INNE SEKCJE

Podnoszenie ciężarów: Mierzejewska pobiła rekord Polski w podrzucie i dwuboju

Aleksandra Mierzejewska - fot. Legia Sztanga
Sztangistka Legii, Aleksandra Mierzejewska z wynikiem 235,5 pkt. zajęła ósme miejsce w zawodach Pucharu Polski kobiet, które odbyły się w Ciechanowie. Legionistka czterokrotnie ustanawiała rekord Polski w kategorii wagowej +90kg. Nasza zawodniczka najpierw pobiła rekord Polski w podrzucie na 131kg, a w ostatnim podejściu na 135 kg. W dwuboju legionistka najpierw ustanowiła rekord 231kg, a następnie 235kg.

Korzeniowski: Dwóch legionistów może załapać się na IO w Tokio

Paweł Korzeniowski - fot. plywanielegia.pl
Paweł Korzeniowski na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach był bliski wywalczenia medalu w wyścigu na 200 metrów delfinem. Zajął wówczas czwarte miejsce. "By stanąć na podium, zabrakło mi tego czegoś. Tak zwanego błysku, który robi różnicę" - mówi w ciekawej rozmowie z Weszło. Korzeniowski już rok później został złotym medalistą Mistrzostw Świata w Montrealu, a obecnie jest trenerem sekcji pływackiej Legii Warszawa.