Koszykówka

Legia Warszawa 88-96 Stal Ostrów Wielkopolski

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 20. kolejki PLK Legia Warszawa przegrała ze Stalą Ostrów Wielkopolski. Pierwsze dwie kwarty były dość wyrównane - do szatni goście schodzili prowadząc pięcioma punktami. Niestety w trzeciej odsłonie odskoczyli na kolejne 6 punktów i w czwartej kwarcie kontrolowali przebieg meczu. Prawie połowę oczek dla Zielonych Kanonierów zdobył Christian Vital - aż 43! To nowy rekord indywidualny obecnego sezonu Orlen Basket Ligi.

Fotoreportaż z meczu - 75 zdjęć Maćka Gronau
Fotoreportaż z meczu - 59 zdjęć Hugollka

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 7 lutego o godz. 20:30 ze Sportingiem w ramach FIBA Europe Cup.

W barwach Stali w dzisiejszym meczu udanie zadebiutował Laurynas Beliauskas, zdobywca 25 punktów. W związku z nadmiarem obcokrajowców, na ławce pozostał (niewpisany do protokołu) Rodney Chatman - dotychczasowy drugi rozgrywający Stali. Przed meczem koszykarska Legia podziękowała za wiele lat pracy kierownika drużyny, Tomasza Gniedziuka, który pełnił tę rolę od początku sezonu 2017/18, w 266 spotkaniach.

PLK: Legia Warszawa 88-96 Stal Ostrów Wielkopolski
kwarty: 20-25, 20-20, 19-25, 29-26

Legia: [punkty, (celne za trzy)]