INNE SEKCJE

Koszulki powstańcze, herbowe znicze i torby sportowe sekcji bokserskiej

Przed sobotnim meczem z Sandecją będzie się ostatnia przed obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego szansa nabycia koszulki z serii PamiętaMY 2017 - dwa wzory. Koszulki w cenie 44 zł będzie można zakupić od godziny 15:00 w Źródełku. Cały dochód z ich sprzedaży tradycyjnie przeznaczany jest na pomoc Powstańcom, akcje patriotyczne i pamięć o historii naszego miasta i kraju, prowadzone przez kibiców Legii.

Strzelectwo: Legia druga na młodzieżowych mistrzostwach Polski

We Wrocławiu odbyły się młodzieżowe i juniorskie mistrzostwa Polski w strzelectwie, w których startowali reprezentanci naszego klubu. Wśród młodzieżowców legioniści zdobyli cztery medale - trzy złote Macieja Wojtasiaka (w Kpn60, Kdw60L i Kdw3x40) oraz srebrny Rafała Błaszkiewicza (w Ppn60). Blisko strefy medalowej w Ppn40 i Ps30+30 była Marta Barszczak. W klasyfikacji klubowej Legia była druga, za bydgoskim Zawiszą.

Strzelectwo: 9 medali Legii na mistrzostwach Polski

We Wrocławiu zakończyły się trzydniowe zawody mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym. Zawodnicy Legii wywalczyli 9 medali, w tym pięć medali drużynowo. Złoty medal wywalczył Tomasz Bartnik w karabinie pneumatycznym 60 strzałów oraz karabinie dowolnym 3x40 strzałów. Brąz w tej drugiej konkurencji zdobył Robert Kraskowski. Legia drużynowo wywalczyła złoto w Kpn60 oraz Kdw3x40, w składzie Tomasz Bartnik, Robert Kraskowski, Maciej Wojtasiak.

Tenis: Kaśnikowski i Piestrzyńska z 4. medalami MP U-14

Maks Kaśnikowski (z lewej), tenisowy mistrz Polsk do lat 14 - fot. tenislegia.pl
Tenisista Legii, Maks Kaśnikowski zdobył dwa tytuły mistrza Polski młodzików w zawodach rozegranych w Sobocie pod Poznaniem. Legionista nie miał sobie równych zarówno w singlu, jak i w deblu, gdzie występował w parze z Aleksandrem Orlikowskim z MKT Łódź. Dwa srebrne medale mistrzostw Polski U-14 wywalczyła Ada Piestrzyńska. Zuzanna Frankowska odpadła w 2. rundzie singla, zaś Patryk Stokowski i Adam Kulig w rundzie pierwszej.