Artur Bochenek: Pół miliona rocznie na szkolenie Igi Świątek

15-letnia Iga Świątek oraz niespełna 18-letni Kacper Żuk z tenisowej Legii polecieli do Australii by wziąć udział w juniorskim Australian Open. O czołowych postaciach naszego młodzieżowego tenisa na antenie TOK FM Przemysław Iwańczyk rozmawiał z Arturem Bochenkiem, dyrektorem ds. sportu i marketingu w Klubie Tenisowym Legia oraz prezesem Warsaw Sports Group.

- Sukcesy naszych młodych, nie tylko Igi i Kacpra, bo oni są już u progu seniorskiego tenisa i zawodowego grania, ale młodszych kategorii wiekowych - mamy mnóstwo zawodników w czołówkach europejskich list rankingowych do lat 12, 14 i 16. Można wymienić tu Adę Piestrzyńską, Maksa Kaśnikowskiego, Anię Hertel. Na początkowym etapie jest to sport całkowicie dostępny dla wszystkich, wcale nie aż tak drogi, a kwestia pieniędzy pojawia się na etapie, na którym są obecnie Kacper i Iga, którzy jeżdżą po całym świecie na turnieje, to są dość spore koszty. (...) Na tę chwilę nagrody w turniejach będą jeszcze niższe niż koszty kariery. Zrobiliśmy symulację optymalnego kosztu prowadzenia Igi w ciągu roku i wychodzi na to, że trzeba liczyć pół miliona złotych w skali roku na zawodniczkę na podstawowe rzeczy, jak trenerzy, wyjazdy turniejowe, sprzęt, opiekę dietetyka, fizjoterapeuty, trenera przygotowania fizycznego. Cały sztab ludzi pracuje teraz dla Igi i Kacpra. (...)
Iga zadebiutowała w rankingu WTA i to z hukiem, jako jedna z najmłodszych zawodniczek w historii, pierwsza z rocznika 2001, która wygrała turniej seniorski. Cel jaki stawiamy sobie na rok 2017 to udział w juniorskich turniejach wielkoszlemowych oraz profesjonalne turnieje. Staramy się o dzikie karty dla Igi do kilku turniejów z pulą nagród 50 tysięcy wzwyż - powiedział w audycji Artur Bochenek z KT Legia.

Całej audycji można posłuchać tutaj.Komentarze: (0)

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść: