Romeo Jozak - fot. Woytek / Legionisci.com

Jozak: Winę muszę wziąć na siebie

Romeo Jozak (trener Legii): Chcę pogratulować ekipie Zagłębia wygranej. Goście byli dziś lepsi, powiedzmy. Muszę powiedzieć, że dałem moim chłopakom kredyt zaufania. Gdy przyszedłem do Legii, nie widziałem tyle energii w szatni jak dziś. Takiej woli zwycięstwa. Gdy weszliśmy na boisko... Może mieliśmy za dużo tej energii, za bardzo chcieliśmy. Gdybyśmy zdobyli pierwsi bramkę, to kto wie, jak to by się wszystko potoczyło. A szans było kilka, ale nic nie chciało wpaść.

Piłka nożna jest czasami okrutna i taka też dziś była dla nas. Nie będę nikogo obwiniać, bo winę muszę wziąć na siebie, bo jestem trenerem. Daliśmy z siebie wszystko co najlepsze na tym etapie i mogę tylko zawodnikom gości pogratulować.

Co musimy zrobić? Musimy zdobywać bramki. Co najmniej jedną na 20 prób. Oczywiście w to wierzę. Wierzę w Boga. Nie znam odpowiedzi dlaczego tak się dzieje. Muszę to przeanalizować. Niemniej jednak wierzę, że możemy wciąż wygrywać.

Potrzebujemy czasu, żeby ochłonąć. Na pewno będziemy rozmawiać o tym co się wydarzyło. Dziś rano, w hotelu rozmawialiśmy, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby wyjść z kryzysu. Gdybym widział brak zaangażowania w zespole, to mógłbym się martwić. Zaangażowanie było. Martwi mnie brak skuteczności.

Nie słyszałem skandowania kibiców i nie chcę tego komentować. To jest głos kibiców, którzy chcą jak najlepiej dla klubu i ja ich rozumiem.



Komentarze: (67)

Witek, 14.04.2018 22:59 - *.125

Wypad z Legii niby trenerze

Ronve, 14.04.2018 22:59 - *.play-internet.pl

Żegnamy panie Jozak.

Wald, 14.04.2018 22:59 - *.static.chello.pl

There is a time...

CAFU, 14.04.2018 22:59 - *.dynamic.chello.pl

Skończ pierd***ić i weź odpowiedzialność na za ostanie pół roku, kiedy dymisja???

Cch, 14.04.2018 23:00 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Czas się pakować

Michalo007, 14.04.2018 23:00 - *.96.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jak mógł nie słyszeć co skandowali kibice? To on był poza stadionem? Niech sobie aparat sluchowy kupi... Jozakout !!!

Kubic, 14.04.2018 23:00 - *.adsl.inetia.pl

Co tu pisać...wynocha!!!

Ehh, 14.04.2018 23:02 - *.play-internet.pl

„możemy wciąż wygrywać” - co on pier...li?!?!?!?

Mar, 14.04.2018 23:02 - *.centertel.pl

Tylko to wpisujemy. WON

Trch, 14.04.2018 23:02 - *.dynamic.chello.pl

Won amatorze i zabieraj z soba zagranicznych pajacow! Jestes zerem nie trenerem.
Jozak i Miodulski - takiego duetu nieudacznikow nigdy w Legii nie bylo. WON!!!

Widzewiak, 14.04.2018 23:02 - *.dynamic.chello.pl

Szkoda mi was. Zawsze darzyłem was szacunkiem i powiem szczerze wspieram was w tym sezonie w ekstraklasie. Od początku kadencji Jozaka widziałem że coś jest w nim nie tak i że prędzej czy później straci on panowanie nad sytuacją. Radzę zwolnić trenera i niech drużynę prowadzi Vuković.

Trzymajcie się.

PiotrMokotów, 14.04.2018 23:03 - *.dynamic-ra-11.vectranet.pl

WON z Legii! Zabieraj z sobą ten cyrk dzi.ek co żeś nasprowadzał.

Kibic Lecha, 14.04.2018 23:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Macie najlepszych piłkarzy ale brak drużyny. Jak nie wyrzucicie jożina z Bażin to nie macie co marzyć o mistrzostwie

Jerry, 14.04.2018 23:04 - *.dynamic.chello.pl

31 kolejka. 11 porażek. Kilka meczy do końca a typ mówi "potrzebujemy czasu" . No nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Hoh, 14.04.2018 23:08 - *.dynamic.chello.pl

JozakOUT!!!

Andrzej, 14.04.2018 23:08 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Frajerzy roku, Szmaty roku, czy jak wola inaczej to niech się nazwą.

airjanek, 14.04.2018 23:09 - *.170.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Sp13rdalaj

True , 14.04.2018 23:10 - *.dynamic.chello.pl

Wierzę w Boga? O czym ten gość mówi na konferencji pomeczowej.

onczylija, 14.04.2018 23:10 - *.dynamic.chello.pl

Tu nawet Kloop nie pomoze. Abstrahujac od kompetencji Jozina, jawnie powstala klika ktora ma za dobrze w tym klubie i wszelkie proby naprawy tego stanu sabotuja gra. Ta ekipe moglaby trenowac sprzataczka a i tak powinni zjesc i wydalic ta lige. Hasi, Magiera a teraz Jozin. Tylko baran tego nie zauwazy.

Dawid, 14.04.2018 23:12 - *.static.ip.netia.com.pl

Trzeba dać trenerowi szanse w Poznaniu Bielicy tez dali szanse wyjsc z kryzysu i graka jak z nut

raf, 14.04.2018 23:13 - *.dynamic.mm.pl

Pan nie jest trenerem Panie Jozak. Pan jest panem... I nawet nie od wuefu... Lech miał kiedyś Rumaka, my mamy Jozaka, choć z całym szacunkiem dla tego pierwszego...

Kibic1916, 14.04.2018 23:13 - *.play-internet.pl

... blagam nie publikujcie wywiadów z tym nieudacznikiem .... nigdy nie był trenerem w dorosłej piłce i chyba długo jeszcze nie będzie... ale cyrk ja pier....

Strogow, 14.04.2018 23:14 - *.dynamic.chello.pl

WON PSEUDO TRENERZE !!!

Onyx76er, 14.04.2018 23:15 - *.dynamic.chello.pl

JOZAK OUT.
THERE IS TIME TO GO. BE A MAN AT LEAST ONCE.

eth, 14.04.2018 23:15 - *.138.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Chyba skończyły mu się wymówki.

#Jozakout

NU KUŻNA NO GDZIE ?, 14.04.2018 23:16 - *.internetia.net.pl

N A P A S T N I K - TO GDZIE ?

Krzychu82, 14.04.2018 23:16 - *.99.ipv4.supernova.orange.pl

Jedna bramka na 20 okazji co za frajer. Takie go to jeszcze nie mieliśmy. Idiota kompletny. Z takim podejściem on nie jest godzien być w tym klubie.

hipopotam, 14.04.2018 23:16 - *.centertel.pl

Nie mieszaj do tego Boga frajerze. Piłka nożna to gra umiejętności. Jak ja spieprzę swoją robotę to i Bóg mi nie pomoże. A ty nie znasz zawodu, w którym w tej chwili pracujesz, i to jest cała tajemnica porażek. Nie trafiają w bramkę, bo nie ma taktyki, techniki, przygotowania fizycznego. Zespół nie jest zespołem. Nawet jakiś gość z Emiratów z workiem pieniędzy tu nie pomoże. Nie ma światełka w tunelu, są tylko głodne kawałki o motywacji i woli walki, których jakoś nie widać.

Chudy z Otwocka, 14.04.2018 23:16 - *.play-internet.pl

The. end

Bodo70, 14.04.2018 23:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dość tego dziadostwa! Jozak wypad natychmiast! Nie tylko za kolejną porażkę, ale za wystawienie i trzymanie przez cały mecz na boisku tragicznego Vesovicia. Mówicie co chcecie o Kucharczyku, ale od tego pajaca z Czarnogóry jest lepszy o dwie klasy. Nie dziwię się też, że kibice Dinama Zagrzeb cieszyli się, że Legia wreszcie uwolniła ich od Antolicia. To naprawdę sztuka ściągnąć z Chorwacji tak marnego pomocnika. Zaciąg Mioduskiego i Jozaka to większości katastrofa.

takitam, 14.04.2018 23:19 - *.dynamic.mm.pl

Szacunku ludzie, to ile on ugral z takimi slabymi graczami to i tak dobrze, mamy kontakt z czolowka, a innych druzyn z czolowki trenerzy nie sa tak obrazani, ja wiem ze w Legii jest mania wygrywania ale z tym skladem to nie mozna wiecej wycisnac, sami zagrajcie sobie slabymi pomocnikami i bez napastnika trenujac jakis zespol, po prostu zewłak przy tych co teraz odpowiadaja za transfery był mistrzem polowania ;D, bo gdyby wzial z chociazby I ligi 5-6 zawodnikow z polski, wybieganych jak Czerwinski czy kiedys Janus w zaglebiu to wyniki bylyby lepsze, z takiej mąki tylko zakalec panowie i niewazne kto bylby trenerem, nie ma dobrych trenerow w poslce sa tylko slabe transfery

Kyo, 14.04.2018 23:21 - *.dynamic.chello.pl

Słabe przygotowanie fizyczne - wina sztabu i dyrektorów, którzy zdecydowali się na nic nie dający wyjazd do USA.

Brak gry zespołowej i drużyny w sensie taktycznym - wina trenera, który uparł się na 433 aby ostatecznie wrócić do 4231 bo tak woleli zawodnicy heh

Brak jakości z przodu - wina Jozaka i dyrektora sportowego. Ślepa wiara, że Niezgoda będzie drugim Nikoliciem a Szymański będzie ciągnął grę drużyny a Radović będzie grał jak przed kontuzją. W efekcie Niezgoda zacięty, Szymański jak zwykle nie robi żadnych liczb a pozostali również grają w kratkę. Doszło do tego, że najgroźniejszym zawodnikiem Legii jest szykanowany przez wszystkich Kucharczyk, który jest jaki jest, ale swoje jednak strzeli i dogra co dla pozostałych graniczy z cudem.

Jestem kibicem od 25 lat i nigdy nie byłem bardziej pewny, że ten sezon nie tylko nie zakończy się mistrzostwem, ale uważam, że ta ekipa nie zajmie miejsca gwarantującego grę w europejskich pucharach a wyleczy nas z tego Lech w ostatniej kolejce co będzie ostatecznym gwoździem do trumny. Chciałbym sie mylić, ale nie znajduję obiektywnych przesłanek ku temu żeby Legia miała zająć miejsce w top 3. Wystarczy spojrzeć na bilans i przede wszystkim styl w jakim dostawaliśmy wpiernicz od większości drużyn z grupy mistrzowskiej. Niektórzy upokażali Legię nawet na naszym stadionie jak Jaga, Wisła K. a nawet Wisła Płock a dzisiaj Zagłębie.

Adi, 14.04.2018 23:22 - *.internetia.net.pl

Dobry człowiek, słaby trener. Proszę odejść, dziękujemy za próbę zbudowania lepszej Legii.

Legioniusz, 14.04.2018 23:22 - *.play-internet.pl

To już jest koniec, nie ma JOZAKA I WSZYSCY DZIĘKUJEMY NA STOJAKA. PSEUDO TRENERZE WYPIER...AJ

Okęciak, 14.04.2018 23:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Won z Legii pajacu!!!

Krzychu82, 14.04.2018 23:25 - *.99.ipv4.supernova.orange.pl

Jedna bramka na 20 okazji co za frajer. Takie go to jeszcze nie mieliśmy. Idiota kompletny. Z takim podejściem on nie jest godzien być w tym klubie.

Wolfik, 14.04.2018 23:25 - *.dynamic.mm.pl

Zastanawiałem się, czy Mioduski powinien Jozaka wywalić, czy mimo wszystko zostawić. Ten mecz mi wyjaśnił, że im szybciej Jozak zostanie zwolniony, tym lepiej. Tu już nie o ten sezon chodzi, tylko o następny. Mistrzostwa i tak nie obronimy, nowa rewolucja kadrowa przed nami, to może lepiej zacząć od nowego trenera już teraz?

#, 14.04.2018 23:25 - *.unknown.vectranet.pl

jozak OUT ALLEZ,ALLEZ,ALLEZ !!!!

Cult⚽️Legia, 14.04.2018 23:26 - *.91

To jusz cała kibolska Polska życzy nam Vuko na trenera!Vuko fanatyczny trener to mogła by być super zmiana! Lecz MrDM nie zgodzi sie bo dla niego to szaleństwo?!, nie to jedyne rozwiâzanie Drużyna go popiera ponoć...

Martinez, 14.04.2018 23:28 - *.93

Najlepszy na boisku - Eduardo! Co on już bramek nastrzelał!

Sen , 14.04.2018 23:28 - *.centertel.pl

No co za typ ten jozak obozak Obudz sie miodek bo masz pod nosem smrodek.

#, 14.04.2018 23:31 - *.unknown.vectranet.pl

... i zdejmij ten dres, Nie jesteś godny nosić (L) na piersi.

Jacek, 14.04.2018 23:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Panie Jozak pracuje pan na stanowisku trenera ale trenerem pan nie jest. Niestety zbyt czesto gratuluje pan rywalowi postawy. Wierzylem, ze Legia zacznie wygrywac w rundzie finalowej. Dzisiaj pozbawil mnie pan jakichkolwiek zludzen. Nie wierze juz ani w mistrzostwo ani w zdobycie pucharu. Malo tego, to sądze, ze wogole wejscie do pucharow europejskich jest bardzo wątpliwe. Z taką grą jaką prezentuje Legia to nie mamy na co liczyc. Sezon niestety jest stracony. Mozemy tylko wierzyc, ze nastepca pana Jozaka bedzie trenerem z krwi i kosci.

Wojak, 14.04.2018 23:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Weź już odejdź i weź tych pseldo grajkow których sprowadziłes. Oni nawet nie wiedzą co kibice śpiewają. LEGIA Cudzoziemska

L, 14.04.2018 23:34 - *.IP.cloudmosa.com

Magiera, Jozak... Ilu jeszcze pajaców będziemy testować?

Hiszpan, 14.04.2018 23:36 - *.138.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Niezła burdel mama z Miodka. Po im pokazywać ilu uprawnionych do obejrzenia meczu? Dziś 15 tyś faktycznie 12. Trenerem jest ktoś kto nigdy nim nie był. Piłkarzami amatorzy. Wszyscy nas leją. Mioduski powiedz szczerze na którym.etapie dałeś dupy?

wojtas, 14.04.2018 23:40 - *.devices.net.pl

Ile mozna słuchać tego pie......??? Ile???

Hiszpan, 14.04.2018 23:42 - *.138.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Chcemy trenera a nie jozina frajera.

raf, 14.04.2018 23:42 - *.dynamic.mm.pl

A skoro ten człowiek nie słyszy co się o nim krzyczy na mecz z Zabolami przydałyby się transparenty po polsku, angielsku i w jego ojczystym. Może w końcu zrozumie, że nikt go tu nie chce, poza DM. Jedyny pozytyw, że jesteśmy w Top 8, bo nie spadniemy. Być może już za tydzień nie będziemy najlepszym klubem Mazowsza. Quo Vadis Legia???

jaga tylko, 14.04.2018 23:43 - *.internetia.net.pl

1 bramka na 20prób coś dziwnego...ale ja życzę legi takiej skuteczności haha czesto w polskiej ekstraklasa nie ma nawet 20prób...he

(L)ebiega, 14.04.2018 23:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Wypier....balkanski pastuchu!! Ile mozna to znosic???

kulkaa, 14.04.2018 23:45 - *.play-internet.pl

Time to say goodbye

Michal0968, 14.04.2018 23:46 - *.ip-point.pl

Teraz to już za późno na zmianę trenera. Musi dokończyć to co zaczął i wtedy można go rozliczać.

WWL, 14.04.2018 23:46 - *.play-internet.pl

No i przyszła pora......

Won Jozin z bazin.
Przesunalbym go do trenowania-szkolenia legijnej młodzieży bo gosciu na tym się zna a zatrudnił goscia z papierami!

Krzysiek, 14.04.2018 23:46 - *.centertel.pl

Były przygotowania w USA...

A może by tak wzorem dawnych lat zrobić przygotowania do sezonu tylko w Polsce,koło stadionu Legii.
Biegi wokół kanałku z plecaczkiem wypełnionym 30 kg.piasku wiślanego lub też biegi kanałkiem po pas w wodzie od ulicy Myśliwieckiej do Czerniakowskiej.
Jestem kibicem starej daty,dla mnie w Legii nie ma świętych i nietykalnych.
Są to tylko pracownicy którzy muszą zasuwać ciężko na swoją wypłatę.

Legia jak dobra matka daje wam piłkarzom wszystko co najlepsze w Polsce...
Co jej dajecie w zamian?
Po każdym meczu powinniście "mdleć"ze zmęczenia,kiedyś drużyny przyjezdne myślały tylko o tym,by nie przegrać wysoko z Legią na jej boisku a dziś dom Legii jest plądrowany przez obcych...
Powinniście zamknąć się na wieki i nie wypowiadać już żadnych słów przed i po meczu,nawet tym wygranym.
Jeżeli w Legii jest kryzys to powinniście dostawać także pieniądze jak w kryzysie czyli źle gracie to słabo zarabiacie.

Panie Jozak,podobno wierzy Pan w Boga.
Boga nie ma bo gdyby istniał to jednym kopniakiem w tyłek załatwił by Panu lot na Bałkany.

A tak na serio.

Legię Warszawa kocham i jej kibicuję od ponad czterdziestu lat.
Panowie piłkarze,jesteście tylko pracownikami pobierającymi zbyt wysokie wynagrodzenie za złą pracę.

Jesteście pracownikami a nie LEGIONISTAMI.

Historia, 14.04.2018 23:48 - *.dynamic.chello.pl

- Kiedy mówicie ''trener'' to a propos kogoś, kto robi coś z drużyną. Mnie wstyd nazwać siebie trenerem po takim meczu jak dzisiejszy. Nie jestem jednak osobą, która w życiu łatwo się poddaje i również w tej sytuacji się nie poddam - powiedział po meczu Romeo Jozak.
- Musimy przeanalizować poziom, na jakim chcemy grać. Futbol to nie gra dla dziewczynek, a dla chłopców – nie mam zamiaru obrazić tutaj kobiet – i musimy przeanalizować, którzy z zawodników mają psychikę i morale, by grać na odpowiednim poziomie. Wszystko to o czym rozmawialiśmy przed meczem zniknęło po pierwszym gwizdku sędziego. Pyta pan o zaangażowanie. Wszystko było widać na boisku. Poczułem się zdradzony, bo wszystko, co obiecywali mi piłkarze, wyparowało. Przeprosiłem już panie za swoje słowa, by nie zrozumiały mnie źle. To prawda, widziałem dziewczyny grające lepiej niż dziś moi piłkarze. W czasie przerwy i po meczu padło wiele ostrych słów, bo są oczywiście zawodnicy, którzy podchodzą do tego tak samo jak ja. Ale przed nami dużo pracy, musimy zmienić mnóstwo rzeczy – zakończył Chorwat.
Co się zmieniło przez ten czas????

Zlb , 14.04.2018 23:48 - *.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ale lot! Nie chce sie wierzyc! amika przegrala a My co? Jajco! Taka szansa!Józek wez juz daj spokój, chyba starczy tych wyglopow! SajonaRa!

Hugon, 14.04.2018 23:51 - *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

Nie ma skrzydeł nie ma napadziora,wszyscy stoją w środku gdzie grają najwięksi obrońcy.wszystko wymiatają.Jozak ustaw przy lini 2 skrzydłowych i niech się nie ruszają ,niech stoją jak Malarz przyspawani do lini bocznej.

kokojambo, 14.04.2018 23:55 - *.222.ipv4.supernova.orange.pl

Korpo-standardy made in Mioduski.

Michał 1916, 14.04.2018 23:57 - *.dynamic.chello.pl

Jozak Out może tak Vesovica i resztę wynalazków sprowadzonych zima do rezerw zeslac.

lucho_83, 14.04.2018 23:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A idź pan w **UJ!!!

grzesiek, 15.04.2018 00:11 - *.centertel.pl

To nie tylko wina trenera. Przede wzyatkim to wina aktorow tej nedznej tragedii

Arek, 15.04.2018 00:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ty kretynie! Przecież ja nie pamiętam kiedy my odrobiliśmy straty za twojej kadencji baranie. Ja nie wiem, co żeś z nimi robił, ale to jest jakaś masakra, że oni po stracie bramki grają jak dzieciaki we mgle. Na całe szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i pójdziesz w pi...du, bo patrzeć się na to nie da i odechciewa się wszystkiego.

wwy, 15.04.2018 00:50 - *.it4polska.com

dobry mecz.. ale liczymy punkty! to nie "taniec z gwiazdami" ... że ktoś da ci 10! za kulawy występ

Mateusz z Gór, 15.04.2018 08:34 - *.adsl.inetia.pl

W obliczu okoliczności powinniście wrzucić smutne zdjęcie z Jozakiem (np. to, gdzie ma dwa razy szerszą głowę od Mioduskiego, a mimo to nie ma w niej więcej oleju) zamiast tego śmiesznego.

Wstydźcie się!

KornelWitkow, 15.04.2018 10:18 - *.centertel.pl

Zabieraj tego drugiego amatora Mioduskiego i wypad z Legii na kopach. Dwie najwieksze mameje w stuletniej historii klubu.

Rogal, 15.04.2018 11:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

czym się podniecać - już go nie ma....