INNE SEKCJE

Pływanie: Cztery medale legionistów na MP Masters

Filip Rowiński z dwoma medalami na pływackich mistrzostwach Polski Masters w Poznaniu
Cztery medale wywalczyli zawodnicy sekcji pływackiej Legii, podczas letnich otwartych mistrzostwach Polski w pływaniu w kategoriach Masters, które odbyły się w Poznaniu na basenie 50-metrowym. Filip Rowiński wywalczył złoty medal na 100 metrów stylem klasycznym (1:09.24 min.) oraz srebro na 50m stylem klasycznym (30,69s). Aleksy Otłowski został wicemistrzem na 400m stylem dowolnym (4:47.60 min.), a Hubert Markowski na 100m stylem motylkowym (1:08.84 min.).

Tenis: Świątek wygrała juniorski French Open w deblu!

Iga Świątek - fot. Warsaw Sports Group
Iga Świątek i Caty McNally wygrały finał gry podwójnej wielkoszlemowego juniorskiego turnieju French Open na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu! W sobotę 17-letnia legionistka wraz z Amerykanką pokonały japońską parę Naito i Sato. Świątek dobrze spisała się także w singlu - dotarła do półfinału, w którym przegrała z partnerką deblową. W dwóch ubiegłych latach tenisistka Legii w singlu docierała do ćwierćfinału.