fot. Woytek / Legionisci.com

1. kolejka Ekstraklasy. Falstart Legii i Lecha

W meczu kończącym 1. kolejkę nowego sezonu Korona przegrała z Zagłębiem 0-1. W niedzielę zostały rozegrane trzy spotkania. Arka pokonała Śląska 2-0, Jagiellonia wywiozła trzy punkty z Niecieczy, a Lech zremisował z beniaminkiem z Nowego Sącza 0-0. W sobotę Cracovia zremisowała z Piastem, natomiast Legia przegrała w Zabrzu 1-3. Piątkowe mecze zakończyły się zwycięstwami gości - Lechia pokonała Wisłę Płock, a Wisła wygrała z Pogonią.

1. kolejka:

Wisła Płock 0-2 Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin 1-2 Wisła Kraków
Cracovia 1-1 Piast Gliwice
Górnik Zabrze 3-1 Legia Warszawa
Arka Gdynia 2-0 Śląsk Wrocław
Termalica Nieciecza 0-1 Jagiellonia Białystok
Lech Poznań 0-0 Sandecja Nowy Sącz
Korona Kielce 0-1 Zagłębie Lubin


Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców



Komentarze: (34)

Maciacho, 14.07.2017 09:26 - *.play-internet.pl

Zapelniamy wszystkie stadiony ! Nieważne gdzie Legia będzie grać .... !!!!! Jazda z k.....mi !!!!!

Rychu, 14.07.2017 09:37 - *.pse.pl

Ciekawe, czy od razu zaczniemy punktować i uciekać, czy tradycyjnie czeka nas festiwal rozdawnictwa punktów a później pogoń za czołówką. W tym sezonie nie będzie podziału punktów więc od razu gramy o 3 punkty.

Dżendżejczyk, 14.07.2017 09:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gdzie są płaczki i zwolennicy polityki transferowej Łacha Poznań?
Pytam się gdzie!!!!!!!!!!!!!!!!!

JAAAREK, 14.07.2017 09:53 - *.dynamic.chello.pl

Nie wiem co się tak wszyscy do tego braku podziału punktów przyczepili. Fakt Legia często musiała gonić, ale straty z jesieni odrabiała już na wiosnę przed podziałem punktów. Jedynie w zeszłym sezonie po rundzie zasadniczej nie była na 1 miejscu, ale podział nic Legii nie dał bo przed i po miała stratę 1 punktu. Reasumując podział punktów do tej pory Legii nic nie dawał, co więcej utrudniał zdobycie MP - raz przez podział przewaga z 10ciu pkt zmalała do 5 a raz pozwoliła już w pierwszym meczu po podziale punktów Lechowi przegonić Legię i defacto zdobyć MP.

do Rychu, 14.07.2017 10:06 - *.109

Tradycyjnie znając życie pewnie przegramy 3-4 spotkania z ogórkami, a pod koniec będziemy gonić czołówkę i zaciskać zwieracze w ostatniej kolejce...

Toni, 14.07.2017 10:14 - *.0pools.vodafone-ip.de

do Rychu
Moim zdaniem poczatek sezonu to czas dla bukmaherow.Legia w lidze nie bedzie grala z czolowka.Jakies sandecje czy termaliki to jest wlasnie ten czas gdy 98% ludzi postawi na Legie.Z reszta wystarczy spojrzec na kilka lat do tylu i widac jak na dloni ze wszystkie beniaminki leja nas jak chca.Ludzie wtopia tymi meczami tysiace kuponow.Legia bedzie miala wymowke ze druzyna jest w przebudowie i ze nikt nie wygrywa wszystkiego.Czym dluzej nasza liga bedzie grac tym Legia bedzie grac lepiej.Mecze z amika,lechia i cala czolowka oczywiscie beda wygrane bez wzgledu na to czy bedziemy grac u siebie czy na wyjezdzie.
W eliminacjach do ligi mistrzow bedzie duzo lepiej niz w lidze bo tam trzeba grac na powaznie.A w lidze mozna ze tak powiem trzymac reke na pulsie.Legia zna swoja sile wiec bedzie wiedziala kiedy zaczac odrabiac straty.Mysle ze te straty beda tylko kilka punktowe.Legia nie pozwoli juz na to by miec 10 punktow straty.
Wiec poczatek sezonu mocno w kratke.

Buk, 14.07.2017 10:41 - *.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

godz. 18:00 Wisła Płock - Lechia Gdańsk 2
godz. 20:30 Pogoń Szczecin - Wisła Kraków X

Sobota 15.07.
godz. 18:00 Cracovia - Piast Gliwice X
godz. 20:30 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2

Niedziela 16.07.
godz. 15:30 Arka Gdynia - Śląsk Wrocław X
godz. 15:30 Termalica Nieciecza - Jagiellonia 1
godz. 18:00 Lech Poznań - Sandecja Nowy Sącz 1

Poniedziałek 17.07.
godz. 18:00 Korona Kielce - Zagłębie Lubin 2

Aaappp, 14.07.2017 11:24 - *.play-internet.pl

Gramy z beniaminkiem więc tradycyjnie Legia mecz oleje i będzie wstyd.

PiotrŻo(L)iborz, 15.07.2017 08:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Czyli postawić z tysiaka na wygraną Górnika z Naszą Legią na osłodzenie łez:)

Podhalanczyk, 15.07.2017 12:58 - *.pools.vodafone-ip.de

Lech z Sandecja napewno na Remis.

do Buk, 16.07.2017 09:54 - *.centertel.pl

Dzisiaj amica bez zwyciestwa

Simon, 16.07.2017 10:11 - *.elblag.vectranet.pl

Panowie trzeba pamiętać że nie ma podziału punktów po 30 kolejce, A więc nie możemy sobie na taką stratę punktów jak rok temu, i wydaje mi się że ten problem ze słabym początkiem sezonu Legii nie powinien przytrafić się mam co rok

elo, 16.07.2017 10:25 - *.dynamic.chello.pl

Ale padake Legia zagrala.... to wypadek przy pracy czy nalezy sie do tego przyzwyczajac?

obiektywny, 16.07.2017 10:51 - *.6.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Apeluję o spokój, chłopaki mieli ciężki sezon wyczerpująca liga, walka do końca w pucharach, ledwo rozpoczęły się upragnione kanikuły, a już powrót do ciężkiej wymagającej ligi krajowej. Zakupy w galeriach handlowych robione na chybcika, brak czasu na dobór właściwego żelu w perspektywie całej rundy, nie zdążyli wybrać nowych tatuaży, a i do salonu audika nie było po drodze. Po prostu mało czasu i brak regeneracji. Lipiec czy sierpień to nie jest czas do grania. Dobra rozgrzana plaża, tam są teraz myślami. I do tego ktoś jeszcze na początek rzucił na nich młodych wygłodniałych Zabrzan, kiedy tu jeszcze stypa po Vadisie i strach niepewności czy wróci Melanżil? Z tak dobrym trenerem i jedenastką Super Strikers odrobimy i 20 pkt., a na razie dajcie im spokojnie podreptać do września na 2 biegu.

romman, 16.07.2017 11:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jakie stroje taka drużyna czyli jedno i drugie do dupy i chce się na oba rzucic pawia.

Luka P, 16.07.2017 11:46 - *.as13285.net

Wiem ze pisanie postow jest tylko dla nieudacznikow.... ALE MUSZE TO NAPISAC... p.Jacku po co sie robi transfery do zespolu? TO JEST ODP. zeby wniesc cos nowego do zespolu, a nowe nabytki siedza na lawce. Wielka szkoda ze przegralismy na poczatek ale taki jest sport. Ale czas przejrzec n oczy( nie wszczyscy zasluguja na gre w Warszawie) czas zatrudnic walczakow. WALCZYC LEGIA I POKAZAC KTO JEST NAJLEPSZY POZDRAWIAM WSZYSTKICH LLLLLLLLL

grzesiek , 16.07.2017 12:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl

obiektywny i romman.
100% racji, no moze 99%
bo 20 pkt nie odrobimy bo nie bedzie podzialu punktów w tym sezonie.

Ale jaja , 16.07.2017 20:23 - *.skranetcan.pl

A ja chce teraz się dowiedzieć co zrobi komisją ligi z angulo bo to było uderzenie malarza nie przypadkowe

md, 16.07.2017 20:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czemu Angulo nie dostal czerwonej kartki ?

Umtata, 16.07.2017 20:30 - *.ds1-ksa.adsl.cybercity.dk

Czyli mamy już tylko 3 punkty straty do lidera, w zeszłym roku było chyba nawet 12 w pewnym momencie, a daliśmy radę, spokojnie panowie, luzik, na początju wszystkie ogóry gryzą trawę, a potem się wykruszają kontuzjami, kartkami i myśleniem o pół roku nie płaconej pensji.
Eksplozja formy prędzej czy później nastąpi, to tylko kwestia czasu i wyrównanej szerokiej kadry.

Kibic L, 16.07.2017 20:53 - *.215.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ktoś tam wcześniej napisał, że Magiera wie co ma zrobić. Otóż niestety nie wie, gdyby wiedział to wziąłby swojego pupilka największego nieudacznika od czasów Ivicy czyli Kopczyńskiego i poszedł sobie w siną dal.

Cult⚽️Legia, 16.07.2017 21:12 - *.186

Magiera niech wraca do Legii 2,tam jego miejsce expert of stress

Ak, 16.07.2017 22:00 - *.play-internet.pl

Do Kibic L.
Ty to chyba z Widzewa jesteś. Odpier**l się od magica.

Arek, 16.07.2017 22:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Właśnie, co z tym Hiszpańcem? Przecież on nawet kartki nie dostał, a żółtą powinien wyrwać jak nic. I znowu Musiał. Najpierw pozwala, żeby Saganowi nogę urwało, a teraz to.

Do Kibic_L, 16.07.2017 22:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A kim Magiera ma grac? Nowi pilkarze zostali kupieni pozno a pewnie beda jeszcze dwa transfery. Kiedy ma to wszystko poukladac? W ciagu trzech treningow?! I co teraz ma podac sie do dymisji? Przyjdzie Janas czy Smuda lub zagraniczny no name? Niestety po raz kolejny Zewlakow pokazuje ze jest amatorem - szkoda ze nikt tego nie widzi i nie zrobi porzadku...

raf, 16.07.2017 23:42 - *.play-internet.pl

Dajmy sobie i drużynie trochę czasu - do najważniejszego rywala tracimy póki co tylko punkt, a sam nie wiem co gorsze - przegrać u Zaboli czy zremisować u siebie z Sandecja. Poczekajmy na najbliższy tydzień. Dwa pewne zwycięstwa u siebie pomogą zespolowi. Jeśli tych zwycięstw nie będzie proponuję wtedy zacząć się martwić. Pozdrawiam Was Mordeczki ;-)

mG, 17.07.2017 09:53 - *.2

Nie ma to jak już płaczki zwalniają trenera po pierwszym spotkaniu.... masakra ...hehe

No i co może Hasi jak wygra pierwszy mecz w Grecji powinien wracać ? hahaha

olek , 17.07.2017 20:21 - *.155.ipv4.supernova.orange.pl

magiera jest bardzo slabym trenerem

Arek, 17.07.2017 21:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tylko ciekawe, kto zdobył mistrzostwo. Może super trener Olek co? Albo inny kibic L. A w ogóle jak ktoś już po pierwszym meczu wyzywa trenera i piłkarzy, to ja nie wiem jak takie coś może twoerdzić, że kibicuje Legii. Jak powie, że jest kibicem sukcesu to już się zgodzę.

Ferdek, 17.07.2017 23:07 - *.248.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Chopy. Z takim skladem i kaso to i sprzataczka by Legie poprowadzila. Byleby tes lod od zecy na konferencja potrafila godoc.

123, 18.07.2017 01:25 - *.dynamic.chello.pl

Nie wiem z kim gra teraz górnik ( nieważne) ale stawiam że umoczy.

filipecki, 18.07.2017 07:06 - *.146

Pytanie o tabelę. Jesli Górnik jest pierwszy w tabeli to Legia nie powinna byc ostatnia?

do filipecki, 18.07.2017 08:11 - *.free.aero2.net.pl

Ten kto ma bramki 1-3 jest wyżej od tego kto ma 0-2. Ty tak na serio? Bo to nawet moja 9 letnia córka wie.

., 18.07.2017 08:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

filipecki:
Nie, ponieważ jedną bramkę zdobyła, więc jest wyżej od drużyn, które zaliczyły 0-2