Legia - King - fot. Maciek Gronau

Koszykówka

Legia Warszawa 89-96 King Szczecin

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 13. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa przegrała u siebie z Kingiem Szczecin 89-96. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają dopiero 26 grudnia, na wyjeździe z Anwilem Włocławek.

Fotoreportaż z meczu - 71 zdjęć Maćka Gronau
Fotoreportaż z meczu - 53 zdjęcia Hugollka

Pierwsza kwarta była niezwykle wyrównana, a obydwa zespoły pokazały skuteczność na wysokim poziomie. W ekipie ze Szczecina brylował przede wszystkim Tony Meier, w Legii dwie efektowne „trójki” zaliczył Christian Vital. Dzięki skutecznej akcji Przemysława Żołnierewicza tuż przed końcową syreną to King prowadził różnicą punktu.

Obraz gry w drugiej odsłonie spotkania niewiele się zmienił. Kibice w hali przy ul. Obrońców Tobruku oglądali ofensywną grę z obydwu stron, a ponownie minimalnie lepsi okazali się zawodnicy Kinga. Skuteczny Meier był wspierany przez Żołnierewicza czy Kacpra Borowskiego. W Legii bardzo dobre 10 minut rozegrał Shawn Pipies Jr - to dzięki jego w ostatniej akcji tej kwarty i trafieniu zza łuku przewaga szczecinian stopniała z 6 do 3 punktów.

Po zmianie połów gra dalej toczyła się pod dyktando Kinga, który ostatecznie powiększył przewagę do 6 „oczek” przed decydującą kwartą. Duże problemy legionistom sprawiał pod koszem Morris Udeze, który bezlitośnie wykorzystywał wywalczone rzuty osobiste. Ozdobą tej części gry były jednak dwa efektowne wsady Arica Holmana. To właśnie on wraz z Pipesem i Vitalem utrzymywali Legię w walce o wygraną.

King nie pozwolił jednak Zielonym Kanonierom na zbliżenie się do remisu. Co prawda straty udało się w pewnym momencie zmniejszyć do czterech punktów, ale ekipa trenera Arkadiusza Miłoszewskiego szybko odskoczyła. Meier, Udeze i Żołnierewicz, wspomagani przez Andrzeja Mazurczaka byli lepiej dysponowani od gospodarzy, kontrolując przebieg gry od początku do końca spotkania. Co prawda w ostatnich akcjach Legia nieco zmniejszyła straty, ale na niewiele się to zdało. King dzięki wygranej odskoczył gospodarzom w ligowej tabeli.

Teraz zawodników Wojciecha Kamińskiego czeka kilka dni oddechu. Kolejny ligowy mecz stołeczna drużyna rozegra 26 grudnia we Włocławku z Anwilem (transmisja w Polsacie Sport). Ostatnie tegoroczne spotkanie legioniści rozegrają u siebie 30 grudnia przeciwko Startowi Lublin (g. 17.30). Wejściówki na to spotkanie można kupować na portalu eBilet.pl.

PLK: Legia Warszawa 89-96 King Szczecin
kwarty: 24-25, 25-27, 18-21, 22-23