fot. Bartosz Krygier / Legionisci.com

Rusza odbudowa legijnego hokeja

We wtorek na warszawskim Torwarze odbyło się spotkanie zorganizowane przez fundację Warsaw Sports Group, które miało na celu przedstawić program rozwoju hokeja w Warszawie, w tym start drużyny seniorskiej w rozgrywkach ligowych. WSG wraz z COS i Legią Warszawa chcą odbudować tę sekcję.
Na początek zostaną stworzone fundamenty, czyli szkolenie dzieci. "Planujemy skupić wokół marki Legia Hockey Schools, gdzie będzie mini hockey i największy nabór w kontekście skali. Następnie z tej grupy w wyniku selekcji dzieci będą awansowały do starszych kategorii wiekowych. Liczymy, że w perspektywie kilku lat sami będziemy w stanie wychować i wyszkolić hokeistów, którzy zasilą szeregi starszych roczników, w tym drużyny seniorskiej” – powiedział Artur Bochenek, prezes fundacji Warsaw Sports Group dla serwisu hokej.net.

W planach jest powołanie Akademii Hokejowej Legii Warszawa, a w perspektywie 1-2 lat może powstać drużyna seniorska, która zagra w I lidze. Trenerami zaangażowanymi w projekt są Lubomir Witoszek i Robert Tchórzewski, którzy w przeszłości byli szkoleniowcami Legii.

W tej chwili trwają rozmowy z trzema podmiotami, które miałyby wspierać klub hokejowy, a w czwartek podpisaliśmy został list intencyjny z Telewizją Polską.

Więcej informacji na hokej.net.
Komentarze: (1)

siwy, 07.02.2018 10:40 - *.centertel.pl

Odbudowa? To jakaś kpina. Kibole zabrali się za hokeja. Na torwarze huczy. To co tam wyprawia nowy klub to granda.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść: