Mateusz Hołownia - fot. Woytek / Legionisci.com

Wypożyczeni: Hołownia strzela w Opolu

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Sezon ekstraklasy dobiegł już końca. Jakub Czerwiński oraz Tomasz Jodłowiec uniknęli spadku do I ligi. Piast Gliwice nie dał szans Termalice. W I lidze do bramki trafił Mateusz Hołownia, który dołożył swą cegiełkę w wygranej nad Odrą Opole. Z kolei Zagłębie Sosnowiec z Tomaszem Nawotką i Vamara Sanogo zrobili krok ku powrotowi do elity. Tytuł mistrzowski oddala się od Dominika Nagy'a. Ferencvaros podzielił się punktami z Honvdem w derbach Budapesztu.

Piast Gliwice
Jakub Czerwiński - 90 minut w wygranym 4-0 meczu z Termaliką Nieciecza. Ukarany żółtą kartką.
Tomasz Jodłowiec - 90 minut w wygranym 4-0 meczu z Termaliką Nieciecza

Konrad Michalak (Wisła Płock) - do 77. minuty w przegranym 1-2 meczu z Jagiellonią Białystok
Łukasz Moneta (Zagłębie Lubin) - od 79. minuty w wygranym 2-0 meczu z Koroną Kielce
Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) - 90 minut w przegranym 0-1 meczu ze Śląskiem Wrocław. Ukarany żółtą kartką.

I liga
Zagłębie Sosnowiec
Rafał Makowski - nie grał w wygranym 2-0 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała
Tomasz Nawotka - 90 minut w wygranym 2-0 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała
Vamara Sanogo - od 68. minuty w wygranym 2-0 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Mateusz Hołownia (Ruch Chorzów) – 90 minut w wygranym 3-0 meczu z Odrą Opole
Konrad Jałocha (GKS Tychy) - 90 minut w wygranym 2-1 meczu z GKS Katowice
Miłosz Kozak (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – od 77. minuty w przegranym 0-2 meczu z Zagłębiem Sosnowiec
Radosław Majecki (Stal Mielec) - 90 minut w zremisowanym 2-2 meczu z Bytovią Bytów
Michał Suchanek (Górnik Łęczna) - od 55. minuty w przegranym 0-2 meczu z Puszczą Niepołomice
Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) - 90 minut w przegranym 0-2 meczu z Miedzią Legnica
Mateusz Żyro (Wigry Suwałki) - 90 minut w przegranym 1-2 meczu ze Stomilem Olsztyn

II liga
Mateusz Leleno (Legionovia Legionowo) - do 87. minuty w przegranym 1-3 meczu z GKS 1962 Jastrzębie
Bartosz Skowron (Radomiak Radom) - 90 minut w przegranym 0-1 meczu z Wartą Poznań

Słowacja
Zemplin Michalovce
Tin Matić - nie grał w przegranym 1-2 meczu z Tatranem Preszów
Tsubasa Nishi - 90 minut w przegranym 1-2 meczu z Tatranem Preszów
Sadam Sulley - nie grał w przegranym 1-2 meczu z Tatranem Preszów

Węgry
Dominik Nagy (Ferencvaros) - do 77. minuty w zremisowanym 1-1 meczu z Honvedem Budapeszt