Seria rzutów karnych zdecydowała o wygranej Arki w meczu o Superpuchar Polski w roku 2017 - fot. Mishka / Legionisci.com

Za tydzień poznamy termin meczu o Superpuchar Polski

Za tydzień poznamy dokładny termin meczu o Superpuchar Polski za sezon 2017/18. Stosowną decyzję podejmie w przyszłą środę zarząd PZPN - poinformował Paweł Mogielnicki z 90minut.pl. W spotkaniu na pewno zagra Legia. Jeśli legioniści zapewnią sobie w niedzielę mistrzostwo Polski, naszym rywalem będzie Arka Gdynia (finalista PP) i mecz odbędzie się przy Łazienkowskiej. Jeżeli zaś mistrzostwo zdobyłaby Jagiellonia Białystok, to ona będzie uczestnikiem oraz gospodarzem meczu o Superpuchar.

Kibice Arki Gdynia nie będą mogli obejrzeć meczu z powodu kary, jaką otrzymali za zachowanie podczas finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym.

Jeśli nie zmieniony zostanie model z lat ubiegłych, kiedy mecz o Superpuchar rozgrywano tydzień przed startem rozgrywek ligowych, ten powinien zostać rozegrany w sobotę 14 lipca. W zeszłorocznym meczu o Superpuchar, Legia przegrała po rzutach karnych z Arką Gdynia. Legia po raz ostatni wywalczyła Superpuchar Polski w 2008 roku.


Mistrz Polski rozpocznie europejskiej rozgrywki w 1. rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów, która rozegrana zostanie 10-11 oraz 17-18 lipca. W przypadku braku mistrzostwa "Wojskowi" rozpoczną europejskie zmagania od 2. rundy Ligi Europy (25-26 lipca). Pierwsze losowanie europucharów zaplanowano na 19 czerwca.



Komentarze: (17)

Absurd, 16.05.2018 16:58 - *.internetdsl.tpnet.pl

Mecz o Superpuchar między mistrzem i finalistą pucharu, który został już wcześniej pokonany przez samego mistrza, na stadionie mistrza i w obecności jedynie kibiców mistrza.

Kedar, 16.05.2018 17:01 - *.a2mobile.pl

O europejskich pucharach nie ma co myśleć bo przy obecnej reformie rozgrywek to (chyba) w II rundzie już nie będziemy rozstawieni także możemy trafić na Dinamo Zagrzeb, mistrza Danii czy BATE Borisov. Plus taki, że w każdej rundzie przegrany gra w kwalifikacjach Ligi Europy. Ale tam chyba od III rundy i IV też nie będziemy rozstawieni.

Bear, 16.05.2018 17:03 - *.123.ipv4.supernova.orange.pl

Mecze o superpuchar to największa pięta achillesowa Legii. Ile to już spotkań przegraliśmy w ostatnich latach ?
Niby puchar symboliczny , ale warto dołożyć do klubowej gabloty.

haja, 16.05.2018 17:07 - *.static.ip.netia.com.pl

Tak czy siak mecz bez gości

robal, 16.05.2018 17:20 - *.2

Ale puchar dadzą na murawie, czy będzie strach?

dino, 16.05.2018 17:23 - *.201

Kedar - nie wiesz to po co piszesz
W przypadku gdy zdobędziemy mistrza będziemy roztsawieni do III rundy eliminacji włącznie
W ostatniej IV rundzie musielibyśmy liczyć na odpadnięcie 2 wyżej rozstawionych zespołów
W Lidze Europy mamy rozstawienie do ostatniej, IV rundy eliminacyjnej włącznie
http://www.90minut.pl/news/286/news2860464-Europejskie-puchary-2018-2019---symulacja.html

Do Kedar, 16.05.2018 17:33 - *.dynamic.chello.pl

Chyba się mylisz , Legia raczej będzie pewna rozstawienia w 3 rundzie LM w 4 już nie na chwilę obecna

klekle, 16.05.2018 17:42 - *.dynamic.chello.pl

Nie ma Vadisa, znowu dostaniemy w tronpke po karnych.

ludzik, 16.05.2018 17:45 - *.centertel.pl

W Warszawie bez kibicow Arki.
U brudasow bez kibicow Legii.

Gdzie to by nie bylo to w meczu o puchar myszki miki beda chcieli wykosic kil u legionistów...

Matt, 16.05.2018 17:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Moim zdaniem mecz o superpuchar ma sens tylko wtedy gdy zdobywca PP jest inny niż Mistrz Polski. W innym razie powtórzony zostaje finał PP, jakby taka nikomu niepotrzebna dogrywka albo ciekawy sparing.

ja, 16.05.2018 18:09 - *.dynamic.chello.pl

Nasza liga jest tak zaje..., że mecze o LM będziemy grać w trakcie półfinałów MŚ.
Dodatkowo chcą zrobić Superpuchar w trakcie meczu o 3 miejsce MŚ?
Ale nie martwcie się. Polska reprezentacja również pokaże na co ją stać hahaha, nawet z grupy nie wyjdziemy.


P85 , 16.05.2018 18:33 - *.dynamic.chello.pl

Czas wrzucić ten talerz do gabloty. W muzeum pięknie będzie wyglądał w komplecie z pucharem krajowym i trofeum za mistrzostwo. Tym razem powalczmy o to!!!!!

xyz, 16.05.2018 20:15 - *.19-1.cable.virginm.net

Gdyby Arka wygrala superpuchar w Warszawie (ostatnio notorycznie go przegrywamy) to oczywiscie ceremonia i wreczenie medali beda w Gdyni zeby nas nie denerwowac.

Daszka, 16.05.2018 21:17 - *.dynamic.chello.pl

@ Matt - bardzo słuszne spostrzeżenie. Jednak najlepsza zabawa zaczyna się wtedy, gdy termin SP "koliduje" z przygotowaniami drużyny do pierwszego meczu w ramach rozgrywek europejskich. Po prostu trenerska i pijarowska pychota. Czyż nie?!

Galgan, 16.05.2018 21:42 - *.217

Z innej beczki... Czy komisja ligii rozpatrzyla juz kwestie braku wpuszczenia naszych kibicow na ostatni mecz w Bialymstoku?

LW1916, 16.05.2018 22:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wiadomo już kto wybierał drużyny do tego meczu?

maciek, 17.05.2018 14:14 - *.dynamic.chello.pl

Niech klub załatwi kibicom możliwość wspólnego oglądania meczu!