Kosta Runjaić - fot. Mishka / Legionisci.com

Konferencja

Runjaić: Staliśmy się średniakiem

Mishka, źródło: Legionisci.com

Kosta Runjaić (trener Legii): Niestety, zostaliśmy znokautowani bramką w doliczonym czasie gry. Mogliśmy i powinniśmy lepiej bronić w tej sytuacji. Nie zrobiliśmy tego. Straciliśmy niepotrzebnego gola i przegraliśmy z powodu tej jednej sytuacji.

pierwsza połowa była wyrównana, na trybunach była gorąca atmosfera, a poza tym nic specjalnego. Drugą połowę całkowicie kontrolowaliśmy, ale brakowało mi energii, determinacji i chęci strzelenia bramki. Mieliśmy świetną sytuację Bartosza Kapustki, ale jej nie wykorzystaliśmy. Gratuluję Widzewowi. To wielkie rozczarowanie.

Kilka dni temu powiedziałem, że trzeba reagować spokojnie na to, co się dzieje, ale dzisiaj nie da się zachować spokoju. Jesteśmy daleko od naszych oczekiwań, ale to także moja praca na przyszłość, postarać się to zmienić, zdobyć jakieś punkty jeszcze przed przerwą reprezentacyjną. Bardzo wiele pracy przed nami w tym tygodniu. Punktujemy teraz jak przeciętna drużyna.

Od trzech miesięcy sam siebie codziennie pytam, co zrobić. Mamy swoją rutynę, styl gry. Dziś trochę to było widać, ale brakowało indywidualności i lepszego poziomu całego zespołu. Można mnie wskazać palcem jako winnego i jestem za to odpowiedzialny, ale nie tylko ja. To byłoby zbyt proste. W tym momencie nie mogę sprawić, żeby zespół był lepszy, czuję gniew i frustrację. Musimy iść dalej, pracować, ja muszę rozmawiać z zespołem, to moja rola, żeby znaleźć balans pomiędzy silnym przywództwem a miękkimi umiejętnościami, które też mogą pomóc. Jesteśmy świadomi, że z każdym meczem będzie coraz ciężej.

Zwolnienie? To nie moja decyzja, nie obawiam się, to część tej pracy. Wiem, ile zainwestowałem energii, odkąd tu jestem. Przed nami wielkie wyzwanie, nie tylko w tym sezonie, ale też w kolejnym. Jesteśmy świadomi, że trzeba będzie zadbać o szczegóły, odbudować ten zespół. Przed nami wiele wyzwań, nie tylko przed trenerem. Na mnie spoczywa największa odpowiedzialność, jestem tego w pełni świadomy i biorę to na siebie. Te wyniki nie są ambicją moją, klubu, kibiców i całej społeczności.

Kluczowym pytaniem jest, jak wyjść z tej sytuacji. Wiele meczów przed nami, musimy być razem jako drużyna, piłkarze też muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za decyzje na boisku. Jeśli jest doliczony czas gry i nie możesz strzelić bramki, to musisz utrzymać chociaż 0-0. Wiadomo, że to za mało, ale lepszy 1 punkt niż 0. W Legii są duże wymagania i cele, ale tak było zawsze. Staliśmy się średniakiem.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 69015
START: 20.06.2023 / KONIEC: 13.04.2024