Resovia na meczu z Wisłą Sandomierz

Na stadionach: Honor naszym największym skarbem

Podczas przerwy na mecze reprezentacji Polski, rozegrano trochę meczów niższych klas rozgrywkowych, w tym cztery na zapleczu ekstraklasy. Najliczniej na wyjeździe pokazał się GKS Tychy, który w półtorej setki zawitał do Legnicy. Oprawy przygotowali fani Resovii ("Honor naszym największym skarbem"), Widzewa ("Głodni sukcesu"), Szombierek ("Piroholicy"), Unii Tarnów ("W chwili pokusy, nie sprzedaj swej duszy") oraz Gryfa Słupsk.

Siarka mocno zmobilizowała się na derby ze "Stalówką", wystawiając liczny młyn jak na swoje aktualne możliwości - chociaż bez oprawy. Przyjezdni w skromniejszej liczbie niż na ostatnich derbach. Dobrze na wyjazdach pokazał się także Radomiak oraz Górnik Łęczna. Motor rozpoczął protest przeciwko swoim grajkom, wywieszając transparenty pod ich adresem.

Po zajściach przy okazji meczu Chrobrego z Odrą Opole, policja zamierza zamknąć stadion na mecz Pucharu Polski z Arką Gdynia. Fani Chrobrego nawiązując właśnie do tego wydali oświadczenie, opisując m.in. wszystkie zajścia, które miały miejsce przy okazji ostatniego meczu z Odrą:
"W ostatnią sobotę września nasza drużyna podejmowała na swoim boisku lidera 1 ligi, Odrę Opole. Z punktu piłkarskiego i kibicowskiego był to ciekawy pojedynek, który przyciągnął na trybuny głogowskiego stadionu ponad tysiąc osób oraz liczną grupę kibiców gości. Piłkarze ChG stanęli na wysokości zadania i ograli lidera 2:0. Sukces tym większy, że osiągnięty kilka dni po ciężkim pucharowym zwycięstwie z Piastem Gliwice. Nasza radość jednak może być niedługo sprowadzona na ziemię, bo jak się okazuje – opierając się o wydarzenia sprzed meczu z Odrą – policji bardzo zależy na złożeniu wniosku do Wojewody o zamknięcie naszego stadionu na pucharowy mecz z Arką Gdynia.
Przed meczem z Odrą Opole doszło do sytuacji, która wydaje się, że w obecnych czasach pełnych ustaw i regulacji antykibicowskich, milionów złotych przeznaczonych na nieskuteczną i nieudolną walkę policji z naszym środowiskiem, helikopterów, armatek wodnych, setek umundurowanych i nieumundurowanych policjantów nie powinna już mieć miejsca, a osoby, które doprowadziły do niej powinny zająć się w życiu czym innym. Na niecałe dwie godziny przed meczem doszło do świadomej prowokacji, bo jak inaczej można rozumieć "podrzucenie" przez policję grupy kibiców gości niepoinformowanemu i nieprzygotowanemu do wpuszczania na stadion organizatorowi. Ten z kolei, nie radząc sobie z zaistniałą sytuacją, a dokładnie z obecnością niewielkiej części przyjezdnych na sektorze gości, przekazał zarządzanie imprezą masową właśnie policji... No i zaczął się cyrk.
Kazano zamknąć wszystkie wejścia na stadion dla kibiców gospodarzy i rozpoczęto pokazowy wyrok na bogu ducha winnych osobach znajdującym się już w sektorze gości. Kabaret w wykonaniu policji trwał w najlepsze, a tłum pod kasami gęstniał w oczach. Prowadzone dumnie przez policję "czynności operacyjne" takie jak legitymowanie, robienie zdjęć i filmowanie zatrzymanych kibiców, przeszukanie sektora, odciski palców, a następnie przetransportowanie tych osób ze stadionu na Komendę sprawiły, że zdenerwowanie i wzburzenie u osób chcących wejść na lada moment rozpoczynający się mecz rosło. W międzyczasie część kibiców postanowiła udać się do domów czy barów, gdzie mieli zagwarantowane obejrzenie meczu w telewizji.
Był też telefon z centrali na Komendę w Głogowie z pytaniem: "co tam się k... u Was dzieje?". W pewnym momencie zarządzająca imprezą masową policja (do dowódcy zabezpieczenia KPP w Głogowie zwrócił się o to klub), widząc tłum gromadzący się przy kasach, otworzyła bramę główną i wszyscy kibice (nawet bez sprawdzenia biletów) weszli na stadion. Po chwili nakazano jednak wszystkim wyjść, ponieważ "zapomniano" dokonać rewizji i weryfikacji osób znajdujących się już na stadionie. Ogłoszono więc natychmiastową ewakuację i wszyscy musieli opuścić stadion. Ostatecznie, po dwukrotnym wejściu na obiekt, mecz rozpoczął się z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem, a zafundowany przez policję cyrk widziała cała Polska, bo mecz był transmitowany w telewizji.
Po przeanalizowaniu i poznaniu wielu dodatkowych faktów towarzyszących wydarzeniom z ostatniej soboty września, My Kibice Chrobrego Głogów, stoimy na stanowisku, że celem działań policji było uderzenie w piłkarskie i kibicowskie święto, czyli ćwierćfinał Pucharu Polski z Arką Gdynia. Mecz ten odbędzie się 25 października na naszym stadionie.
Nie widzimy podstaw do zamykania stadionu na to spotkanie. W dniu meczu z Odrą Opole na naszym stadionie nie wydarzyło się nic, co by mogło spowodować aż tak surową karę dla naszego klubu. Działania głogowskiej policji, wspartej w ten dzień kolegami z całego województwa, potwierdziły po raz kolejny, że nasz stadion i kibice ChG mają być odbierani przez głogowian negatywnie, a informacje przedstawione przez policję głogowskim mediom tylko to potwierdzają.
Zdajemy sobie sprawę, że 39 zakazów stadionowych plus wysokie grzywny brzmią dumnie, a rzekome nagrody pieniężne dla pracujących w pocie czoła policjantów wpłynęły już na konta. My Kibice ChG nie akceptujemy takich działań policji i liczmy na obiektywne spojrzenie głogowian i włodarzy naszego miasta na przytoczony wyżej problem. Jednocześnie zapewniamy wszystkich kibiców Chrobrego jak i zarówno... policję, że zrobimy wszystko, by pucharowy mecz z Arką Gdynia odbył się przy otwartych i pełnych trybunach."


Niższe ligi:

Miedź Legnica - GKS Tychy (150).
Przyjezdni wspierani w Legnicy przez Górnika Wałbrzych (30) oraz ŁKS. Wywiesili trzy flagi. Po stronie gospodarzy skromne oprawy zaprezentowane przez sektor zajmowany przez dzieci.

Avia Świdnik - Stal Rzeszów (117).
Stal Rzeszów wspierana przez Stalówkę (57) z dwiema flagami.

MKS Kluczbork - ROW Rybnik (87).
Fani ROW-u, wspierani przez Górnika (20) stawili się w Kluczborku w 87 osób z dwiema flagami.

Bielawianka Bielawa - Górnik Wałbrzych (70).
Przyjezdni wspierani przez Polonię Świdnica z flagą "Wielki Górnik".

Sokół Ostróda - ŁKS Łomża (71).
AZS Podlasie na meczu z Chełmianką Chełm (63).

Chojniczanka Chojnice - Górnik Łęczna (57).
Fani Górnika przyjechali do Chojnic w 57 osób z jedną flagą. Gospodarze ze skromnym młynem i jedną flagą.

Wda Świecie - KKS Kalisz (50).
Kaliszanie, wspierani przez Elaną (20), dotarli do celu mocno spóźnieni.

Resovia - Wisła Sandomierz (48).
Pomimo poważnej mobilizacji po stronie gospodarzy, w ich młynie stawiło się nie więcej niż 250 osób. Zaprezentowali oprawę składającą się z sektorówki przedstawiającej maltańskiego rycerza oraz transparentu "Honor naszym największym skarbem". Odpalili także świece dymne i race. Wywiesili także transparenty "Je...ć ścigania organy. Trzymajcie się wariaty". Przyjezdni przyjechali w 48 osób z dwiema flagami.

Sokół Nisko - Igloopol Dębica (35).

Widzew Łódź - Tur Bielsk Podlaski (28).
Widzewiadcy zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki, flag na kiju w barwach, transparentu "Głodni sukcesu" oraz ogni wrocławskich i rac.

Victoria Sulejówek - Polonia Warszawa (0).
Goście otrzymali 45 biletów i z związku z tym zrezygnowali z planowanego wyjazdu.

Wigry Suwałki - Stal Mielec (0).
Stal nie pojawiła się na tym dalekim wyjeździe w środku tygodnia.

Odra Opole - Bytovia Bytów (0).
Opolanie ze skromnym młynem. Kibiców gości brak.

Puchar Polski - szczebel okręgowy:

Ner Poddębice - Widzew Łódź (500).

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.
Legia Warszawa na meczu kosza z Asseco Gdynia:
Radomiak Radom na wyjazdowym meczu ze Zniczem Pruszków:


Miedź Legnica na meczu z GKS-em Tychy:


GKS Tychy na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


Motor Lublin na meczu z Wiślanie Jaśkowice:


Resovia na meczu z Wisłą Sandomierz:
Siarka Tarnobrzeg na meczu ze Stalą Stalowa Wola:


Stal Stalowa Wola na wyjazdowym meczu z Siarką Tarnobrzeg:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Nerem Poddębice:


Górnik Łęczna na wyjazdowym meczu z Chojniczanką Chojnice:


Widzew Łódź na meczu z Turem Bielsk Podlaski:

Unia Tarnów na meczu z MKS-em Trzebinia:
Bielawianka Bielawa na meczu z Górnikiem Wałbrzych:


Górnik Wałbrzych na wyjazdowym meczu z Bielawianką Bielawa:


KPR Jelenia Góra na meczu z Montexem Lublin:


Turów Zgorzelec na meczu ze Stalą Ostrów Wlkp.:


GKS Jastrzębie na meczu z Garbarnią Kraków:


ROW Rybnik na wyjazdoewym meczu z MKS-em Kluczbork:


Szombierki Bytom na meczu ze Szczakowianką Jaworzno:


Gryf Słupsk na meczu z Orkanem Rumia:


AZS Podlasie Biała Podlaska na meczu z Chełmianką Chełm:


Chełmianka Chełm na wyjazdowym meczu z AZS-em Podlasie Biała Podlaska:Komentarze: (2)

Kibic Siarki, 10.10.2017 18:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Sprostowanie :
Co do meczu Siarki ze Stalówką ,to była oprawa ,ale bardzo skromna .Była rozwinięta nie wielka sektorówka i do tego kilkanaście flag na kiju .Co do meczu to tak jak napisał autor ,wystawiamy liczny młyn a Stalówka wykorzystuje połowę przyznanych im biletów .Podczas spotkania bardzo dużo "wymiany uprzejmości " jak to na derbach .Podsumowując to już nie ma takiego ciśnienia na derby jak kiedyś ,kiedy to spotkaliśmy się po kilku latach przerwy i nasz młyn wtedy liczył prawie 2 tysiące osób ,a Stalowej było ponad 1000 osób .Na dzisiejsze liczby osób aktywnie kibicujących na Podkarpaciu duży wpływ ma też niestety emigracja .

Dyzjak, 12.10.2017 04:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Todo policias son putas .

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść: