Josip Sobin - fot. Woytek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 90-72 Zastal Zielona Góra

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 1. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała we własnej hali z Zastalem Zielona Góra 90-72. Wyniki kwart: 27-27, 23-19, 29-14, 11-12. Na trybunach hali na Bemowie zasiadł komplet publiczności. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 26 września o godz. 18:00 w ramach eliminacji do Basketball Champions League (w tureckiej Antalyi). W lidze natomiast Legia 6 października zmierzy się w Słupsku z Czarnymi.

Fotoreportaż z meczu - 69 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 59 zdjęć Hugollka

Pierwsze punkty w nowym sezonie rzucił Michał Kolenda i następnie Zieloni Kanonierzy wyszli na prowadzenie 6-0. Po kilku minutach goście odrobili straty i do końca tej części trwała wyrównana walka - punkt za punkty. Kwarta skończyła się remisem 27-27. W drugiej odsłonie obraz gry długo nie ulegał zmianie, dopiero tuż przed przerwą podopieczni Wojciecha Kamińskiego odskoczyli na 5 oczek, a do szatni schodzili prowadząc 50-46. W zespole Zastalu nie mogli zagrać dwaj obcokrajowcy - Darious Hall i Kamaka Hepa. Z powodu zaległości zielonogórzan wobec BAT-u, nie mogli zgłosić obu graczy do PLK - o tym trener Dedek dowiedział się w dniu meczu z Legią. Przeciwko Legii zagrał natomiast były nasz środkowy, Geoffrey Groselle, ale spotkania na Bemowie nie zaliczy do udanych. Poza dobrą grą na tablicach (11 zb.), pudłował większość rzutów z gry (3/9) oraz rzutów wolnych (1/6). W samej końcówce debiutanckie punkty w ekstraklasie zdobył nasz 18-letni zawodnik, Filip Maciejewski, który wykorzystał jeden rzut wolny, wcześniej wymuszając przewinienie przy rzucie.

PLK: Legia Warszawa 90-72 Zastal Zielona Góra
Kwarty: 27-27, 23-19, 29-14, 11-12

Legia Warszawa: [punkty, (celne za trzy)]