Mateusz Wieteska (Górnik): Dobrze weszliśmy w mecz i gdybyśmy szybciej zdobyli gola, to wszystko potoczyłoby się inaczej. Szkoda straconej bramki po rzucie wolnym. Teraz została nam tylko analiza własnych błędów. Kiedy gra się w osłabieniu, z takim rywalem jak Legia, to trzeba mocno skupić się na obronie rezultatu. Żałujemy, że nie udało nam się dotrwać chociaż do dogrywki.

Klafurić: Pokazaliśmy charakter

Dean Klafurić - fot. Mishka / Legionisci.com
Dean Klafurić (trener Legii): Chciałbym pogratulować swojej drużynie. Wygraliśmy zasłużenie, pokazaliśmy charakter. Wiele się działo w ostatnich dniach, ale teraz przygotowujemy się do meczu z Wisłą Kraków. Mieliśmy bardzo mało czasu, żeby przygotować się do tego spotkania. Musieliśmy się zregenerować po ostatnim meczu, pracowaliśmy też nad motywacją i aspektami psychologicznymi.

Fotoreportaże z Łazienkowskiej

Radość legionistów po bramce na 2-1! - fot. Woytek / Legionisci.com
Legia Warszawa w ostatnich sekundach meczu przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę i zagra 2 maja na Stadionie Narodowym w finale Pucharu Polski! Bramkę na wagę awansu zdobył Jarosław Niezgoda, a wcześniej z rzutu wolnego trafił Michał Kucharczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Łazienkowskiej:
Fotoreportaż z meczu - 61 zdjęć Mishki
Fotoreportaż z meczu - 51 zdjęć Kamila Marciniaka

Brosz: Walczyliśmy dziś od początku do końca

Marcin Brosz - fot. Mishka / Legionisci.com
Marcin Brosz (trener Górnika): W pierwszej kolejności chciałem pochwalić kibiców. Mamy teraz sporo wyjazdów. Wspierają nas do samego końca jak mogą. Walczyliśmy dziś od 1 do 98 minuty. Szkoda, bo awans byłby dla moich młodych zawodników czymś bardzo pozytywnym.

Bramki i skrót meczu z Górnikiem Zabrze

Strzał Domagoja Antolicia - fot. Mishka / Legionisci.com
Dean Klafurić zaliczył udany debiut na ławce trenerskiej Legii Warszawa. W środę mistrzowie Polski pokonali na własnym stadionie Górnika Zabrze i awansowali do finału Pucharu Polski. Gole dla gospodarzy zdobyli Michał Kucharczyk i Jarosław Niezgoda. Finał odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym. Zapraszamy do obejrzenia bramek z meczu z Górnikiem.

Legia Warszawa 2-1 Górnik Zabrze. Legia w finale Pucharu Polski!

Jarosław Niezgoda walczy o piłkę - fot. Mishka / Legionisci.com
Legia Warszawa w finale Pucharu Polski! W rewanżowym spotkaniu półfinałowym mistrzowie Polski pokonali na własnym stadionie Górnika Zabrze 2-1. Decydującego gola strzelił w siódmej minucie doliczonego czasu gry Jarosław Niezgoda, który głową pokonał Wojciecha Pawłowskiego. Wcześniej do siatki z rzutu wolnego trafił Michał Kucharczyk. Widzimy się na Narodowym!

1/2 finału Pucharu Polski: Legia i Arka w finale

We wtorek poznaliśmy pierwszego finalistę Pucharu Polski. Arka pokonała na własnym stadionie Koronę Kielce 1-0. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Korony 2-1. W środę Legia po dramatycznej końcówce pokonała Górnika Zabrze 2-1. Finał odbędzie się 2 maja o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

LIVE!: Legia - Górnik

Zapraszamy na naszą RELACJĘ LIVE! z meczu Legii Warszawa
O godzinie 20:30 przy Łazienkowskiej 3 rozpocznie się rewanżowy półfinałowy mecz Pucharu Polski. W Zabrzu legioniści zremisowali 1-1, więc by awansować muszą wygrać lub przynajmniej bezbramkowo zremisować. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacje Polsat Sport i Super Polsat. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej
RELACJI LIVE! prosto ze stadionu.

III liga: Legia II Warszawa 1-3 Lechia Tomaszów Mazowiecki

W zaległym meczu 18. kolejki III ligi rozegranym w Ząbkach Legia II Warszawa przegrała z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1-3. Do przerwy legioniści przegrywali 0-1. Jedyną bramkę dla "Wojskowych" zdobył w 80. minucie z rzutu karnego Robert Bartczak. Stołeczny zespół zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli. W niedzielę o godzinie 12:00 Legia podejmie w Ząbkach MKS Ełk.

Koszykówka: Legia Warszawa 89-98 Rosa Radom

Legia Warszawa - Rosa Radom. W akcji Piotr Robak - fot. Woytek / Legionisci.com
W meczu 29. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki rozegranym na Bemowie Legia Warszawa przegrała z Rosą Radom 89-98. Wyniki poszczególnych kwart: 24-23, 29-30, 14-17, 22-28. W niedzielę legioniści rozegrają ostatnie spotkanie tego sezonu. Ich przeciwnikiem będzie Turów Zgorzelec. Więcej informacji w dziale
Koszykówka.
Fotoreportaż z meczu - 35 zdjęć Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 31 zdjęć Woytka

Zmarł Włodzimierz Smoliński

12 kwietnia w wieku 80 lat zmarł wieloletni zapaśnik, a później trener zapaśniczej Legii, Włodzimierz Smoliński. Smoliński urodził się 3 stycznia 1938 roku w Chorostkowie. Wychowanek Elektryczności Warszawa, w roku 1959 trafił do Legii, w barwach której walczył do 1975 roku, najpierw w kategorii 87kg, później 90kg.

Na stadionach: Football Without Pyro is Nothing

ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów - fot. gksbelchatow.com
Pierwsza kolejka rundy finałowej ekstraklasy nie cieszyła się większym zainteresowaniem ze strony kibiców niż wcześniejsze mecze. Co więcej, patrząc na liczby wyjazdowe, było beznadziejnie słabo. Dość powiedzieć, że spośród ekstraklasowych ekip najliczniej stawiło się Zagłębie Lubin (w 109 osób) w Warszawie. Sandecja chyba pogodziła się z losem swoich piłkarzy i zanotowała wyjazdowe zero.

Trenerska giełda nazwisk - notowanie 1

Stanisław Czerczesow - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
W prasie pojawiły się pierwsze kandydatury na posadę nowego trenera Legii Warszawa. Lista ta na pewno będzie regularnie się zmieniała, a nazwisko poznamy prawdopodobnie dopiero po zakończeniu obecnego sezonu.

Zapowiedź: Cel: Narodowy

Artur Jędrzejczyk strzela na bramkę Górnika - fot. Mishka / Legionisci.com
Legia Warszawa powalczy w środę o awans do finału Pucharu Polski. "Wojskowi" w rewanżowym meczu półfinałowym zmierzą się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze, z którym niedawno zremisowali 1-1. Faworytami do awansu są piłkarze ze stolicy, których po raz pierwszy z ławki trenerskiej poprowadzi Dean Klafurić.

Niższe ceny biletów na rundę finałową

Legia Warszawa podjęła decyzję o obniżeniu cen biletów na dwa najbliższe mecze ligowe do cen standardowych. Pierwotnie klub zakładał, że wejściówki na wszystkie 4 spotkania decydującej fazy sezonu będą kosztowały więcej - np. na Żyletę 55 zł zamiast 40 zł.

U-15: Polska 2-0 Finlandia

Reprezentacja Polski do lat 15 wygrała 2-0 (1-0) z Finlandią w drugim meczu turnieju towarzyskiego rozgrywanego na Słowacji. Rywalem Polaków w kolejnym spotkaniu będą Węgry.

Zbiórka na oprawy i zapisy na Wisłę

Legia w Krakowie jesienią 2016 r. - fot. Mishka / Legionisci.com
Przed meczem z Górnikiem Zabrze Nieznani Sprawcy przeprowadzą kolejną zbiórkę pieniędzy na oprawy. Przypominamy także, że w godzinach 18:00-20:20 w Sports Barze Ł3 prowadzone będą zapisy na jedno z najciekawszych spotkań w ekstraklasie pomiędzy Wisłą i Legią, które odbędzie się w niedzielę. Jesienią legioniści do Krakowa pojechać nie mogli ze względu na zakaz.

Konkurs: Wygraj bilet na mecz z Górnikiem!

Na chwilę obecną zajętych jest niemal 21 tysięcy miejsc, na środowy mecz z Górnikiem Zabrze. Zapraszamy na Łazienkowską! Mamy również dla Was 6 zaproszeń na to spotkanie, ufundowanych przez głównego sponsora Legii firmę
Fortuna zakłady bukmacherskie. Co trzeba zrobić by wygrać bilety trybunę Deyny? Odpowiedzieć prawidłowo na poniższe 2 pytania. Tradycyjnie wygrywają najszybsi!