Ekstraklasa

Ekstraklasa bez podziału punktów

Z uzyskanych w piątek przez Polską Agencję Prasową informacji wynika, że system z 37 kolejkami, bez podziału punktów będzie obowiązywał w sezonie 2017/18. Taką decyzję podjął zarząd PZPN, który w piątek obradował w Lublinie. Utrzymany zostanie podział na grupy mistrzowską i spadkową.

Zarząd PZPN utrzymał na razie limit dwóch obcokrajowców spoza Unii Europejskiej, mimo że Ekstraklasa SA i kluby postulowały o umożliwienie udziału w meczu jednocześnie trzech cudzoziemców spoza UE.



Komentarze: (24)

m4pierwszy, 17.06.2017 09:47 - *.eaw.com.pl

kiepsko, będzie trzeba się spinać w meczach co 3 dni na jesień i pewnie odpuścić PP

mietek, 17.06.2017 13:14 - *.54

@m4pierwszy: Wcale nie. Na początku w PP będą ogórki - na nich drugi garnitur, w lidze na maksa. Jak odjedziemy rywalom, to wiosną będzie można powczasować.

PiotrŻo(L)iborz, 17.06.2017 13:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Liga będzie jeszcze ciekawsza, bo nie będze odpuszczania meczy. Dobra decyzja, pozdrawiam

m4pierwszy, 17.06.2017 14:37 - *.eaw.com.pl

@mietek to nie takie proste. Wg mnie nawet najprostsze mecze w PP zaburzają cykl treningowy. To często jest wyjazd na który trzeba poświęcić cały dzień i nawet jak przeciwnik jest łatwy to wartość/jakość z takiego meczu (jeśli się gra co 3 dni) jest gorsza niż z treningu. Jedyny plus PP to ogrywanie drugiego garnituru. Samobójstwem byłoby granie jedną jedenastką co 3 dni w lidze, PP i LM. Gdzie czas na treningi, na nowe zagrania taktyczne i przede wszystkim na regeneracje? Takie przetrenowanie prowadzi do urazów.

djjd, 17.06.2017 15:02 - *.18

Trzech cudzoziemcow spoza UE. A czemu z spoza UE? Co za roznica?
11 Chorwatow moze grac ale 3 Serbow i 8 Polakow od 1 do 90 minuty nie! Co za logika?

Witek, 17.06.2017 15:08 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Zobaczycie Robak w Legiiii

Krzeszczu, 17.06.2017 15:55 - *.cust.bredband2.com

@ djjd: ale wypaliles inteligencja.... Numer IQ ten sam co numer buta?

do djjd, 17.06.2017 15:59 - *.hypernet.biz.pl

Taka różnica, że jesteśmy w UE. Dlatego Ty możesz jechać do tej Chorwacji bezstresowo i bez ograniczeń a do Serbii już niekoniecznie.

e(l0O, 17.06.2017 16:03 - *.sieradz.vectranet.pl

Kiepskie info. Teraz już nie dogonimy tych co nam uciekną po zasadniczej!

Do Witek, 17.06.2017 16:27 - *.adsl.inetia.pl

LepsZy Robak niż Niezgoda który jest typowym zawodnikiem na kontrę, a legia z kontry nie gra

do Witek -Jermi, 17.06.2017 16:47 - *.242

Ja od dawna to mówię ,żeby sprowadzić Robaka i Paixao i mamy super atak. Nie potrzeba sprowadzać szrotu z zagaranicy typu Necid. A po za tym osłabiamy rywali.
Także Ci piłkarze i Wolski i mamy komplet na LM.

Krzeszczu, 17.06.2017 16:57 - *.cust.bredband2.com

Robak i Paixao????
A juz myslalem ze nic mi nie poprawi dzisiaj chumoru!

ja pi***ole.....

m4pierwszy, 17.06.2017 18:35 - *.eaw.com.pl

Kuchenkorz dostał oferte 5 baniek euro za Bednarka. Jak za tyle sprzedamy Odzidzię jesteśmy frajerami roku.

do Krzeszcu, 17.06.2017 18:53 - *.174

Ale ta regula jest po to by Polacy grali a nie pilkarze nie z Polski.
Jak gra 11 Chorwatow jest OK. Jak 3 Serbow i 8 Polakow to nie jest OK mimo ze gra 8 Polakow! Gdzie tu logika?

Legalna 11:
*Kuciak*
Hlousek Moulin Guilherme Nagy
Hamalainen Vadis Radovic Sanogo
Kulenovic Necid

Nie legalna 11:
Malarz
Jedrzejczyk Dabrowski Pazdan Broz
Kucharczyk Jodlowiec Kopczynski Quazaishvili
Guilherme Chukwu

mietek, 17.06.2017 19:08 - *.54

@do Witek - Jermi: Weź idź do knajpy razem z tym, co nam co pół roku wciska Yaya Banana, a do kompletu zabierzcie idiotów wpychających nam Błaszczykowskiego i Sobiecha.

Krzeszczu, 17.06.2017 19:19 - *.cust.bredband2.com

do kozaka od serbow, chorwatow i innych pytan na temat UE.

Wiesz co to jest UE? Wiesz jakie zasady/prawa obowiazuje w krajach UE? Wiesz na czym polega Europejski rynek pracy?
Wiesz moze.........
E tam, szkoda slow, czytajac "twoja logike" i tak pewnie nie potrafisz tego pojac.

Krzeszczu, 17.06.2017 19:19 - *.cust.bredband2.com

@mietek: Brawo Ty!!!!
:-))

zz, 17.06.2017 19:30 - *.dynamic.chello.pl

@djjd - tyle lat już Polska jest w UE, tyle wałkowania w szkołach/propagandy, al ludzie dalej nie ogarniają fundamentów Unii. Swoboda przepływu ludzi/towarów. Obywatel kraju UE ma swobodę podjęcia pracy w każdym kraju członkowskim. Nie można więc oficjalnie ograniczyć liczby grajków z UE, ale trzeba ograniczyć w jakiś sposób liczbę obcokrajowców. Tak, Serbia obrywa rykoszetem, ale ta regulacja celuje głównie w Afrykanów, czy tam trzeciorzędnych Brazylijczyków.

Wolfik, 17.06.2017 20:26 - *.dynamic.mm.pl

@zz: Rzeczywiście, nieraz mówiłem że większość żyje w matrixie (począwszy od polityków). Telefony, tweetery i inne facebooki dostatecznie wydrenowały komórki odpowiedzialne za myślenie. Ale po co myśleć i czytać, lepiej zdjęcie wstawić na fejsie jak się kupuje buta, albo żre bigos...

@Witek, Jeremii: Nie zapomnijcie o Brożku, Frankowskim (Jagiellonia) i może jeszcze Trałce.

Krzeszczu, 17.06.2017 21:07 - *.cust.bredband2.com

@ Wolfik: dodajmy jeszcze Wasilewskiego, Drogbe, Berbatova i Sebka Mile :-))))

Cult⚽️Legia, 18.06.2017 01:56 - *.11

Najpierw to Akademie powinien przejáć ktoś z doświadczeniem ,zatrudnić dobrego trenera z sukcesami I awans do 1ligi✨⚽️✨

Pau(L), 18.06.2017 06:14 - *.itvmedia.pl

wreszcie !!!

Juri, 18.06.2017 10:31 - *.centertel.pl

Bez sensu podział.
Lepiej ligę zwiększyć,więcej spada i baraże.

Mi(L)czar, 18.06.2017 13:46 - *.customer49.do.tpnet.tpnet.pl

Bardzo dobra decyzja , gdyby nie ten podział bylibyśmy juz piaty raz z rzędu Mistrzem Polski!!!