Trening legionistów podczas jednego ze zgrupowań - fot. Woytek / Legionisci.com

Kadra Legii na zgrupowanie i szczegółowy plan przygotowań w Stanach Zjednoczonych

Piłkarze i sztab szkoleniowy Legii wylecą do Stanów Zjednoczonych w środę o godzinie 6:55. Pierwsze zimowe zgrupowanie potrwa 11 dni. Romeo Jozak do Ameryki Północnej zabrał ze sobą 27 zawodników. W kadrze znaleźli się wszyscy sprowadzeni niedawno piłkarze, a ponadto młody Vjaceslavs Kudrjavcevs, który niebawem ma podpisać kontrakt. Zabrakło za to Dominika Nagya, Daniela Chimy Chukwu, Konrada Jałochy, Jakuba Czerwińskiego oraz Tomasza Jodłowca.

Kadra Legii na zgrupowanie w Stanach Zjednoczonych:

Bramkarze: Arkadiusz Malarz, Radosław Cierzniak, Radosław Majecki, Jakub Szumski, Vjaceslavs Kudrjavcevs.

Obrońcy: Łukasz Broź, Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, William Remy, Michał Pazdan, Inaki Astiz, Adam Hlousek, Łukasz Turzyniecki, Mateusz Żyro.

Pomocnicy: Michał Kucharczyk, Sebastian Szymański, Miroslav Radović, Michał Kopczyński, Thibault Moulin, Domagoj Antolić, Kasper Hamalainen, Krzysztof Mączyński, Cristian Pasquato, Marko Vesović.

Napastnicy: Jarosław Niezgoda, Armando Sadiku, Eduardo da Silva.

Podczas pierwszego obozu przygotowawczego legioniści rozegrają dwa mecze sparingowe. 13 stycznia o 21:00 (czasu polskiego) zmierzą się z Barceloną SC, a osiem dni później o północy również polskiego czasu zagrają spotkanie z CD Club Atletico Nacional. Transmisje z tych meczów przeprowadzi stacja Eleven Sports.

Szczegółowy plan przygotowań:

Godziny w czasie lokalnym.

10 stycznia
06:55 wylot (lotnisko im. F. Chopina w Warszawie)
14:45 przylot (Miami) i transport do Boca Raton
19:30 trening (siłownia)

11 stycznia
09:00 trening (siłownia)
15:00 trening (boisko) - FAU, 777 Glades Road, Boca Raton, FL 33431

12 stycznia
09:00 trening indywidualny (siłownia)
13:00 spotkanie organizatora (Universal) z ambasadorami zespołów uczestniczących w turnieju Florida Cup 2018 (Legię Warszawa reprezentować będzie Jacek Zieliński)
15:00 trening (boisko)
19:00 Legia Day - Polish Club, Auditorium at the Polish Church, Pompano Beach - spotkanie dla Polonii amerykańskiej

13 stycznia
12:00 Legia Tailgating party (Central Broward Stadium w Fort Lauderdale) - strefa kibica Legii Warszawa na stadionowym parkingu
15:00 Florida Cup 2018: Legia Warszawa - Barcelona SC, Fort Lauderdale.

14 stycznia
10:00 trening (boisko)
13:00 wyjazd do Orlando
17:00 Florida Cup Fanfest Live Show w Universal Studios - strefa kibica turnieju z atrakcjami

15 stycznia
10:00 trening (siłownia)
16:00 trening (boisko przy hotelu Omni Orlando, 1500 Masters Blvd, Championsgate, FL 33896)

16 stycznia
09:00 Florida Cup Karting z Rubensem Barrichello (opcjonalnie) - trening na gokartach z byłym kierowcą Formuły 1
10:00 trening (boisko)
19:00 wizyta na meczu NBA: Orlando Magic – Minnesota Timberwolves

17 stycznia
10:00 trening (siłownia)
16:00 trening (boisko)

18 stycznia
10:00 trening (siłownia)
16:00 trening (boisko)

19 stycznia
16:30 trening (boisko)
19:00 Legia Day: Polish Club, John Paul II Centre, Clearwater

20 stycznia
15:00 Legia Tailgating party (Al Lang Stadium w St Petersbourg) - strefa kibica Legii Warszawa na stadionowym parkingu
18:00 Florida Cup 2018: Legia Warszawa - Atletico Nacional

21 stycznia
11:00 trening regeneracyjny
20:05 wylot (Orlando)

Zapraszamy do śledzenia codziennych relacji, zdjęć i filmów ze zgrupowania Legii!



Komentarze: (31)

..., 10.01.2018 00:12 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

kopczynski leci a Jodła nie... porażka

17m, 10.01.2018 00:14 - *.dynamic.chello.pl

A jednak wielki comeback, a nigdzie nienagłaśniany - Michał Giroud! :D

Cult⚽️Legia, 10.01.2018 00:34 - *.115

Praca, nauka ,wypoczynek ,Bravo!✨⚽️✨

Kristof, 10.01.2018 02:12 - *.cm-12-1a.dynamic.ziggo.nl

Darmozjady beda sie grzac na sloneczku a robic nie ma komu.

kubson, 10.01.2018 02:36 - *.hsd1.il.comcast.net

będzie opcja kupienia koszulki meczowej podczas turnieju?

Tomek Mokotów , 10.01.2018 05:54 - *.centertel.pl

Może wreszcie na równych boiskach Legia nauczy się grać piłką po ziemi...i rozgrywać a nie wykopywać.
Co prawda ranga przeciwników nie ma znaczenia ale obecnie jeden z czołowych klubów Amer.Pd to dobry zespół.

Do redakcji, 10.01.2018 06:19 - *.30

Kto od Was poleci na taką zacną delegację ;) ?

Braniewiak, 10.01.2018 06:41 - *.centertel.pl

Czy będzie zrealizowana transmisja z meczy we FloridaCup ?

lemiesz, 10.01.2018 06:56 - *.centertel.pl

Nasi zaraz będą startować Airbusem A319 do Frankfurtu :)
kto chętny do śledzenia, to proszę:
https://www.flightradar24.com/DLH2RJ/10150b4e

Dormibar, 10.01.2018 08:23 - *.internetdsl.tpnet.pl

Trener Legii II zachwycony transferami ! Powiedział że z takimi wzmocnieniami awans do wyższej klasy to obowiązek !

Alchemik, 10.01.2018 08:49 - *.66.wlantech.pl

Powiem szczerze że wywalenie pewnie z pół miliona złociszy na tą eskapadę jest jak dla mnie delikatnie mówiąc dziwne, zarówno z ekonomicznego jak i sportowego punktu widzenia Klubu.

Ble , 10.01.2018 08:56 - *.centertel.pl

8 treningów na boisku plus 2 mecze!

Nie za dużo? Żeby się nie przęmęczyli i mieli siły biegać od pierwszego do ostatniego gwizdka i to od pierwszego meczu!

@Mietek, 10.01.2018 09:00 - *.play-internet.pl

Jodła zmienia klub!!!!!!

ja do Alchemik, 10.01.2018 09:00 - *.189

Kolego skoro Legia została zaproszona na ten turniej to przynajmniej połowę kosztów (a bardzo często jest tak ze 75%) pokrywają organizatorzy turnieju

braniewianin do braniewiak, 10.01.2018 09:03 - *.braniewo.vectranet.pl

Na eleven sport

Juri, 10.01.2018 09:46 - *.centertel.pl

Messi wystąpi w Barcelonie?Griezmann w Atletico?

chi, 10.01.2018 09:56 - *.8

"Strefa kibica Legii Warszawa na stadionowym parkingu" <lol>
Tak od razu na dzień dobry z grubej rury? Nie opierdziela się ten Romeo jak widzę ;)

Znawca, 10.01.2018 10:06 - *.jmdi.pl

Braniewiak słoiku włacz myślenie

Ding, 10.01.2018 11:17 - *.play-internet.pl

Polonia tylko w Chicago i w Stanach! :-D

Sloik do znawca, 10.01.2018 11:37 - *.play-internet.pl

Czesc lamusie! Dzien bez pierdniecia to dzien stracony???! Za tydzien zaczynaja sie ferie wtedy to dopiero bedziesz aktywny na forum.

lucho_83, 10.01.2018 12:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No to fruuu na Florydę --> https://www.flightradar24.com/DLH462/1015544c

Jane, 10.01.2018 14:16 - *.play-internet.pl

Panowie,a co Rado??Jedzie normalnie trenować i na wiosnę gra czy tylko się masować?

Zyga, 10.01.2018 14:38 - *.198.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jedzie Michael Cook wiec jestem spokojny o podbicie Ameryki.

WWL, 10.01.2018 14:46 - *.play-internet.pl

Na Legia.com rozfają darmowe kody na mecze Legii do Eleven

Łil Smis, 10.01.2018 15:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Też pytam - jedzie Rado ?

Legionista, 10.01.2018 16:18 - *.226

Czyżby pożegnamy się z Jodłowcem :I Kopczyński też podobno miał szukać klubu, a pojedzie :I Coś mi tu nie gra w tym i pewnie nie odejdzie... Gdzie jest nasza młodzież... Gdzie Szczepański, Gdzie Olszewski lub inni?? RJ postanowił promować "młodego" piłkarza który ma przyszłość czyli Turzyniecki... Nie ważne, że ma 23 lat i zaraz ukończy 24! Nie ważne, że nie rozwinie się.... Dobra Logika... W tym wieku to powinien zjadać naszą ekstraklase!! Bereszyński ma teraz 25 lat, a w wieku Turzyńskiego grał i rozwijał się., a Turzyński cały czas jest młodym talentem... Najważniejsze, że Rado wraca i w końcu będziemy mieli (L)idera!!

Arek, 10.01.2018 18:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@kristof, to może zajmij się w końcu czymś pożytecznym.

Arek, 10.01.2018 18:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@legionista, a teraz to niby co mamy? I kto to Turzyński? Kobieta przy porodzie mniej jęczy, niż Wy tutaj.

Cult⚽️Legia, 10.01.2018 23:40 - *.123

Readakcjo prosimy przekazac że miliony Polakòw z wiadomych przyczyn niemoze zobaczyc i wziâšć udział warto zatem transmisje na zywo napewno miliony sportowych widzòw zasiádà przed television I zobacza Floryde w zimowe Polskie dni✨⚽️

Cult⚽️Legia, 10.01.2018 23:41 - *.123

Arek, 10.01.2018 18:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@legionista, a teraz to niby co mamy? I kto to Turzyński? Kobieta przy porodzie mniej jęczy, niż Wy tutaj.

Legionista, 11.01.2018 18:25 - *.226

@Arek, Turzyński za niedługo będzie miał 24 lat więc nie jest młodym talentem.. Tak samo Kopczyński nie jest młody więc niezłą Jozak ma logike... A miał promować młodych...