Podnoszenie ciężarów: 1 kwietnia start Mierzejewskiej na ME

Znany jest dokładny termin startu sztangistki Legii, Aleksandry Mierzejewskiej na Mistrzostwach Europy w Bukareszcie. Legionistka startować będzie w grupie A, w kategorii wagowej +90 kilogramów, ostatniego dnia zawodów, w niedzielę 1 kwietnia od godziny 15:00.

Zapasy: Grabowski 8. w MP U-20

W Raciborzu odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym, w których startował jeden zawodnik Legii. 17-letni Wojciech Grabowski uplasował się na ósmym miejscu w kategorii wagowej do 130 kilogramów. Legionista przegrał walki z Karolem Konigiem oraz Dariuszem Skołożyńskim oraz pokonał Dominika Wróbla z Olimpijczyka Radom.

Kick-boxing: Trzy medale w PP light contact

Kick-bokserzy Legii z medalami za Puchar Polski w formule light contact
W weekend w Płocku odbyły się kick-bokserskie zawody Pucharu Polski w formule light contact. Zawodnicy Legii wywalczyli trzy medale. Złoto w kategorii wagowej -60kg zdobyła Klara Kleczkowska. Srebro - Radosław Bińkowski w kat. -74kg oraz Agata Piechowicz (-65kg). W kat. -69kg szóste miejsce zajął Michał Piwko, zaś siódme Bartłomiej Salak.

16 czerwca walka Fonfary na Torwarze

Andrzej Fonfara - fot. Mishka / Legionisci.com
Znana jest data najbliższej wali Andrzeja Fonfary. Legionista weźmie udział w gali boksu zawodowego na warszawskim Torwarze, która odbędzie się w sobotę 16 czerwca. Nie jest jeszcze znany przeciwnik 30-letniego pięściarza, który może pochwalić się bilansem 29 zwycięstw (17KO) oraz 5 porażek (3KO).

Rugby kobiet: 3. miejsce Legii w Poznaniu

fot. Woytek / Legionisci.com
W sobotę w Poznaniu odbył się czwarty turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet w sezonie 2017/18. Legionistki zajęły w nim 3. miejsce. Turniej wygrała drużyna Biało-Zielonych Ladies Gdańsk.

Szermierka: Szczepanowski 224. w PŚ

Jedyny reprezentant Legii na szermierczych zawodach Pucharu Świata w Budapeszcie, Tomasz Szczepanowski sklasyfikowany został na odległej, 224. pozycji w szpadzie mężczyzn.

Pięciobój: Bieniecka 39. w PEJ

W zakończonych Sant Boi de Llobregat zawodach Pucharu Europy Juniorów w czwórboju nowoczesnym, zawodniczka Legii Warszawa, Natalia Bieniecka uplasowała się na 39. miejscu. Wyniki tych zawodów zaliczane są do rankingu kwalifikacyjnego Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires.

Piłka wodna: Waterpolo Poznań 14-12 Legia Warszawa

fot. Hagi / Legionisci.com
Piłkarze wodni Legii bardzo dobrze zaczęli drugi wyjazdowy mecz z Waterpolo Poznań, wygrywając pierwszą kwartę 6-2. Niestety w trzech kolejnych wygrywali gospodarze, którzy w całym meczu zwyciężyli 14-12 (2-6, 3-2, 5-2, 4-2). Najlepszym zawodnikiem Legii był Alessandro Leone. Nasz zespół plasuje się na 2. miejscu w tabeli. Kolejny dwumecz legioniści rozegrają za dwa tygodnie w Bytomiu.

Turniej Pucharu Polski rugby 7: Ostatnie miejsce na Marmoncie

fot. Woytek / Legionisci.com
Rugbiści Legii wzięli udział w ósmym turnieju Pucharu Polski rugby 7, który w sobotę został rozegrany na stadionie AWF w Warszawie. Dla ekipy "Wojskowych" było to przetarcie przed ruszającym niedługo nowym sezonem rugby 15. Legia zajęła ostatnie 10. miejsce.

Piłka wodna: Waterpolo Poznań 9-11 Legia Warszawa

fot. Hugollek / Legionisci.com
Piłkarze wodni Legii Warszawa wygrali bardzo ważny mecz wyjazdowy. Legioniści zwyciężyli na basenie Termy Maltańskie drużynę Waterpolo Poznań 11-9 (4-3, 2-3, 0-1, 5-2) i była to pierwsza wygrana waterpolistów Legii w Poznaniu. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny był Kacper Ślusarczyk. Jutro o godzinie 12:00 drugie spotkanie obu drużyn. Legia wciąż ma szanse na mistrzostwo Polski.

Tenis: Żuk halowym mistrzem Polski U-23

W Bytomiu zakończyły się halowe mistrzostwa Polski do lat 23 w tenisie. W singlu triumfował tenisista Legii Warszawa, Kacper Żuk, który w finale pokonał Yanna Wójcika 5-7, 6-2, 6-2. W deblu nasz zawodnik w parze z Gajewskim dotarł do finału, gdzie musiał uznać wyższość pary Bedra/Maroszek, przegrywając 3-6, 6-2, 8-10.

Strzelectwo: Barszczak ze srebrnym medalem w drużynie na AMŚ

W Kuala Lumpur podczas Akademickich Mistrzostw Świata w strzelectwie sportowym bardzo dobry występ zaliczyła Marta Barszczak. Legionistka w drużynie wraz z Joanną Tomalą oraz Klaudią Breś zajęła drugie miejsce w konkurencji pistoletu sportowego.

Kick-boxing: 4 medale legionistów na MP K-1

W weekend w hali Koło odbyły się mistrzostwa Polski w formule K1 w różnych kategoriach wiekowych. Kick-bokserzy Legii wywalczyli łącznie cztery medale. Wśród seniorów srebrny medal zdobyła Aleksandra Piętka w kat. wagowej -60kg, a brąz wywalczyły Klara Kleczkowska (-56kg) i Agnieszka Osial (-65kg). W kategorii -75kg szóste miejsce zajął Konrad Czopowicz, zaś ósme Miłosz Pacak.

Pięciobój: Wyniki legionistów w PP U-15 i U-17

W Drzonkowie zakończyły się drugie zawody rozgrywek Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym do lat 15 i 17. Najwyżej sklasyfikowanym legionistą był Marcin Kalenik, który zajął 11. miejsce w kategorii U-15. W rywalizacji chłopców do lat 17, Tymoteusz Bigos był siedemnasty.

Pięciobój: Bieniecka powołana na kwalifikacje do mIO

Pięcioboistka Legii, Natalia Bieniecka otrzymała powołanie na zawody kwalifikacyjne do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które w dniach 22-25 marca odbędą się w hiszpańskim Sant Boi. Legionistka wraz ze sztabem szkoleniowym uda się do Hiszpanii dzień przed rozpoczęciem rywalizacji.

Terminarz sezonu 2018

fot. Woytek / Legionisci.com
Na początku kwietnia rugbyści Legii Warszawa rozpoczną sezon 2018. Ich pierwszym rywalem będzie mistrz II ligi, Arka Rumia. 10 kolejek zasadniczych I ligi rozegranych zostanie do połowy września. Później drużyny zostaną podzielone na Grupę Mistrzowską i Grupę Trophy i rozegrają fazę finałową, zakończoną barażami o awans i utrzymanie w lidze. Sezon zakończy się na początku listopada.

Kick-boxing: Pięć medali legionistów na MP kick light

Pięć medali wywalczyli kick-bokserzy Legii Warszawa podczas mistrzostw Polski w formule kick light, które odbyły się w Kartuzach. Złoto zdobyła Klara Kleczkowska (-60kg), srebro wywalczyła Agnieszka Osial w kategorii wagowej do -65 kilogramów. Brąz zdobyli Aleksandra Piętka (-60kg), Olga Baranowska (-55kg) oraz Przemysław Ziemnicki (-89kg), który oficjalnie zakończył już karierę, ale kolejny raz nie mógł powstrzymać się od startu w zawodach.

Sekcja rugby pozyskała sponsora

fot. Legia Rugby
Sekcja rugby Legii Warszawa podpisała w piątek umowę z All Promote. Firma specjalizująca się w kampaniach outdoorowych będzie wspierała finansowo rugbistów w zbliżającym się nowym sezonie. Logo partnera znajdzie się na koszulkach meczowych.

Zapasy: Wyniki legionistów w PP kadetów

Trzech zapaśników Legii wzięło udział w pierwszych tegorocznych zawodach Pucharu Polski w kategorii kadetów. Salman Khucheev był trzeci w kategorii wagowej do 55 kilogramów, Magamurziev Iskhadzhi piąty w kat. -48kg, zaś Jakub Wołoszyński dwunasty w kat. -110kg. W klasyfikacji drużynowej Legia sklasyfikowana została na miejscach 14-19.

Pięciobój: Ławrynowicz 23. w PŚ w Kairze

Daniel Ławrynowicz - fot. piecioboj-legia.com
W Kairze rozegrano pierwsze w tym roku zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, w których startował legionista, Daniel Ławrynowicz. Nasz zawodnik ukończył zawody na 23. pozycji, słabo rozpoczynają rywalizację, kończąc rywalizację w pływaniu na 34. miejscu (2:13,12 min.). W konkursie jeździeckim Ławrynowicz zebrał 11 punktów karnych za zrzutkę i 4 sekundy powyżej normy czasu i przed kombinacją plasował się na miejscu 21.
wcześniejsze informacje