Wylosowano grupy el. ME 2016. Znamy rywali i terminarz Polski
Dzisiaj w południe w Nicei rozlosowano grupy eliminacyjne Mistrzostw Europy 2016. Polska znalazła się w grupie D i zagra z: Niemcami, Irlandią, Szkocją, Gruzją i Gibraltarem. Eliminacje rozpoczną się jesienią 2014 r. Mecze rozgrywane będą codziennie od czwartku do wtorku w systemie czwartek i niedziela, piątek i poniedziałek oraz sobota i wtorek.
Awans do finałów wywalczą pierwsze dwie drużyny z każdej grupy oraz najlepszy zespół z trzecich miejsc w grupach. Pozostałe osiem drużyn z trzecich miejsc utworzy cztery pary barażowe.
Grupa D:
Niemcy
Irlandia
Polska
Szkocja
Gruzja
Gibraltar
Grupa A:
Holandia
Czechy
Turcja
Łotwa
Islandia
Kazachstan
Grupa B:
Bośnia i Hercegowina
Belgia
Izrael
Walia
Cypr
Andora
Grupa C:
Hiszpania
Ukraina
Słowacja
Białoruś
Macedonia
Luksemburg
Grupa E:
Anglia
Szwajcaria
Słowenia
Estonia
Litwa
San Marino
Grupa F:
Grecja
Węgry
Rumunia
Finlandia
Irlandia Północna
Wyspy Owcze
Grupa G:
Rosja
Szwecja
Austria
Czarnogóra
Mołdawia
Liechtenstein
Grupa H:
Włochy
Chorwacja
Norwegia
Bułgaria
Azerbejdżan
Malta
Grupa I:
Portugalia
Dania
Serbia
Armenia
Albania
Terminarz Grupy D:
Kolejka 1 - 7 września 2014:
Gruzja - Irlandia, godz. 18:00.
Niemcy - Szkocja, godz. 20:45.
Gibraltar - Polska, godz. 20:45.
Kolejka 2 - 11 października 2014:
Irlandia - Gibraltar, godz. 18:00.
Szkocja - Gruzja, godz. 18:00.
Polska - Niemcy, godz. 20:45.
Kolejka 3 - 14 października 2014:
Niemcy - Irlandia, godz. 20:45.
Gibraltar - Gruzja, godz. 20:45.
Polska - Szkocja, godz. 20:45.
Kolejka 4 - 14 listopada 2014:
Gruzja - Polska, godz. 18:00.
Niemcy - Gibraltar, godz. 20:45.
Szkocja - Irlandia, godz. 20:45.
Kolejka 5 - 29 marca 2015:
Gruzja - Niemcy, godz. 18:00.
Szkocja - Gibraltar, godz. 18:00.
Irlandia - Polska, godz. 20:45.
Kolejka 6 - 13 czerwca 2015:
Polska - Gruzja, godz. 18:00.
Irlandia - Szkocja, godz. 18:00.
Gibraltar - Niemcy, godz. 20:45.
Kolejka 7 - 4 września 2015:
Gruzja - Szkocja, godz. 18:00.
Niemcy - Polska, godz. 20:45.
Gibraltar - Irlandia, godz. 20:45.
Kolejka 8 - 7 września 2015:
Polska - Gibraltar, godz. 20:45.
Irlandia - Gruzja, godz. 20:45.
Szkocja - Niemcy, godz. 20:45.
Kolejka 9 - 8 października 2015:
Gruzja - Gibraltar, godz. 18:00.
Irlandia - Niemcy, godz. 20:45.
Szkocja - Polska, godz. 20:45.
Kolejka 10 - 11 października 2015:
Niemcy - Gruzja, godz. 20:45.
Gibraltar - Szkocja, godz. 20:45.
Polska - Irlandia, godz. 20:45.
Gibraltar mecze w roli gospodarza będzie rozgrywał w Portugalii.