Rugby: Rugby Ruda Śląska 38-0 Legia Warszawa

fot. Woytek / Legionisci.com
W meczu 5. kolejki I ligi rugby rozegranym w Rudzie Śląskiej Legia Warszawa przegrała ze miejscowymi "Gryfami" 0-38. Do przerwy gospodarze prowadzili 12-0. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale
Rugby.

III liga: Legia II Warszawa 0-1 Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

fot. Woytek / Legionisci.com
W meczu 29. kolejki III ligi rozegranym w Ząbkach Legia II Warszawa przegrała z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 0-1. Goście zwycięską bramkę zdobyli 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, a jej strzelcem był Mateusz Kaczmarek.

Księga stulecia Legii wyróżniona na Warszawskich Targach Książki

Księga Stulecia Legii Warszawa
Środowisko historyków i archiwistów doceniło księgę jubileuszową "Legia Warszawa 1916-2016", która ukazała się w połowie 2017 roku, spinając tym samym klamrą obchody stulecia klubu. W piątek podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym licząca ponad 1300 stron publikacja została wyróżnieniem kapituły nagrody im. Prof. Jerzego Skowronka.

Informacje nt pociągu specjalnego do Poznania

fot. Legionisci.com
Osoby, które zakupiły bilety w ramach otwartej sprzedaży na niedzielny wyjazd do Poznania, jadą pociągiem, który rusza o godzinie 10:43 ze stacji Warszawa Zachodnia. Planowany powrót do Warszawy o godzinie 02:00. Nie będzie możliwości zakupu biletu na miejscu.

Komunikat Nieznanych Sprawców przed wyjazdem do Poznania

fot. Mishka / Legionisci.com
Przed niedzielnym wyjazdem do Poznania Nieznani Sprawcy wydali komunikat dotyczący zachowania w drodze na mecz, jak również tego, jak zachowywać się mają wszyscy świętujący tego dnia na ulicach Warszawy. "Drodzy Kibice! Przed nami bez wątpienia najważniejszy mecz sezonu. Sraczka, jaka wokół niego zapanowała z różnych stron, zaskoczyła chyba wszystkich.

Komunikat Legii ws. ewentualnej ceremonii

fot. Mishka / Legionisci.com
Legia Warszawa poinformowałą, że w przypadku zdobycia tytułu mistrza Polski w sezonie 2017/18, ceremonia wręczenia zawodnikom trofeum i medali odbędzie się w poniedziałek, 21 maja, o godz. 17.30 na Pl. Zamkowym w Warszawie. Uroczystość będzie miała charakter otwarty.

Wojewoda nie zamknie stadionu Lecha na mecz z Legią

Kibice Legii obejrzą mecz z Lechem w Poznaniu - fot. Mishka / Legionisci.com
Wielkopolski Wojewódzki Zespół Interdyscyplinarny ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych ocenił, że nie ma przesłanek do zamknięcia np. trybuny gości na meczu Lech - Legia, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. Organizatorzy przewidują obecność ponad 30 tys. kibiców na poznańskim obiekcie.

Vesović i Phlipps powołani do reprezentacji

Marko Vesović - fot. Mishka / Legionisci.com
Marko Vesović został powołany do reprezentacji Czarnogóry na mecze towarzyskie z Bośnią i Hercegowiną oraz Słowenią. Z Bośniakami Czarnogórcy zmierzą się 28 maja o godz. 18:00 w Zenicy, a ze Słoweńcami pięć dni później o godz. 20:15 w Podgoricy. Z kolei powołanie do reprezentacji Luksemburga otrzymał Chris Philipps i zagra w towarzyskim meczu z Senegalem, który zaplanowano na 31 maja o 20:00 w Luksemburgu.

Ulatowski: Jesteśmy gotowi na mecz z Legią

Rafał Ulatowski - fot. Legionisci.com
- Jesteśmy profesjonalistami, gramy po to, by wygrywać mecze. Nie ma chyba w szatni nikogo, dla kogo będzie to pierwszy mecz z Legią. Znamy ciężar gatunkowy tego spotkania, wiemy co starcie z Legią oznacza dla Poznania, dla Wielkopolski. Znamy sportowe kulisy, jakie towarzyszą temu meczowi, założenia, co będzie w przypadku wyniku 1, X albo 2. Jesteśmy zmobilizowani, gotowi. Zagramy w niedzielę najlepiej jak potrafimy - mówi trener Lecha Rafał Ulatowski.

Czterech legionistów pojedzie na zgrupowania reprezentacji

Adam Nawałka - fot. Mishka / Legionisci.com
Selekcjoner Adam Nawałka zdecydował, że na zgrupowania przed mistrzostwami świata zabierze 32 zawodników. W składzie znalazło się czterech zawodników Legii Warszawa, którzy pierwotnie otrzymali powołania do szerokiej 35-osobowej kadry, czyli Artur Jędrzejczyk, Krzysztof Mączyński, Michał Pazdan i Sebastian Szymański.

Ostatnie mistrzostwo na wyjeździe

Radość kibiców i piłkarzy Legii na murawie zabrzańskiego stadionu po zdobyciu mistrzostwa w 2006 roku - fot. Adam Polak / Legionisci.com
W niedzielę Legia Warszawa stanie przed szansą na zdobycie 14 w historii mistrzostwa Polski. W ostatnich latach legioniści świętowali mistrzostwa na własnym stadionie i Starówce. Teraz mogą wywalczyć tytuł na wyjeździe. Ostatnia tego typu sytuacja miała miejsce w 2006 roku, kiedy to "Wojskowi" zapewnili sobie mistrzostwo w Zabrzu.

Hamalainen: Nie możemy kalkulować

Kasper Hamalainen po bramce w meczu z Górnikiem - fot. Mishka / Legionisci.com
- Już kilka razy grałem w barwach Legii przeciwko Lechowi. To są zawsze specjalne mecze - szczególnie gdy gramy w Poznaniu, bo tam atmosfera jest inna. To będzie wielki mecz ze względu na jego ciężar gatunkowy, a na dodatek rywalem będzie Lech, więc ten efekt będzie podwójny. Będzie to fajne zakończenie tego szalonego sezonu - mówi przed niedzielnym starciem Kasper Hamalainen.

Klafurić: Chcemy wygrać z Lechem

Dean Klafurić - fot. Woytek / Legionisci.com
- Przygotowania do meczu z Lechem na pewno są inne, przede wszystkim dlatego, że po raz pierwszy odkąd jestem trenerem mieliśmy cały tydzień przerwy pomiędzy spotkaniami. Oczywiście, wprowadziliśmy nieco inne rzeczy na treningach, ale nie mogę zdradzić szczegółów. Mogę powiedzieć, że wiemy jak mamy się przygotować do takiego spotkania - mówi przed meczem z Lechem Poznań trener Legii Dean Klafurić.

18-20.05: Weekendowy rozkład jazdy

W niedzielę ok. 2 tysięcy fanów Legii pojedzie do Poznania, gdzie miejmy nadzieję będziemy świętować zdobycie przez nasz klub mistrzostwa Polski. Dzień wcześniej w Poznaniu zagra zaprzyjaźniony Radomiak, który w walce o awans do I ligi zmierzy się z Wartą. W sobotę w samo południe w Ząbkach rezerwy Legii podejmować będą Drwęcę.

U-15: Estonia 0-6 Polska. Gol Włodarczyka

Patryk Pierzak - fot. Raffi / Legionisci.com
Prowadzona przez Marcina Dornę reprezentacja Polski do lat 15 wygrała 6-0 (3-0) z reprezentacją Estonii w drugim meczu towarzyskim między tymi zespołami. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 2-2 (1-1). Jedną z bramek zdobył legionista, Szymon Włodarczyk. Całe spotkanie rozegrał Jakub Ojrzyński, a na ostatnie 10 minut na boisku pojawił się również Patryk Pierzak.

Specjalne wydanie magazynu Młoda Legia

Specjalne wydanie magazynu Młoda Legia
W kioskach pojawiło się specjalne wydanie magazynu Młoda Legia, który skierowany jest do najmłodszych kibiców stołecznej drużyny. Numer poświęcony został najlepszym napastnikom w historii klubu. W środku także znajdziecie 2 plakaty, a do gazety dołączany jest prezent – worek plecak z napisem LEGIA.

Noc Muzeów na stadionie Legii

Muzeum Legii Warszawa - fot. Woytek / Legionisci.com
W sobotę 19 maja, w godzinach 19:00-1:00, w stolicy odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Tradycyjnie udział w niej weźmie Muzeum Legii. W ramach cyklicznej imprezy legijne muzeum udostępni wiele nowych ekspozycji, w tym najliczniejszą w Polsce kolekcję pamiątek po Kazimierzu Deynie.

Wojewoda Wielkopolski wkroczy do akcji?

fot. Mishka / Legionisci.com
Im bliżej niedzielnego meczu Lecha z Legią, tym atmosfera robi się coraz bardziej gęsta. Dziś wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zapowiedział, że zwołał posiedzenie wojewódzkiego zespołu interdyscyplinarnego ds. bezpieczeństwa imprez masowych w związku z tym spotkaniem. W piątek zostanie wydany komunikat wojewody.

Turzyniecki przedłużył kontrakt z Legią

Łukasz Turzyniecki - fot. Woytek / Legionisci.com
Łukasz Turzyniecki podpisał nową umowę z Legią Warszawa. Mimo poważnej kontuzji, której doznał w rundzie wiosennej, zawodnik związał się ze stołecznym klubem kontraktem do czerwca 2019 roku.

Komunikat Legii Warszawa ws. ewentualnej ceremonii

Legia Warszawa
W związku z podjętą przez spółkę Ekstraklasa decyzją o nieorganizowaniu ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i złotych medali w Poznaniu informujemy, że w przypadku zdobycia przez Legię Warszawa tytułu Mistrza Polski, uroczystość odbędzie się w Warszawie, w poniedziałek, w godzinach popołudniowych. Ze względu na konieczność zdobycia niezbędnych pozwoleń o szczegółach poinformujemy wkrótce.
wcześniejsze informacje